ελληνική μουσική
    557 online   ·  210.840 μέλη

    Ο χειρότερος δίσκος του αγάπημένου σας καλλιτέχνη!

    jacamar
    20.02.2007, 22:11
    Ο τίτλος τα λέει όλα!
    Για μένα είναι το τελευταιο cd των rhapsody, εσάς??
    mariachi
    21.02.2007, 17:19
    Ο καθένας μπορεί να μιλήσει υποκειμενικά.Λοιπόν,εγώ θα πω το δίσκο του Γιώργου Νταλάρα σε μουσική Θεοφάνους ''Στα τραγούδια που σου γράφω''.Νομίζω πως δεν ανταποκρίνεται στα μεγάλα τραγούδια που έχει πει ο Νταλάρας στο παρελθόν.Καλά τραγούδια αυτά του Θεοφάνους,αλλά όχι στο επίπεδο του Νταλάρα(Κουγιουμτζής,Λοίζος,Θεοδωράκης,Ακης Πάνου,τα ρεμπέτικα φυσικά,κ.α.)
    megali_mpougatsa
    21.02.2007, 18:52
    Παράθεση:

    Το μέλος mariachi στις 21-02-2007 στις 17:19 έγραψε...

    Ο καθένας μπορεί να μιλήσει υποκειμενικά.Λοιπόν,εγώ θα πω το δίσκο του Γιώργου Νταλάρα σε μουσική Θεοφάνους ''Στα τραγούδια που σου γράφω''.Νομίζω πως δεν ανταποκρίνεται στα μεγάλα τραγούδια που έχει πει ο Νταλάρας στο παρελθόν.Καλά τραγούδια αυτά του Θεοφάνους,αλλά όχι στο επίπεδο του Νταλάρα(Κουγιουμτζής,Λοίζος,Θεοδωράκης,Ακης Πάνου,τα ρεμπέτικα φυσικά,κ.α.)



    Μια μικρή διόρθωση: Στο συγκεκριμένο δίσκο, ο Θεοφάνους συμμετείχε με 1 τραγούδι μονο, από τα συνολικά 15 του δίσκου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megali_mpougatsa στις 21-02-2007 18:58 ]


    vero
    21.02.2007, 19:05
    ο τελευταιος δισκος των red hot chili peppers λιγα τα καλα
    roubas
    21.02.2007, 19:09
    Με λενε ποπη του Νταλαρα απο στιχο!
    Οχι οτι δεν ειχε ωραιες μελωδιες!
    rompa
    23.02.2007, 08:50
    Dark Light - HIM
    Αν και γνώρισε μεγάλη επιτυχία στην Αμερική δεν ενθουσίασε τους παλιότερους φαν - χωρίς να σημαίνει ότι δε μου άρεσε -
    tolaruba
    23.02.2007, 09:38
    Οι αγγελοι του ερωτα Παντελης Θαλασσινος

    2 μου αρεσαν
    Tropaiatissa
    23.02.2007, 11:31
    Για μένα κατ' αρχάς είναι ένα ένας δίσκος 45 στροφών του 1968, ο οποίος έχει το τραγούδι "Αυτός είσαι" (Γ. Μητσάκη) το οποίο είναι το χειρότερό μου τραγούδι που έχει πει ο Νταλάρας! Το μισώ αυτό το τραγούδι! Είναι απαίσιο! Μου τη σπάει! Μετά απ' αυτό, ποιά "Πόπη" μου λέτε και ποιός Θεοφάνους! Μπροστά στο "Αυτός είσαι" είναι μια χαρά τραγούδια! (απ' την άλλη πλευρά το δισκάκι έχει το "Ήτανε Απρίλης μήνας" κι αυτό του Μητσάκη-μια χαρά τραγούδι)
    Από μεγάλους δίσκους πρέπει να είναι τα "Τραγούδια που σου γράφω", σαν σύνολο ο δίσκος...