ελληνική μουσική
    885 online   ·  210.833 μέλη

    Προς Μακη Χιος. Ερωτηση σχετικά με breath controller

    korgnikos
    01.03.2007, 17:59
    Γεια σου Μακη,

    Διαβασα σε μια απάντησή σου οτι θελεις να παιξεις με breath controller βιολια και κλαρινα. Εγω εχω το ΡΑ 80 και το TRITON LE και θέλω να εγκαταστησω ενα breath controller σε οποιο απο τα 2 γινεται. Μπορείς καταρχήν να μου πεις εαν είναι εφικτή η χρηση του σε ενα απο τα 2 και τι εξοπλισμο χρειαζομαι περα απο to breath controller για να το συνδεσω? Γνωριζω οτι κανενα triton ή pa series synth δεν εχει direct input για breath αρα χρειαζεται μαλλον καποια συσκευη midi να εχει εισοδο για to breath και να συνδεεται μεσω midi στο οργανο. Εσυ πως το εχεις συνδεσει? Εισαι ευχαριστημενος με την εκφραστικοτητα και το συναισθημα που βγαζεις ή δεν αξιζει τον κοπο? Μηπως το expression pedal ειναι ηδη αρκετο?

    Περιμενω απαντηση σου.

    Ευχαριστώ

    Νικος

    nefos
    02.03.2007, 03:31



    @ Korgnikos, για την διευκόλυνσή σου και μόνο:

    Aν θες να απευθύνεσαι σε κάποιο συγκεκριμμένο μέλος του site, μπορείς να πηγαίνεις στο profile σου, εκεί αριστερά έχεις την επιλογή που λέει "προσωπικά μηνύματα" οπότε και μπορείς να πληκτρολογήσεις το προσωπικό σου μήνυμα στον εν λόγω μέλος και να σου απαντήσει άμεσα μιας και θα δει την ειδοποίηση.
    korgnikos
    02.03.2007, 10:29
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΕΦΕΛΗ,

    ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ PM ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

    ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΑΠΛΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ TOPICS. ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΕΝΑ ΤOPIC ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΚΕΝΤΡΙΖΕ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΜΕΛΟΥΣ (ΕΧΕΙ POSTAREI ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΠΟΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ). ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΞΕΖΗΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ.

    ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥ FORUM. ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ
    doltsonidis
    09.02.2008, 18:14
    to breath controller den kanei tipota allo apo oti kanei to expresion pedal..apla elexnete allios..
    ego prosopika me to joystick kanei akrivos oti kanei kai to breath..