ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη

    Χ.Αλεξίου-Η μνήμη στο τραγούδι

    karelia
    20.01.2007, 12:00
    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών
    Ειδικές εμφανίσεις
    Χάρις Αλεξίου-Η μνήμη στο τραγούδι

    26,27,28 Φεβρουαρίου & 2 Μαρτίου

    "Η Χάρις Αλεξίου εφ' όλης της ύλης.
    Θα ταξιδέψει στις μνήμες της φωνής της,
    στις μουσικές και τους στίχους που την σχημάτισαν σαν τραγουδίστρια και συνέθεσαν το πρόσωπό της, από τα πρώτα της ακούσματα μέχρι σήμερα.
    Όλοι οι μεγάλοι σταθμοί της καριέρας της που την έκαναν Χαρούλα του κόσμου.
    Μια περιπλάνηση συγκίνησης και έρωτα στο τραγούδι που τόσο αγάπησε και που τόσο αγαπήθηκε από αυτό.."

    Σκηνοθετική επιμέλεια:Πάνος Παπαδόπουλος

    Τιμή εισιτηρίου:από 19 ευρώ
    Φοιτητικό εισιτήριο:11 ευρώ

    Έναρξη προπώλησης εισιτηρίων:5 Φεβρουαρίου



    επισυναπτόμενα: w21.jpg 
    SiokouIro
    01.02.2007, 22:00
    Αχ...άντε επιτέλους να περάσουν οι μέρες να δούμε τη μεγάλη έκπληξη της Χαρούλας και την υπέροχη αναδρομή που λέει ότι μας ετοιμάζει!!!
    tsibitos
    02.02.2007, 00:11
    Ελεος πια με τις Αναδρομες....
    anka1
    02.02.2007, 00:14
    το περιμένουμε πως και πως.....
    loukaki
    02.02.2007, 01:35
    Είναι πάντα χαρά μας να ακούμε τη Χαρούλα!!!
    aggeliki
    05.02.2007, 13:09
    Σήμερα ξεκίνησε η προπώληση...Η ουρά και στο Μέγαρο αλλά και στο κιόσκι στην Ερμού ήταν τουλάχιστον 100 άτομα στο καθένα...Έχει ήδη αρχίσει να υπάρχει πρόβλημα με τα εισιτήρια και ειδικά τα φτηνά....

    karelia
    06.02.2007, 12:17
    Xθες το απόγευμα,πρώτη ημέρα προπώλησης των εισιτηρίων,
    εξαντλήθηκαν όλα τα εισιτήρια και για τις 4 συναυλίες.
    jacamar
    06.02.2007, 14:02
    χι χι εγώ πρόλαβα...!!!!!!!!!!!!!!!
    Elenax
    06.02.2007, 15:13
    Κι εγώωωωω!
    SiokouIro
    06.02.2007, 15:14
    κι εγώ πρόλαβα, ευτυχώς...

    Κρίμα όμως γιατί τα εισιτήρια εξαφανίστηκαν εν ριπή οφθαλμού και πολύς κόσμος έμεινε στα κρύα του λουτρου!!!!
    karelia
    08.02.2007, 14:19
    Λόγω αυξημένης ζήτησης,θα πραγματοποιηθεί και 5η συναυλία το Σάββατο 3 Μαρτίου,
    αν κ προπώληση ακόμη δεν έχει ξεκινήσει.
    marina-09
    08.02.2007, 14:40
    ΠΗΡΑ ΚΙ'ΕΓΩ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ.......

    ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΕΥΤΩ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΧΑΡΟΥΛΑ!!
    Lefterissamson
    08.02.2007, 16:52
    Εχω παρακολουθήσει το αφιέρωμα πριν λίγους μήνες ,γιατί έτυχε να μονταριστεί στο studio οπού δουλεύω...Δεν λέω τίποτα.Δυο πράγματα είναι σίγουρα.1ον.θα αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις
    2ον.Ειμαι ηλίθιος γιατί ξέχασα να πάρω νωρίς εισιτήριο και τώρα έμεινα απ'έξω...
    aggeliki
    09.02.2007, 11:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Lefterissamson στις 08-02-2007 στις 16:52 έγραψε...

    Εχω παρακολουθήσει το αφιέρωμα πριν λίγους μήνες ,γιατί έτυχε να μονταριστεί στο studio οπού δουλεύω...Δεν λέω τίποτα.Δυο πράγματα είναι σίγουρα.1ον.θα αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις
    2ον.Ειμαι ηλίθιος γιατί ξέχασα να πάρω νωρίς εισιτήριο και τώρα έμεινα απ'έξω...




    Όταν λες "μονταριστεί" τι θες να πεις???Μιλάμε για κάποια βίντεάκια,ή δεν το πιάνω καλά???
    Lefterissamson
    09.02.2007, 14:38
    Αν δεν κάνω λάθος θα γίνει και κάποια παράλληλη προβολή video.Ενδέχεται να τα χω μπερδέψει και το video να προβληθεί στην τηλεόραση.με συγχωρείτε για τον αποπροσανατολισμό...αν κάνω λάθος.
    Το βίντεο πάντως υπάρχει...
    xouzoura
    09.02.2007, 14:45
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 06-02-2007 στις 14:02 έγραψε...

    χι χι εγώ πρόλαβα...!!!!!!!!!!!!!!!



    Το πουλάς;;;;;;;;;;;

    jacamar
    09.02.2007, 18:27
    Παράθεση:

    Το μέλος xouzoura στις 09-02-2007 στις 14:45 έγραψε...

    [Το πουλάς;;;;;;;;;;;




    ΟΧΙ! δεν τρελάθηκα! Εδώ δεν έχει εισητήρια για την έχτρα συναυλία που έβαλαν και εγώ θα δώσω της 2 συναυλίας? Ασε που είναι και διακεκριμένη θέση!
    SiokouIro
    10.02.2007, 13:41
    Νομίζω ότι η Αγγελική εννοεί το βιντεάκι, αν το πουλάς!!!
    sunwing
    10.02.2007, 13:43
    Aυτά είναι καλά να γίνονται και για τους καινούριους , ζυμώνονται με ό,τι πιο όμορφο από το παρελθόν μαζί με τα νεότερα και σίγουρα προχωρούν πιο πλούσιοι
    jorge
    25.02.2007, 01:16
    Η Χάρις Αλεξίου και 31 σπουδαία τραγούδια που σημάδεψαν την πορεία της. Η χαρισματική φωνή της και «ζεστές» ενορχηστρώσεις με έγχορδα και ξύλινα όργανα. «Το πιο απλό απ' ό,τι έχω κάνει» θέλει να είναι οι πέντε εμφανίσεις της στο Μέγαρο Μουσικής αύριο, την Τρίτη, την Τετάρτη, την Παρασκευή και το Σάββατο, ήδη με προπωλημένα τα εισιτήρια.

    «Ονειρα... Η μνήμη στο τραγούδι...» είναι ο τίτλος των συναυλιών που παραπέμπει στα όνειρα που έγιναν πραγματικότητα, στη συνεργασία της με τους σημαντικότερους έλληνες συνθέτες, στιχουργούς, τραγουδοποιούς: από τον Μάνο Χατζιδάκι, τον Βασίλη Τσιτσάνη, τον Νίκο Γκάτσο, τον Μάνο Λοΐζο, μέχρι τον Μίκη Θεοδωράκη, τον Μάνο Ελευθερίου, τον Απόστολο Καλδάρα, τον Χρήστο Νικολόπουλο, τον Θάνο Μικρούτσικο και πολλούς άλλους. Από το πρόγραμμα δεν θα λείψουν τα παραδοσιακά, αλλά και τα πιο απρόσμενα τραγούδια της καθώς είναι αυτά που η ίδια υπογράφει τους στίχους και τη μουσική.

    Την Χ. Αλεξίου θα συνοδεύσει η Ορχήστρα Πατρών με διευθυντή ορχήστρας τον Αλέξανδρο Μυράτ τις τέσσερις πρώτες βραδιές και τον Αναστάσιο Συμεωνίδη την τελευταία. Η σκηνοθετική και σκηνογραφική επιμέλεια είναι του Πάνου Παπαδόπουλου.

    (ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ)