ελληνική μουσική
    614 online   ·  210.851 μέλη

    Νίκος Παπάζογλου στην Ξάνθη

    LOTTE
    13.01.2007, 09:20
    Τρίτη, 13/02 20:30
    ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΞΑΝΘΗΣ

    Πάλι χειμώνιασε, πάλι ο Νίκος Παπάζογλου και το συγκρότημά του «Λοξή Φάλαγγα» αφήνουν την ιδιαίτερη πατρίδα τους τη Θεσσαλονίκη για να περιοδεύσουν σε όλη την Ελλάδα, νησιώτικη και ηπειρωτική και να ψυχαγωγήσουν δια ζώσης τους απανταχού φίλους των τραγουδιών τους. Το φετινό πρόγραμμά τους, εμπλουτισμένο με το νέο CD που κυκλοφόρησε εδώ και λίγους μήνες, με παλιά και αγαπημένα παραδοσιακά και λαϊκά τραγούδια, είναι περισσότερο διασκεδαστικό από ό, τι συνήθως, έτσι για να περάσουμε ευχάριστα το φετινό μας χειμώνα.

    Η σύνθεση της ορχήστρας, είναι το αριστερό κέρας της «Λοξής Φάλαγγας» δηλαδή το ακουστικό της τμήμα.

    Παίζουν οι μουσικοί:

    Γιάννης Κολοβός – μπάσο

    Παναγιώτης Κουτσούρας – μπουζούκι

    Μπάμπης Παπαδόπουλος – κιθάρα

    Νίκος Οικονομίδης – βιολί

    Έλενα Δεληχρήστου – νταρμπούκα και τραγούδι

    Την επιμέλεια του ήχου έχει αναλάβει η Αγγελίνα Υφαντή

    Τιμή εισιτηρίου: 10€


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 13-01-2007 12:55 ]


    beatlus
    14.01.2007, 14:07
    Αυτά είναι πολύ καλά νέα... Κάτι πήρε το... αυτί μου πρόσφατα πως θα κάνει ένα πέρασμα και από την Αθήνα! Οταν θα έχουμε νεότερα, θα ενημερώσουμε...
    AlienP
    15.01.2007, 11:38
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 14-01-2007 στις 14:07 έγραψε...

    Αυτά είναι πολύ καλά νέα... Κάτι πήρε το... αυτί μου πρόσφατα πως θα κάνει ένα πέρασμα και από την Αθήνα! Οταν θα έχουμε νεότερα, θα ενημερώσουμε...



    Θα κάνει... θα κάνει!

    Αλλά θα ενημερώσουμε;
    Σμακ!

    Emilia_
    24.01.2007, 13:28
    Προς το παρών μολις διαβασα στην εφημερίδα οτι Ναι Ναι Ναι θα ειναι στο Ρεθυμνακι μας την Δευτέρα 29/01/07 στο "Αστρο"....δεν το χανωωωωω!!!!

    roubas
    24.01.2007, 14:26
    Μάγκες την τρίτη 30 Ιανουαρίου είναι ο Παπάζογλου
    στο Ηράκλειο στο Club MYLOS!
    Είσοδος (χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά) είναι 15€!
    ΠΑΜΕ?????????
    Emilia_
    24.01.2007, 14:33
    Ναι Γιωργο μου,15 € ειναι γιατι τοσο ειναι και η εισοδος Ρεθυμνο..Εγω λεω να παω παντως....! Τωρα Ρεθυμνο θα'ναι, Ηρακλειο θα'ναι....?
    koini_maria
    24.01.2007, 14:36
    Μιάς που είπατε για Ξάνθη , στις 5 Φεβρουαρίου θα ανέβει και ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στο Δημοτικό Αμφιθέατρο Ξάνθης μαζί με τους : Μιχάλη Καπηλίδη (τύμπανα και φωνητικά) , Γιώργο Καλούδη (ηλεκτρικό τσέλο , λύρα) και Σωτήρη Λεμονίδη (πλήκτρα) όπου ο τελευταίος συμβαίνει να κατάγεται από εκεί .

    Κρίμα , γιατί πριν λίγες μέρες επέστρεψα από Θράκη και θα ξαναανέβω τέλη Μάρτη οπότε δεν θα είμαι εκεί να τους χαρώ ...

    Ελπίζω όσοι πάτε να περάσετε πολύ - πολύ όμορφα και μια θερμή - και καλοπροαίρετη , μην παρεξηγηθώ - παράκληση : να μην μιλάτε κατά την διάρκεια της συναυλίας με τους γύρω σας γιατί έτσι κανείς δεν απολαμβάνει το δώρο που έχει μπροστά του , ούτε οι καλλιτέχνες το ακροατήριο , ούτε το ακροατήριο τους καλλιτέχνες ....
    Emilia_
    29.01.2007, 16:07
    Αποψε βραδυ Νικος Παπαζογλου Ρεθυμνοοοοο!!!!!!!!!


    beatlus
    29.01.2007, 22:06
    Να μας γράψεις εντυπώσεις!!!