ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    Τι γνώμη έχετε για τους Nightwish ;

    Peace18
    07.04.2008, 11:09
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 05-04-2008 στις 14:45 έγραψε...

    . . . ηταν καποτε ενα group στην μοδα . . . κι ακουσαμε εμεις καλα . . . κι αυτοι χειροτερα






    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ?

    daRf icH noCh EtWas SaGen ?

    Ist Es VorBeI ?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 05-04-2008 14:47 ]




    χαχαχαχα!!!!
    Angelofdeath1990
    29.04.2008, 14:26

    ΟΙ NIGHTWISH ΤΑ ΣΠΑΝΕ....ειναι πολυ καλοι....αν και οι κιθαρες δεν ειναι οπως οι περισσοτεροι σκανδιναβοι με τα τρελα σολο και την ταχυτητα.....αλλα ο Holopainen....πολυ καλος πληκτρας(μετα τον Janne Warman βεβαια....και πριν την Enho Merju των Ensiferum....)και ο μπασιστας πολυ καλος....και μουρη με τα κοτσιδια...χε χε....παιδια αν και τους καταντησανε μοδα τους Nightwish και πολλοι τους θεωρουν φλωρους....(πιο παλια και εγω δεν το κρυβω...)αν καθησεις και ασχοληθεις και μπεις στην Ψυχοσυνθεση τους θα γουσταρεις αγρια.....αρα νεομεταλλαδες....ακουτε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ......ποτε δεν ξερεις τι ειναι το καθε τι...


    dale
    17.05.2008, 14:10

    απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα!!!!!!!

    απλα τωρα δν τρελενομαι με την καινουρια τραγουδηστρια...η Αnnette ειναι πιο πολυ ποπ και μετα απ την 8eaaa Tarja ειναι για κλαματα...η Τarja ειναι απιστεφτη...υπεροχη φωνηηη!!!!!!!!τωρα ακουω nightwish μονο για τον Marco kai tn Tuomas...γτ αν κρινετε την Annette απο το Amaranth h to Eva 8α πειτε οτι εχει καλη φωνη αλλα η φωνη παιδες φενεται στα lives...οταν ακουσα την καινουρια live ειδικα στα παλια τραγουδια τους γελαγα 5 ωρες...


    dale
    17.05.2008, 14:12

    απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα!!!!!!!

    απλα τωρα δν τρελενομαι με την καινουρια τραγουδηστρια...η Αnnette ειναι πιο πολυ ποπ και μετα απ την 8eaaa Tarja ειναι για κλαματα...η Τarja ειναι απιστεφτη...υπεροχη φωνηηη!!!!!!!!τωρα ακουω nightwish μονο για τον Marco kai tn Tuomas...γτ αν κρινετε την Annette απο το Amaranth h to Eva 8α πειτε οτι εχει καλη φωνη αλλα η φωνη παιδες φενεται στα lives...οταν ακουσα την καινουρια live ειδικα στα παλια τραγουδια τους γελαγα 5 ωρες...


    dale
    17.05.2008, 14:12

    απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα!!!!!!!

    απλα τωρα δν τρελενομαι με την καινουρια τραγουδηστρια...η Αnnette ειναι πιο πολυ ποπ και μετα απ την 8eaaa Tarja ειναι για κλαματα...η Τarja ειναι απιστεφτη...υπεροχη φωνηηη!!!!!!!!τωρα ακουω nightwish μονο για τον Marco kai tn Tuomas...γτ αν κρινετε την Annette απο το Amaranth h to Eva 8α πειτε οτι εχει καλη φωνη αλλα η φωνη παιδες φενεται στα lives...οταν ακουσα την καινουρια live ειδικα στα παλια τραγουδια τους γελαγα 5 ωρες...


    sea_like_eyes
    17.05.2008, 14:15

     

    5 ωρες γέλιο . . . και 2 ωρες το live . . . έχουμε και λεμε 5+2=7 . . . τζάμπα χάσιμο πολύτιμου χρόνου . . . αυτό εχω να πω . . .


    gioreta
    17.05.2008, 14:16

    Νightwish χωρις Tarja...{#emotions_dlg.thumbdown} αλλα οκ.....ήταν ειναι και θα ειναι φωναρα η κοπελια.Και Dale θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι ''...η φωνη παιδες φαινεται στα lives...''


    ifi-Korgialas4ever
    18.05.2008, 00:20

    Κοιτάξτε...εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ,άσχετα που έφυγε η Tarja και πήρε την θέση της η Anette,και οι 2 τους είναι πολύ διαφορετικές ως πρόσ την φωνή!!!Οκ τότε πάσο,γούστα του καθενός είναι!!!!

    {#emotions_dlg.clap}Οπότε για εμένααα NIGHTWISH4VER!!!!!!


    thaliey
    18.05.2008, 11:42

    ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΣΠΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ{#emotions_dlg.clap}


    thaliey
    18.05.2008, 11:44

    {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}


    ifi-Korgialas4ever
    18.05.2008, 12:44

     

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    Morwen
    14.07.2008, 17:45

    ΥΟΟΗΟΟ! Αυτό είναι το μέρος για μένα!! Είμαι πραγματικά πορωμένη!!! Φυσικα και η Tarja Era ηταν κορυφή αλλα την Anette την λατρέυω επίσης!! Είναι τοσο γλυκια αλλά εντάξει εχει εντελως διαφορετική φωνη απ'την Tarja. Οσο για τα live που ανεφερε κάποιος,και γω στην αρχή ετσι ενιωθα περίπου...αλλα τώρα δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!! Η Anette έχει βελτιωθεί άπειρα και όταν τραγουδάει παλιότερα τραγούδια μη σου πω ότι ο τροπος που τα λέει μ'αρεσει πιο πολύ κ απ'της Tarja..!!!!! Ο Tuomas είναι πραγματικά τέλειος... Ένας υπέροχος ποιητής που γράφει αριστουργήματα... Ενταξει,το παραδέχομαι,είμαι ερωτευμενη μαζί του...!!! ΧD

    Έχετε ακουσει το τελευταιο αλμπουμ??? Εγω το έχω πραγματικά λιώσει,έχει τελεια τραγούδια!!

    Ξέρω ότι σε πολλους φάνηκαν πιο εμπορικά τα τραγουδια αλλα εγώ πιστέυω ότι για να κρίνουμε την καινούργια εποχη με την Ανέτ θα πρεπει να περιμενουμε και το δευτερο αλμπουμ που πιστευω ότι 8α ειναι κορυφαιο για άλλη μια φορα!!


    -----------------
    Photobucket

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Morwen στις 14-07-2008 17:47 ]


    Morwen
    14.07.2008, 19:05

    Sigoura o Marco einai POLU simantikos sto sugrothma,opws kai ola ta palia melh alla h gnwmh mou einai oti oi Nightwish den uparxoun xwris ton Tuomas (Holopainen)... Ta upoloipa melh einai sigoura anantikatastata,xwris autous oi Nightwish den 8a einai idioi alla o Tuomas einai autos pou grafei ta tragoudia,o dhmiourgos,h psuxh tou sugrothmatos...

    Vasika den nomizw na uoarxei periptwsh na xwristoun,toulaxiston oxi an den perasoun polla xronia! Eidika apo tote pou h Anette phre thn 8esh ths Tarja ola einai kalutera sto group,opws exoun pei oi upoloipoi tesseris.

    *SORRY gia ta greeklish....


    TheDarkSideOfTheMoon
    10.01.2009, 00:50

    As paradextoume katarxas oti oi nightwish den 8a einai pote 3ana opws itan me tin tarja!{#emotions_dlg.sad} i mageytiki tis fwnis se syndyasmo me ta gamata ourliaxta tou marco,tin super symphonic Metal mousiki kai tous paramy8enious tou tuomas,ka8ws kai to olo image tou sygkrotimatos tous ekanan na 3exwrizoun kai na einai to number one!!!!

    oi nightwish omws synexizoun na yparxoun...to dexomai oti exoun vrei mia kali sxetika antikatastatria, i opoia vazei ta dynata tis gia to kalo tou group,ALLA oi palies epoxes me tin tarja 8a tin episkiazoun pantote!!!ta tragoudia synexizoun na einai to idio 3exwrista alla i mageia pou prosfere i fwni tis tarja stous idiaiterous stixous tou tuomas kai o genikos syndyasmos operas me Metal 8a meinei panta xaragmenos stis mnimes mas ki etci oi nightwish dn 8a 3eperasoun pote tis palies tous do3es....lypamai...dn eprepe na ginei ayti i allagi.....{#emotions_dlg.crying}

    Time will tell....this bitter farewell.....dead boy's poem


    alex4you
    28.03.2009, 14:19

    Παράθεση:

    Το μέλος TheDarkSideOfTheMoon στις 10-01-2009 στις 00:50 έγραψε...

    As paradextoume katarxas oti oi nightwish den 8a einai pote 3ana opws itan me tin tarja!{#emotions_dlg.sad} i mageytiki tis fwnis se syndyasmo me ta gamata ourliaxta tou marco,tin super symphonic Metal mousiki kai tous paramy8enious tou tuomas,ka8ws kai to olo image tou sygkrotimatos tous ekanan na 3exwrizoun kai na einai to number one!!!!

    oi nightwish omws synexizoun na yparxoun...to dexomai oti exoun vrei mia kali sxetika antikatastatria, i opoia vazei ta dynata tis gia to kalo tou group,ALLA oi palies epoxes me tin tarja 8a tin episkiazoun pantote!!!ta tragoudia synexizoun na einai to idio 3exwrista alla i mageia pou prosfere i fwni tis tarja stous idiaiterous stixous tou tuomas kai o genikos syndyasmos operas me Metal 8a meinei panta xaragmenos stis mnimes mas ki etci oi nightwish dn 8a 3eperasoun pote tis palies tous do3es....lypamai...dn eprepe na ginei ayti i allagi.....{#emotions_dlg.crying}

    Time will tell....this bitter farewell.....dead boy's poem



    έτσι ακριβώςπιστεύω ότι το συγκρότημα τα έδωσε όλα στην περιοδεία τους "end of an era" εκεί αξίζανε όλοι τους.Η καινούργια που βάλανε είναι απαίσια προστά στην tarja .Δέν έχει τη φωνή της δέν έχει τίποτα.ΟΚ είναι καλή αλλά μπροστά στην tarja δέν πιάνει μία.προσπαθεί αλλά εγώ δεν βλέπω κάτι που να με συγκλονίζει όπως παλιότερα.Ακούστε το -i walk alone-tarja(μόνη της) και το  bye bye beuaytiful tων nightwish με την anette δηλαδή έλεος.


    TheDarkSideOfTheMoon
    28.03.2009, 15:55

    Ακούσατε την Anette να τραγουδάει το ghost love score kai to dead boy's poem?? {#emotions_dlg.eek} Εγώ δυστυχώς ναι και ένα έχω να πω! ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΑ!!!!!! Καμία σχέση με την Tarja.Τις ξεφτύλισε τελείως αυτές τις κομματάρες!!!ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ!!! {#emotions_dlg.mad} Οι άλλοι τέσσερις δεν την ακούνε πώς νιαουρίζει???Δεν καταλαβαίνουν ότι είχαν την τέλεια τραγουδίστρια και τώρα πήρανε ένα ΜΠΑΖΟ???

    Μπείτε να ακούσετε πώς τα τραγουδάει η μία και πώς η άλλη, και μετά ελάτε να μου πείτε....

    http://video.aol.com/video-detail/nightwish-ghost-love-score-brussels/1024909367/?icid=VIDLRVMUS01 (ghost love score-anette's version)


    https://www.youtube.com/watch?v=Lo_Agy6ODFQ&fmt=18 (dead">Link

    boy's poem-anette's version)

    Tarja forever!!!!!!!!!!!!!!!!!


    alex4you
    25.05.2009, 23:22

    Νομίζω πώς τελευταία έχει βελτιωθεί σε όσα live την βλέπω τραγουδάει ικανοποιητικά!Ίσως να είμασταν λίγο σκληροί(κι εγώ μαζί) με την κριτική μας!Παρόλα αυτά tarja δέν είναι αλλά οκ είναι μια χαρά θα μπορούσε να είναι χειρότερα σκεφτείται!


    TheDarkSideOfTheMoon
    26.05.2009, 16:20

    Κι εγώ το παραδέχομαι ότι έχει βελτιωθεί αλλά και πάλι δεν τα καταφέρνει...Και δεν είναι ότι τα δικά της τραγούδια τα τραγουδάει καλά και απλώς σ' αυτά που είναι οι ψηλές νότες της Tarja δεν τα καταφέρνει.Και τα δικά της στα live είναι μέτρια.Με τίποτα δεν φτάνει την Tarja!!!!!Καλά...το ντύσιμό της και το στυλάκι της δεν τα σχολιάζω... {#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.scared}





    επισυναπτόμενα: 1226767866235_f.jpg 
    freakhood
    27.05.2009, 09:57

    Άντε πάλι το πώς ντύνεται ο καθείς. Θα καταντήσουμε πάλι κατίνες σαν την μενεγάκη η την λαμπίρη.

    Αυτό είναι το νόημα της μουσικής? Αν ντύνεται καλά η νέα τραγουδίστρια? Έλεος…

    Όσο για τους nightwish μακάρι να διαλυθούν επιτέλους.

    Πολύ ασχοληθήκαμε με αυτά τα ποζέρια.

    Αλλά ας μην πάμε μακριά. Έχουμε κι εδώ τους εγχώριους ποζεροκαραγκιόζηδες σαν τον Κοργιαλά που το παίζει γκοθάς κλπ αλλά αφού υπάρχουν ένα σωρό animals που ασχολούνται με αυτούς (το πώς ντύνονται, αν χώρισαν κλπ) τίποτα δεν φαντάζει παράξενο ή περίεργο στον πλανήτη Ελλάντα για άλλη μια φορά.

     Περαστικά μας.


    TheDarkSideOfTheMoon
    27.05.2009, 15:43

    Και βέβαια το νόημα της μουσικής δεν είναι αν ντύνεται καλά η νέα τους τραγουδίστρια αλλά πώς θα ένιωθες αν έβλεπες τους Metallica στη σκηνή με ρούχα σαν να έχουν βγει απο μπουζουκτσίδικο??Δεν θα έλεγες που πάνε τα νούμερα και δε θα βαζες τα γέλια??Και στο κάτω κάτω Metal συγκρότημα εκπροσωπεί.Δεν τραγουδάει με τον Πλούταρχο....