ελληνική μουσική
    528 online   ·  210.845 μέλη
    sentoni
    04.12.2007, 22:07
    . . . πραγματικά αναρωτιέμαι τι λόγο ύπαρξης έχει το δήθεν περισσότερα ταξίδια φιλιά ; Δεν καταλαβαίνω γιατί να επανεκδοθεί ένα cd με ένα νέο τραγούδι ενώ θα μπορούσε να βγει σε single , με μια συμμετοχή που ήδη κυκλοφορεί , κάποια remix και 2-3 video clip . . . λυπάμαι . . . αποτυχημένη προσπάθεια . . . α, ξέχασα και το ολοκαίνουργιο αδιάφορο κομμένο στα 2 εξώφυλλο !
    mousikofilh
    04.12.2007, 22:34
    Δυστυχώς δεν μπορώ να διαφωνήσω με την τοποθέτηση του φίλτατου σεντονιού.
    Πολύ κρίμα...
    Τη βγάζω άκυρη αυτή τη δουλειά.Δεν είχε κανένα λογο ύπαρξης.
    Ελπίζω σε κάτι καλύτερο στο μέλλον!!!

    kotsiroula
    09.02.2008, 13:53
    Για μια φορα βλεπω το σατεν σεντονακι μας και την κρητικια Βασουλα μας να μην διαφωνουνε σε κατι... Προοδος....
    Ομως θα συμφωνισω και εγω με εσας κοριτσια... Αποτυχια και μεγαλη απογοητευση..
    Πηραμε ενα cd μονο και μονο για ενα καινουριο τραγουδι και ενα καινουριο εξωφυλλο δηλαδη .....
    Ελπιζω και εγω με την σειρα μου κατι καινουριο συντομα...

    sentoni
    09.02.2008, 17:17
    . . . και το καινούργιο ήρθε !
    Προσεχώς στο ΖΟΟΜ λοιπόν . . .
    mousikofilh
    10.02.2008, 23:12
    MONO ΓΙΑ 10 ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

    ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ
    Ο Γιάννης Κότσιρας ετοίμασε για φέτος μια διαφορετική παράσταση και όχι τυχαία επιλέγει την καρδιά της Άνοιξης για να την παρουσιάσει σε ένα χώρο που θα εμφανιστεί για πρώτη φορά, στο ΖΟΟΜ στην Πλάκα.
    Τρείς ταλαντούχοι μουσικοί συμπρωταγωνιστούν στην κυριολεξία σε αυτή την καινούργια μουσική προσέγγιση βάζοντας ο καθένας την ενορχηστρωτική του ιδέα αλλά και την προσωπική του δεξιοτεχνία.
    Ο Ντίνος Γεωργούντζος στο πιάνο, στα πνευστά αλλά και στο ακκορντεόν .
    Ο Αντώνης Μιτζέλος - που επανεμφανίζεται στο πλευρό του Γιάννη Κότσιρα μετά από αρκετό καιρό - στις κιθάρες.
    Ο Τάσος Παπαστάμου στο βιολί, το μαντολίνο και στα κρουστά.
    Όπως πάντα, τα τελευταία χρόνια, την επιμέλεια στα φώτα και στον ήχο θα έχουν, ο Γιώργος Τέλλος, ο Άρης Κουντούρης και ο Λάμπρος Μπούνας.
    Ο τίτλος της παράστασης ''Κόντρα-Canto'' (στη μουσική σημαίνει τη μελωδία που πάει κόντρα στη βασική μελωδία της σύνθεσης) εκφράζει την επιθυμία του ερμηνευτή να τραγουδήσει κόντρα στη λογική των μεγάλων χώρων και της απρόσωπης διασκέδασης.
    Παρέα με τρεις από τους σημαντικότερους Έλληνες μουσικούς, σε έναν ατμοσφαιρικό χώρο με μεγάλη ιστορία και απόλυτη επαφή.
    Με τραγούδια από το δισκογραφημένο υλικό του που δεν τα λέει συχνά, με άλλα αγαπημένα τραγούδια καθώς και με κάποια από τις μεγάλες του επιτυχίες, όλα με διαφορετικό ήχο, χωρίς ηλεκτρισμό. Με το μυαλό και τις αισθήσεις παραδομένα μόνο στο τραγούδι και τη μουσική. Μια μουσική παράσταση που διεκδικεί τη μοναδικότητά της και το διαρκές σιγοτραγούδισμα από το κοινό της.

    Natassain
    10.04.2008, 19:08
    Κατι καινουριο [καινουριο για μας αλλα για τον ιδιο οχι] που θα μου αρεσε να κανει ειναι να ξαναβαλει τη γραβατα οπως στο ΖΟΟΜ, αλλα στα χερια του να κραταει μπαγλαμαδακι και να κανει καποιες ρεμπετικες βραδιες. Θα ειναι πραγματικα κατι εντελως διαφορετικο και παρα πολυ ωραιο. Τι λετε;
    ilio
    11.04.2008, 12:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Natassain στις 10-04-2008 στις 19:08 έγραψε...

    Κατι καινουριο [καινουριο για μας αλλα για τον ιδιο οχι] που θα μου αρεσε να κανει ειναι να ξαναβαλει τη γραβατα οπως στο ΖΟΟΜ, αλλα στα χερια του να κραταει μπαγλαμαδακι και να κανει καποιες ρεμπετικες βραδιες. Θα ειναι πραγματικα κατι εντελως διαφορετικο και παρα πολυ ωραιο. Τι λετε;


    Να θυμηθεί τα παλιά του ε?Καλή ιδέα
    Addicted-To-Music
    12.01.2009, 21:40

    Ο Γιάννης είναι ο αγαπημένος μου.. Τον λατρεύω! Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα από τους 2 τελευταίους του δίσκους, αλλά δεν παύει να είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος.. Είχα την τιμή να τον γνωρίσω από κοντά και με μάγεψε! {#emotions_dlg.inlove}