ελληνική μουσική
    554 online   ·  210.833 μέλη

    Κατοικιδιο ζωακι : Εχετε,ειχατε,θα θελατε?

    punkster
    12.02.2007, 14:42
    Αχ, τι ομορφη που ειναι η γατουλα σου!!!! Ειναι υπεροχη!!!!!Γουτσου γουτσου!!!!

    Emilia_
    12.02.2007, 15:53
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 12-02-2007 στις 14:42 έγραψε...

    Αχ, τι ομορφη που ειναι η γατουλα σου!!!! Ειναι υπεροχη!!!!!Γουτσου γουτσου!!!!




    Thank u!!!!!!!! Σας στελνει πολλα πολλα Μιαρρρρρ
    Zefuros
    13.02.2007, 13:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 12-02-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Ε...να πω και γω το κατι τις....Η πρωτη μου επαφη με κατοικιδιο,ειχε περιεργη καταληξη,καθως ο κοινος μας βιος με το κουνελακι διιρκησε μολις 3 μερες... σνιφφ Anyway.. 3 Χρονια ειχα τον φουντοτο Ψηψη και τωρα την υπεροχη γνωστη σε πολλους, (μασκοτ του musicheaven.... ) την Χιονουλα... (η οποια καθως ασπρη,δεν ακουει το καλο μου...)






    Xionoula Μου????? Γλυκια μου???? Μιαρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
    Emilia_
    13.02.2007, 13:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 13-02-2007 στις 13:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 12-02-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Ε...να πω και γω το κατι τις....Η πρωτη μου επαφη με κατοικιδιο,ειχε περιεργη καταληξη,καθως ο κοινος μας βιος με το κουνελακι διιρκησε μολις 3 μερες... σνιφφ Anyway.. 3 Χρονια ειχα τον φουντοτο Ψηψη και τωρα την υπεροχη γνωστη σε πολλους, (μασκοτ του musicheaven.... ) την Χιονουλα... (η οποια καθως ασπρη,δεν ακουει το καλο μου...)






    Xionoula Μου????? Γλυκια μου???? Μιαρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

    Λιγο "ψι ψι ψι" να της κανεις,ισως και να βγει απο την οθονη....ο χο χο...



    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&blogger=emilia_

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emilia_ στις 13-02-2007 13:47 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emilia_ στις 13-02-2007 13:48 ]


    belma
    13.02.2007, 15:05
    Εγώ θέλω έναν σκύλοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!! Αλλά κανείς δεν μου παίρνει ένα γλυκό σκυλάκι!!!!


    Emilia_
    14.02.2007, 10:35
    Αν υπαρχει χωρος κ κυριως καλη θεληση ποτε δεν ειναι αργα να αποκτησεις ενα δικο σου ζωακι...!!!!!!!
    clapton21
    15.02.2007, 18:48
    Είχα κάποτε μια γάτα, τη Frida!!
    Fwfw
    27.04.2007, 19:31
    εχω εναν γατουλη τον Νερμαλ
    renabill
    03.05.2007, 12:51
    2 kanarinia.Tweety kai Sylvester.

    Emilia_
    03.05.2007, 13:10
    Ωχ....? Καναρινι με ονομα Σιλβεστερ καλε....?? Απο μακρια ο Τουιτι ετσι...?! Χι χι... Μαρεσουν τα καναρινακια....!!!!
    sotoserres
    04.05.2007, 11:34
    ειχα για κατικιδιο μεχρι και σκαντζοχοιρο.. μη ρωτατε πως εφτασε στα χερια μου..

    τωρα εχω κατι σαν σκιουρακι..
    Emilia_
    04.05.2007, 14:16
    Παράθεση:

    Το μέλος sotoserres στις 04-05-2007 στις 11:34 έγραψε...

    ειχα για κατικιδιο μεχρι και σκαντζοχοιρο.. μη ρωτατε πως εφτασε στα χερια μου..

    τωρα εχω κατι σαν σκιουρακι..



    Καλη φαση το σκιουράκι..?! Κ εγω θα ηθελα ενα,παντα τα ζήλευα στα pet shop..!! Αλλα με την γατουλινα μου,δεν ξερω αν θα μπορουσε να επιζήσει...
    Αληθεια, η φροντίδα του, ειναι η ιδια με αυτη του Χαμστερ? Το βγαζεις καθολου απο το κλουβακι του....? Ο σκατζοχοιρος ολα τα λεφτα..!!!

    xamogelo-moy
    04.05.2007, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 04-05-2007 στις 14:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος sotoserres στις 04-05-2007 στις 11:34 έγραψε...

    ειχα για κατικιδιο μεχρι και σκαντζοχοιρο.. μη ρωτατε πως εφτασε στα χερια μου..
    τωρα εχω κατι σαν σκιουρακι..


    Καλη φαση το σκιουράκι..?!


    Παιδιά μην ξεχνάτε οτί κάποια ζώα δεν ευτυχούν στην αιχμαλωσία. Τα υπόλοιπα έχουν συνηθίσει, ή τα έχουμε μεταλλάξει και δεν ανήκουν πουθενά πλέον.

    Το ταξίδι του αυτοκράτορα το έχετε δεί? Τα ζώα έχουν συναισθήματα, παρά τα απλά ένστικτα που τους καθορίζουν την ζωή.
    sotoserres
    04.05.2007, 23:44
    ειναι περιπου ιδιο.. το να το βγαλεις εξω ειναι πολυ πολυ μεγαλο λαθος... η ταχυτητα του ειναι απιστευτη.. κανει και πολυ θορυβο ομως.. προσπαθει καθε νυχτα να φαει το κλουβι..
    αφου βλεπει δεν τρωγεται.. τι το παλευει καθε νυχτα και μου σπαει τα νευρα??
    renabill
    24.05.2007, 01:34
    Είχα 2 καναρινάκια τον και τον . Είναι απίστευτο γιατί ταιριάζανε χρωματικά με τους ήρωες στα κινούμενα σχέδια.Δυστυχώς ο πέθανε στα 2 χρόνια και όλοι λένε ότι τον έφαγε ο που ήταν υπερβολικά ζωηρούλης....
    YrIazz
    24.05.2007, 12:00
    Εχω ενα θηλυκο rotwailer που θα μπορουσε καλιστα να εχει γονιδια απο tazmanian devil... Ενω ειναι πολυ γλυκια κ τρυφερη κ αγαπαει ολο τον κοσμο, μολις την πιασει η τρελα της θα κανει τις πιο χοντρες ζημιες...
    Καποια στιγμη αρχισε να μας κανει μια πολυ περιεργη γκριματσα, σηκωνε τα χειλη της απο την μια μερια και μας κοιτουσε-το εκανε συνηθως μολις ηξερε οτι θα την μαλωσουμε... τελικα καταλαβαμε οτι η γκριματσα αυτη ηταν μια προσπαθεια να αντιγραψει χαμογελο... Απο τοτε -μιας κ ξερει οτι με το που θα χαμογελασει θα γλιτωσει το μαλωμα-καθε φορα προσπαθει να χομογελασει κ πιο πλατια....
    Emilia_
    24.05.2007, 12:55
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 24-05-2007 στις 12:00 έγραψε...

    Εχω ενα θηλυκο rotwailer που θα μπορουσε καλιστα να εχει γονιδια απο tazmanian devil... Ενω ειναι πολυ γλυκια κ τρυφερη κ αγαπαει ολο τον κοσμο, μολις την πιασει η τρελα της θα κανει τις πιο χοντρες ζημιες...
    Καποια στιγμη αρχισε να μας κανει μια πολυ περιεργη γκριματσα, σηκωνε τα χειλη της απο την μια μερια και μας κοιτουσε-το εκανε συνηθως μολις ηξερε οτι θα την μαλωσουμε... τελικα καταλαβαμε οτι η γκριματσα αυτη ηταν μια προσπαθεια να αντιγραψει χαμογελο... Απο τοτε -μιας κ ξερει οτι με το που θα χαμογελασει θα γλιτωσει το μαλωμα-καθε φορα προσπαθει να χομογελασει κ πιο πλατια....



    ...Απιστευτο τι μπορει να σκαρφιστει ενα ζωακι για να κερδισει την ευνοια μας...??!! Φοβερη η σκυλιτσα σου, να την χαιρεσαι..!!!
    loussi
    24.05.2007, 14:05
    ... th lucy(eksou kai to nick) 10 xronia....
    ...elpizw na zei kai na nai kala...
    zw
    24.05.2007, 14:30
    emena panta m aresan ta zoa..
    eixa 3 igouana enan papagalo ena kouneli k ena skulaki
    alla apo tote p to skulaki m xa8ike ta edosa ola giati trela8ika k kratisa mono to kounelaki gia tin aderfi mou..
    Emilia_
    24.05.2007, 15:40
    Παράθεση:

    Το μέλος zw στις 24-05-2007 στις 14:30 έγραψε...

    emena panta m aresan ta zoa..
    eixa 3 igouana enan papagalo ena kouneli k ena skulaki
    alla apo tote p to skulaki m xa8ike ta edosa ola giati trela8ika k kratisa mono to kounelaki gia tin aderfi mou..



    Σνιφ...... ετσι ειναι δυστυχως...οταν χανεις ενα ζωακι που λατρευεις, ποσο μαλλον ενα σκυλακι με το οποιο δενεσαι πολυ πολυ πιο ευκολα, μετα πολυ δυσκολα μπορεις να συνεχισεις να εχεις ζωακια......κ αν το κανεις, ισως θα πρεπει να περασει λιγο αρκετουτσικος καιρος, μεχρι να το ξεπερασεις....

    Θα δεις που ισως πιο μετα, να ξαναθελησεις μια μικρη γουνινη ή μη συντροφια...απο την στιγμη που αγαπας τα ζωα, δυσκολα θα αντισταθεις.....