ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.848 μέλη

    Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στον Ζυγό

    mary
    27.04.2007, 11:48
    Βρέθηκα στο ζυγό το προηγούμενο σάββατο, ηταν πραγματικά εξαιρετικός οπως παντα αλλωστε. Ετυχε μαζί μας ως κοινό να ειναι και ο Σταυρος Λαντσιας ο οποιος ανεβηκε και επαιξε 'την Επιστροφη'-πραγματικά μαγευτικό- κ συνοδευσε τον Αλκιννοο στο Βυθο. Ηταν υπέροχα...
    Ενα παραπονο μεγάλο ομως για τις νεες εκτελέσεις του Αλκινοου στα αγαπημένα μας τραγουδια Αλ Χαλιλι και Βοσπορος. Ειναι καλο να δοκιμάζεις νέους ηχους και ενορχηστρώσεις αλλα το εχει παρακάνει παιζοντας επι χρονια στις συναυλίες του καποια κομματια 'αλλαγμενα'. Θελουμε να τα απολαύσουμε οπως τα αγαπήσαμε...
    Kotsiraki
    27.04.2007, 13:24
    Παράθεση:

    Το μέλος Raindrop στις 26-04-2007 στις 13:29 έγραψε...

    Έμειναν 2 τελευταία μουσικά ταξίδια παρέα με τον Αλκίνοο στις εμφανίσεις του στον Ζυγό...

    Σάββατο 28 και Κυριακή 29 Απριλίου !!!!!!!



    Θα σε δω εκεί! Σ' ένα ακόμη υπέροχο μουσικό ταξίδι ....Γιατί μια φορά δεν είναι ποτέ αρκετή ε;;
    XeniaRodo
    27.04.2007, 16:22
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 26-04-2007 στις 17:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 26-04-2007 στις 15:44 έγραψε...

    ναιιιιιι

    Αυτό που μου έκανε πάλι εντύπωση είναι ότι στο πρόγραμμά του κατάφερε να "επιβάλλει" (με την καλή έννοια) τον σεβασμό και την "ησυχία" του κοινού.
    Δηλαδή ακόμα και κάποιοι που πήγαν εκεί για να "διασκεδάσουν" νόμίζω ότι κατάλαβαν ότι εδώ κάτι συμβαίνει....

    και αυτό είναι πολύ σημαντικό πιστεύω....



    παντού και πάντα....

    δεν έχεις πάει ποτέ σε μαγαζί που να κάνουν από κάτω φασαρία, να μιλάνε δυνατά και να γελάνε?

    υπάρχει κόσμος που πάει να παρακολουθήσει Αλκίνοο για "διασκέδαση" ;


    Billy1993Boy
    28.04.2007, 12:24
    Ίσως η καλύτερη απ΄τις εμφανλισεις του Αλκίννοου σε μουσικές σκηνές!Ένα ταξίδι σε παλιά αλλά και νέα του τραγούδια!
    rompa
    30.04.2007, 09:22
    Είναι τέλειος!!Πήγα χθεσ στην τελευταία του εμφάνιση ... Ήμασταν εκεί μέχρι τις 2.30 . Απίστευτος!!!4 ώρες πρόγραμμα μόνος του .... Ό,τι και να πω είναι λίγο
    Kotsiraki
    03.05.2007, 14:34
    Απίστευτος για μια ακόμη φορά ο Αλκίνοος ... νομίζω πως μας άφησε την καλύτερη εμφάνιση για το τέλος! Πολύ όμοφες και δυνατές οι στιγμές , κυρίως εκείνες που έμεινε μόνος με την κιθάρα του στο τέλος ...
    Όλα τα παιδιά έδειχναν να το απολαμβάνουν και είχαν απίστευτα καλή διάθεση! Από τα πιο όμορφα σημεία της βραδιάς , το "Ηαppy birthday" του κοινού πρός τον Γιώργο Καλούδη και η συνεύρεση στη σκηνή του Αλκίνοου με τον Μιλτιάδη Παπαστάμου ερμηνεύοντας από κοινού ένα τραγούδι!

    Υ.Γ. Όπως μας είπε ο Αλκίνοος μετά την παράσταση που μιλήσαμε , η καλοκαιρινή του περιοδεία με το Σωκράτη ξεκινά στις 25 Ιουνίου από το Λυκαβηττό!

    Ήμουνα σ' ένα δρόμο σκοτεινό , με πήρες απ' το χέρι και σ' ευχαριστώ ....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kotsiraki στις 03-05-2007 14:35 ]


    rompa
    03.05.2007, 14:49
    Καλά το ντουέτο με τον Καπηλίδη στο "Εγώ και συ μαζί" .... έσκισε!Μου άρεσε πολύ και εμένα η συνεύρεση με τον Παπαστάμου . Να μην πω για το "τρεις και ο κούκλος " που πρότεινε σαν τίτλο της παράστασης .... αλλά τελικά επικράτησε το πιο δημοκρατικό "ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ"
    XeniaRodo
    03.05.2007, 21:43
    Κλεμμένο από την EffieKakaflika

    Έρωτά μου αγιάτρεφτεεεεεεε
    και καημέ μου μεγάλεεεε


    κλαψ, λυγμ...
    Raindrop
    04.05.2007, 13:28
    Ό,τι και να πω είναι λίγο... Οι στιγμές εκεί,μοναδικές..Ακούς,βλέπεις..και με τα μάτια κλειστά ακόμα,χρώματα κι αρώματα νιώθεις....
    Τέλειωσε κι αυτός ο κύκλος..και έχει μείνει στο μυαλό με πολύ όμορφες αναμνήσεις...
    Ο Αλκίνοος για άλλη μια φορά μ'έκανε να ταξιδέψω σε στιγμές πραγματικά αληθινές.. Αυτό φτάνει !!
    Σε κάμποσο καιρό..παρέα με το άλλο πουλάκι..έχει να γίνει πανικός,ξανά !!