ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.833 μέλη

    Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στον Ζυγό

    angela_77
    30.03.2007, 13:58
    το αρχικο τραπεζι των 14 εχει γινει τωρα τραπεζι 21 (ουτε βαφτισια να ητανε). μαλλον θα ειναι 2 τραπεζια των 10. τα ατομα που υπολογιστικαν ειναι τα αρχικα 14, νικος και αθηνα (2) και οι εξτρα των δεος(3) και βεατλυς(2) (14+2+3+2=21). δεν θελω ομως να ειναι κανενας στεναχωρημενος και γιαυτο οσοι δηλωσαν καθυστερημενα ας ερθουν για μπαρ και αν υπαρχει η δυνατοτητα θα μπουνε σφηνες. με ενημερωσαν ομως οτι ο αλκινοος θα παιζει και μετα το πασχα!!!! αντε βρε λιγες ωρες μεινανε.
    dimitrapan
    30.03.2007, 14:09
    Βρε Αντζελούι για ξαναμέτρα... Σαν πολλούς δεν μας έβγαλες?

    Το τραπέζι είναι στο όνομα MusicHeaven?

    Επίσης τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί?

    Υ.Γ.: Πάρε κι ένα μεγάλο kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiss!
    angela_77
    30.03.2007, 14:15
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 30-03-2007 στις 14:09 έγραψε...

    Βρε Αντζελούι για ξαναμέτρα... Σαν πολλούς δεν μας έβγαλες?

    Το τραπέζι είναι στο όνομα MusicHeaven?

    Επίσης τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί?

    Υ.Γ.: Πάρε κι ένα μεγάλο kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiss!



    μιτσουλα ειμαστε παραπανω απο 21 αναγκαστικα καποιοι θα κατσουν στο μπαρ.

    το τραπεζι ειναι στο ονομα musicheaven και πρεπει να ειμαστε εκει κατα τις 9:30. καλο θα ητανε να ειμαστε ολοι εκει αυτη την ωρα για να δουμε ποιοι ειμαστε και αν χωραμε. αν καποιος νομιζει οτι θα αργησει ας παρει καποιον ενα τηλεφωνο να το πει για να μην δωσουμε την θεση του αλλου.
    dimitrapan
    30.03.2007, 14:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 30-03-2007 στις 13:30 έγραψε...

    Νεοτερο ανακοινωθεν:

    Zefuros+1 (κατα 99%).

    Εφόσον υπάρχουν στο τελος 2 διαθεσιμες θέσεις, θα τις εκμεταλευτουμε. Ειδάλλως, θα καθισουμε το μπαρ οπως ηταν ο αρχικος σχεδιασμός (καθώς εγώ επαιρνα αντιβιωση μεχρι σημερα το πρωι και δεν ξερω αν μπορω να πιω εστω και λιγο, ενώ επίσης το +1 δεν πίνει και αυτό. Μην χαλαλισουμε και τις θέσεις.



    Ζέφυρε καλησπέρα! Δυστυχώς το καθεστώς που ισχύει σε αυτά τα μαγαζιά έχει ως εξής: Καρέκλα και ελάχιστη κατανάλωση... Δεν πάει με το τι πίνει ο καθένας, άρα αποφασίστε τι σας βολεύει καλύτερα και δηλώστε το για να κάνει η Άντζελα τις τελευταίες μετατροπές στο τραπέζι...

    Κατόπιν επισταμένης καταμέτρησης που κάναμε με το Αντζελούι η λίστα έχει διαμορφωθεί ως εξής:

    - Beatlus + 3
    - Emaki
    - Jorge
    - Eleni
    - Angela_77
    - Dimitrapan
    - StaSis
    - Deos + 2
    - uNick
    - Athinouli24 + 1
    - Zefyros + 1

    Σύνολο 18 άτομα...

    Υπάρχουν και 4 ερωτηματικά:
    - Lvicky
    - Nightwhisper
    - Paramithi
    - Manblaz

    Όποιος ξέρει κάτι γι' αυτά τα παιδιά, ας ενημερώσει για να μην τρέχουμε τελευταία ώρα...

    Άντεεεεεεεεεε, λίγες ώρες μείνανε!!!!!!!!!
    Zefuros
    30.03.2007, 14:43
    το ξερω βρε πως παει με την καρεκλα... για να μην πω με το κεφαλι...σαν προβατα ενα πραγμα.

    Λοιπόν, μιας που βλέπω πως υπάρχει χώρος, θα ερθουμε τραπεζι να εχουμε και την ανεση μας. Θα κοψω την αντιβιωση, δεν βαριεσαι..
    dimitrapan
    30.03.2007, 14:46
    Έεεεεεεεεεεετσι... Πάρε κι αυτές για ζέσταμα... (κόβεις που κόβεις την αντιβίωση )
    Deos
    30.03.2007, 17:47
    LAST NEWS:

    Nightwhisper ΔΕΝ
    Manblaz ΙΣΩΣ
    LVicky ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ "ΝΑΙ", ΑΛΛΙΩΣ ΟΥΕ ΚΙ ΑΛΟΙΜΟΝΟ
    lvicky
    30.03.2007, 18:30
    Lvicky ερχεται στο Ζυγο ετοιμη να κοψει φλέβα και φέρνει +1
    heartbreak-kid
    30.03.2007, 19:49
    O/H nightwhisper ακομα δεν απάντησε??
    movflower
    31.03.2007, 00:53
    Περιμένουμε εντυπώσεις!!!!

    uNick
    31.03.2007, 08:25
    Ο Αλκίνοος ήταν - όπως αναμενόταν - εξαιρετικός, παρά το κρύωμα που τον ταλαιπωρεί εδώ και κάποιες μέρες (όπως μας είπε ο ίδιος). Οι "Τρεις" (δεν έχω συγκρατήσει τα ονόματά τους) ήταν επίσης πάρα πολύ καλοί. Πολύ ωραίες οι διασκευές που ακούσαμε, και γενικά ωραίο πρόγραμμα. Όσοι δεν έχουν πάει, ας το ξανασκεφτούν...
    beatlus
    31.03.2007, 11:15
    Ο Αλκίνοος εκτός από ο τραγουδοποιός και ερμηνευτής (με την κυριολεκτική έννοια) που όλοι γνωρίζουμε είναι και εξαιρετικός μουσικός (ήταν και στο παρελθόν, μα η διαφορά -κατά τη γνώμη μου είναι εμφανής).
    Πραγματικά η δουλειά, που με μεθοδικότητα και πάντα μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας, έχει κάνει αυτό το παιδί φαίνεται και είναι αξιοθαύμαστη. Φαίνεται κυρίως στις ενορχηστρώσεις και στα στοιχεία που έχει περάσει στα τραγούδια του, τα οποία από ραδιοφωνικά (όπως προσαρμοσμένα είναι σε όλα τα cd) έχουν μετατραπεί σε μουσικά κομμάτια.
    Πανδαισιά ήχων και εικόνων, από τον ίδιο και τους εκπλητικούς μουσικούς του (τους... μη εξαιρετέους Σ. Λεμονίδη -υπέυθυνος για πολλά θαύματα κατά καιρούς, εντός και εκτός σκηνών- Γ. Καλούδη -σολίστα με σπουδαίες καταθέσεις- και Μ. Καπηλίδη, που εκτός από περιζήτητος ντράμερ είναι και πολύ καλός τραγουδιστής).
    Εχω να πω πως αυτό που αποκόμισα χθες από την Αλκίνοο είναι μια μυστική υπόσχεση πως έχει φυλαγμένα ακόμη πιο σπουδαία για αργότερα... Σε αυτό το σημείο της καριέρας του πολλοί άλλοι συνάδελφοί του βρίσκονται σε αδιέξοδο και σε μια διαρκή αναζήτηση, έστω ενός καλού τραγουδιού. Ο Αλκίνοος, μου φαίνεται, πως είναι ακόμη στην αρχή...
    beatlus
    31.03.2007, 11:18
    Υ.Γ. Μου "έμειναν" οι εκτελέσεις στα "Απόγευμα στο δέντρο", "Βόσπορος", "Ο δρόμος σου είσαι εσύ" (από τα καινούργια του), "Το τέλος του κόσμου". Ενδεικτικά
    koini_maria
    31.03.2007, 11:29
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 31-03-2007 στις 11:18 έγραψε...

    Υ.Γ. Μου "έμειναν" οι εκτελέσεις στα "Απόγευμα στο δέντρο", "Βόσπορος", "Ο δρόμος σου είσαι εσύ" (από τα καινούργια του), "Το τέλος του κόσμου". Ενδεικτικά



    Αν και πήγα και εγώ πριν λίγες μέρες σε μια εμφάνισή του στον Ζυγό φοβάμαι πως για ακόμα μια φορά είμαι ανεπαρκής στο να περιγράψω αυτό που βίωσα εκείνη την μέρα .
    Ήθελα απλώς να κάνω μια διόρθωση - καλοπροαίρετα ε , μην παρεξηγηθώ : αυτό το τραγούδι που λες φίλε beatlus ''Το τέλος του κόσμου'' , λέγεται ''Requiem'' και βρίσκεται στον δίσκο ''Ανεμοδείκτης'' , αν αναφέρεσαι σε αυτό που νομίζω .

    Και πάλι συγγνώμη για την διόρθωση , δεν το είπα με κακή πρόθεση ...

    Την καλημέρα μου !
    beatlus
    31.03.2007, 11:36
    Μαρία, πολύ καλά κάνεις και με διορθώνεις, πόσο μάλλον που έχεις και δίκιο Εσένα ποιά κομμάτια σου άρεσαν περισσότερο;
    koini_maria
    31.03.2007, 11:47
    Κοίτα, φοβάμαι πως δεν μπορώ να έιμαι αντικειμενική όταν μιλάω για τραγουδια που είτε ερμηνεύει είτε ''γεννά'' ο Ιωαννίδης ....

    Το πρόγραμμα μου άρεσε στο σύνολό του, εκτίμησα δε ιδιαιτέρως την προσπάθεια των τεσσάρων μουσικών να δώσουν διαφορετική μορφή σε ορισμένα τραγούδια - θα μπορούσαν κάλλιστα να τα παρουσιάσουν όπως είναι στους δίσκους , κίνηση δίχως ρίσκο και κόπο , αλλά δεν το έκαναν , πειραματίστηκαν , θέλησαν να δημιουργήσουν , προσπάθησαν ... Το παραπάνω από μόνο του νομίζω οτι είναι ευχής έργο ...

    Δεν μπορώ να μιλήσω , λοιπόν , μονάχα για κάποια τραγούδια γιατί πέραν όλων των άλλων που χάρηκα σε αυτή την παράσταση , με συγκίνησε το γεγονός πως κάποιοι αν και θα μπορούσαν και θα είχαν και κάθε λόγο να το κάνουν , δεν βολεύονται , δεν αναμασάνε τα ίδια ...

    ΥΓ : Σ' ευχαριστώ πολύ που με ρώτησες και συγγνώμη αν ξέφυγα λιγάκι ...
    Raindrop
    01.04.2007, 01:08
    Σίγουρα υπήρχε μια διαφορετικότητα που ήταν αξιοσημείωτη !!
    Αν και ήταν κάτι που το είχα ξαναδεί,ένιωσα ότι μέ ''γέμισε'' για ακόμη μια φορά..και φεύγοντας κράτησα πολύ όμορφες εικόνες,στιγμές και αγαπημένα ακούσματα...!!
    Και ο Αλκίνοος,αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά ήταν ο καθένας τους απλά,υπέροχοι !!
    vero
    01.04.2007, 13:38
    egw den paw na ton dw giati meta den tha feygwwwwwwww
    heartbreak-kid
    01.04.2007, 14:12
    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 01-04-2007 στις 13:38 έγραψε...

    egw den paw na ton dw giati meta den tha feygwwwwwwww



    ki egwwwwwwwwwwwwwwww
    Amelie
    01.04.2007, 20:47
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 31-03-2007 στις 11:18 έγραψε...

    Υ.Γ. Μου "έμειναν" οι εκτελέσεις στα "Απόγευμα στο δέντρο", "Βόσπορος", "Ο δρόμος σου είσαι εσύ" (από τα καινούργια του), "Το τέλος του κόσμου". Ενδεικτικά



    "Όλα είναι αλλού κι όλα είναι λίγο όταν δεν ξέρεις πως ο δρόμος σου είσαι εσύ" τελικά...