ελληνική μουσική
    719 online   ·  210.832 μέλη

    Eurovision 2007 - 7ος Ο Sarbel, 1η Η Σερβία

    mariza18
    28.02.2007, 21:38
    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 28-02-2007 στις 02:45 έγραψε...


    (οτι και να ψηφισει ο κοσμος , το τραγουδι που θα σταλει ειναι ηδη επιλεγμενο, κακα τα ψεματα...)


    δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια..όλα είναι στημένα και περιμένουν από το κόσμο να ψηφίσει για να τα οικονομήσουν..
    Spyrelakas
    28.02.2007, 21:54
    Ετσι λοιπον, Τα μελη του Musicheaven στελνουν στο Ελσινκι τον Χρηστο Δαντη...


    Τα τελικα αποτελεσματα ειναι :

    Χρηστος Δαντης : 13
    Ταμτα : 11
    Σαρμπελ : 2


    Αντε να δουμε και ποιος θα παει απο την "κανονικη" ψηφοφορια σε λιγη ωρα στο "Αθηνών Αρενα".....

    (Αφου Ο tsibitos λειπει.. τα εβγαλα εγω...)
    sea_like_eyes
    01.03.2007, 00:35
    ...XRISTOS-TYLER-DANTIS...!!!!!
    rompa
    01.03.2007, 01:12
    No Madonna
    rompa
    01.03.2007, 01:18
    Eεεεεε όχι!!!!!!!

    maspa
    01.03.2007, 01:28
    Παιδιά ποιό βγήκε; Δεν το πρακολουθούσα (έβλεοπα "πάλι από την αρχή")

    Το έβαλα μόλις τώρα στη νετ και είδα τον σαρμπελ και καπάκι τέλειωσε. Δεν κατάλαβα..

    Μη μου πείτε μόνο ότι βγήκε αυτό, δε φτάνει που η ξεφτίλα διακατέχει ήδη τον τρόπο που αντιμετωπίζεται ο διαγωνισμός "τραγωδιου"(σ.σ. τραγωδία+τραγούδι)
    η ξεφτίλα θα είναι ακόμη μεγαλύτερη...
    jorge
    01.03.2007, 01:35
    Είδα 2-3 αποσπάσματα και μου ήρθε να ξεράσω με όσα είδα...
    Τι αδερφάτα, τι στριπτίζ, τι τσολιάδες-γυναίκες να τραγουδάνε αγγλικά...

    Κι εσείς, τι γυρεύατε εκεί κύριε Πλέσσα ;
    theotita
    01.03.2007, 01:40
    Εγώ πάλι πολύ χάρικα γιατί δεν ήθελα με καμία δύναμη να πάει ο Δάντης. Είναι πολύ καλός τραγουδοποιός και ίσως καλός τραγουδιστής (λέω ίσως γιατί εμένα δε μ'αρέσει) για την Ελλάδα, αλλά όχι αρκετά καλός τραγουδιστής και σόουμαν για ευροόραση! Με τον Σαρμπέλ ίσως και να έχουμε κανένα καλό βαθμό από Αγγλία, όπως ίσως με Τάμτα να είχαμε ψήφους από βαλκανικές χώρες... Και για να είμαι απόλυτα ειληκρινής το τραγούδι του απόψε μ'άρεσε, αλλά δε μ' άρεσε ο Δάντης ως παρουσία και φωνή σε ορισμάνα σημεία. Δεν είμαι ειδικός, σαν ακροάτρια-τηλεθεάτρια μιλάω. Κι ενώ η λιγότερο χειρότερη επιλογή για μένα ήταν η Τάμτα, απόψε απογοητεύτικα και με εξέπληξε λίγο ο Σαρμέλ. Γενικά πάντως κανένα απ' τα 3 τραγούδια κατά τη γνώμη μου δεν είναι ιδιαίτερα γιουροβινίστικο, απλά στέλνουμε τη λιγότερο κακή επιλογή. Εμένα προσωπικά περισσότερο απ' όλα μ' αρέσει της Κύπρου κι ας είναι στα γαλλικά!
    rompa
    01.03.2007, 01:41
    Βγήκε όντως του Σαρμπέλ...Τι ζηλέψανε? Την ανύπαρκτη χορογραφία , τις χάλια χορεύτριες? Έλεος ..
    xouzoura
    01.03.2007, 01:58
    Παιδιά δεν το είδα αλλά το κομμάτι της Τάμτα ήταν φανταστικό! Κρίμα! Μου θυμίζει Σερβία Μαυροβούνιο πριν δυο τρία χρόνια!

    Απ'τον Δάντη πάντως καλύτερα!
    Τί να πω!
    sea_like_eyes
    01.03.2007, 02:00
    Mακαρι το παιδι να τα παει καλα..αλλα ρε παιδια..δεν εχω καταλαβει τι ρολο βαραει αυτο το παλικαρι.
    Οσο για το τραγουδι πριν λιγες μερες δηλωσε...''το τραγουδι θα το χαρακτηριζα τσιφτετελο-rock-με-pop-στοιχεια''
    Δεν θα πω καλη επιτυχια...ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ...
    tsibitos
    01.03.2007, 02:00
    Λοιπον, Εγω παρακολουθησα ολο αυτο το σοου (που ολοι μας πληρωνουμε) απο την αρχη μεχρι το τελος. Αισχος.. Η χειροτερη διοργανωση των τελευταιων ετων. Παρουσιαστες με Εντελως κρυο χιουμορ που ειχαν κανει την ολη διοργανωση σαν την εκπομπουλα που παρουσιαζουν. Και τωρα περναμε στα τραγουδια. Καννενα δεν μου αρεσε απο θεμα σκηνικης παρουσιας (απορω γιατι ολοι ελεγαν οτι ο Σαρμπελ πρεπει να παει επειδη θα ειναι καλυτερος για την Eurovision) αλλα ο Σαρμπελ και η Ταμτα ηταν και ερμηνευτικά χαλια.. Μολις Βγηκε ο Δαντης ημουν σιγουρος οτι δεν μπορει να βρεθει ανθρωπος και να ψηφισει καποιο αλλο τραγουδι εκτος απο το No Madonna. Και φτανει επιτελους το τελος αυτου του γλυκαναλατου αισχους και ανακοινωνει ο Κος Μ. Πλεσσας το αποτελεσμα... YASSOU MARIA - Sarmpel Λεει με τρεμαμενη φωνη ο Γεροντας.. Ουτε εκεινος δεν το πιστευε... και μαλιστα με διαφορα απο τα αλλα 2. Βεβαια δεν πολυκαταλαβα τα ποσοστα. Σε καποια Φαση ειπε ποσοστα επιτροπης, και ειπε 15 %, 12 % και 16%. Αν προσθεσεις αυτα τα τρια κανουν εκατο?? (Ξεχασα να μετραω..)

    Αρκετα εθαψα.. YASSOU MARIA λοιπον... και του χρονου σπιτια μας...
    maspa
    01.03.2007, 02:13
    Πραγματικά έλεος!! Στείλανε το χειρότερο των χειροτέρων.
    Κατά έναν παρίεργο τρόπο, γιατί ενώ στα προγνωστικά βγαινει άλλο τραγούδι πρώτο και στο διαγωνισμό βγαίνει πρώτο το τελευταίο στα προγνωστικά;
    Και πέρισι με τη Βίσση, το ίδιο συνέβη με το "everything" και το 'welcome to the party" (φςςςς που το θυμήθηκα το τελευταίο;! )
    Για μένα του Δάντη ήταν το πιο άρτιο (οι χορεύτριες του μπεσαμελ ήταν πράγματι ερασιτέχνες..), ενώ του Δάντη τουλάχιστον (παρά το stripshow) κινησιολογικά ήταν καλύτερες και γέμιζαν και τη σκηνή..
    Όσο για τον Πλέσσα κι εγώ απορώ πως ανταποκρίνεται στο κάλεσμα της ερτ για ένα διαγωνισμό που κυριαρχεί το show και όχι οι φωνητικές- ερμηνευτικές δυνατότητες. Πέφτει πολύ χαμηλά, όπως επίσης ο Κατσαρος με τη συμμετοχή του και το προεδιλίκι του στο fame story(και επακολούθως σε όλα τα κανάλια!!). Απορώ, το προεδιλίκι τους το παραχωρούν για να δείξουν την εκτίμηση προς το πρόσωπο τους και να πουλήσουν και μούρη οι υπεύθυνοι της ερτ, ότι και καλά "κοιτάξτε, έχουμε και Πλέσσα στην επιτροπη!"?????

    Όπως και να 'χει θα πατώσει το "τραγωδάκι" του σαρμπελ, γιατί είναι ένα τραγούδι "χούρδου χούρδου". Από μπουζούκι και τσιφτετέλια μέχρι λατιν και ποπ θα βρείς μές στο κομμάτι(τύφλα να 'χει ο Φοίβος!!).. και η σκηνική παρουσία; Πολύ κόύνημα βρε παιδί μου.....(αν κρατούσε και σέικερ από το πολύ κούνημα θα είχε γίνει μυζίθρα ο φραπές!)

    Εκτός αν οι ψηφοφόροι της euroμπανιστήρι(!) είναι τόσο κακόγουστοι που μετά τα τέρατα θα ψηφίσουν και την κιτσαρία του σαρμπελ.

    Θέλουμε τα λεφτά μας πίσωωωωωωωωωωωωωωωωωωω..

    (ουφ, τα είπα και ξεθύμανα)
    sea_like_eyes
    01.03.2007, 02:20
    -YASSOU SARBEL
    -EEEE???
    YASSOU ΛΕΩ ΡΕΕΕΕΕ
    -ΤΙ???
    -Απο την θεση που εισαι...που να με ακουσεις!Αντε ξεκινα να ερχεσαι προς τα εδω(πρωτες θεσεις)κι οοοοοοοταν φτασεις θύμισε μου να βάλω τα
    nikos_music
    01.03.2007, 02:20
    Είδα τη βραδιά και παρόλο που δεν μου είχε αρέσει καθόλου το τραγούδι του Σαρμπέλ πιστευω πως δίκαια βγήκε σε σύγκριση με τις 2 άλλες παρουσιάσεις τραγουδιών.
    Δεν θα αναλύσω περι αξίας των τραγουδιών-μου φαίνεται πια τόσο αστείο αυτό που γίνεται κάθε χρόνο. Ας το διασκεδάσουμε λίγο.

    Μου αρέσει η Ευριδίκη και της εύχομαι να κερδίσει φέτος με τον Δ.Κοργιαλά και το τραγούδι τους.

    babisdr
    01.03.2007, 02:20
    Πιστεύω οτι στελνουμε το σωστό τραγούδι στο σωστό διαγωνισμό. Σε ένα τόσο κιτς διαγωνισμό πιστεύω οτι κάναμε σωστή επιλογή. Κακά τα ψέμματα, απ'τα τρία, ήταν το "κανόνι".
    thanasena
    01.03.2007, 02:22
    Πιστεύω ότι για την Eurivision ο Sarbel ήταν ο καλύτερος!!Με τόσα που είχαμε ακούσει περίμενα τον Δάντη,αλλά ευτυχώς θα πάρουμε κανεναν καλο βαθμό τώρα.Για το ότι θα τραβίξει με το χορευτικό και το ξεσηκωτικό τραγούδι την προσοχή είναι σίγουρο.Καλή Επιτυχία!
    ANNAMARAKI
    01.03.2007, 02:44
    δεν το πιστεύω οτι βγήκε ο Σαρμπελ...τι χαλια τραγουδι ειναι αυτο??δεν παρακολούθησα καθόλου το show αλλα to yassou maria ηταν το πιο ωραιο??ε οχι βρε παιδιά δεν έχουμε καθόλου γούστο ως Έλληνες! καλα οχι οτι τα αλλα ήταν τα τραγούδια αλλα κατι έλεγαν!
    absurdus_delirium
    01.03.2007, 02:51
    Αφήνω το γενικότερο καραγκιοζιλίκι ασχολίαστο (εκτός από το "καραγκιοζιλίκι" )

    Αυτό που μου την έδωσε περισσότερο είναι πως το τραγούδι του Σαρμπέλ μου θύμησε αφ' ενός όταν έιχα πάει στην Πόλη και οι μαγαζάτορες φώναζαν e, Yorgo, yassou Maria, Xristina για να σε κάνουν να γυρίσεις στους πάγκους τους και αφ' ετέρου τις greek tavernas: kefi, mousaka, opa-opa... Κατάντια. Δική μας.

    Αλλά άμα έχουν πιάσει τα κοριτσάκια τα κινητά για 15 γεμάτα λεπτά και στέλνουν για τον Σαρμπέλ...


    Υ.Γ. Σαρμπελ, λεβέντη μου, next time όταν βλέπεις και κουνάς παραπάνω το στήθος σου από τις χορεύτριες (που έχουν και στήθος), κόψε λίγο.

    Υ.Γ.2 tsibite, οι βαθμολογίες των κριτών ήταν αθροίσματα και όχι ποσοστά..
    alkyoni
    01.03.2007, 02:51
    Τελικα πατατο-Sardeles ειχε το μενου σημερα...
    Καλη μας χωνεψη...
    (οποιο και να προκρινοταν δηλαδη κατι τετοιο θα εγραφα παλι...)

    υ.γ.
    ειναι ιδεα μου, ή οχι...??
    το τραγουδι αυτο μολις το ακουσα 1η φορα, μου θυμισε λιγο ενα της Παπαριζου που λεει "εει....οοοο... ..... ζιγκολο??" (σορρυ δεν ξερω τα λογια, ελπιζω να καταλαβατε πιο λεω...)

    Εεεε ρεεεε πρωτοτυπιαααα!!!!!