ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.833 μέλη
    jorge
    08.02.2007, 12:21
    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 06-02-2007 στις 09:07 έγραψε...

    και επιπλέον δεν μου άρεσε που με το πρώτο χορευτικό κομμάτι που έλεγε
    σηκωνόταν όλοι να χορέψουν..είχα την αίσθηση ότι βρισκόμουνα στα μπουζούκια..



    Μα αναμενόμενο δεν ήταν; Με τον τρόπο που δημιουργήθηκε και πλασαρίστηκε ο νέος δίσκος, προφανέστατα θα έφερνε στο μαγαζί ανθρώπους που ακούνε και τη βρίσκουν με τραγούδια της πίστας.
    valia1984
    08.02.2007, 12:22
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-02-2007 στις 12:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 06-02-2007 στις 09:07 έγραψε...

    και επιπλέον δεν μου άρεσε που με το πρώτο χορευτικό κομμάτι που έλεγε
    σηκωνόταν όλοι να χορέψουν..είχα την αίσθηση ότι βρισκόμουνα στα μπουζούκια..



    Μα αναμενόμενο δεν ήταν; Με τον τρόπο που δημιουργήθηκε και πλασαρίστηκε ο νέος δίσκος, προφανέστατα θα έφερνε στο μαγαζί ανθρώπους που ακούνε και τη βρίσκουν με τραγούδια της πίστας.



    σε αυτό δεν έχεις άδικο..αλλά το πρόγραμμα δεν έχει χαρακτήρα πίστας..
    mousikofilh
    08.02.2007, 13:17
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-02-2007 στις 12:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 06-02-2007 στις 09:07 έγραψε...

    και επιπλέον δεν μου άρεσε που με το πρώτο χορευτικό κομμάτι που έλεγε
    σηκωνόταν όλοι να χορέψουν..είχα την αίσθηση ότι βρισκόμουνα στα μπουζούκια..



    Μα αναμενόμενο δεν ήταν; Με τον τρόπο που δημιουργήθηκε και πλασαρίστηκε ο νέος δίσκος, προφανέστατα θα έφερνε στο μαγαζί ανθρώπους που ακούνε και τη βρίσκουν με τραγούδια της πίστας.



    Τραγούδια πίστας???
    Που είσαι ρε Γιάννη να γελάσεις...
    Τα τραγούδια του σαλονιού μου αρέσουν εμένα!!!Πάντως εντύπωση
    μου κανει,δεν νομίζω ότι πλασαρίστηκε ο δίσκος κάπως και βασικά δεν νομίζω ότι διαφημίστηκε και πολύ(που πας χωρίς cosmote....)Ότι έχει καταφέρει αυτός ο δισκος,ουτε με την διαφήμιση το έχει καταφέρει,ούτε απο την
    προβολή και την καλή κριτική τον ''ειδικών''.
    Πάει για πλατινένιος με την αξία του...




    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 08-02-2007 13:18 ]


    valia1984
    08.02.2007, 13:21
    ο δίσκος πλασαρίστηκε από τον ίδιο σαν λαικός και είναι βέβαια..
    αννκρίνουμε από το "έλα και κόψε με στα δυο" που είναι ζεμπέκικο και έχει αγαπηθεί πάρα πολύ από τον κόσμο, ίσως περιμέναν κάποιοι ανάλογο ύφος και στα υπόλοιπα..αυτό ίσως εννοούσε ο jorge
    mousikofilh
    08.02.2007, 13:30
    Σαν περισσότερο λαϊκός δίσκος ''πλασαρίστηκε''
    Όχι σαν δίσκος που θα τον βάλεις να παίζει και
    θα ανέβεις στα τραπέζια.Αυτή την έννοια έχει δηλαδή
    Το ''λαϊκό?''
    Και άσε που δεν τα καταλαβαίνω όλα αυτά.
    Τι σχέση έχει ο δίσκος με το πρόγραμμα φέτος.
    Πάντα λαϊκά τραγούδια τραγουδούσε στα προγράμματα του
    και πάντα λαϊκά τραγούδια έλεγε στους δίσκους τους.
    Απλά αυτή τη φορά είναι συνολικά ένας λαϊκός δίσκος!


    valia1984
    08.02.2007, 13:40
    δεν ξέρω αν έχει αυτή την έννοια αλλά νομίζω ότι έτσι το θεωρούν οι περισσότεροι το λαικό..σαν διασκέδαση.
    ο δίσκος πιστεύω ότι δίνει μια ιδέα στον άλλον για το τι θα ακούσει στο πρόγρμμα του...και πράγματι ο Γιάννης πάντα έλεγε λαικά στο πρόγραμμα αλλά αυτό το ξέρουν μόνο όσοι τον παρακολουθούν.
    jacamar
    08.02.2007, 14:00
    τι κακό είχε το ότι ανεβαιναν να χορεψουν του χάλαγαν το πρόγραμμα η τον υποβαθμιζαν σαν τραγουδιστη?? Δεν μου έχει δωσει την εντύπωση ο Κοτσιρας του σοβαροφανούς...
    valia1984
    08.02.2007, 14:04
    εμένα δεν μου άρεσε σαν εικόνα γιατί αισθανόμουνα ότι ήμουνα στα μπουζούκια..
    δεν είπε κανείς ούτε ότι τον υποβάθμιζαν ούτε ότι του χάλαγαν την εικόνα.
    αφορά την αισηθητική τη δική μου..
    jacamar
    08.02.2007, 14:12
    Α οκ άλλο η αισθητική σου και εγώ δεν γουστάρω μπουζούκια!
    Παντως επειδή πηγαίνω συχνά (καθε χρόνο!) στον κότσιρα και παλαιότερα γινόταν αυτό! Δεν είναι θέμα του καινουργιού το δίσκού είναι θάμα των ελληνικών συνηθειών! εδώ χορεύουν στον παπακωνσταντίνου εκεί θα κόλλαγαν???!!!!!
    jorge
    08.02.2007, 14:14
    Παιδιά αναφέρομαι κυρίως στην ενορχήστρωση. Μπαίνει η εισαγωγή και νομίζεις οτι θα βγει είτε ο Ρέμος, είτε ο Τερζής, είτε η Κοκκίνου. Είναι κλασική ενορχήστρωση σύγχρονου λαϊκού.

    Και έτσι αμέσως προκαλεί το ενδιαφέρον ανθρώπων που τη βρίσκουν με αυτή τη μουσική και που επισκέπτονται τις πίστες για να ανέβουν στα τραπέζια και να πετάξουν λουλούδια. Πολύ λογικό λοιπόν να πάνε αυτοί οι άνθρωποι και στο μαγαζί του, μια και ο ίδιος τους "κάλεσε".
    valia1984
    08.02.2007, 14:15
    στο Μετρό πάντως δεν ήταν τόσο έντονο..ίσως επειδή το Φιξ είναι μεγάλο μαγαζί και με περισσότερο κόσμο και γι αυτό μου χτύπησε άσχημα..
    πάντως έχεις δίκιο οι ελληνικές σύνήθειες έτσι είναι..

    ΤΡΕΛΗ ΚΙ ΑΛΟΠΑΡΜΕΝΗ......Μ' ΕΣΕΝΑ ΜΑΓΕΜΕΝΗ.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : valia1984 στις 08-02-2007 14:18 ]


    jacamar
    08.02.2007, 14:23
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-02-2007 στις 14:14 έγραψε...

    Παιδιά αναφέρομαι κυρίως στην ενορχήστρωση. Μπαίνει η εισαγωγή και νομίζεις οτι θα βγει είτε ο Ρέμος, είτε ο Τερζής, είτε η Κοκκίνου. Είναι κλασική ενορχήστρωση σύγχρονου λαϊκού.

    Και έτσι αμέσως προκαλεί το ενδιαφέρον ανθρώπων που τη βρίσκουν με αυτή τη μουσική και που επισκέπτονται τις πίστες για να ανέβουν στα τραπέζια και να πετάξουν λουλούδια. Πολύ λογικό λοιπόν να πάνε αυτοί οι άνθρωποι και στο μαγαζί του, μια και ο ίδιος τους "κάλεσε".



    πόπο τον άμοιρο αν ήξερε τι καλούσε θα το σκεφτόταν 2 φορές για αυτό τον δίσκο!!

    houlina
    08.02.2007, 14:28
    θα βρισκεται στην μουσική σκηνη ΑΥΛΑΙΑ στις 14-15 Φεβρουαρίου στη Λευκωσία!
    valia1984
    08.02.2007, 14:35
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 08-02-2007 στις 14:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-02-2007 στις 14:14 έγραψε...

    Παιδιά αναφέρομαι κυρίως στην ενορχήστρωση. Μπαίνει η εισαγωγή και νομίζεις οτι θα βγει είτε ο Ρέμος, είτε ο Τερζής, είτε η Κοκκίνου. Είναι κλασική ενορχήστρωση σύγχρονου λαϊκού.

    Και έτσι αμέσως προκαλεί το ενδιαφέρον ανθρώπων που τη βρίσκουν με αυτή τη μουσική και που επισκέπτονται τις πίστες για να ανέβουν στα τραπέζια και να πετάξουν λουλούδια. Πολύ λογικό λοιπόν να πάνε αυτοί οι άνθρωποι και στο μαγαζί του, μια και ο ίδιος τους "κάλεσε".



    πόπο τον άμοιρο αν ήξερε τι καλούσε θα το σκεφτόταν 2 φορές για αυτό τον δίσκο!!




    μπα μην το λες...αυτός έχει τρελαθεί με αυτό το δίσκο.
    του αρέσει τόσο πολύ που δεν τον νοιάζει τίποτα..(αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον..)
    jacamar
    08.02.2007, 14:41
    μα είναι να μην κολλήσεις με τέτειες κομματάρες δεν τον αδικό απλά κατα λάθος ακούμπισε και μερικούς μπουζουκοφαν!
    tsibitos
    08.02.2007, 15:06
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-02-2007 στις 14:14 έγραψε...


    ......αμέσως προκαλεί το ενδιαφέρον ανθρώπων που τη βρίσκουν με αυτή τη μουσική και που επισκέπτονται τις πίστες για να ανέβουν στα τραπέζια και να πετάξουν λουλούδια....



    Ρε παιδια ειναι κακο δηλαδη καποιος να πηγαινει στις πιστες και να πεταει λουλουδια? Γιατι το λετε ολοι ΤΟΟΟΟΟΣΣΣΟΟΟΟΟΟ υποτιμητικα? Καλα τα ρεμπεταδικα, καλες οι μουσικες σκηνες, καλες και οι συναυλιες αλλα καλες και οι πιστες... Ολα με μετρο πιστευω οτι ειναι καλα! Οσο για τον Κοτσιρα τον προτιμω στα προηγουμενα του cd και πιστευω οτι τα τραγουδια αυτα αν τα ελεγε καποιος αλλος πιο "ειδικος" του λαικου θα ακουγοταν καλυτερα......
    valia1984
    08.02.2007, 15:09
    θα ξαναπώ ότι δεν το θεωρώ κακό απλά εμένα δεν μου αρέσει αυτού του είδους η διασκέδαση..
    και δεν τον κατηγορώ αυτόν πο το κάνει αλλά τόσες πίστες υπάρχουν, στον Κότσιρα βρήκε να ανέβει στο τραπέζι;; εγώ εκεί ήθελα να σταθώ..

    και κατά τη γνώμη μου οι ερμηνείες του είναι άψογες απλά τα τραγούδια δεν τον βοηθάνε και πολύ..

    ΤΡΕΛΗ ΚΙ ΑΛΟΠΑΡΜΕΝΗ......Μ' ΕΣΕΝΑ ΜΑΓΕΜΕΝΗ.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : valia1984 στις 08-02-2007 15:10 ]


    jacamar
    08.02.2007, 15:18
    tsibite για φανατίκους του είδους σαν εσένα (φαίνασε παιδί μου απο χλμ!) δεν είναι κακό. Για μας ξενίζει αυτή η διασκέδαση παντώς εγώ δεν το λέω υποτιμητικά απλά δεν μπορώ να διασκεδάσω με 140 bd στα αυτία μου. Οσο για της σκυλούδες στον κότσιρα ε! εκει η επιστήμη συκώνει τα χέρια ψηλά!!!!

    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 09-02-2007 18:18 ]


    sentoni
    09.02.2007, 08:56
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 08-02-2007 στις 15:18 έγραψε...

    Οσο για της σκυλούδες στον κότσιρα ε! εκει η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!!



    . . . ξαναπές το !
    kotsiroula
    09.02.2007, 16:13
    το να σηκωθει καποιος να χορεψει ενα ζεμπεκικο δεν ειναι κακο...αλλα για μενα δεν θα μου αρεσε στην πιστα!!!!
    γενικα δεν μου αρεσει να βλεπω καποιους να χορευουν στην πιστα(σε οποιοδιποτε μαγαζι)....στο μετρο χορευαν αλλα πισω πισω...και εγω σηκωθηκα πισω και χορεψα ζεμπεκικο...ηταν και μεγαλος ο χωρος στο fix και βρηκαν ευκαιρια.....