ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονικη στις 24/2/2007

    Emilia_
    24.02.2007, 10:39
    Η μητέρα μου ταξιδεύει σήμερα για τη Θεσ/νικη μας+με θέλει μαζί της...Προλαβαίνω να ερθω+εγω..?? Καλά θα ήταν..Να περάσετε όμορφα!!!
    eua
    24.02.2007, 10:53
    Προλαβαίνεις, προλαβάινεις, προλαβαίνεις!
    pastella
    24.02.2007, 11:27
    Emilia_ ολοι οι καλοι χωρανε! Αλλωστε κανεις δεν γνωριζει τι ωρα (και τι μερα) θα το διαλυσουμε το σημερινο... Η ορχηστρολιστα παντως θα παιζει μεχρι και τις 9.30.

    Δυστυχως εχουμε μια αποχωρηση τελευταιας στιγμης...

    Συναντηση για τα 4α Γενεθλια του MusicHeaven
    Σαββατο 24 Φεβρουαρίου 2007
    Ώρα: 13.30
    "Κιβωτός των γεύσεων"

    (Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας)
    ΧΑΡΤΗΣ για Κιβωτό

    Λίστα
    - Christine +3 (τις εψησα ολες τελικα χεχε)(+1??)
    - eua +1
    - fler +1(?)
    - gazakas +1
    - ge01415
    - krios80
    - alicia0
    - sea_like_eyes
    - sagra +(Θανασης)
    - LIONO
    - polakis
    - LOTTE (πιο αργα)

    Με ερωτηματικο
    -rapsodos
    -trooper_206
    -fredy +2


    Ορχηστρολιστα
    -ge01415 (κιθαρα-φωνη-μαεστρος)
    -Christine (Κιθαρα)
    -gazakas (κιθάρα-φωνή-ρεπερτόριο)
    -LIONO (κιθαρα-φωνη)
    -Θανασης (κιθαρα???)
    -trooper_206 (κιθαρα)

    eua
    24.02.2007, 11:42
    και μία συμμετοχή της τελευταίας στιγμής!!!
    και τι συμμετοχή! με κύρος και εμβέλεια!!
    Για μάντεψε Στέλλα...!
    pastella
    24.02.2007, 12:20


    μαντεψα σωστα?
    eua
    24.02.2007, 12:26



    eua
    25.02.2007, 11:57
    εεεεεεεεεεε τι να πεις τώρα? οι τελευταίοι φύγαν απ' την Κιβωτό στις 23:00 γιατί λέει "τους ήθελε το κοινό τους"!!! και πραγματικά όσοι ηγούνταν του τραγουδιού και των μουσικών οργάνων ήταν ανεπανάληπτοι... ας αναφέρω ιδιαίτερα τον Τάσο και τον Αντώνη που κυριολεκτικά τους λατρεύει αυτό το μαγαζί και τους πάει πολύ (μα μέχρι τις 23:00 ρε παιδιά?????)
    Την τούρτα - για την οποία πρέπει να δηλώσω πως ήταν πεντανόστιμη και μας έκαναν και έκπτωση απ΄το ζαχαροπλαστείο "Αγαπητός" (ακολουθεί και σχετική διαφήμιση)-την φύσηξε και (ευτυχώς) την έκοψε ο rapsodos που έβγαλε το ερωτηματικό του και ήταν μαζί μας...!
    ααααααα ξέχασα υπήρξε και μια γενέθλια τούρτα τη οποίας το κεράκι έσβησε ο Τάσος.. Ναι λοιπόν πέρασε ένας χρόνος από τότε που η Θεσ/νίκη γνώρισε τον... ΑΓΑΠΟΥΛΗ!!!!!!!!!
    Φυσικά υπήρχαν και οι μεγάλοι απόντες... αλλά και γιαυτούς θα ακουλουθήσει κάτι...

    ουουφ πάμε μια λίστα με highlights? ξεκινάω

    1. τα πολλά + που ήρθαν και ομόρφυναν την παρέα μας


    Zorb
    25.02.2007, 13:43
    Παράθεση:

    Το μέλος eua στις 25-02-2007 στις 11:57 έγραψε...

    1. τα πολλά + που ήρθαν και ομόρφυναν την παρέα μας





    Proin +1 parakalo.....

    Y.G. Kalos sas vrika
    Fler
    25.02.2007, 14:38
    Από που να αρχίσω??Η μάζωξη ήταν υπέροχη!Με πολύ κέφι (εγώ προσωπικά είχα καιρό να περάσω τόοοοοσο καλά), άφθονη οινοποσία (αυτό το τελευταίο σήμερα το φυσάω και δεν κρυώνει παρέα με πονοκέφαλο και ζαλάδες...) και όμορφες μελωδίες από τους οργανοπαίκτες που έκαναν για άλλη μια φορά τα κολπέτα τους και έδωσαν ζωή στο μαγαζί..
    Οι παρουσίες πολλές και ενδιαφέρουσες..Ναι, πολλά + στην παρέα, η οποία έφτασε σε...ώρες αιχμής περίπου τα 20 άτομα. Η μπάντα σταμάτησε να παίζει γύρω στις 9 και μισή, αφού είχαμε ξεσηκώσει όλο το μαγαζί και κατά τις 11 διαλυθήκαμε ησύχως και οι τελευταίοι - εγώ, ο Τάσος και ο Αντώνης - για να συνεχίσουμε αλλού!!Δε λέω τίποτα για το μετά, γιατί άλλωστε δεν ήμουν και πολύ σε θέση να "καταγράψω" στη μνήμη μου τι ακριβώς έγινε..Πάντως σπίτι έφτασα σχεδόν ξημερώματα!
    Θα ακολουθήσουν και φωτογραφίες εν καιρώ..
    fredy
    25.02.2007, 15:12
    κρίμα που δεν μπόρεσα
    gazakas
    25.02.2007, 16:07
    Περάσαμε πολύ όμορφα και τα μέλη και τα "+" -πρώην και νυν. Πολύ κρασί, πολλά χαμόγελα, πολλή κιθάρα και κυρίως μπόλικο τραγούδι. Κι αν ήμασταν παράφωνοι -αν και ορισμένες, παρότι το ισχυρίζονται αυτό και για τις ίδιες, χτες απέδειξαν το τελείως αντίθετο- κάποιες φορές, νομίζω ότι αυτό είναι που λέμε τα "Άγια Φάλτσα". Πάντα τέτοια παιδιά!


    ΥΓ. Μετά από πρόχειρους υπολογισμούς, συνειδητοποίησα ότι χτες έπινα μαζί με τους άξιους συνοδοιπόρους και συναγωνιστές Fler (Ελεφλερία) και ge01415 (Τάσο) για 13 περίπου ώρες. Άντε και εις ανώτερα! (Νομίζω ότι ο επόμενος στόχο μας θα πρέπει να είναι το 24ωρο.

    Fler
    25.02.2007, 16:23
    Παράθεση:

    Το μέλος gazakas στις 25-02-2007 στις 16:07 έγραψε...

    Περάσαμε πολύ όμορφα και τα μέλη και τα "+" -πρώην και νυν. Πολύ κρασί, πολλά χαμόγελα, πολλή κιθάρα και κυρίως μπόλικο τραγούδι. Κι αν ήμασταν παράφωνοι -αν και ορισμένες, παρότι το ισχυρίζονται αυτό και για τις ίδιες, χτες απέδειξαν το τελείως αντίθετο- κάποιες φορές, νομίζω ότι αυτό είναι που λέμε τα "Άγια Φάλτσα". Πάντα τέτοια παιδιά!


    ΥΓ. Μετά από πρόχειρους υπολογισμούς, συνειδητοποίησα ότι χτες έπινα μαζί με τους άξιους συνοδοιπόρους και συναγωνιστές Fler (Ελεφλερία) και ge01415 (Τάσο) για 13 περίπου ώρες. Άντε και εις ανώτερα! (Νομίζω ότι ο επόμενος στόχο μας θα πρέπει να είναι το 24ωρο.




    Έεετσι αγαπητέ μου!Βέβαια!Την επόμενη φορά θα το πάμε serie όλη την ημέρα (εννοείται ότι και η νύχτα είναι στο παιχνίδι..)
    Ως τότε όμως θα πρέπει να προπονηθώ λίγο παραπάνω στο ποτό, γιατί καλά τα κατεβάσαμε χθες, αλλά η αλήθεια είναι ότι σήμερα, εκτός από τα κλασικά συμπτώματα ύστερα από ένα τέτοιο μεσημέρι - βράδυ, είχα και μερικά κενά για τα οποία με διαφώτισε όσο μπορούσε ο Τάσος! (μα καλά, μου έμεινε το ποτήρι της μπύρας στο χέρι χωρίς τη βάση του και βρέθηκα να πίνω από μια γαβάθα???Πως το κατάφερα αυτό???)

    Πάντα τέτοιαααα!!Και να τα ξαναπούμε σύντομα!
    gazakas
    25.02.2007, 16:34
    ...και για να μην μείνει παραπονεμένο το highlight της euas:

    2. Η κλασική ατάκα προς κάθε αργοπορημένο: "Παιδιά, ο Αντώνης (πχ.) -Αντώνη, τα παιδιά!"
    alicia0
    25.02.2007, 17:01
    Μπραβο σε αυτους που το διοργανωσαν! Περασα πολυ ομορφα... οπως ολοι φανταζομαι!
    Και στην επομενη συναντηση-που ελπιζω να γινει συντομα- θα κατσω κι εγω ως το τελος!!!!!
    (Αυτο ηταν υποσχεση και απειλη μαζι!)
    Καλη ανταμωση...
    eua
    25.02.2007, 17:02
    Παιδιά η.. συντονίστριά μας πού είναι? Στέλλααααααααααααα άντε!
    fler είσαι το είδωλό μου ..... !
    gazakas αυτό με τα "Άγια Φάλτσα" βγάλτο απ΄το μυαλό σου
    (έχε χάρη που έχεις τόσους fans και δε με πιστεύουν και όταν τους λέω πως είσαι παράφωνος... ) αλλά εντάξει ας πω και κάτι καλό:

    Highlight no3:
    Το κοάλα στο παζάρι! (τελικά έχει καθιερωθεί κι αυτό gaz...)

    pastella
    25.02.2007, 21:12
    Highlight No4: Καποιες παρουσιες ιστορικων μελων...Γιώργο να μας ερχεσαι πιο συχνα
    Highlight No5: Η τουρτα απο τον χορηγο αγαπητο Μιαμ μιαμ!

    Ναμαι κι εγω, δεν νομιζω οτι εχω να πω κατι παραπανω, κριμα που ειχαμε κατι απουσιες τελευταιας στιγμης. Φλερυ δεν ξαναπαιζω κιθαρα, στη χαριζω, αναλαμβανεις εσυ το ρολο αυτο. Εγω θα καθομια και θα ακουω. Δυστυχως χτες δεν ηταν και τοσο η μερα μου και δεν μπορεσα να το απολαυσω οσο θα ηθελα. Εγω λεω να αρχισω να προγραμματιζω την επομενη συναντηση...αφου μας αρεσει να βρισκομαστε συχνα ντε!!!

    ΥΓ: Εσπαγα το κεφαλι μου ποσες μερες για να δω πως θα κανω την τουρτα του αγαπουλη...Συντομα και φωτος...
    jorge
    25.02.2007, 21:21
    Παράθεση:

    Το μέλος gazakas στις 25-02-2007 στις 16:07 έγραψε...

    Μετά από πρόχειρους υπολογισμούς, συνειδητοποίησα ότι χτες έπινα μαζί με τους άξιους συνοδοιπόρους και συναγωνιστές Fler (Ελεφλερία) και ge01415 (Τάσο) για 13 περίπου ώρες.



    13 ;;;;;;;
    Εσείς πάτε να σπάσετε κάθε ρεκόρ!

    Άντε να είστε πάντα καλά και κρίμα που φέτος δεν ανεβήκαμε να φυσήξουμε
    μαζί τα κεράκια και να πιούμε τα κρασάκια μας. Περνάτε καλά εκεί πάνω !

    pastella
    25.02.2007, 21:39
    Εγω πρεπει να κατεβασα γυρω στα...13 ποτηρια (δεν θυμαμαι εχασα το μετρημα...)

    Γιώργο όταν λεμε για διημερα οινοποσιας στις συναντησεις ΔΕΝ αστειευομαστε.

    Ξεψνω να προσθεσω στα Highlights το "Μαχαιρι" από τον Αντωνη.... Ολο το μαγαζι ειχε σταματησει να μιλαει και τον ακουγε...

    (και δεν φτανουν....)
    alicia0
    25.02.2007, 23:50
    Βασικά εγώ είχα ένα μικρό προβληματάκι... αν και θυμόμουν κουτσά τσραβά τα ονόματα, δεν θυμάμαι τα nicknames αρκετών...αχ αυτή η μνήμη χρυσόψαρου θα με φάει!
    Και όσα +1 ήρθαν, ας γίνουν μέλη...

    Highlight No6 : Oι χιουμοριστικές αλλαγές κάποιων στίχων.heh!
    eua
    26.02.2007, 00:07
    Παράθεση:

    Το μέλος alicia0 στις 25-02-2007 στις 23:50 έγραψε...

    Βασικά εγώ είχα ένα μικρό προβληματάκι... αν και θυμόμουν κουτσά τσραβά τα ονόματα, δεν θυμάμαι τα nicknames αρκετών...αχ αυτή η μνήμη χρυσόψαρου θα με φάει!
    Και όσα +1 ήρθαν, ας γίνουν μέλη...

    Highlight No6 : Oι χιουμοριστικές αλλαγές κάποιων στίχων.heh!



    καλά γι αυτό κάνεις έτσι? μετά από τοσο κρασι μ' ένα "ψιτ κοπελιά" ή ή "ψιτ παλικάρι" σίγουρα κάποιον θα πετύχαινες!
    εγώ πάντως είμαι εκείνη η πανέμορφη που ήρθε μετά το φαί...