ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.849 μέλη

    Guns N` Roses (2006) VS Velvet Revolver

    PROFBASILHS
    07.03.2007, 12:19
    timi mas kai kamari mas re paidia. toylaxiston emeis exoyme mnimi poy krata at kala seotiafora ti moysiki
    PROFBASILHS
    08.03.2007, 18:19
    Exw mia aporia, to kommati "Chinese Democracy" graftike gia kapoio skopo, gia na dwsei ena minima i kati allo ?
    OI stixoi kai to video kata ti diarkeia toy alla deixnoyn.

    Ti na ennoei o Axl ? Kamia idea ?
    slash7
    08.03.2007, 18:52
    Παράθεση:

    Το μέλος PROFBASILHS στις 08-03-2007 στις 18:19 έγραψε...

    Exw mia aporia, to kommati "Chinese Democracy" graftike gia kapoio skopo, gia na dwsei ena minima i kati allo ?
    OI stixoi kai to video kata ti diarkeia toy alla deixnoyn.

    Ti na ennoei o Axl ? Kamia idea ?



    Se poio binteo anaferesai file mou???
    PROFBASILHS
    08.03.2007, 20:21
    sto live apo rio (?) apo to kanali (i ekpompi ?)show vivo.sto videowall panw apo ti mpanta, edeixne skines apo kina, igetes, politikoys, stratiwtes & aploys anthrwpoys. Moy edwse tin aisthisi pws kati ennoei me to tragoydi gia tin Kina...
    Scorpio69
    09.03.2007, 16:32
    Μεγαλε προσωπικα πιστευω πως οι Guns τελειωσαν τοτε που εφυγαν οι Slash Duff και Gilby τωρα οι Velvet δεν φτασανε και πολυ "ψηλα" αλλα ειναι καλοι...

    Ας περιμενουμε ολοι τα Albums!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    May the best band win!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    slash7
    09.03.2007, 20:18
    Παράθεση:

    Το μέλος PROFBASILHS στις 08-03-2007 στις 20:21 έγραψε...

    sto live apo rio (?) apo to kanali (i ekpompi ?)show vivo.sto videowall panw apo ti mpanta, edeixne skines apo kina, igetes, politikoys, stratiwtes & aploys anthrwpoys. Moy edwse tin aisthisi pws kati ennoei me to tragoydi gia tin Kina...


    Den nomizw oi ixuei kati tetoio.. Den eimai sigouros bebaia..
    Pisteuw oti to kanan aplws gia na nai teleiws mesa sto klima...

    Entaksei den prepei na to blepouyme antagwbistika.. Prepei na maste xaroumenoi pou oloi tous einai ston idio xwro kai mas dinoun kati akoma...
    Ok entaksei, ki o Axl etoimos einai...
    rocketqueen
    08.04.2007, 11:05
    θα ήταν τέλειο αν γινόταν επανένωση, αλλά χλομό το βλέπω το τοπίο... Γιατί και να γινόταν, ο axl με τον απόλυτο έλεγχο που θέλει να έχει σε όλα, και με τις ιδιορρυθμίες του πάλι σκατά θα τα έκανε.... όσο για τους velvet, είναι πολύ ώραίοι αλλά δεν μπορούν να συγκριθούν με τις παλιές δόξες των g 'n r, και οι νέοι είναι όντως πολύ καλοί αλλα σαν τους παλιούς κανένας...Και όταν άκουσα κάποια ντέμο από το ίντερνετ, είπα πολύ απ[ογοητευμένη στον εαυτό μου "αυτό δεν είναι g n' r,είναι axl.." Και συνέχεια ακούω δε γίνονται guns n' roses χωρίς slash, Εχουμε κολλήσει σε δύο άτομα από την αρχικη πεντάδα, έντάξει για τους ντράμερ αλλά χωρίς mckagan kai stradlin γίνονται?...
    thanos06
    22.04.2007, 23:06
    Εγω ακουσα το contraband(το album των velvet)(το νεο τους θα βγει τωρα) και μου αρεσε αρκετα αν και δεν θυμιζουν guns παντως η κιθαρα του slash ειναι χαρακτηριστικη και ισως σε πολλους αν τους παραξενεψε καθως τα φωνητικα ειναι εντελως διαφορετικα σε σχεση με τους guns..παρολα αυτα αρκετα κομματια μου αρεσαν αρκετα..και ο τραγουδιστης των velvet Φοβερος...τωρα για τους Guns....περιμενω το νεο album να και πιστευω οτι δεν θα ειναι τοσο καλο οσο τα προηγουμενα,,,

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thanos06 στις 22-04-2007 23:08 ]


    slash7
    23.04.2007, 19:31
    Συνεχεια ακουω ο Axl εκανε αυτο και αυτο κι ειναι ατομιστης και το να και τ αλλο. Οση ευθυνη εχει ο Slash τοση εχει κι ο πρωτος.. Μην καταδικαζουμε τον εναν και τον αλλον να τον ξεχναμε. Απλως ο Αξλ προτιμησε να συνεχισει και να περασει ολα τα εμποδια ενω ο Slash και μαγκια του, εκανε μια καινουργια αρχη. Απλως ειναι αδικο να καταδικαζουμε τον εναν.
    Σιγουρα δεν ειναι gnr. Αλλα αν ηταν ολοι εκει κανεις δεν θα το λεγε αυτο rocketqueen. Ειμαι σιγουρος. Αλλωστε αυτος ηταν ο λογος που ολοι εφυγαν, το τι ο Αξλ ηθελε να αλλαξει το στυλ και να δοκιμασει κατι καινουργιο το οποιο δεν θα χε ακουστει ηδη σε 4 σι ντι. Θα λεγαμε απλως α οκ αλλο στυλακι μαγκια τους τλχ πειραματιζονται.. Τλχ εγω αυτο θα λεγα.
    VR.. Τι να πω. Προσωπικα το πρωτο αλμπουμ με απογοητευσε λιγο εως πολυ. Που ναι τα σολο του Slash? Που ναι η ωραια μελωδια του Izzy? Πολλα κομματια εμοιαζαν μεταξυ τους κατι το οποιο σε gnr εποχη ουτε για αστειο δεν γινοταν.
    Δικαιολογουντε ομως επειδη ηταν μια δουλεια πολυ γρηγορη απλως για να ξεκινησουν..
    Το libertad θα ναι πολυ καλυτερο. Εχουν διορθωθει μερικα πραγματα απο το πρωτο οπως για παραδεγμα η ελλειψη σολων...

    Οσο για την επανενωση το χω ξανα πει καπου, δεν προκειται να γινει τωρα κοντα... Με τιποτα..
    Και προσωπικα πιστευω οτι το libertad θα φαει σκονη απο το Chinese, ειδικα στις πωλησεις...
    tsibitos
    23.04.2007, 20:53
    Παράθεση:

    Το μέλος slash7 στις 23-04-2007 στις 19:31 έγραψε...


    Και προσωπικα πιστευω οτι το libertad θα φαει σκονη απο το Chinese, ειδικα στις πωλησεις...




    Χαλαρα.. Και εγω το ιδιο πιστευω.. Αρκει να κυκλοφορησει καποια στιγμη επιτελους!!!!



    slash7
    27.04.2007, 14:27
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 23-04-2007 στις 20:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος slash7 στις 23-04-2007 στις 19:31 έγραψε...


    Και προσωπικα πιστευω οτι το libertad θα φαει σκονη απο το Chinese, ειδικα στις πωλησεις...




    Χαλαρα.. Και εγω το ιδιο πιστευω.. Αρκει να κυκλοφορησει καποια στιγμη επιτελους!!!!





    Εγω σου λεω οτι το δευτερο και χειροτερο να ναι που δεν το πιτευω με τιποτα και το πρωτο να ναι πολυ καλυτερο και παλι η "κινεζικη δημοοκρατια" θα το ξεπερασει το αλλο σε πωλησεις γιατι ολοι μα ολοι θα το παρουν εστω απο περιεργια...