ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.830 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    eneni
    04.02.2007, 21:12
    κι εγω λόγω καιρού δε τα κατάφερα

    uNick
    04.02.2007, 21:50
    Δυστυχώς σήμερα δεν κατάφερα να πάω, καθώς ξύπνησα πολύ χάλια (με πυρετό και απίστευτο πονοκέφαλο)... Είμαι σίγουρος ότι τώρα που γράφω θα περνάνε όλοι υπέροχα. Για χθες, το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι περάσαμε πολύ όμορφα. Ευχαριστούμε τον Jorge, όσους βοήθησαν στην διοργάνωση, αλλά και όλους τους φίλους που ήταν εκεί, καθώς και τους προσκεκλημένους-εκπλήξεις, που μας τίμησαν με την παρουσία τους και το χειροκρότημά τους.


    Υ.Γ. Ελπίζω να μου κρατήσανε κομμάτι από την πίτα. Αλήθεια, το φλουρί σε ποιόν έπεσε?
    12plus
    04.02.2007, 23:46
    ΤΕ - ΛΕΙ - Α!!! Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ όλους!!!
    Hastaroth
    05.02.2007, 08:38
    Αν και έφυγα κατά τά μεσάνυχτα,μπορώ να πώ οτι ήταν τό καλύτερο live που έχει γίνει μέχρι στιγμής.

    Η παρέα μας αυξάνεται και πληθύνεται καί περνάει καλά όσες μέρες κι'άν κρατήση το live.

    Γιά μένα βέβαια υπήρξε κάπως....αγχωτικώτερο αφού καί τίς δύο βραδυές που έπαιξα δέν είχα προλάβει να κάνω πρόβες.Πάντως από το feedback που είχα εκ τού κοινού τά πράγματα πήγαν καλά.

    Ενα μεγάλο "μπράβο" και από μένα σέ όσους δούλεψαν γιά τήν προετοιμασία και υποστήριξη τού διήμερου,όπου μάλιστα γιά πρώτη φορά είχαμε κουαρτέττο παρουσιαστών μέ..ονοματεπώνυμο

    Επίσης σέ όλους όσους έπαιξαν καί μάς χάρισαν αυτές τίς υπέροχες στιγμές.

    Και επίσης στον ηχολήπτη,τον "γίγαντα" (όπως πολύ σωστά τον είχε αποκαλέσει στο περσινό live o Φαλτσού ) Μάνο που,έχοντας νά καλύψη ηχητικά μιά πλειάδα σχημάτων από όλο το φάσμα τής μουσικής,έκανε καί πάλι τά μαγικά του (καί μάλιστα ξενυχτισμένος επί δύο μερόνυχτα,αφού μετά το δικό μας live κάλυπτε και τά σχήματα που έπαιζαν κανονικά το βράδυ στο μαγαζί).

    Μέ την εύχή τό 5ο live νά το κάνουμε στο παρακείμενο στάδιο αφού ώς γνωστόν η μουσική είναι έκφραση παναθρώπινης ειρήνης και φιλίας.

    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 05-02-2007 08:43 ]


    rigas
    05.02.2007, 10:07
    Ελπίζω κάποια στιγμή κι εμείς "οι από μακρυά" να ζήσουμε αυτά τα ωραία που περιγράφετε.
    Και του χρόνου να είμαστε καλά.
    XeniaRodo
    05.02.2007, 10:24
    Για όσους δεν ήρθαν υπάρχει οπτικοακουστικό υλικό...
    (Unick κρίμα, έχασες).
    Xαρά στο κουράγιο του Left, που κάθησε ως το τέλος
    και έγραφε με την κάμερα...
    GL
    05.02.2007, 10:28
    Βιντεων Συνεχεια........Κυριακη 4 Φλεβαρη

    Ενα live γεματο Μαλαματενια λογια και τραγουδια και φυσικα Μαλαματενιες εκπληξεις απο τον Λακη Χαλκια και τον Μιλτο μας!!!



    Τα βιντεακια συνεχιζονται σε λιγο....


    jorge
    05.02.2007, 10:50
    Και φυσικά να αποκαλύψουμε και τη δεύτερη έκπληξη της Κυριακής, που ήταν η Δήμητρα Καραμπεροπούλου (ΠΥΞ ΛΑΞ) με φίλους της από το σχήμα Σύννεφα Με Παντελόνια. Δήμητρα σ' ευχαριστούμε που περίμενες υπομονετικά - κι εσύ - τόσες ώρες να έρθει η σειρά σου.




    4o live Μελών musicheaven

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 10:51 ]


    jorge
    05.02.2007, 11:13
    Σας παραθέτω και το γραπτό μήνυμα του Στέλιου Πισή, στον οποίο ήταν αφιερωμένο το φετινό Live:

    ----------------
    Αγαπητοί φίλοι,

    Σε λίγες μέρες κλείνουν τέσσερα χρόνια από τη μέρα που ανακάλυψα την ύπαρξη του MusicHeaven και έγινα μέλος. Σε μια εποχή που η εμπορευματοποίηση των πάντων δεν άφησε δυστυχώς ανεπηρέαστη τη μουσική, ήταν μεγάλη χαρά για μένα να διαπιστώσω πως υπάρχουν νέοι άνθρωποι με ήθος, που πάνε κόντρα στα φτηνά, μεταλλαγμένα μουσικά προϊόντα που μας σερβίρει η μουσική βιομηχανία τα τελευταία χρόνια.
    Στο Music Heaven γνώρισα αληθινά υπέροχους ανθρώπους που δε διστάζουν να πηγαίνουν κόντρα στο ρεύμα της εποχής στηρίζοντας, με οποιοδήποτε κόστος, την ποιοτική μουσική δημιουργία.
    Προσωπικά, σαν μουσικοσυνθέτης, πρώτα απ’ όλα έχω στόχο μου την αυθεντική καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργία. Στο MusicHeaven βρήκα φίλους καλούς που σκέφτονται και λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο και, με την αγάπη τους, μου δίνουν δύναμη και ώθηση να προχωρώ.

    Όταν ο φίλος μας ο Γιώργος με πληροφόρησε, πριν από μερικές βδομάδες, την απόφασή σας να αφιερώσετε σε μένα το τέταρτο Live του Music Heaven, ομολογώ πως συγκινήθηκα πολύ. Σας ευχαριστώ όλους μέσα απ’ την καρδιά μου.
    Αν και είμαι μακριά νιώθω να σας γνωρίζω όλους πολύ καλά και αισθάνομαι τυχερός που είμαι κι εγώ μέλος της μεγάλης μουσικής οικογένειας του Music Heaven.

    Σας χαιρετώ με πολλή αγάπη και να ξέρετε ότι αυτή την ώρα, νοερά, είμαι κι εγώ μαζί σας.

    Πολύ χαίρομαι που θα είναι μαζί σας και ο αγαπητός μου φίλος Μίλτος Πασχαλίδης και τον ευχαριστώ γι’ άλλη μια φορά που ταξίδεψε χιλιάδες μίλια για να πει δυο τραγούδια μου στη συναυλία «Υπέρβαση» που έγινε στις 13 Νοεμβρίου 2006 στη Λευκωσία.

    Ευχαριστώ τους διοργανωτές του τέταρτου Live του MusicHeaven και όσους συμμετέχουν.

    Καλή ακρόαση


    ----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 12:05 ]


    GL
    05.02.2007, 11:17
    Παμε και μερικες φωτογραφιες....

    1)GL,MANBLAZ,AGERAS,STASIS,DEOS

    2)GL,TSAGAROUSIANOS,ORFEAS,FALTSOS(FOLYBITSA..)

    3)TSAGAROYSIANOS,AGERAS(TSAGERAS......χιχιχιχιχιχι)

    Το be continued....

    shine on you crazy PYLES diamond...











    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 12:47 ]


    επισυναπτόμενα: MH boys 2007.JPG TSAAGERAS.JPG FOLYBITSA.JPG 
    GL
    05.02.2007, 11:22
    Λακης Χαλκιας,Μιλτος Πασχαλιδης η συνεχεια...........



    GL
    05.02.2007, 11:43
    Kατι ακομα θετε???Απο Λακη Χαλκια και Μιλτο???

    Οριστε.......




    GL
    05.02.2007, 11:51
    Η επομενη φωτογραφια ειναι απο το μπλουζακι που φορουσε ενα απο τα μελη(ο Deos νομιζω..) των ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ.....της μπαντας δηλαδη των παρουσιαστων μας!!!

    Μου ηρθε λοιπον η ιδεα να βγαλω αυτη τη φωτο και να την αφιερωσω με πολυ αγαπη σε εναν απο τους αποντες μας,τον Παναγιωτη τον Βουλιακη!!



    shine on you crazy PYLES diamond...





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 12:47 ]


    επισυναπτόμενα: KOS.JPG 
    EffieKakaflika
    05.02.2007, 12:07
    Καλημέρα σε όλους!!!
    ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ χτές και χάρηκα πάρα πολύ που είδα όλα τα παιδιά, από τα οποία τα περισσότερα είχα να τα δώ από πέρσι...
    Χρόνια Πολλά στο Music Heaven και μας ευχομαι πάντα τέτοια!!!!
    Νοιώθω πολύ τυχερή που συμμετείχα!!!
    Πολλά φιλιά σε όλους!!!

    GL
    05.02.2007, 12:08
    Λιγο πριν το φιναλε στα καμαρινια παρεα με σφοινακια,αφθονο μπλα μπλα και ακαπελα μελωδιες.....

    PAVEL(ΠΑΥΛΑΚΟΣ),ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ,GL,ΦΑΛΤΣΟΣ



    shine on you crazy PYLES diamond...





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 12:48 ]


    επισυναπτόμενα: back of stage.JPG 
    jorge
    05.02.2007, 12:18
    Το παλικάρι αριστερά μάλλον τα βλέπει διπλά. Όλοι κοιτάνε την κάμερα κι αυτός ...τον τοίχο.


    ΥΓ. Μήπως είδατε ένα μπουκάλι ρακί;
    Amelie
    05.02.2007, 12:19
    4ο live Music Heaven! Ήμουν κι εγώ εκεί! (κι είμαι περήφανη γι'αυτό).

    Μπράβο σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν και παρουσίασαν και σε όσους συμμετείχαν στη διοργάνωση!
    GL
    05.02.2007, 12:27
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2007 στις 12:18 έγραψε...

    Το παλικάρι αριστερά μάλλον τα βλέπει διπλά. Όλοι κοιτάνε την κάμερα κι αυτός ...τον τοίχο.


    ΥΓ. Μήπως είδατε ένα μπουκάλι ρακί;



    Το παλικαρι κατω αριστερα δεν μπορουσε να χωνεψει οτι το ματσακι ειχε ερθει 3-3 και ο γαυρος ειναι πιο κοντα στο πρωταθλημα...θελησε λοιπον να πνιξει τον πονο του στις ρακες.....
    Βεβαια εκανε την καλη πραξη να αρχισει τα κερασματα και κοντεψαμε καποιοι εκει μεσα να φαμε πολλα αλκοολουχα αυτογκολ(...) και να μην βλεπουμε την πορτα.....χιχιχιχιχιιχι!!


    GL
    05.02.2007, 12:37
    Οταν το "παλικαρι" ζητησε την σιωπη μας,εμεις απλα ταξιδεψαμε καπου...ας πουμε σε ενα τηλεφωνο....



    ΥΓ:Χιλια σορρυ παιδια αλλα το memory stick ειχε γεμισει και δεν προλαβα το φιναλε του ασματος.....


    KAKOFONIKS
    05.02.2007, 12:39
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 05-02-2007 στις 11:51 έγραψε...

    Η επομενη φωτογραφια ειναι απο το μπλουζακι που φορουσε ενα απο τα μελη(ο Deos νομιζω..) των ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ.....της μπαντας δηλαδη των παρουσιαστων μας!!!

    Μου ηρθε λοιπον η ιδεα να βγαλω αυτη τη φωτο και να την αφιερωσω με πολυ αγαπη σε εναν απο τους αποντες μας,τον Παναγιωτη τον Βουλιακη!!










    Κορυφαίο ποιός την φορούσε?

    Πάμε ρε πατρίδα γιούχου