ελληνική μουσική
    576 online   ·  210.843 μέλη

    Ποιά τραγουδίστρια σας αρέσει;

    gazakas
    27.01.2006, 19:26
    Οι εξής : Χαρούλα (ή Χάρις) Αλεξίου, Βίκυ Μοσχολιού, Ελένη Βιτάλη, Τάνια Τσανακλίδου, Δήμητρα Γαλάνη, Άλκηστις Πρωτοψάλτη, Μαρινέλλα (εφόσον τις έγραψα με τη σειρά που μου ήρθαν στο μυαλό, αυτή είναι μάλλον και η σειρά προτίμησής τους για μένα πάνω-κάτω).
    Spotlight_Dancer
    27.01.2006, 19:51
    Η Ηρωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!
    manblaz
    27.01.2006, 20:17
    Ελευθερία Αρβανιτάκη, Μαρία Λούκα, Χάρις Αλεξίου, Μελίνα Κανά, Μαρία Δημητριάδη...
    ph
    28.01.2006, 10:55

    Πόσες φορές έχω απαντήσει στην ίδια ή παρόμοια ερώτηση?

    Η ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
    doritsa78
    28.01.2006, 21:22
    Quote:

    Το μέλος GIANNISSALONIKA στις 27-01-2006 στις 19:10 έγραψε:

    Μα φυσικά Ελένη Βιτάλη,Χαρούλα Αλεξίου,Τάνια Τσανακλίδου,Δήμητρα Γαλάνη,Ελευθερία Αρβανιτάκη,Γλυκερία,Λιζέτα Καλημέρη,Μελίνα Κανά,Μαρία Φωτίου,Σοφία Παπάζογλου,Μαρία Παπανικολάου,Σοφία Εμφιετζή(Αθηναική Κομπανία την εποχή του '80-90'),Γιώτα Νέγκα,Μάρθα Φριντζήλα,Μαρία Δημητριάδη,Μαρία Φαραντούρη,Μαρίζα Κώχ,Καλλιόπη Βέττα,Έλλη Πασπαλά,Τζένη Βάνου,Μαίρη Λίντα,Σωτηρία Μπέλλου,Γιώτα Λύδια,Μαρινέλλα,Ρίτα Σκελλαρίου,Βίκη Μοσχολιού,Φλέρυ Νταντωνάκη,Κάιτη Χωματά,Ρένα Κουμιώτη,Αλέκα Μαβίλη. Ευτηχώς που έχουμε αρκετές τραγουδίστριες που υπηρετούν το καλό ελληνικό τραγούδι και για κάποιες που μας έχουν αφήσει τις θυμόμαστε με σεβασμό γιατί υπηρέτησαν το καλό ελληνικό τραγούδι με αγάπη, το οποίο πολεμάται στις μέρες μας από τις πολυεθνικές εταιρίες οι οποίες προβάλουν το σκυλάδικο το οποίο είναι κακόγουστο και δεν έχει καμία σχέση με τον πολιτισμό της Ελλάδας.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GIANNISSALONIKA στις 27-01-2006 19:13 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GIANNISSALONIKA στις 27-01-2006 19:15 ]
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GIANNISSALONIKA στις 28-01-2006 14:50 ]



    Συμφωνω!
    doritsa78
    28.01.2006, 21:28
    Επισης Α.Πρωτοψαλτη,Ε.Τσαλιγοπουλου και τωρα τελευταια Ε.Πετα και Ρ.Χρηστιδου.Απο ξενες W.Houston,M.Carey,C.Dion,Anastacia,Shakira kai Joss Stone.Η καθε μια ξεχωριστα εχει τη δικη της φωνη και ερμηνια.
    rory166
    28.02.2006, 00:04
    σα γυναικα??
    η χρυσπα..!!αλλα μονο σα γυναικα!!
    οπως ειπε και ο μεγαλος Ζαμπετας
    "απο φωνη μ**νι.........αλλα απο μ**νι φωναρα!!"
    StevieRayVaughn
    28.02.2006, 15:16
    Αλεξίου , Τσαλιγοπούλου , Αρβανιτάκη , ΚΑΛΗΜΕΡΗ , Παπαδοπούλου , Νικολαΐδου Πέλα , κ....κ...κ....κ....κ..... πολλές φωνές είναι υπέροχες


    (ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ όμως Μπέλλου και Νίνου)
    Exartate
    28.02.2006, 16:32
    Χαρις Αλεξιου !!!!
    ph
    01.03.2006, 00:07

    Εδώ που τα λέμε έχουμε πολλές και καλές τραγουδίστριες. Τι να πω για την αισθαντικότητα της Τάνιας Τσανακλίδου, τη γλύκα της Ελευθερίας, το δυναμισμό της Πρωτοψάλτη, την καθαρότητα της Μαρινέλλας, την λαική περηφάνεια της Μοσχολιού, τα γυρίσματα της Τσαλιγοπούλου, την γοητευτική εσωστρέφεια της Μελίνας Κανά, το βάθος της Κατερίνας Στανίση, την βελουδένια χροιά της Γαλάνη, τις δυνατότητες της ΄Αννας Βίσση, τη μελωδικότητα της Βέμπο, την αυθεντικότητα της Μαρίζας Κωχ, την ροκ λαικότητα της Βιτάλη κτλ κτλ

    Μία όμως τραγουδίστρια τα συγκεντρώνει σχεδόν όλα αυτά.

    Η εθνική μας τραγουδίστρια. Η Χαρούλα μας.

    Ναι είμαι άρρωστος μαζί της. Και δεν θέλω να γίνω καλά!
    KIT_KAT
    01.03.2006, 00:50
    Η Τάνια...
    monkeyface
    02.03.2006, 20:50
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ: ΜΟΣΧΟΛΙΟΥ ΒΙΚΥ, ΓΛΥΚΕΡΙΑ, ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ
    ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΝΕΕΣ ΝΟΜΙΖΩ Η ΚΕΛΛΥ ΚΕΛΕΚΙΔΟΥ, Η ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΠΙΕΡΙΔΗ, Η ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΑΡΡΑ ΚΑΙ Η ΡΑΛΛΙΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΠΡΕΨΟΥΝ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ!!!
    ΒΕΒΑΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ, Η ΕΛΕΝΑ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΚΑΙ Η ΝΑΤΑΣΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ!!!
    GIANNISSALONIKA
    02.03.2006, 20:58
    Για μένα ηΜ. Πιερίδη και ηΚ. Κελεκίδου είναι απαράδεκτες φωνές,απορώ πως επιτρέπουν να βγαίνουν τέτοιες φωνές στο ελληνικό τραγούδι!
    Τόση προβολή για το τίποτα.Δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα στο τραγούδι.Έλεος!
    ph
    02.03.2006, 22:24

    Ποια είναι η Κελεκίδου? Ποια είναι η Πιερίδη? Από ποια χώρα είναι? (Ας αναρωτηθούμε ακόμα κι αν ξέρουμε.)
    asimov_gr
    02.03.2006, 22:38
    Υπαρχουν πολυ καλες γυναικιες φωνες,
    εμενα αυτες που μου αρεσουν:Χαρουλα Αλεξιου
    Τανια Τσανακλιδου-Μαρινελα-Μελινα Κανα-Ελενη Βιταλη
    ATROMITOS
    03.03.2006, 02:23
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΕΛΕΚΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΡΙΔΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΕΣ?ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ!!!!!!!ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ...ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΗ ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΣ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ
    Kwn_na
    03.03.2006, 09:07
    Μαριννέλα , Αρβανιτάκη , Γλυκερία (η αγαπημένη μου) Σοφία Παπάζογλου(εξαιρετική)
    Τσαλιγοπούλου ....
    altamira
    03.03.2006, 10:22
    Μια απ' τις πολλές. Τσαλιγοπούλου
    GIANNIS69
    03.03.2006, 11:28
    Για μένα οι καλύτερες είναι η Βιτάλη [με διαφορά η καλύτερη ], και η Αλεξίου, αυτές κοσμούν το ελληνικό τραγούδι. Και από τις νεότερες Μελίνα Κανά και Μαρία Σουλτάτου.
    Άκου η Κελεσίδου , και η Περίδη τραγουδίστριες, ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
    faltsoo
    03.03.2006, 12:06
    .- ΒΕΡΑ ΛΑΜΠΡΟΥ