ελληνική μουσική
    565 online   ·  210.844 μέλη

    Αισχος - Αισχος - Αισχος

    M1tsaras
    07.04.2007, 16:50
    Που έχουμε καταντήσει ρε παιδιά; Σοκαρίστικα με αυτές τις εικόνες. Έχουμε καταστρέψει τον κόσμο. Τώρα πια το μόνο που ενδιαφέρει αυτούς τους ανθρώπους είναι το χρήμα και τίποτε άλλο και για αυτό κάνουν οτιδήποτε χωρίς σκέψη. Αίσχος.
    jorge
    07.04.2007, 19:28
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 06-04-2007 στις 17:59 έγραψε...

    Ominous μην σ'ακουσει ο Astron μονο...




    Ο Astron εδώ και 7-8 χρόνια που είναι στο site, αποδεικνύει συνεχώς πόσο σέβεται τον συνομιλητή του και αυτά που πιστεύει. Δεν είναι σωστό να προσπαθείς να τον εμφανίσεις ως τον κακό ή τον περίεργο, ειδικά από τη στιγμή που δεν σου έχει δώσει το δικαίωμα (απ' όσο ξέρω) να αστειεύεσαι (;) με τέτοιο τρόπο.
    tsibitos
    07.04.2007, 19:35
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 07-04-2007 στις 19:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 06-04-2007 στις 17:59 έγραψε...

    Ominous μην σ'ακουσει ο Astron μονο...




    Ο Astron εδώ και 7-8 χρόνια που είναι στο site, αποδεικνύει συνεχώς πόσο σέβεται τον συνομιλητή του και αυτά που πιστεύει. Δεν είναι σωστό να προσπαθείς να τον εμφανίσεις ως τον κακό ή τον περίεργο, ειδικά από τη στιγμή που δεν σου έχει δώσει το δικαίωμα (απ' όσο ξέρω) να αστειεύεσαι (;) με τέτοιο τρόπο.




    marydlf
    07.04.2007, 19:51
    Mπορει παρακαλω καποιος να δωσει το link στο youtube απο το παραπανω βιντεο; Ευχαριστω.
    tsibitos
    07.04.2007, 19:58

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 13-08-2008 22:20 ]


    nomiky
    07.04.2007, 20:19
    Η αλήθεια είναι ότι δεν αντεξα να το δω όλο
    Τόση κτηνοδια ειναι...
    Δεν ξέρω .... δεν έχω λογια.
    Είμαι σοκαρισμένη
    marydlf
    07.04.2007, 20:27
    Eγω παντως μολις ειδα το χειροτερο θριλλερ της ζωης μου..
    Και απλα σκεφτομαι τι μπορει να κανει κανεις..εχουν μαζεψει υπογραφες και γι αυτα; Τα σχολια στο youtube ειναι στα γερμανικα και δεν μπορω να τα διαβασω..δεν ειμαι υπερ της χορτοφαγιας αλλα Α Ρ Ν Ο Υ Μ Α Ι να καταναλωνω προιοντα απο ζωα που θανατωνονται ετσι..
    rocketqueen
    08.04.2007, 16:32
    Δε μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου... Είμαι σοκαρισμένη...Ήξερα πως τα ζώα θανατώνονται με άσχημο τρόπο αλλά αυτό...είναι ότι πιο απάνθρωπο έχω δει σε ολόκληρη τη ζωή μου..Καλά αισθήματα δεν έχουν αυτοί οι άνθρωποι? ΜΟυ φαίνεταο ότι οι ρόλοι έχουν αντιστραφεί. τελείως..Εντάξει ο τροφικός κύκλος είναι κάτι φυσικό αλλά τόση κτηνωδία πια...Φυσικά υπέγραψα αν και χρειάζεται κάτι πιο δραστικό. Οι αρμόδιοι πρέπει να πληρώσουν γι αυτό το έγκλημα....
    G-makis
    08.04.2007, 20:12
    Τι να πω και εγω ρε παιδια , τα εχασα , δεν μπορεσα να το δω όλο.
    Λιγο πολυ ολοι ξερουμε οτι γινοντε αυτα αλλα οχι και με τετοιο τροπο δηλαδη...
    ελεος....εννοείτε οτι υπεγραψα

    Paloukeze
    21.04.2007, 01:36
    Ηλεκτροπληξία και σφαγή σε ΖΩΝΤΑΝΑ άλογα. Σφαγή ΖΩΝΤΑΝΩΝ αγελάδων. Ηλεκτροπληξία και σφαγή ΖΩΝΤΑΝΩΝ γουρουνιών. Σοκαριστική μεταχείρηση κοτόπουλων. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΛΑΙΜΟ. ΤΑ ΣΦΑΖΟΥΝ ΕΝ ΨΥΧΡΟ ΚΑΙ ΛΟΥΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ ΕΝΩ ΣΠΑΡΤΑΡΑΝΕ!!! Βλάντε Τσέπες, ο Ρουμάνος επονομαζόμενος "Κόμης Δράκουλας." Θρυλική μορφή; ΟΧΙ ΠΙΑ! Αυτοί τον ξεπέρασαν προ πολλού! Όπως θα έλεγε και μιά καθηγήτριά μου: "ΑΥΤΟΙ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΗΣ ΥΨΗΣΤΗΣ ΠΡΟΣΒΟΛΗΣ ΚΑΘΕ ΗΘΙΚΗΣ;" Ε, ΝΑΙ που να πάρει ο διάολος!!!
    zw
    14.05.2007, 16:30
    eleos

    Steppenwolf
    14.05.2007, 16:52
    είδα το βιντεο, δάκρυσα και δεν είχα το κουράγιο να διαβάσω το υπόλοιπο topic...

    δεν έχω λόγια
    edelweiss
    14.05.2007, 17:22


    Είναι κάτι πολύ χειρότερο από αίσχος...

    Πωπω δεν έχω μιλιά... κουράγιο... Τρέμω ολόκληρη μετά από αυτό το βίντεο...

    Μέτρησα τ' άστρα τ' ουρανού
    και λείπει ένα ζευγάρι
    χαμήλωσε τα μάτια σου
    μην έρθει και στα πάρει!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edelweiss στις 14-05-2007 17:26 ]


    DimitriosTsiroglou
    15.05.2007, 02:47
    Κάποιος πρέπει να σώσει τα ζώα από τα ζώα. Πάντως, όταν πέσει πείνα στον πλανήτη θα σκοτώνω Γιαπονέζους, κορεάτες, Κινέζους για να ζήσω. Κάποιος πρέπει να σώσει τον πλανήτη από την ανθρωπότητα. Ναι, αγαπάω τα ζώα και όχι τους ανθρώπους. Μακάρι να σηκωθεί ένα τσουνάμι και να πνίξει όλη την Ασία και αυτά τα βάρβαρα έθνη και τα παιδιά τους. Την βαρβαρότητά τους την διαβάζεις στο πρόσωπό τους. Ποιος είδε Κινέζο και δεν τρόμαξε; Μακάρι στη θέση των δελφινιών και των άλλων ψυχών να βρίσκονταν οι δήμιοί τους και στη θέση των δημίων να είμουν εγώ. Δεν με ενδιαφέρει πώς θα με κρίνεται. Ξέρω τι θα γράψετε .Δεν δίνω μία.
    Σ' όσους αρέσουμε! Για τους άλλους δε θα μπορέσουμε.
    DimitriosTsiroglou
    15.05.2007, 23:54
    Αγαπητέ mnk,
    Δεν κάνω διακρίσεις. Δεν είμαι ρατσιστής. Γι' αυτό και τους μισώ όλους. Δίκαια πράματα. Μισώ κάθε καννίβαλο το ίδιο.
    DimitriosTsiroglou
    18.05.2007, 01:43
    ''Ξερεις καμια καλη συνταγη για καννιβαλοσουπα, να σου κανω το τραπεζι???
    Και κανιβαλο στη σχαρα τρωω αμα λαχει.''


    Αγαπητέ mnk
    Σαφώς και μετά χαράς αποδέχομαι την πρόσκληση
    Οι καλύτερες συνταγές (δοκιμασμένες) είναι οι παρακάτω:

    ΜΥΑΛΑ ΓΙΑΠΟΝΕΖΟΥ ΜΕ ΛΑΔΟΞΥΔΟ
    Υλικά: μυλά Γιαπονέζου, λάδι, ξύδι, μουστάρδα, αλάτι, πιπέρι, μαϊντανός
    Εκτέλεση:
    Αφού βράσουν τα μυαλά, έτσι ζεστά όπως είναι, τα κόβουμε φέτες και τα βάζουμε σε πιατέλα. Χτυπάμε 1/2 φλυντζάνι λάδι με 1/4 ξύδι, προσθέτουμε μουστάρδα, ψιλοκομμένο μαϊντανό, αλάτι, πιπέρι και περιλούομε τα μυαλά

    ΜΥΑΛΑ ΚΙΝΕΖΟΥ ΣΩΤέ
    Υλικά: μυαλά Κινέζου, αλάτι, πιπέρι, βούτυρο, μαϊντανός
    Εκτέλεση:
    Αφού κόψουμε τα μυαλά του Κινέζου σε φέτες, τα αλατοπιπερώνουμε και τα βάζουμε σε πυρέξ. Μετά τα περιχύνουμε με καφτό βούτυρο. Κατόπιν, αν θέλουμε, τα πασπαλίζουμε με ψιλοκομμένο μαϊντανό.

    ΜΥΑΛΑ ΚΟΡΕΑΤΗ ΠΑΝέ

    Όπως κάνουμε κάθε πανέ με την διαφορά ότι τα μυαλά Κορεάτη πανέ σερβίρονται με πατάτες πουρέ

    ΜΥΑΛΑ ΤΟΥΡΚΟΥ ΜΠΕΣΑΜΕΛ

    Όπως γίνεται κάθε μπεσαμέλ με την διαφορά ότι θα χρειαστούμε μυαλά Τούρκου. Στο τέλος για γαρνίρισμα βάζουμε 3-4 ελιές.

    Άλλες επιλογές εξ ίσου καλές είναι 1] πιλάφι τας κεμπάμπ Ταϊλανδού, 2] βορειοβιετναμέζος με πιλάφι και άσπρη σάλτσα αυγολέμονο, 3] Ινδός με πιλάφι μιλανέζα (απλώς εδώ θα προσέξουμε ο ινδός να έχει πλυθεί καλά στον Γάγγη διαφορετικά δεν θα δέσει), 4] σπάλα Πακιστανού στο φούρνο με πατάτες, 5] Βιρμανός φρικασέ 6] Εβραίος καπαμάς και τέλος 7]Απχάζιος, Τουρανομογγόλος, Θιβετανός λαδορίγανη αχταρμά


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DimitriosTsiroglou στις 18-05-2007 01:47 ]


    venus2
    18.05.2007, 10:55
    paidia, ta exasa... den eixa idea oti merikoi anthrwpoi mporoun na kanoun toso apotropaia pragmata... pws antexei kanenas na skotwnei ta zwa etsi, en psixrw, enw to aima tous xunetai panw tou???? eilikrina, den anteksa na dw oloklira ta videos, bourkwsa k ta ekleisa...
    renabill
    19.05.2007, 03:19
    Παράθεση:

    Το μέλος manblaz στις 14-02-2007 στις 18:21 έγραψε...

    Οτι και να πω χαμενο θα παει οποτε θα σιωπησω...

    Απλα ας αναλογιστουμε ολοι πως αν συνεχισουμε με τον ιδο ρυθμο θα καταφερουμε να μεινουμε μονοι μας στον πλατηνη και τοτε να δω ποιος θα σκοτωνει ποιον για να επιβιωσει






    Έίμαστε ήδη στα πρόθυρα.Έχοθμε καταστρε΄ψει το περιβάλλον και τη φύση.Λένε ότι ο Γ Παγκόσμιος πόλεμος θα γίνει για το νερό και δεν έιναι πολύ μακριά μας νομίζω, αν λάβοθμε υπόψη τη φετεινή ξηρασία και ζέστη στην Ελλάδα.
    renabill
    19.05.2007, 03:29
    Παράθεση:

    Το μέλος DimitriosTsiroglou στις 18-05-2007 στις 01:43 έγραψε...

    ''Ξερεις καμια καλη συνταγη για καννιβαλοσουπα, να σου κανω το τραπεζι???
    Και κανιβαλο στη σχαρα τρωω αμα λαχει.''


    Αγαπητέ mnk
    Σαφώς και μετά χαράς αποδέχομαι την πρόσκληση
    Οι καλύτερες συνταγές (δοκιμασμένες) είναι οι παρακάτω:

    ΜΥΑΛΑ ΓΙΑΠΟΝΕΖΟΥ ΜΕ ΛΑΔΟΞΥΔΟ
    Υλικά: μυλά Γιαπονέζου, λάδι, ξύδι, μουστάρδα, αλάτι, πιπέρι, μαϊντανός
    Εκτέλεση:
    Αφού βράσουν τα μυαλά, έτσι ζεστά όπως είναι, τα κόβουμε φέτες και τα βάζουμε σε πιατέλα. Χτυπάμε 1/2 φλυντζάνι λάδι με 1/4 ξύδι, προσθέτουμε μουστάρδα, ψιλοκομμένο μαϊντανό, αλάτι, πιπέρι και περιλούομε τα μυαλά

    ΜΥΑΛΑ ΚΙΝΕΖΟΥ ΣΩΤέ
    Υλικά: μυαλά Κινέζου, αλάτι, πιπέρι, βούτυρο, μαϊντανός
    Εκτέλεση:
    Αφού κόψουμε τα μυαλά του Κινέζου σε φέτες, τα αλατοπιπερώνουμε και τα βάζουμε σε πυρέξ. Μετά τα περιχύνουμε με καφτό βούτυρο. Κατόπιν, αν θέλουμε, τα πασπαλίζουμε με ψιλοκομμένο μαϊντανό.

    ΜΥΑΛΑ ΚΟΡΕΑΤΗ ΠΑΝέ

    Όπως κάνουμε κάθε πανέ με την διαφορά ότι τα μυαλά Κορεάτη πανέ σερβίρονται με πατάτες πουρέ

    ΜΥΑΛΑ ΤΟΥΡΚΟΥ ΜΠΕΣΑΜΕΛ

    Όπως γίνεται κάθε μπεσαμέλ με την διαφορά ότι θα χρειαστούμε μυαλά Τούρκου. Στο τέλος για γαρνίρισμα βάζουμε 3-4 ελιές.

    Άλλες επιλογές εξ ίσου καλές είναι 1] πιλάφι τας κεμπάμπ Ταϊλανδού, 2] βορειοβιετναμέζος με πιλάφι και άσπρη σάλτσα αυγολέμονο, 3] Ινδός με πιλάφι μιλανέζα (απλώς εδώ θα προσέξουμε ο ινδός να έχει πλυθεί καλά στον Γάγγη διαφορετικά δεν θα δέσει), 4] σπάλα Πακιστανού στο φούρνο με πατάτες, 5] Βιρμανός φρικασέ 6] Εβραίος καπαμάς και τέλος 7]Απχάζιος, Τουρανομογγόλος, Θιβετανός λαδορίγανη αχταρμά


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DimitriosTsiroglou στις 18-05-2007 01:47 ]






    Μετά από το βίντεο μου άνοιξε η όρεξη για τις παραπάνω συνταγές!!!Προσοχή παιδιά όταν τρώτε τέτοια συστατικά μην πάθετε τροφικ
    ή δηλητηρίαση από τη μπόχα τους και πεθάνετε....
    PROFBASILHS
    19.05.2007, 11:27
    mipws eiani tyxaio pws oloi aytoi oi laoi synisferoyn se poly megalo vathmo stin katastrofi toy planiti ? oloi aytoi oi k@r@gk345des sevontai to perivallon oso o Bush ton OHE. kapoios na toy stamatisei i na toys kanei anikanoys na synexisoyn...

    "Tigreis tis Asias" stin oikonomia= pagkosmia pligi gia to perivallon...

    An den sevontai to perivallon prepei na toys (kanoyme na) to fovoyntai