ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.850 μέλη

    Νίκος Ξύδης - Βαλέρια Κουρουπη και οι Λοιποί Συγγενείς.....live

    Emaki
    27.02.2007, 16:30
    Ορίστε και δυο φωτογραφίες από εμένα!!!

    Γλουυυυυυυυυ τα videakia!!!








    επισυναπτόμενα: ksidis_kouroupi 1.JPG Antreas 1.JPG 
    lvicky
    27.02.2007, 16:37
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 27-02-2007 στις 16:11 έγραψε...

    Πάντως αν και η διαγωγή μας ήταν κοσμιοτάτη, εκνευρίσαμε την συμπαθέστατη κυρία που μας εξυπηρετούσε!
    Κάποια στιγμή την άκουσα να λέει "Άντε γιατί άρχισαν να μου σπάνε τα νεύρα με τις Μαλ..... τους! Οι μισοί έχουν εισιτήρια και οι άλλοι μισοί όχι!"
    (Μέσα στους μισούς με τα εισιτήρια ήμασταν εγώ με την Βίκυ και την Λουκία! )


    Εγώ την αντιπάθησα τρελλά αυτη τη κυρία! Ρώτα και τον Beatlus που του την έθαψα!!!! Ρε παιδία, ολόκληρο βράδυ και δεν έσκασε ουτε ένα χαμόγελο!!!
    Emaki
    27.02.2007, 16:40
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 27-02-2007 στις 16:23 έγραψε...

    Εμυ, χίλια ευχαριστώ για τον σούπερ-ντούπερ ουάου αναπτήρα με διαστημικό... διακτινισμό που μου χάρισες! Επαθα την πλάκα μου!!! Χαχχαχαχαα
    Υ.Γ. Εγώ άκουσα την κυρία (στην οποία αναφέρθηκες) να λέει με μελαχγολία... "το ξέρω, έχω γίνει μέγαιρα απόψε..."




    χαχαχαχαχα Σωτήρη μου! Παρακαλώ!!!
    Άμα πετύχω και κανέναν άλλο, θα τον αγοράσω για να σου τον δώσω!!!
    Να κάνεις συλλογή, σε διάφορα χρώματα!

    Όσο για την κυρία...γενικά δεν είχε άδικο!
    Την τρελάναμε την γυναικά!
    Είχαμε πιάσει και πολύ χώρο και την εμποδίζαμε...
    Βέβαια θα μπορούσε να ήταν λιγάκι πιο χαμογελαστη , αλλά δεν πειράζει!

    Ευχαριστούμε κυρία και μας συγχωρείτε!





    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 27-02-2007 16:41 ]


    Emaki
    27.02.2007, 16:48
    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 27-02-2007 στις 16:29 έγραψε...

    απορια: που ηταν οι νοσοκομες????????

    οεο????????????




    Για τις νοσοκόμες αναρωτιέσαι?
    Εδώ ήρθε ο Kinezos χωρίς τις Κινέζες να τρέχουν γυμνές, που είναι και βασικά μέλη!!!
    Οι Κινέζες πού ήταν οεο???????



    zabetistas
    27.02.2007, 16:53
    μηπως ηταν κινεζες νοσοκομες???????

    οεο?????????????????
    Kinezes_trexoun_gimnes
    27.02.2007, 16:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 27-02-2007 στις 16:11 έγραψε...

    Και εγώ μια χαρά πέρασα!
    Μουσική , καλή παρέα , κουβεντούλα!

    Γέλασα, ψιλοχόρεψα (όπως γράφει και η Βικούλα!), άκουσα ωραία τραγούδια και ωραίες ερμηνείες πχ την Κιβωτό (μου άρεσε πολύ η ερμηνεία της Βαλέριας!) αλλά και το "Σε θυμάμαι" το οποίο είναι απλά κομματάρα!!!

    Υπήρχαν όμως κάποια σημεία που δεν μου άρεσε ο σχολιασμός των στίχων άλλων δημιουργών, όχι ότι κάποιοι δεν το άξιζαν βέβαια! (πχ Φοίβος).

    Πάντως αν και η διαγωγή μας ήταν κοσμιοτάτη, εκνευρίσαμε την συμπαθέστατη κυρία που μας εξυπηρετούσε!
    Κάποια στιγμή την άκουσα να λέει "Άντε γιατί άρχισαν να μου σπάνε τα νεύρα με τις Μαλ..... τους! Οι μισοί έχουν εισιτήρια και οι άλλοι μισοί όχι!"
    (Μέσα στους μισούς με τα εισιτήρια ήμασταν εγώ με την Βίκυ και την Λουκία! )

    Επίσης, χάρηκα πολύ που επιτέλους γνωρίσαμε τον κο Kinezes_trexoun_gymnes!
    Μαράζι το είχαμε!!!

    Τέλος, το σόλο του Αντρέα λίγο πριν φύγουμε ήταν όλα τα λεφτά λέμεεεεεεεεεεεεεε!




    Signomi gia na katalavo....apo pote egina Kos . Kinezes_trexoun_gimnes ??? Tha ftei to koustoumi......
    Emaki
    27.02.2007, 16:56
    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 27-02-2007 στις 16:53 έγραψε...

    μηπως ηταν κινεζες νοσοκομες???????

    οεο?????????????????




    Μπορεί να ήταν εκεί οι νοσοκόμες και να το επαίζαν Κινέζες!!!
    zabetistas
    27.02.2007, 17:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 27-02-2007 στις 16:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 27-02-2007 στις 16:53 έγραψε...

    μηπως ηταν κινεζες νοσοκομες???????

    οεο?????????????????




    Μπορεί να ήταν εκεί οι νοσοκόμες και να το επαίζαν Κινέζες!!!

    με κερδισες
    Emaki
    27.02.2007, 17:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 27-02-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 27-02-2007 στις 16:11 έγραψε...

    Και εγώ μια χαρά πέρασα!
    Μουσική , καλή παρέα , κουβεντούλα!

    Γέλασα, ψιλοχόρεψα (όπως γράφει και η Βικούλα!), άκουσα ωραία τραγούδια και ωραίες ερμηνείες πχ την Κιβωτό (μου άρεσε πολύ η ερμηνεία της Βαλέριας!) αλλά και το "Σε θυμάμαι" το οποίο είναι απλά κομματάρα!!!

    Υπήρχαν όμως κάποια σημεία που δεν μου άρεσε ο σχολιασμός των στίχων άλλων δημιουργών, όχι ότι κάποιοι δεν το άξιζαν βέβαια! (πχ Φοίβος).

    Πάντως αν και η διαγωγή μας ήταν κοσμιοτάτη, εκνευρίσαμε την συμπαθέστατη κυρία που μας εξυπηρετούσε!
    Κάποια στιγμή την άκουσα να λέει "Άντε γιατί άρχισαν να μου σπάνε τα νεύρα με τις Μαλ..... τους! Οι μισοί έχουν εισιτήρια και οι άλλοι μισοί όχι!"
    (Μέσα στους μισούς με τα εισιτήρια ήμασταν εγώ με την Βίκυ και την Λουκία! )

    Επίσης, χάρηκα πολύ που επιτέλους γνωρίσαμε τον κο Kinezes_trexoun_gymnes!
    Μαράζι το είχαμε!!!

    Τέλος, το σόλο του Αντρέα λίγο πριν φύγουμε ήταν όλα τα λεφτά λέμεεεεεεεεεεεεεε!




    Signomi gia na katalavo....apo pote egina Kos . Kinezes_trexoun_gimnes ??? Tha ftei to koustoumi......



    Όχι , δεν φταίει το κουστούμι!
    Και με τις πυτζάμες να ήσουν, πάλι έτσι θα το έγραφα!
    Απλά μου κόλλησε καλύτερα στην φράση!
    Δεν θα το ξαναγράψω!!!
    Τώρα που το σκέφτομαι,ισως φταίει το ότι χθες, δεν άρχισες να τρέχεις γυμνός και υποσυνείδητα προσπαθώ να σε βγάλω από τα ρούχα σου!



    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 27-02-2007 19:31 ]


    lvicky
    27.02.2007, 17:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 27-02-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 27-02-2007 στις 16:11 έγραψε...


    Επίσης, χάρηκα πολύ που επιτέλους γνωρίσαμε τον κο Kinezes_trexoun_gymnes!
    Μαράζι το είχαμε!!!




    Signomi gia na katalavo....apo pote egina Kos . Kinezes_trexoun_gimnes ??? Tha ftei to koustoumi......



    Κos Kinezas

    GL
    27.02.2007, 18:12
    Παρακαλειται παραυτα ο Χορχε να ανεβασει το πρωτο βιδεακι που εστειλα απο την χθεσινη βραδια.....


    GL
    27.02.2007, 18:15
    Αλλα επειδη καποια ψυχακια βιαζονται........

    Το ανεβαζω και εδω το πρωτο βιδεακι.......(χιχιχιιχιχιχι)






    Giorgos_arazei
    27.02.2007, 19:46
    Εγω χθες χαρηκα που τα ειπαμε, που σας ειδα, αλλα μπορω να πω πως ευχαριστηθηκα περισσοτερο τον καφε που ηπιαμε(για οσους ηταν μαζι μου,στην παρεα) πριν παμε στον Ξυδη, παρα τις ωρες μεσα στο μαγαζι. Ειδα μια καπως ψιλοαποτυχημενη αντιγραφη του Τζιμη Πανουση, και εναν σχολιασμο στιχουργων που ηταν εντελως εξω απ τα ορια του πραγματικου.(για τον Ο.Ιωαννου αναφερομαι). Ομως δε βαριεστε, ολα για την παρεα γινονται! Καλα να περναμε!
    Giorgos_arazei
    27.02.2007, 19:47
    Ξεχασα-και συμπληρωνω- Αντρεα, χθες βραδυ ησουν φοβερος ρε, μπραβο.
    zabetistas
    27.02.2007, 22:08
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos_arazei στις 27-02-2007 στις 19:46 έγραψε...

    Εγω χθες χαρηκα που τα ειπαμε, που σας ειδα, αλλα μπορω να πω πως ευχαριστηθηκα περισσοτερο τον καφε που ηπιαμε(για οσους ηταν μαζι μου,στην παρεα) πριν παμε στον Ξυδη, παρα τις ωρες μεσα στο μαγαζι. Ειδα μια καπως ψιλοαποτυχημενη αντιγραφη του Τζιμη Πανουση, και εναν σχολιασμο στιχουργων που ηταν εντελως εξω απ τα ορια του πραγματικου.(για τον Ο.Ιωαννου αναφερομαι). Ομως δε βαριεστε, ολα για την παρεα γινονται! Καλα να περναμε!

    Γιωργο κι εγω ευχαριστηθηκα τον καφε που ηπιαμε αν και ηπια ποτο . Δεν εχεις αδικο ομως νομιζω οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση.
    Tziamourani
    28.02.2007, 09:24
    zabetista ο Αράζει έχει δίκιο...δεν νομίζω ότι οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση...είναι μέσα σε αυτά που έγραψε με πολύ διακριτικό τρόπο....Τελος πάντων...εγώ πάντως θα ήθελα να τον ακούσω να μου λέει και ένα "ευχαριστώ" που πήγαμε και τον άκουσαμε Δευτεριάτικα......

    Μπορεί εκεί να ήμουν ήμουν ήμουν ήμουν....
    αλλά πολλοί ήθελαν να φύγουν φύγουν φύγουν φύγουν........................


    antreas_dr
    28.02.2007, 11:18
    Να ευχαριστήσω και εγώ όσους ήρθαν και για τα σχόλια τους.
    Είτε θετικά είτε αρνητικά, τα χρειαζόμαστε για να γινόμαστε καλύτεροι!

    Αυτά!
    Tziamourani
    28.02.2007, 11:24
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 28-02-2007 στις 11:18 έγραψε...

    Να ευχαριστήσω και εγώ όσους ήρθαν ..........

    Αυτά!




    Τι εννοείς "και εγώ"....???????? Δεν μας είπε κανένας άλλος "ευχαριστώ"....!!!!!!


    antreas_dr
    28.02.2007, 11:27

    jorge
    28.02.2007, 14:03
    Βρε Tziamourani, τόσα "thank you thank you" είπε ο άνθρωπος

    Νομίζω δε χρειάζεται να κρίνουμε τόσο αυστηρά έναν καλλιτέχνη, επειδή ξέχασε να πει ένα "ευχαριστώ που ήρθατε" (αν βέβαια το έκανε, μια και κάποια απ' όσα έλεγε τα χάναμε καθώς μιλούσαμε και μεταξύ μας). Μέσα στην ένταση και τις τόσες σκέψεις που κάνει κάποιος που εμφανίζεται σε ένα νέο χώρο με ένα νέο πρόγραμμα, είναι λογικό και κάτι να ξεφύγει. Σημασία έχει λοιπόν αν αυτό το "ευχαριστώ" το έβγαλε με τη σκηνική του παρουσία. Και πιστεύω οτι το έκανε, μια και ήταν πάντα χαμογελαστός και ιδιαίτερα επικοινωνιακός με την παρέα μας.

    Εγώ πέρασα πολύ καλά και μου άρεσε αυτό που είδα γιατί ο Νίκος έχει ταλέντο. Ίσως όχι τόσο όσο ο Πανούσης, αλλά τι σημασία έχει; Πιστεύω οτι χρειαζόμαστε καλλιτέχνες να σατιρίζουν τη μουσική μας πραγματικότητα και να καταγγέλουν με τα τραγούδια τους τα κακώς κείμενα. Μία στο τόσο μου αρέσει να συνδυάζω το χιούμορ με τραγούδια που μ' αρέσουν και αυτή την ανάγκη μου, ο Νίκος την κάλυψε.

    Επίσης πολύ καλές οι ενορχηστρώσεις και πολύ καλοδουλεμένη η ορχήστρα, μπράβο σε όλους.

    Στα αρνητικά η απαράδεκτη γκαρσόνα. Από την πρώτη στιγμή μας αντιμετώπισε σαν "μπελά". Λες και δεν πληρωνόταν ένα πράμα...