ελληνική μουσική
    564 online   ·  210.848 μέλη

    Τι γνώμη έχετε για τους Nightwish ;

    sitzoune81
    27.05.2009, 16:40

    Παράθεση:

    Το μέλος TheDarkSideOfTheMoon στις 27-05-2009 στις 15:43 έγραψε...

    Δεν θα έλεγες που πάνε τα νούμερα και δε θα βαζες τα γέλια??Και στο κάτω κάτω Metal συγκρότημα εκπροσωπεί.Δεν τραγουδάει με τον Πλούταρχο....



    Metal ?...

    α καλάαα...


    TheDarkSideOfTheMoon
    27.05.2009, 17:02

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 27-05-2009 στις 16:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος TheDarkSideOfTheMoon στις 27-05-2009 στις 15:43 έγραψε...

    Δεν θα έλεγες που πάνε τα νούμερα και δε θα βαζες τα γέλια??Και στο κάτω κάτω Metal συγκρότημα εκπροσωπεί.Δεν τραγουδάει με τον Πλούταρχο....



    Metal ?...

    α καλάαα...



    Δεν το πιασα....Τι α καλάαααα????


    alex4you
    27.05.2009, 20:34

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 27-05-2009 στις 09:57 έγραψε...

    Άντε πάλι το πώς ντύνεται ο καθείς. Θα καταντήσουμε πάλι κατίνες σαν την μενεγάκη η την λαμπίρη.

    Αυτό είναι το νόημα της μουσικής? Αν ντύνεται καλά η νέα τραγουδίστρια? Έλεος…

    Όσο για τους nightwish μακάρι να διαλυθούν επιτέλους.

    Πολύ ασχοληθήκαμε με αυτά τα ποζέρια.

    Αλλά ας μην πάμε μακριά. Έχουμε κι εδώ τους εγχώριους ποζεροκαραγκιόζηδες σαν τον Κοργιαλά που το παίζει γκοθάς κλπ αλλά αφού υπάρχουν ένα σωρό animals που ασχολούνται με αυτούς (το πώς ντύνονται, αν χώρισαν κλπ) τίποτα δεν φαντάζει παράξενο ή περίεργο στον πλανήτη Ελλάντα για άλλη μια φορά.

    Περαστικά μας.



       Ναι δέν έχεις άδικο απλά Νightwish βγάλανε το συμφωνικό ρόκ(η όπως λέγεται το ύφος τους)εκτός φιλανδίας και εγώ δεν είμαι πού φαν της καινούργιας αλλά οκ! Και προσωπικά δεν θα διαλυθούν ακόμα γιατί πουλάνε η δεν ξέρω εγώ τι άλλο! Πραγματικά εσύ ασχολείσαι με αυτούς τους ψευτομεταλλάδες πιο πολύ απο όλους πολύ ενημέρωση βλέπω {#emotions_dlg.biggrin}!  Να πω κάτι τελευαταίο μουσική δέν είναι μόνο οι domenica και ο άλλος ο γέρος που τον θαυμάζεις επειδή δεν πούλησε τα τραγούδια του σε μια εταιρεία δεν θυμάμαι όνομα sorry!!!! Ασχολήσου και με τα υπόλοιπα έστω και αν τα προωθούν συμφεροντά εταιρείες κτλπ δέν είναι όλα τόσο χάλια!


    freakhood
    28.05.2009, 13:30

    Παράθεση:

    Το μέλος TheDarkSideOfTheMoon στις 27-05-2009 στις 15:43 έγραψε...

    Και βέβαια το νόημα της μουσικής δεν είναι αν ντύνεται καλά η νέα τους τραγουδίστρια αλλά πώς θα ένιωθες αν έβλεπες τους Metallica στη σκηνή με ρούχα σαν να έχουν βγει απο μπουζουκτσίδικο??Δεν θα έλεγες που πάνε τα νούμερα και δε θα βαζες τα γέλια??Και στο κάτω κάτω Metal συγκρότημα εκπροσωπεί.Δεν τραγουδάει με τον Πλούταρχο....



    1) καταρχάς να πω κάτι στον alex_for_you: τους Domenica τους απεχθάνομαι (παρόλο που έχω μπει στην ίδια συλλογή με αυτούς κάποια στιγμή…αλλά ας πρόσεχα που έβαζα την υπογραφή μου όταν ηχογραφούσα…) 

    2) Όχι DarkSideOfTheMoon. Δεν θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα που μπορεί να μου άρεσε.Τα φαινόμενα πάντα απατούν φίλε. Μην σε παρασύρει το μαλλί ή η τύπισα που φορά ανάποδα κι εγώ δεν Ξέρω τι. Συνήθως δεν κρύβεται τίποτα από κάτω. Εκτός αν μιλάμε για δεκαπεντάχρονα (και προς αποφυγή Παρεξηγήσεων δεν θέλω να προσβάλλω καμία ηλικία αλλά νομίζω πως γίνομαι κατανοητός στο τι θέλω να πω).

     


    alex4you
    28.05.2009, 13:56

    Δικό μου λάθος σόρρυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   προσωπικά όπως και να ντυθεί δεν με νοιάζει απλά ίσως να με κάνει να γελάσω!


    MIrrOr
    28.05.2009, 14:48


    Βασικά θα αναφερθώ στον Freakhooh {#emotions_dlg.rolleyes} και γενικότερα σε όλα τα παιδια που όπως πάντα sorry και ολας, αλλά με κομπλεξική  σκέψη που  έχετε για την μουσική και για το πώς πρέπει και καλά να είναι ξεφεύγετε και κολλάτε σε ασήμαντες λεπτομέρειες.
    Φίλε Freakhood, έτσι όπως γράφεις μου δίνεις την εντύπωση για άτομο που παίζει αλλά και γενικά ασχολείται με μουσική. Αλλά ρε συ η μουσική δεν είναι κάτι στανταρ, γιατί κολλάτε όλοι σε θέματα όπως και καλα  τα ρουχα η το κάθε τι εξωτερικό. Το θεμα δεν είναι αυτό,το θεμα είναι ότι παιζουν μουσικη και για να είναι εδώ που είναι, ανεξάρτητα αν είναι εμπορική η όχι, και 50 και άτομα να  αγοράσουν  το cd τους, αυτό θα πει ότι κάποιους συγκίνησαν και άγγιξαν κάποια συναισθήματα!
    Γιατι πρεπει να χρησιμοποιούμε εκφράσεις όπως σιχαίνομαι, απεχθάνομαι και όλα αυτά! Η αυτό με τα 15χρονα, και εγω ημουν 15 και ειχα συγκρότημα και ημουν πολύ ευτυχισμένος για την μουσική που παιζαμε!!Η κάθε γενιά εχει διαφορετικά ακούσματα και κριτήρια, μην μπαίνεις στο τρυπακι να κρήνης κανέναν για τα ακουσματα του γιατι στην τελική μουσικη ειναι!! {#emotions_dlg.yes}


    alex4you
    31.05.2009, 00:04

    Mirror συμφωνώ αλλά νομίζω ότι  freakhod μόνο σε αυτό το θέμα (ρούχα) δεν έχει πρόβλημα η εγώ δεν κατάλαβα καλά!τώρα άλλο αν έχει θέμα με τα ποζέρια!


    -----------------
    Όταν μιλάς στον Θεό είναι προσευχή όταν ο Θεός σου μιλάει είναι σχιζοφρένεια!...i'm alex-------radio musicheaven σάββατο 10.00 π.μ-saturday live

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex4you στις 31-05-2009 00:05 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex4you στις 12-08-2009 18:10 ]


    BurningRose
    09.08.2009, 17:41

    Η Anette, έχει δουλέψει πολύ σκληρά για τους Nightwish.Όταν την πρωτοάκουσα έφριξα, την μίσησα γιατί πήρε την θέση της αγαπημένης μου (μας) Τάρια... Ακούγωντάς την όμως προσεκτικά κατάλαβα ότι αυτή η γυναίκα μπορεί να τα καταφέρει. Πράγματι η φωνή της είναι υπέροχη και αυτοί που λένε ότι είναι άθλεια, το λένε γιατί θέλουν πίσω την Τάρια και δεν κάνουν καλά που συγκρίνουν αυτές τις 2 φωνές...Τα ρούχα της Anette, όντως δεν είναι ωραία αυτός όμως σεν είναι λόγος για να τη μισούμε. Όσοι της φερθηκαν σκληρά ας μάθουν ότι η Anette χώρισε για να μπει σ'αυτό το συγκρότημα. Δεν αξίζει να της φέρεστε έτσι. Μη συγκρίνετε την παλιά με την καινούρα vocalist. Kάτι ήξερε ο Τuomas γιαυτή. Αν ήταν σκουπίδι, γιατί τη διάλεξε?


    rompa
    21.01.2010, 11:53

    Έτοιμη για solo καριέρα η Anette???

     

     

     

     

     

     


    TheDarkSideOfTheMoon
    21.01.2010, 22:03

    Άντε στο καλό!!Μακριά κι αγαπημένα...


    Harmoner
    01.06.2011, 19:48

    Το καλύτερο συγκρότημα που έχει γίνει ποτέ για μένα. Η Tarja Turunen έχει φωνάρα. Είναι η θεά της goth Metal και της όπερας επίσης. Καλή η Anette, αλλά με τίποτα, με τίποτα όμως δεν συγκρίνεται η δική της φωνή με την οπερατική φωνή της Tarja. Nightwish owns!!!