ελληνική μουσική
    555 online   ·  210.845 μέλη

    Τελευταία Ευκαιρία..

    creativeburst
    24.02.2007, 14:31
    Υπάρχει τελευταία ευκαιρία στον έρωτα?
    Και άμα την θές και δεν ξέρεις πώς να φέρθεις?Ψάχνω να βρώ τον τρόπο αλλά μέσα μου όλα ξεχύνονται σαν θάλασσα και ύστερα όλα μπερδεύονται και φτάνουμε ξανά στο ίδιο σημείο. Αναιρέθηκαν πολλά και ας είχα την καλή πρόθεση αλλά δεν ξέρω πλέον τι σκέφτεσαι.

    Συγνώμη για χθές.Σε ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνεις..θα προσπαθήσω να το ξέρεις για να μην την χάσω..

    matthias16
    24.02.2007, 20:49
    εμενα παντως με αγγιξε το μυνημα σου.
    ελπιζω να αγγιξε κ αυτον για τον οποιο το γραφεις
    και φυσικα πρεπει να υπαρχει τελευταια ευκαιρια στον ερωτα.

    "the best illusion is the perfect reality"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 24-02-2007 20:49 ]


    ageras
    24.02.2007, 22:40
    Χμ...έχω δώσει πολλές "τελευταίες ευκαιρίες" και πάντα μου έβγαιναν σε κακό.Πάντα πληγωνόμουν..
    όποτε λέω οτι δεν θα ξαναδώσω πάντα το αναιρώ και πάντα βγαίνω ηττημένος.
    Αλλα τι να κάνεις...Shit always happen!!!!!
    Γι'αυτό κι εγώ χαμογελάω και τα ξεχνώ όλα!!!

    walkero
    25.02.2007, 02:22
    Τελευταίες ευκαιρίες δεν πιστεύω πως υπάρχουν. Αντίθετα υπάρχουν οι δεύτερες, οι τρίτες, οι τέταρτες... οι ν-οστές. Σταματούν εκεί που σταματάει η αγάπη σου και εξαντλείται η υπομονή σου. Οπότε, αν θες να προσπαθήσεις πάλι και να δώσεις τον καλύτερο εαυτό σου, κάντο όσο υπάρχει δίπλα σου κάποιος για να σου δίνει τις ευκαιρίες, διότι ακόμα σε θέλει δίπλα του.
    Thalia__
    25.02.2007, 14:17
    Αν μπεις στο τριπάκι να δώσεις ή αντίστοιχα να δεχτείς "τελευταία ευκαιρία" τότε κατά την γνώμη μου σημαίνει πως μπαίνεις αρνητικά στο παιχνίδι -αν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι- αφού ουσιαστικά δέχεσαι πως θα ζητήθεί ή θα ζητήσεις άλλη μία και απλά δεν θα την δώσεις ή απλά δεν θα σου δωθεί....

    Άλλωστε πόσο νομίζετε οτι εξαρτάται από μας το θέμα τον ευκαιριών? Κατά την γνώμη μου όχι απόλυτα αφου καθοδηγείσαι ουσιαστικά από τον άλλον και από τα συναισθήματά σου, πόσο τον θες, πόσο σου λείπει, ποσο τον θες στην ζωή σου κτλ κτλ κτλ κτλ -δεν τελειώνουν ποτέ αυτά τα "κλτ"-...............

    angel21
    25.02.2007, 14:52
    Δεν πρεπει να δινεις τελευταια ευκαιρια γιατι στο τελος παντα εσυ βγαινεις χαμενος...Αλλωστε ποσοι εχουμε δωσει 1 τελευταια ευκαιρια που τελικα στο τελος αποδειχτηκε πως το συγκεκριμενο ατομο δεν την χρειαζοταν....ΜαΚρΙααααααααα
    anka1
    25.02.2007, 15:07
    ....Η ευκαιρία υπάρχει για να δίνεται......εσύ τη δίνεις και όλα είναι στο χέρι του άλλου να την εκμεταλευτεί σωστά.....αν δε το κάνει χάνει εκείνος,που δεν προσπάθησε αρκετά ή απλά δεν μπόρεσε.....όταν υπάρχει αγάπη δίνονται πολλές ευκαιρίες...το θέμα είναι μέχρι που φτάνουν οι αντοχές καθενός
    zabetistas
    25.02.2007, 21:53
    σε αυτα τα πραγματα νομιζω οτι η δευτερη ειναι και η τελευταια ευκαιρια .
    αν και πιστευω οτι , αν το γλυκο δεν δεσει απο την αρχη <αστο να παει αστο>
    KAKOFONIKS
    26.02.2007, 11:58
    Τελευταίες ευκαιρίες υπάρχουν σε πολλά πράγματα είναι δυνατόν να μην υπάρχουν σε ένα τόσο μαγικό συναίσθημα σαν τον έρωτα?


    Εδώ όμως θα συμφωνήσω με τον Μάνο, πρέπει κάποιος όταν δίνει δεύτερη ευκαιρία να είναι προετοιμασμένος για όλα, δυστυχώς συνήθως βγαίνει σε κακό έχω πρόσφατο παράδειγμα για αυτό το λέω.

    Πάντως σου εύχομαι να αξίζει στην δική σου περίπτωση!!!!!!
    movflower
    26.02.2007, 12:04
    Μια ευκαιρία, ναι. Ν- ευκαιρία, ναι αλλά όχι τελευταία ευκαιρία. Προμηνύει το τέλος.
    Ελπίζω να σου δοθεί και να προσπαθήσεις με πράξεις και όχι μόνο στα λόγια.