ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    Η καλύτερη εν ζωή φωνή στην Ελλάδα

    megaloserwtikos
    03.02.2007, 00:33
    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 01:00 έγραψε...

    Πιστεύω η Βίσση γιατί έχει μια ιδαίτερη φωνή...
    Και από άντρες ο Πλούταρχος.Ελπίζω κι εγώ να μη πέσουν να με φάνε...





    Αγαπητέ φίλε, δεν ξέρω αν τους θεωρώ τις μεγαλύτερες φωνές εν ζωή, αλλά συμφωνώ μαζί σου.
    Πράγματι και οι δύο αυτοί τραγουδιστές, έχουν και καλή φωνή και ορισμένα καλά τραγούδια.
    Το ότι υπογράφεις ως σκυλάς, το βρίσκω ειλικρινές και μ' αρέσει πολύ.


    eleni_kypros
    03.02.2007, 02:01
    Μιχάλης Χατζηγιάννης!
    swkraths
    03.02.2007, 04:15
    Παράθεση:

    Το μέλος eleni_kypros στις 03-02-2007 στις 02:01 έγραψε...

    Μιχάλης Χατζηγιάννης!



    Αν δε παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει....χιχιχιχι
    Αστειεύομαι... Έχει όντως πολύ καλή φωνή ο Μιχάλης,έχει τύχει να τον δω σε πολλά Live του λόγω της καλοκαιρινής μου απασχόλησης
    swkraths
    03.02.2007, 04:16
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 03-02-2007 στις 00:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 01:00 έγραψε...

    Πιστεύω η Βίσση γιατί έχει μια ιδαίτερη φωνή...
    Και από άντρες ο Πλούταρχος.Ελπίζω κι εγώ να μη πέσουν να με φάνε...





    Αγαπητέ φίλε, δεν ξέρω αν τους θεωρώ τις μεγαλύτερες φωνές εν ζωή, αλλά συμφωνώ μαζί σου.
    Πράγματι και οι δύο αυτοί τραγουδιστές, έχουν και καλή φωνή και ορισμένα καλά τραγούδια.
    Το ότι υπογράφεις ως σκυλάς, το βρίσκω ειλικρινές και μ' αρέσει πολύ.





    Η ειλικρίνεια εκτιμείται φίλε μου skyllas
    tsibitos
    03.02.2007, 04:33
    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 01-02-2007 στις 01:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 01-02-2007 στις 00:42 έγραψε...

    Επειδη το topic αυτο ειναι τελείως, μα τελείως υποκειμενικό εγω θα πω οχι την καλύτερη (αυτος ο ορος δεν υπαρχει για την φωνή, τι ειναι αυτοκινητο?) αλλα την πιο αισθαντικη φωνή (εν ζωή παντα..) την εχει ο Γιάννης Πλούταρχος ισως μια δεκαετια πριν να ελεγα τον Παριο αλλα οχι σημερα... Ειμαι σιγουρος οτι μερικοι θα πεσετε να με φατε...


    Πάντα είναι υποκειμενικό tsibitos...Γι αυτό ρωτάω και τη γνώμη σας...
    Αν θεωρόύσαμε όλοι έναν ή μία κορυφαίο τότε μάλλον δε θα υπήρχε αυτό το site ή θα λεγόταν ploutarxos.com στην περίπτωση που έθεσες...
    Ευχαριστώ πάντως που κατέθεσες την γνώμη σου




    Τιποτα Swkr... οποτε θες στη διαθεση σου... (Σ'αρεσει Ο Πλουταρχος???)
    kathrinoula_d
    03.02.2007, 04:35
    άλλη μια ψηφο για Θηβαιο!
    swkraths
    03.02.2007, 06:10
    Παράθεση:

    Το μέλος kathrinoula_d στις 03-02-2007 στις 04:35 έγραψε...

    άλλη μια ψηφο για Θηβαιο!


    Οκ καταχωρείται!!!
    altamira
    03.02.2007, 09:05
    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 22:04 έγραψε...

    Σε περιπτωση altamira που μου τη λες μαθε αγορακι μου οτι τα μπουζουκια και τα σκυλαδικα ειναι αυτα που κανουν τους ανθρωπους να διασκεδαζουν και να βγαζουν τον νταλκα τους εκει μεσα!Γι 'αυτο κατσε να ακουσεις το "υπαρχουν χσυσοψαρα εδω" και μη ειρωνευεσαι τα μουσικα γουστα των αλλων!!!
    Ειμαι δυο μερες μεσα και δεν περιμενα τετοια συμπεριφορα!!!


    Καλημέρα....
    Προσπάθησα να καταλάβω, και να δικαιολογήσω την αναφορά σου σε μένα.Ειλικρινά διάβασα πάλι αυτό που έγραψα...και δεν βρήκα κάτι που να βγάζει ειρωνεία.
    Τώρα διάβασε κι εσύ το δικό σου κείμενο..και βγάλε συμπέρασμα.
    Και κάτι ακόμα...
    επειδή όπως λες είσαι μόνο δύο μέρες στο ΜΗ..που σημαίνει δεν ξέρεις και πολλά για μένα....μένω εδώ.....αλλά δε μπορώ να μη σου πω τούτο.....
    αν άλλη φορά νοιώσεις την ανάγκη να αναφερθείς σε μένα, είτε θετικά είτε αρνητικά...βρες κάποια άλλη προσφώνηση...και ξέχνα το.."αγοράκι μου"...καθότι τα μπουζούκια και τους "νταλκάδες" τους γνώρισα πολλά χρόνια πριν γεννηθείς[23 λες ότι είσαι]...
    Εύχομαι να περνάς καλά στο ΜΗ.
    swkraths
    03.02.2007, 17:44
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 03-02-2007 στις 04:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 01-02-2007 στις 01:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 01-02-2007 στις 00:42 έγραψε...

    Επειδη το topic αυτο ειναι τελείως, μα τελείως υποκειμενικό εγω θα πω οχι την καλύτερη (αυτος ο ορος δεν υπαρχει για την φωνή, τι ειναι αυτοκινητο?) αλλα την πιο αισθαντικη φωνή (εν ζωή παντα..) την εχει ο Γιάννης Πλούταρχος ισως μια δεκαετια πριν να ελεγα τον Παριο αλλα οχι σημερα... Ειμαι σιγουρος οτι μερικοι θα πεσετε να με φατε...


    Πάντα είναι υποκειμενικό tsibitos...Γι αυτό ρωτάω και τη γνώμη σας...
    Αν θεωρόύσαμε όλοι έναν ή μία κορυφαίο τότε μάλλον δε θα υπήρχε αυτό το site ή θα λεγόταν ploutarxos.com στην περίπτωση που έθεσες...
    Ευχαριστώ πάντως που κατέθεσες την γνώμη σου




    Τιποτα Swkr... οποτε θες στη διαθεση σου... (Σ'αρεσει Ο Πλουταρχος???)



    Δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ο Πλούταρχος,αλλά αντικειμενικά έχει μια καλή φωνή νομίζω.Ασχέτως προτιμήσεων παραδέχομαι κάποιες φωνές του λαικο-ποπ, ή όπως αλλιώς χαρακτηρίζεται αυτό το είδος
    swkraths
    03.02.2007, 17:48
    Παράθεση:

    Το μέλος altamira στις 03-02-2007 στις 09:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 22:04 έγραψε...

    Σε περιπτωση altamira που μου τη λες μαθε αγορακι μου οτι τα μπουζουκια και τα σκυλαδικα ειναι αυτα που κανουν τους ανθρωπους να διασκεδαζουν και να βγαζουν τον νταλκα τους εκει μεσα!Γι 'αυτο κατσε να ακουσεις το "υπαρχουν χσυσοψαρα εδω" και μη ειρωνευεσαι τα μουσικα γουστα των αλλων!!!
    Ειμαι δυο μερες μεσα και δεν περιμενα τετοια συμπεριφορα!!!


    Καλημέρα....
    Προσπάθησα να καταλάβω, και να δικαιολογήσω την αναφορά σου σε μένα.Ειλικρινά διάβασα πάλι αυτό που έγραψα...και δεν βρήκα κάτι που να βγάζει ειρωνεία.
    Τώρα διάβασε κι εσύ το δικό σου κείμενο..και βγάλε συμπέρασμα.
    Και κάτι ακόμα...
    επειδή όπως λες είσαι μόνο δύο μέρες στο ΜΗ..που σημαίνει δεν ξέρεις και πολλά για μένα....μένω εδώ.....αλλά δε μπορώ να μη σου πω τούτο.....
    αν άλλη φορά νοιώσεις την ανάγκη να αναφερθείς σε μένα, είτε θετικά είτε αρνητικά...βρες κάποια άλλη προσφώνηση...και ξέχνα το.."αγοράκι μου"...καθότι τα μπουζούκια και τους "νταλκάδες" τους γνώρισα πολλά χρόνια πριν γεννηθείς[23 λες ότι είσαι]...
    Εύχομαι να περνάς καλά στο ΜΗ.



    Ρε σεις....ηρεμία...
    Δεν υπάρχει λόγος να γινόμαστε εριστικοί κατακρίνωντας τις προτιμήσεις κάποιου
    swkraths
    04.02.2007, 18:01
    Λοιπόν.... Αποφάσισα για να έχετε μια πιο συνολική άποψη αλλά και προς δική μου τέρψη να καταγράψω τις ψήφους σας...Έχουμε και λέμε λοιπόν ως τώρα....

    Χάρις Αλεξίου 9
    Γιώργος Νταλάρας 6
    Βασίλης Παπακωνσταντίνου 5
    Πασχάλης Τερζής 5
    Ελένη Βιτάλη 5
    Δημήτρης Μητροπάνος 4
    Χρήστος Θηβαίος 4
    Μιχάλης Χατζηγιάννης 4
    Μαρινέλλα 4
    Γιάννης Κότσιρας 3
    Λιδάκης Μανώλης 3
    Γιάννης Πλούταρχος 3
    Ελευθερία Αρβανιτάκη 2
    Μπάμπης Τσέρτος 2
    Μαριώ 2
    Γιάννης Πάριος 2
    Δήμητρα Γαλάνη 2
    Νίκος Παπάζογλου 2
    Μπάμπης Στόκας 2
    Μπλε 2
    AGERAS(!!!!) 2
    Μιχάλης Τζουγανάκης 1
    Γιώτα Νέγκα 1
    Άλκηστις Πρωτοψάλτη 1
    Γλυκερία 1
    Αντώνης Ρέμος 1
    Νένα Βενετσάνου 1
    Παντελής Θαλασσινός 1
    Νίκος Δημητράτος 1
    Άννα Βίσση 1
    Τάνια Τσανακλίδου 1

    Αν έγινε κάποιο λάθος ή έχετε να συμπληρώσετε κάτι εδώ είμαστε...
    Καλή μας συνέχεια
    roubas
    04.02.2007, 21:31
    Πολυ καλη η προσπαθεια σωκρατη και εκανες πολυ καλα που εβγαλες και τα αποτελεσματα αλλα περιμενω να ψηφισουν κι αλλοι!
    Το site εχει 32000μελη!
    Περιμενω να δω την αποψη και των υπολοιπων!
    fanatikos
    05.02.2007, 02:52
    Μπράβο swkraths πολύ αξιέπαινη η προσπάθειά σου...
    Εγώ θα ψηφίσω Μητροπάνο,Κότσιρα και Αρβανιτάκη
    Keep up the good work
    Astron
    05.02.2007, 04:10
    Γιώργος Νταλάρας
    swkraths
    05.02.2007, 05:33
    Αποφάσισα αν συνεχιστεί να υπάρχει συμμετοχή στο θέμα μου ανά τακτά χρονικα διαστήματα (ανάλογα και τον αριθμό των ψήφων) να κάνω καταμέτρηση.
    Ελπίζω να συμμετάσχετε και στη συνέχεια....
    qanun
    05.02.2007, 08:34
    Νταλαρας-Χαρουλα

    Δεν μπορω να μην σχολιασω κατι που ειδα προηγουμενως και τρελαθηκα. Οχι για το διδυμο Πλουταρχος-Βισση, γιατι πραγματικα στο σκυλαδικο που εκπροσωπουν ειναι κορυφες ( ουτε απ'εξω βεβαια...), αλλα για το οτι στο ρεμπετικο κορυφαιες φωνες ειναι ο Τσερτος και η Μαριω. Ο Τσερτος ειναι αρχοντορεμπετης, τι να πει στον Γκολε, στον Αγαθωνα, στον Ξηνταρη? Οσο για τη Μαριω, ολο κομπολοι και ιδεα και πολυ ζορι στο τραγουδι, αλλα ok, γουστα ειναι αυτα...
    Επισης κατι τελευταιο, προς το δημιουργο του τοπικ. Swkraths, κρινεις σκοπιμο να απαντας σε καθε εναν που γραφει στο τοπικ? Αλλο το να συγκεφαλαιωνεις τις απαντησεις και αλλο αυτο που κανεις...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : qanun στις 05-02-2007 08:37 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : qanun στις 05-02-2007 12:06 ]


    THEOG
    05.02.2007, 08:57
    Θηβαίος - Κότσιρας - Πλούταρχος
    skyllas
    05.02.2007, 19:48
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 03-02-2007 στις 00:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skyllas στις 02-02-2007 στις 01:00 έγραψε...

    Πιστεύω η Βίσση γιατί έχει μια ιδαίτερη φωνή...
    Και από άντρες ο Πλούταρχος.Ελπίζω κι εγώ να μη πέσουν να με φάνε...





    Αγαπητέ φίλε, δεν ξέρω αν τους θεωρώ τις μεγαλύτερες φωνές εν ζωή, αλλά συμφωνώ μαζί σου.
    Πράγματι και οι δύο αυτοί τραγουδιστές, έχουν και καλή φωνή και ορισμένα καλά τραγούδια.
    Το ότι υπογράφεις ως σκυλάς, το βρίσκω ειλικρινές και μ' αρέσει πολύ.





    ευχαριστω πολυ για το σχολιασμο και το εκτιμω.δυστυχως μερικα ατομα πεσανε να με φανε.αναμενομενο θα μου πεις.να σαι καλα.
    megaloserwtikos
    05.02.2007, 20:50
    Επιτρέψτε μου από το ΜΗ να βρεθώ εκτός τόπικ, και να απαντήσω όπως επιθυμώ στον αγαπημένο και άγνωστο φίλο ''σκυλά''.

    ..................................................

    Είναι γιατί πάντα πιστεύω ότι κανείς δεν μπορει να μας κρίνει και να μας ''φάει'' για τις μουσικές ανάγκες της ψυχούλας μας και της ευαισθησίας μας.
    Επίσης έχω καταλάβει στη ζωή μου, ότι το πόσο ενδιαφέρον και ευαίσθητος και γενικώς ''άνθρωπος'' είναι κανείς, δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τις μουσικές του αναζητήσεις.
    Έχω γνωρίσει υπέροχους ''σκυλάδες'' που τους συμπαθώ πάρα πολύ και εντελώς είρωνες και δήθεν ''κουλτουριάρηδες''...
    Μπορεί να ακούω τον Λουδοβίκο, τον Αλκίνοο και τον Χατζιδάκι, αλλά προτιμώ την συζήτηση με τον αυθεντικό ''σκυλά'', παρά με τον όποιον άλλο...

    Φιλικότατα
    καλή συνέχεια να έχεις.
    rikimaru
    06.02.2007, 11:18
    Epeidh opws symfwneite oloi,o "kaluteros" einai ypokeimenikos oros,gia mena apo tis koryfaies fwnes einai Mhtropanos,Prwtopsalti,Alexiou..