ελληνική μουσική
    531 online   ·  210.833 μέλη
    mmmsss
    18.02.2007, 18:28
    Γιώργος Βάνας, ένα παιδί το οποίο αγαπάει τρελά την μουσική και κάνει τα πάντα για αυτήν τραγουδάει ροκ, ειναι ροκ, και κατά την γνώμη μου είναι πάρα πολύ καλός. Πολλοί από εδώ θα των θεωρείται χαζό επειδή μπήκε στο Dream Show, σε ένα reality... μπήκε όμως για να τον ακούσουν κάποιοι άνθρωποι να βρει κάποιο άνοιγμα ώστε μετά να τραγουδάει σε κάποιο αξιόλογο μαγαζί όπως τώρα που τραγουδάει στον Σταυρό του Νότου και στην Αρχιτεκτονική. Ποια είναι η γνώμη σας για τον Γιώργο Βάνα;


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mmmsss στις 19-02-2007 01:27 ]


    PAPAZOGLOUFAN
    18.02.2007, 19:50
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΧΟΝΤΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ.ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ.ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ
    nightwhisper
    18.02.2007, 19:54
    αμ επειδη θεωρειται ο βανας πολυ καλος γουσταρουν ολοι τους μετριους και τραβαμε τα μαλλια μας.
    τον βανα συγκεκριμενα τον εβλεπα συχνοτατα σ ενα μαγαζι που τραγουδουσε μ ενα ¨¨φιλαρακι ¨του και απ οτι θυμαμαι οτι τραβουσαν τα μαλλια τους ολοι(μαζι και εγω)επεφτε πολυ γελιο.λυπαμαι που στο λεω αλλα για ********** τον ειχαν.

    maspa
    19.02.2007, 00:35
    Το ότι μπήκε στο ριάλιτι είναι πράγματι ένα μείον. Συχνά σημασία δεν έχει τι είσαι κι αν είσαι, αλλά ο τρόπος που επιλέγεις να το προβάλλεις. Ίσως αν δεν έμπαινε στο ριάλιτι να τον έβλεπα πιο συμπαθητικά. Ίσως....

    Προσωπικά με αφήνει αδιάφορη. Το ότι τραγουδάει σήμερα στον σταυρό του νότου, δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Σημασία έχει να τραγουδάει εκεί κι αύριο.

    Από το λίγο που τον έχω παρακολουθήσει, μου δίνει την εντύπωση ότι δεν είναι αυτό που θέλει να είναι, αλλά προσπαθεί να είναι(ή να γινει, who knows?) αυτό που θέλει να είναι..

    Αυτά
    mmmsss
    19.02.2007, 00:59
    Δεκτες οι γνωμες ολες! nightwhisper, τι εννοεις; Δεν το πιασα

    • Rock στην ψυχή, punk στο μυαλό! •

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mmmsss στις 19-02-2007 01:22 ]


    tsibitos
    19.02.2007, 02:49
    Μεγαλη η χαρη του Βανα και του καθε Βανα που χωρις δισκογραφια και χωρις τιποτα γινεται θεμα στο musicheaven και διαφημιζεται δωρεαν. Προσωπικη μου αποψη? Δεν Παλευται το παλληκαρι... Εγω στεναχωριεμαι καθε φορα που τον βλεπω γιατι νομιζω οτι εχει αναγκη ψυχολογικης υποστηριξης απο ειδικους επιστήμονες...




    "Απο τα Σμυρνεϊκα του 20 στα λαικα του σημερα" Καθε πεμπτη βραδυ (Ξημερωματα παρασκευης) στις 02:00 Αποκλειστικα στο Music Heaven Radio...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 19-02-2007 02:50 ]


    maspa
    19.02.2007, 03:51
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 19-02-2007 στις 02:49 έγραψε...

    Μεγαλη η χαρη του Βανα και του καθε Βανα που χωρις δισκογραφια και χωρις τιποτα γινεται θεμα στο musicheaven και διαφημιζεται δωρεαν. Προσωπικη μου αποψη? Δεν Παλευται το παλληκαρι... Εγω στεναχωριεμαι καθε φορα που τον βλεπω γιατι νομιζω οτι εχει αναγκη ψυχολογικης υποστηριξης απο ειδικους επιστήμονες...




    "Απο τα Σμυρνεϊκα του 20 στα λαικα του σημερα" Καθε πεμπτη βραδυ (Ξημερωματα παρασκευης) στις 02:00 Αποκλειστικα στο Music Heaven Radio...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 19-02-2007 02:50 ]





    Εδώ υπάρχει topic για τη Βέρα Λάμπρου, αυτό του Βάνα σε πείραξε;
    mmmsss
    19.02.2007, 12:35
    Ναι, μωρε υπαρχουν αλλοι τοσο χαλια, ο Βανας, δεν ειναι τοσο χαλια πια...
    tsibitos
    19.02.2007, 14:08
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 19-02-2007 στις 03:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 19-02-2007 στις 02:49 έγραψε...

    Μεγαλη η χαρη του Βανα και του καθε Βανα που χωρις δισκογραφια και χωρις τιποτα γινεται θεμα στο musicheaven και διαφημιζεται δωρεαν. Προσωπικη μου αποψη? Δεν Παλευται το παλληκαρι... Εγω στεναχωριεμαι καθε φορα που τον βλεπω γιατι νομιζω οτι εχει αναγκη ψυχολογικης υποστηριξης απο ειδικους επιστήμονες...




    "Απο τα Σμυρνεϊκα του 20 στα λαικα του σημερα" Καθε πεμπτη βραδυ (Ξημερωματα παρασκευης) στις 02:00 Αποκλειστικα στο Music Heaven Radio...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 19-02-2007 02:50 ]





    Εδώ υπάρχει topic για τη Βέρα Λάμπρου, αυτό του Βάνα σε πείραξε;



    Τη Βερα Λαμπρου δε νομιζω οτι την θεωρει καννενας τραγουδιστρια.. Ουτε καν η ιδια δε νομιζω οτι θεωρει των εαυτο της τραγουδιστρια! Οσοι αναφερονται σε αυτην το κανουν για χαβαλε.. Εκτος και αν εσυ αγαπητε mmmsss εγραψες το Βανα εδω για Χαβαλε! τοτε οκ..
    mmmsss
    19.02.2007, 14:57
    Οχι, δεν το εγραψα για χαβαλε απλα ηθελα την γνωμη σας!
    Δεκτες, ολες οι γνωμες!
    Toyintheattic
    19.02.2007, 16:13
    Εγώ πιστεύω ότι ο Γιώργος είναι πάρα πολύ καλός και πάνω απ όλα όχι για χαβαλέ.Ντροπή,να συγκρίνουμε το Γιώργο με μια Βέρα Λάμπρου.Δεν ξέρουμε αν παίρνει ναρκωτικά αλλά και να παίρνει δικιά του υπόθεση.Εμείς τη μουσική του ακούμε.Καμιά φορά το να τα δίνεις όλα σε μια συναυλία(αν και ο Γιώργος δεν μπαίνει απόλυτα σε αυτήν την κατηγορία ακόμα)και να βάζεις κάτω τον εαυτό σου είναι πάνω από τις ανθρώπινες δυνάμεις.Αυτό βέβαια δε θα πει ότι θα πεθάνουμε άλλωστε 'Η ηρωίνη είναι κάτι που σε εκμηδενίζει,είναι ένας μύθος,μια μπούρδα..'Αλλά το θέμα μας δεν είναι τα ναρκωτικά,αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν πιστεύω ότι πρέπει να κρίνουμε έναν καλλιτέχνη από αυτά.Επιπλέον ο Βάνας όντως τραγουδάει σήμερα στο Σταυρό του Νότου αλλά ποιος μας λέει ότι ΔΕ θα τραγουδήσει και αύριο;Τώρα αρχίζει ο άνθρωπος.Και πιστεύω η ποιότητα της αρχής του είναι η καλύτερη.Σταυρός του Νότου είναι αυτός.Ναι,όντως το Dream Show δεν ήταν η καλύτερη επιλογή.Ποιος είπε όμως ότι είχε άλλη;Ποιος ξέρει πόσες πόρτες του έκλεισαν στη μούρη,εδώ στη 'Χώρα του Γαρίφαλου';Όταν έχεις συνειδητοποιήσει ότι δε ΘΕΛΕΙΣ-άρα και δεν ΜΠΟΡΕΙΣ-να κάνεις τίποτα άλλο στη ζωή σου από το να τραγουδάς,επειδή αυτό αγαπάς,αυτό σε γεμίζει και αυτό σε κάνει ευτυχισμένο,αρπάζεις και την τελευταία ταπεινωτική ευκαιρία,αφού και η τελευταία χαραμάδα είναι βουλωμένη.Τα παιδιά αυτά(μαζί και ο Διονύσης Καλαφάτης)έχουν αρχίσει να ανταμείβονται από τη μουσική πιστεύω.Και μαζί μ αυτούς και εγώ και πολλοί άλλοι.Περιμένουμε την πρεμιέρα στο Σταυρό του Νότου,για άλλο ένα όμορφο ταξίδι...
    sea_like_eyes
    19.02.2007, 16:40
    Άμα ζούσε στο εξωτερικό…πολύ πιθανόν να έκανε αυτό που στην Ελλάδα πολλοί το ονειρεύονται…διεθνή καριέρα…σκεφτείτε το!
    Angel20
    19.02.2007, 16:53
    Ποιος είναι αυτός ο Βανας ρε παιδια?????
    mmmsss
    20.02.2007, 16:11
    Ενας απο το Dream Show, εχει και ενα site, για παραπανω info αν θες!
    tsibitos
    20.02.2007, 18:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Toyintheattic στις 19-02-2007 στις 16:13 έγραψε...

    ......Περιμένουμε την πρεμιέρα στο Σταυρό του Νότου,για άλλο ένα όμορφο ταξίδι...




    Αν συνεχισει ετσι το ταξιδι θα ειναι ενα μοναδικο και χωρις επιστροφη... Καλυτερα να παει στην "ιθακη" παρα στο "Σταυρο του Νοτου"...
    jacamar
    20.02.2007, 18:27
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 20-02-2007 στις 18:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Toyintheattic στις 19-02-2007 στις 16:13 έγραψε...

    ......Περιμένουμε την πρεμιέρα στο Σταυρό του Νότου,για άλλο ένα όμορφο ταξίδι...




    Αν συνεχισει ετσι το ταξιδι θα ειναι ενα μοναδικο και χωρις επιστροφη... Καλυτερα να παει στην "ιθακη" παρα στο "Σταυρο του Νοτου"...


    σωστός!!!!
    Toyintheattic
    20.02.2007, 19:19
    Τι να πω από ό,τι είπα εσείς κολλήσατε εκεί...
    Αν το πρόβλημά σας πάντως είναι η εμφάνισή του(γιατί κάτι τέτοια ακούστηκαν παραπάνω) θα αναγκαστώ να σας θεωρήσω επιφανειακούς,κάτι που δεν νομίζω να ισχύει εφόσον βρίσκεστε σε αυτό το site.Εν τέλει,κανένας δε μπορεί να αρέσει σε όλους.
    Να ακούτε καλή μουσική,να μην κατακρίνετε ανθρώπους που την αγαπάνε και να στηρίζετε που και που νέα παιδιά δε βλάπτει...Όλοι από το 0 ξεκίνησαν φίλοι μου...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Toyintheattic στις 20-02-2007 19:28 ]


    divaynne
    08.05.2008, 01:22

    μπήκα μόνο για να πω οτι δούλευα με τον γιώργο του όσο σπούδαζα στην άρτα και έχει τις καλύτερες φωνές με διαφορά..δεν θυμάμαι να έχω τραγουδήσει με άλλον και να πέρασα οτι πέρασα!!!ήταν πραγματικα απίστευτα ακόμα κι όταν πηγαίναμε χωρίς πρόβα (σχεδόν πάντα!) έβγαινε απίστευτη βραδυά! τον έχασα απο τότε που σταματήσαμε βέβαια αλλά θα είναι απο τις καλύτερες συνεργασίες μου έστω και σε μικρό μαγαζί σε μια μικρή πόλη.ότι και να κάνει ότι και να τραγουδήσει είναι μια υπέροχη φωνή απλά.


    mellia
    08.05.2008, 01:42

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 19-02-2007 στις 00:35 έγραψε...

     ...
    Από το λίγο που τον έχω παρακολουθήσει, μου δίνει την εντύπωση ότι δεν είναι αυτό που θέλει να είναι, αλλά προσπαθεί να είναι(ή να γινει, who knows?) αυτό που θέλει να είναι..

    Αυτά

    Έτυχε να τον δω μια-δυο φορές στον Σταυρό και συμφωνώ με τα παραπάνω...μου φάνηκε άκρως εκνευριστικός!!!


    deathminor88
    08.05.2008, 02:04

    Καλή φωνή δεν έχει. Σωστή φωνή επίσhς δεν έχει. Τον είχα δει αρχιτεκτονική, μαζί με τον "γνωστό" πλέον, άφωνο επίσης Λάζαρο (που έκανε διασκευή τους Sunrise Avenue). Tον είδα και στον Νάκα, και αναρωτήθηκα για τα κριτήρια επιλογής. Τραγικά πράγματα..