ελληνική μουσική
    387 online   ·  210.844 μέλη

    Eurovision 2007 - 7ος Ο Sarbel, 1η Η Σερβία

    mariaelena
    08.02.2007, 19:28
    Δεν μου άρεσε κανένα δυστυχώς... Ελπίζω αυτό που θα προχωρήσει να πάει όσο γίνεται καλύτερα στον τελικό!
    maspa
    08.02.2007, 20:25
    Πάλι τα μαλλιά της κεφαλής μας θα πληρώσουμε..

    Ξαφνικά ανακάλυψαν τη γιουροβίζιον (θυμάστε 3η θέση- Antique;) κι από τότε τη τρώμε στη μάπα τα τελευταία πέντε χρόνια

    Τέλος πάντων..

    Θα εκφέρω κι εγώ τη γνώμη μου (μας πρήζουν που μας πρήζουν με τη γιουροβλακοβίζιον ας το "απολαύσουμε")

    Δάντης 12 points..
    rorry
    08.02.2007, 20:46
    kalitera na elipe pou lene
    alla afou yparxi kai gia na eimaste sto klima psifizo Tamta
    audioslave
    08.02.2007, 21:00
    ΔΑΝΤΗΣ με διαφορά χιλιομέτρων...αν δεν ηταν κλεμένο θα ηταν το poser κομμάτι της χρονιάς!
    περα απο αυτό ομως πολύ καλό κομματάκι και θα πάει και καλά.
    οσο για τα άλλα...της Ταμπτα αδιάφορο....και του Σαρμπέλ για γέλια!
    tsibitos
    08.02.2007, 21:12
    Επειδη το ειδα σε πολλα topics και μου αρεσε, ας το κανουμε και εδω....

    Ιδου λοιπον τα πρώτα αποτελεσματα των μελών του ΜΗ για την ελληνικη Υποψηφιοτητα για την Eurovision 2007...

    Χρηστος Δάντης - 7
    Ταμτα - 5
    Σαρμελ - 0


    elpi20
    09.02.2007, 13:47
    SARBEL ennoeitai!!!!!!!!!!Einai o monos pou mporei na ksesikosei ton kosmo.To tragoudi tou koryfaio kai ruthmiko
    angel21
    09.02.2007, 15:53
    Κανονικα κανενας...Αλλα επειδη καποιον πρεπει να στειλουμε τελικα...Ψηφιζω ταμτα..Οχι για κανεναν αλλο λογο..Απλα ειναι γκομενα κ 8α δειξει κατι παραπανω....!....
    Sapios_is_back
    09.02.2007, 18:31
    Ο σαμπρέλ είναι απαράδεκτος.
    Θα πατωσουμε παιδια..........
    mavroula
    10.02.2007, 00:26
    ΠΕΡΑΣΕ ΚΙΟΛΑΣ 1 ΧΡΟΝΟΣ?

    ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ, ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ,
    ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.
    ΣΩΣΤΑ;

    ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ..
    maspa
    10.02.2007, 01:02
    Παράθεση:



    ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ..



    Το σωστό είναι:
    Εμείς πληρώνουμε και η ερτ μας δουλεύει.
    angel21
    10.02.2007, 01:20
    Το σωστό είναι:
    Εμείς πληρώνουμε και η ερτ μας δουλεύει.




    Πολυ σωστο...Κ μετα 8ελεις και λεφτα για παιδεια...SuReeeeeeee


    pastella
    10.02.2007, 01:53
    Εδώ πληρωνει τη Δρουζα ρε παιδια 15.000 ευρω ανα εκπομπη...

    Κατι με χαλαει στον Δαντη, οχι το τραγουδι... Αλλωστε το'χει κανει το κομματι του με την Helena. Ψηφιζω Ταμτα
    KAKOFONIKS
    10.02.2007, 11:17
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 08-02-2007 στις 21:12 έγραψε...

    Επειδη το ειδα σε πολλα topics και μου αρεσε, ας το κανουμε και εδω....

    Ιδου λοιπον τα πρώτα αποτελεσματα των μελών του ΜΗ για την ελληνικη Υποψηφιοτητα για την Eurovision 2007...

    Χρηστος Δάντης - 7
    Ταμτα - 5
    Σαρμελ - 0





    Συμφωνώ απόλυτα μόνο που αν γινόταν να βάζαμε -10 στον γλυκήτατο κατά τα άλλα Σαρπμέλ (αν και έτσι όπως έχει γίνει η Eurovision τέτοια τραγούδια περνάνε).
    dimitrapan
    10.02.2007, 12:53
    Άκουσα λίγο από τα τρία τραγούδια... Και του Δάντη μου άρεσε και της Τάμτας (αν και νομίζω ότι θυμίζει αρκετά εκείνο το τραγούδι της Σερβίας-Μαυροβουνίου πριν από 3 χρόνια). Του Σαρμπέλ το κομμάτι μου θυμίζει κάτι σε "play μπουζούκι, play μπουζούκι για μένα"...

    Θα επανέλθω μόλις τα ακούσω μερικές φορές ακόμα...
    antreas_dr
    10.02.2007, 12:57
    Και εγώ αν πρέπει να διαλέξω κάποιο απο τα 3 προτιμώ του Dante!
    όχι ότι είναι κάτι το αξιόλογο απλά απο την πρώτη ακρόαση μου κίνησε το ενδιααφέρων περισσότερο απο τα άλλα.
    karelia
    10.02.2007, 13:01
    Χμμ αν έπρεπε να διαλέξω ένα από τα τρία,
    της Τάμτα θεωρώ ότι είναι το πιο αξιοπρεπές,αλλα και ατμοσφαιρικό.

    Red-Rose
    10.02.2007, 13:26
    Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω πώς σκέφτονται αυτοί οι άνθρωποι... πριν χρόνια πήγε μπαλάντα η μαντώ πατώσαμε, πέρυσι η Βισση πάλι δεν βγήκαμε ούτε καν στην πεντάδα... και η ταμτα με τι προσόντα πάει με μπαλάντα? μου αρέσει πολύ η φωνή της αλλά κάτι χορευτικό θα της πήγαινε πολύ περισσότερο... το τραγουδάκι της μου άρεσε, στο σπίτι θα το έβαζα να το ακούσω, αλλά ως εκεί, δεν κάνει για το συγκεκριμένο διαγωνισμό που βασίζεται στο show και στο να βγει ενα τραγούδι που θα μπορεί να παίζεται 5-6-7 φορές τη βραδιά στα club. Αυτά περί τάμτας

    Πάμε στον Σαρμπέλ, συμπαθητικό θα έλεγα... μόνο που με τις χορευτικές του ικανότητες, προφανώς θα γελάει το πλήθος παρά θα ξεσηκωθεί. [αν και αν δεν κάνω λάθος είναι φιγούρες από χορούς του λίβανου αλλά όπως και να χει... αλλο να βλεπεις χορους απο μια χωρα κι αλλο να βλεπεις ενα ατομο να χτυπιεται ετσι]
    αν και πιστεύω πως θα μπορούσε να κάνει κάποια κουλή χορογραφία όπως ήταν παλιότερα το μακαρενα και το σαμπα κι αυτό θα πιάσει κατά πολύ

    Δάντης πολύ καλό το τραγουδάκι του ευχάριστο κλπ αλλά ως γνωστόν δεν έχουμε δει τον δάντη να χορεύει θα βγει λοιπόν στη σκηνή οκ και? εκεί θέλουν show μήπως κάνει την έκπληξη και κουνήσει και τπτ άλλο εκτός απ τα χέρια του και αντί δεξιά αριστερά το κεφαλάκι του να το πηγαίνει πάνω κάτω \m/ ή θα βάλει γκομενες για χορο να βγαλουν το φίδι απ την τρύπα? οψώμεθα... σαν τραγούδι μου αρέσει του δάντη, τελικώς χεχεχεχε

    πολύ πικρόχολη είμαι σήμερα, μάλλον δεν ξύπνησα πολύ καλά!
    xouzoura
    10.02.2007, 15:04


    ΔΑΝΤΗΣ;;;;;;;Ωχ.... πάλι κανα κλεμμένο θα είναι όπως το προηγούμενο! Αφήστε που το ... ροκτετέλι -δλδ τη λα'ι'κή μελωδία με την ηλεκτική κιθάρα - όπως το καταλαβαίνω εγώ, (κοίτα πού φτάσαμε! να ΄κάνουμε ετυμολογία σε όρο του Δάντη!!!!)εκείνος το πρωτοξεκίνησε μαζί με τον Μαζωνάκη!
    ΧΑΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

    ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!
    kinia
    10.02.2007, 17:54
    Ψηφίζω Τάμτα,
    Αν και θα την προτιμούσα για τον διαγωνισμό της Eurovision με τα κλασσικά της κομμάτια!
    Ο Δάντης ταπεινή μου άποψη καλύτερα να την αφήσει τη Eurovision.
    Και τέλος άφησα τον Σαρμπέλ που από φωνή δεν ξέρω πως είναι σε live αλλά δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρει για να μην πω για άλλα....
    kinia
    10.02.2007, 17:59
    Ιδού λοιπόν τα πρώτα αποτελέσματα των μελών του ΜΗ για την ελληνική Υποψηφιότητα για την Eurovision 2007...

    Χρήστος Δάντης - 9
    Τάμτα - 9
    Σαρμπελ - 1