ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη
    sea_like_eyes
    02.03.2007, 20:34
    Δυο κορυφαία groups των 80’s!Ποιoν διαλέγετε…και γιατί ?Περιμένω τις απόψεις σας…
    rory166
    03.03.2007, 11:23
    Διαλεγω depeche mode μονο κ μονο επειδη ξερω περισσοτερα κομματια
    Παντως οι new order,απο τα λιγα που εχω ακουσει,δεν μου ακουγονται καθολου ασχημοι!Αγαπημενο τραγουδι απο depeche mode:dream on
    Αγαπημενο τραγουδι απο new order:turn my way (μαζι με τους smashing pumpkins)

    lianameladaki
    04.03.2007, 16:51
    εγω προτιμω new order...!αγαπημενο+κλασσικο:60 miles an hour!
    Ilovemusic
    07.03.2007, 22:33
    Aσυζητητί Depeche Mode. Το στίγμα τους στην ηλεκτρονική και όχι μόνο μουσική είναι πολύ πιο δυνατό. Η εξέλιξη της μουσικής τους στον χρόνο, ο πειραματισμός τους με διάφορα είδη μουσικής, η μελωδική έμπνευση, η δραματικότητα της μουσικής τους, οι παθιασμένοι στίχοι, ο συνδυασμός ατμόσφαιρας και συναισθήματος είναι στοιχεία που τους ξεχωρίζουν από όλα τα υπόλοιπα συγκροτήματα και φυσικά και από τους New Order. Το ηχητικό σύμπαν που κατάφεραν να δημιουργήσουν το δεύτερο μισό της δεκαετίας του 80 και στις αρχές του 90 ανήκε ουσιαστικά στον 21ο αιώνα. Μουσική πολύ πιο πρωτοποριακή από ο,τιδήποτε ακούμε σήμερα.
    slash7
    08.03.2007, 22:14
    Depeche. Mhn trela8oume.

    To giati? Giati gia mena einai polu polu pio konta sta gousta mou kai epeidh m aresoiun trela... Aplo/
    Pucca
    09.03.2007, 08:03
    Depaeche εκτός των άλλων είναι και διαχρονικότεροι!
    sea_like_eyes
    13.11.2007, 13:53
    επεσε στα χερια μου ενα video των depeche mode...το τραγουδι ειναι το photographic!Eχει καποια χρονια ειμαι χωμένος στην ηλεκτρονική μουσική ,πηγαινω σε Lives...Mp3's...παρακολουθω κι εχω αποψη για πολλα μεγαλα ονοματα!Εχω να πω πως την ανατριχίλα που ένιωσα στο άκουσμα του photographic την εχω νιώσει ελάχιστες φορες! Ανακαλύπτω σιγα σιγα πως καλλιτέχνες όπως οι depeche mode...ο Jarre κ.α...εχουν στιγματίσει την ηλεκτρονική μουσική...ακόμα και των ημερών μας...και ΟΧΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ROCK οι Depeche Mode...

    Y.Γ...ποσο θελουν να μας τρελανουν!Τa Synths ειναι εξωκοσμα...100 χρονια μπροστα!!!!!!

    -οσο για τους New Order . . . χμμμ . . . crystaL !Αυτο και μονο το song αρκει!
    Στο ιδιο αlbum υπαρχει και το ανεπαναληπτο turn my way(rory )
    τραγουδια σταθμοι για οσους σέβονται...τα αυτιά τους...
    alexia-vicky
    13.11.2007, 15:10
    Depeche Mode ruleeezzzz!!

    Από New Order έχω ακούσει λίγα τραγούδια και δε μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση
    Οι Depeche Mode είναι μοναδικοί!! Και φυσικά δεν είναι rock!! Έλεος!!

    Αγαπημένο τραγούδι: dream on
    Apataggelos
    13.11.2007, 20:09
    Χα... *εννοείται* Depeche Mode!

    Μου αρέσουν οι Joy Division και αντίθετα δεν μου κάθισαν ποτέ καλά οι New Order.....


    Φαντάζεστε τους Doors ή τους Queen να αλλάζουν όνομα και να συνεχίζουν χωρίς Mercury και Morrison (ναι, κατά κάποιο τρόπο έχει γίνει κάτι τέτοιο θα μου πείτε...)

    Ε, τέτοια γεύση μου αφήνουν οι New Order.

    Οι Depeche Mode όμως...

    ...είναι απλά μαγεία.



    sea_like_eyes
    13.11.2007, 20:48
    Παράθεση:

    Το μέλος Apataggelos στις 13-11-2007 στις 20:09 έγραψε...

    Χα... *εννοείται* Depeche Mode!

    Μου αρέσουν οι Joy Division και αντίθετα δεν μου κάθισαν ποτέ καλά οι New Order.....


    Φαντάζεστε τους Doors ή τους Queen να αλλάζουν όνομα και να συνεχίζουν χωρίς Mercury και Morrison (ναι, κατά κάποιο τρόπο έχει γίνει κάτι τέτοιο θα μου πείτε...)

    Ε, τέτοια γεύση μου αφήνουν οι New Order.

    Οι Depeche Mode όμως...

    ...είναι απλά μαγεία.






    απλα μαγεια ειναι η photo στο Profile σου...πςςςςςςς...Artiiiiiiistiiiiiiiic λεεεεεεμε
    xristos_rock
    14.11.2007, 14:57
    Διαχωρισμός Ανέφικτος... (έτσι δεν γράφεται;;;)
    Και τα δύο συγκροτήματα αγαπημένα και αγαπημένα κομμάτια τα εξής:
    New Order: 60 miles an hour & True Faith
    Depeche Mode: Precius & Lilian
    sea_like_eyes
    09.01.2008, 13:06
    μετά απο μήνες ακροάσεων κτλ...ένα έχω να δηλώσω...σνομπάρετε τα Best Of,ετσι απλα!Κομματαρες οπως τα Elegia , Sub-Culture etc από New Order είναι κρυφά διαμάντια !!!

    Υ.Γ γιατι κατι μου λεει πως το Elegia εχει σχεση με τον Ian (τον Curtis ντεεε)
    Μπορει να ειναι ιδεα μου . . . αλλα βγαζει κατι το τοσο . . . εσωτερικο !Κατα πολλους το καλυτερο τραγουδι των Order . . . για αλλους ενα απο τα καλυτερα songs ever !Yπερβολη ? ? ? Δεν ξερω . . . μπορει . . .