ελληνική μουσική
    916 online   ·  210.851 μέλη

    Επειδή έχω μάτια,αυτιά και στοιχειώδη νοημοσύνη...

    thank
    11.03.2007, 17:58
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 11-03-2007 στις 17:37 έγραψε...

    Ε οχι ρε παιδιά δεν το δέχομαι απο πότε το τζογλάνι είναι λέξη για να κοκκινίζουμε?
    απο πότε αναρχοκουμμούνι πρέπει να χρησιμοποιήτε με προσοχή?
    Και αν έχω βριστεί με τέτειους τύπους που δήθεν πρεσβεύουν αριστερές η αντιεξουσιαστικές τάσεις... στο μεγαλύτερο μέρος τους είναι κενά άτομα που δεν ξέρουν γιατί φωνάζουν και τα σπάνε ή κολλημένη άνθρωποι σε δήθεν αριστερές πολιτικές πεπιθύσεις.




    Εγώ έγραψα για άλλες εκφράσεις πέραν του "τσογλανιού" που θα έκαναν το φόρουμ να κοκκινήσει και που τις έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά. Απλά, έκανα τη διάκριση μεταξύ ΔΗΜΟΣΙΟΥ και ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ διαλόγου. Το "αναρχοκομμούνι", ψάξε να βρεις πότε και από ποιους χρησιμοποιήθηκε κατά κόρον.
    ominous
    11.03.2007, 17:59
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 11-03-2007 στις 17:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ominous στις 11-03-2007 στις 17:50 έγραψε...

    Στο πρωτο post εβαλα και video και φωτογραφια.
    Εκει οπως θα ειδατε απεικονιζονται τα ιδανικα,οι αξιες της σημαιας της ενδοξης ελλαδας..
    Επισης το ξυλο το τρωνε παντοτε οι διαδηλωτες-φοιτητες.(Εστω στη συντριπτικη τους πλειοψηφια).
    Μπορεις φυσικα να διαφωνεις με το λογο της διαδηλωσης,υποτιθεται πως εχουμε πολυφωνια αποψεων.Αλλα δε μπορεις να την απαγορευεις και να τρομοκρατεις τους φοιτητες "για να μην το ξανακανουν τα παλιοπαιδα που νομιζουν οτι εχουν και δικαιωματα"..
    Αλλα αυτες ειναι οι αξιες των πολιτισμενων ανθρωπων οπως διαβασα πιο πανω.

    Επισης η τηλεοραση βλαπτει.Πρεπει να το γραφουν πανω της να φαινεται.
    Μονο στα τσιγαρα θα το γραφουν?



    Βρε ominus οι φοιτητές την πλήρωσαν αλλά δεν τα έσπαγαν οι φοιτητές.
    Εγώ δεν διαφωνω με την διαδήλωση σε άλλη χώρα ζω? δεν βλέπω τα χάλια της παιδείας? ούτε οι ατυνομικοί ζούν σε άλλο πλανήτη, δεν τους την πέφτουν χωρίς λόγο(συνήθως)



    Πως καταφερες να αυτοαναιρεθεις μεσα σε 2 προτασεις??
    KIT_KAT
    11.03.2007, 17:59
    Παράθεση:

    Το μέλος ominous στις 11-03-2007 στις 17:50 έγραψε...

    Επισης η τηλεοραση βλαπτει.Πρεπει να το γραφουν πανω της να φαινεται.
    Μονο στα τσιγαρα θα το γραφουν?




    jacamar
    11.03.2007, 18:00
    Παράθεση:

    Το μέλος ominous στις 11-03-2007 στις 17:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 11-03-2007 στις 17:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ominous στις 11-03-2007 στις 17:50 έγραψε...

    Στο πρωτο post εβαλα και video και φωτογραφια.
    Εκει οπως θα ειδατε απεικονιζονται τα ιδανικα,οι αξιες της σημαιας της ενδοξης ελλαδας..
    Επισης το ξυλο το τρωνε παντοτε οι διαδηλωτες-φοιτητες.(Εστω στη συντριπτικη τους πλειοψηφια).
    Μπορεις φυσικα να διαφωνεις με το λογο της διαδηλωσης,υποτιθεται πως εχουμε πολυφωνια αποψεων.Αλλα δε μπορεις να την απαγορευεις και να τρομοκρατεις τους φοιτητες "για να μην το ξανακανουν τα παλιοπαιδα που νομιζουν οτι εχουν και δικαιωματα"..
    Αλλα αυτες ειναι οι αξιες των πολιτισμενων ανθρωπων οπως διαβασα πιο πανω.

    Επισης η τηλεοραση βλαπτει.Πρεπει να το γραφουν πανω της να φαινεται.
    Μονο στα τσιγαρα θα το γραφουν?



    Βρε ominus οι φοιτητές την πλήρωσαν αλλά δεν τα έσπαγαν οι φοιτητές.
    Εγώ δεν διαφωνω με την διαδήλωση σε άλλη χώρα ζω? δεν βλέπω τα χάλια της παιδείας? ούτε οι ατυνομικοί ζούν σε άλλο πλανήτη, δεν τους την πέφτουν χωρίς λόγο(συνήθως)



    Πως καταφερες να αυτοαναιρεθεις μεσα σε 2 προτασεις??



    ????? τι ενοείς???
    AlmaNegra
    11.03.2007, 18:14
    Συγχαρητήρια. Τον πέτυχαν το στόχο τους. Καθόμαστε και μαλώνουμε για θέματα που ουσιαστικά δεν υπάρχουν! Εννοείται ότι δε θέλουμε φωτιές στη Βουλη, εννοείται ότι θέλουμε ανοιχτά Πανεπιστήμια, εννοείται ότι θέλουμε καλά Πανεπιστήμια, εννοείται ότι στη μηλόπιτα βάζουμε μήλο...
    Όσο για το επεισόδιο με το μνημείο, μπράβο στον σκηνοθέτη και τον καμεραμαν. Εκπληκτική δουλειά. Μόνο που δε ξέρω ΠΟΙΟΣ τελικά δεν έχει ιερό ούτε όσιο.

    Τσογλάνια φοιτητές. Ου ρε....

    -ΜΑΜΑ ΜΑΜΑΑΑΑ, ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗ ΓΑΔΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!
    -ΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΛΥΣΩ ΟΛΟΥΣ! ΜΟΝΟ ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ...

    ΥΣ. H αστυνομία ξέρει πότε κοιμόμαστε και πόσα χρωστάμε στο μπακάλη της γειτονιάς
    και ΔΕΝ μπορεί να πιάσει 30 παιδακια;;;;;;;
    ΥΣ.2 Ο σοφός λαός, τρώει γαριδάκια μπροστά στην tv και ακούει ότι πει ο Τράγκας!

    Τσογλάνια φοιτητές. Ου ρε....

    Στην...πρίζα του Ρουμελιώτη...
    alexia-vicky
    11.03.2007, 18:23
    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 11-03-2007 στις 17:44 έγραψε...

    Νομίζω πως παίζουμε με τις λέξεις.
    Το τι σημαίνει ή όχι η σημαία για τον καθένα είναι προσωπικό και μπορεί έτσι να μείνει. Τα προβλήματα ξεκινούν από τη στιγμή που η ισοπέδωση των αξιών από κάποιους ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ τα πιστεύω κάποιων άλλων. Το μνημείο του αγνώστου Στρατιώτη δεν έπρεπε να βεβηλωθεί γιατί αυτό προσβάλλει τις αξίες και τα ιδανικά πολλών. Όπως δεν μπορεί κάποιος που δεν πιστεύει στις αξίες του χριστιανισμού να φτύσει μια εικόνα της Παναγίας μπροστά μου. Είναι θέμα διάκρισης.
    Αυτά λέει η στοιχειώδης νοημοσύνη και οι κανόνες της κοινωνικής συμβίωσης.
    Το ότι κάποιοι τους αγνοούν, όμως, προφανώς δεν το μάθαμε τώρα.
    Γιατί μας σοκάρουν τα γεγονότα; Επειδή ανακαλύψαμε πως κάποιοι δε θεωρούν τη σημαία παρά ένα πανί (το ξέραμε) ή επειδή ανακαλύψαμε ότι κάποιοι είναι απολίτιστοι (που επίσης το ξέραμε);
    Τα γεγονότα στο μνημείο του άγνωστου Στρατιώτη είναι ένας όμορφος τρόπος να στραφεί - ακόμα μια φορά... - η κοινή γνώμη ενάντια στον αγώνα των φοιτητών. Το να συγχέουμε όμως τα γεγονότα στο Σύνταγμα με τους αγώνες των φοιτητών είναι τουλάχιστον αφελές. Προφανώς δεν είναι οι μπαχαλάκηδες που νοιάζονται για τη δημόσια δωρεάν παιδεία, αντ' αυτού όμως υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά νοιάζονται. Και κάποιοι από αυτούς είναι χτυπημένοι, κρατούνται αυτή τη στιγμή και θα δικαστούν για να πληρώσει κάποιος για την εθνική ντροπή των γεγονότων της Πέμπτης.

    Κρίμα που ένας σκεπτόμενος άνθρωπος γράφει

    "Πίσω από το προσωπείο της Αριστεράς συνωστίζονται οι πιο μανιασμένοι αρνητές της δημοκρατίας. Φανατισμένοι στην αρράγιστη πεποίθησή τους ότι ο κόσμος όλος πρέπει να υποταχθεί στο εγώ τους, στα θελήματα και αιτήματά τους: Ολοι οι υπόλοιποι να τους εξασφαλίζουν δωρεάν δασκάλους, δωρεάν βιβλία, δωρεάν σίτιση, δωρεάν στέγαση και συγκοινωνίες, οπωσδήποτε (σε οσαδήποτε χρόνια) πτυχίο και αμέσως μετά έτοιμη κερδοφόρα δουλειά. Στο μεταξύ αυτοί, όταν δυσαρεστούνται, να καίνε Τράπεζες, να καίνε τα σχολειά τους, να λεηλατούν μαγαζιά, να πυρπολούν αυτοκίνητα, με το «ακαδημαϊκό άσυλο» να προστατεύει (ως «κοινωνική κατάκτηση»!) κάθε έγκλημα, παρανομία και βαναυσότητα..." (Χρ. Γιανναράς)

    Στους 100 φοιτητές, οι 50 αγωνίζονται, κι από αυτούς ο ένας, για να μην πω 0.5, κι άλλος ένας εξωφοιτητικός και εξωπανεπιστημιακός περαστικός, καίνε τράπεζες και σημαίες. Και γι' αυτόν τον 1.5 ξεχνάμε, υποβιβάζουμε και εκμηδενίζουμε τον αγώνα των 50...



    Απορώ πως αφού και εγώ είμαι μέσα στους ανθρώπους που νοιάζονταιμ γιατί δεν είμαι υπό κράτηση και δε θα πάω να δικαστώ.
    Και πέρα από την αρχικά κάπως απόλυτη άποψη του κ. Γιανναρά με την απολυτότητα της γενικότητας για όλους τους αριστερούς, η άποψή του έτσι όπως την εκφράζει με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη!
    KIT_KAT
    11.03.2007, 18:45
    Αλεξία, αν δεν ήσουν στην πορεία προφανώς και δεν είχες πιθανότητα να συλληφθείς. Αν ήσουν, και πάλι το πιο πιθανό ήταν να γλίτωνες. Αυτό όμως τί έχει να κάνει με την αθωότητα των συλληφθέντων;
    Λέω ότι αυτοί που κρατούνται είναι (πλειοψηφία) αθώοι.
    Πώς έφτασες στην ανάποδη συνεπαγωγή;
    ominous
    11.03.2007, 18:48
    Εμμ..Θα σου πω εγω γιατι δε σε πιασανε..
    Δε σε πιασανε επειδη δεν τους αρεσαν τα παπουτσια σου...
    Μα τωρα θες να κανουμε συζητηση με τις εκπληκτικες αποριες σου?
    Λυπαμαι..η απαντηση μου ηταν του επιπεδου της ερωτησης σου
    tsibitos
    11.03.2007, 18:52
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 11-03-2007 στις 18:14 έγραψε...



    -ΜΑΜΑ ΜΑΜΑΑΑΑ, ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗ ΓΑΔΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!
    -ΕΡΧΟΜΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΛΥΣΩ ΟΛΟΥΣ! ΜΟΝΟ ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ...






    Ζωγραφισες παλι Βαγγο...
    pastella
    11.03.2007, 19:04
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 11-03-2007 στις 18:23 έγραψε...

    Και πέρα από την αρχικά κάπως απόλυτη άποψη του κ. Γιανναρά με την απολυτότητα της γενικότητας για όλους τους αριστερούς, η άποψή του έτσι όπως την εκφράζει με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη!



    Μηπως μια καλη αρχη για ολους μας θα ηταν να ξεφυγουμε λιγο απο αυτην την απολυτοτητα του στυλ "κουκουλοφοροι-τσογλανια-αλητες/μπατσοι-γουρουνια-δολοφονοι" και να σταματησουμε να ασχολουμαστε με τη βιτρινα..? Να σταματησουμε να κρεμομαστε απο αποψεις ειδικων γιατι αυτο μας εχει φαει?

    Καθε φορα που γινονται φασαριες ο πατερας μου με ενημερωνει απο οτι βλεπει στις ειδησεις. Κι εγω του λεω τι ειδα απο τη βολτα μου απο την προσυγκεντρωση στο πολυτεχνειο. Μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις εφοσον δεν εχει γινει χρηση μονταζ η επιλεκτικη προβολη.

    Δεν γραφω πλεον σε φορουμ για τα γεγονοτα τις καταληψεις και ολα αυτα γιατι κουραστηκα. Κουραστηκα να βλεπω την προβοκατσια των δελτιων ειδησεων. Την ελλειπη ενημερωση. Κουραστηκα να ζω αλλα και να πιστευει ο κοσμος αλλα. Κουραστηκα να ζω σε ενα πανεπιστημιο οπου η καλοπεραση εχει αναχθει σε πολιτικη ιδεολογια. Και ολοι να μιλαν και να γραφουν και να λενε τις θεωριες τους ΑΛΛΑ κανεις να μην προτεινει επι της ουσιας μια λυση.
    alexia-vicky
    12.03.2007, 00:09
    KIT_KAT (σόρρυ αλλά δε γνωρίζω το όνομά σου), θα ήθελα να μου πεις και εσύ πώς έφτασες στην ανάποδη συνεπαγωγή. Με ποια στοιχεία δηλαδή λες πως η πλειοψηφία των συλληφθέντων είναι αθώοι.

    (ominous) Θανάση, αν δεν καταλαβαίνεις τον τρόπο που εκφράζεται μια ερώτηση καλύτερα να μην απαντάς! Η ειρωνεία ασχημαίνει και δεν προάγει το διάλογο!
    Συγγνώμη, αλλά η ανταπάντησή μου ήταν ανάλογη της δικής σου
    KIT_KAT
    12.03.2007, 02:12
    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 12-03-2007 στις 00:09 έγραψε...

    KIT_KAT (σόρρυ αλλά δε γνωρίζω το όνομά σου), θα ήθελα να μου πεις και εσύ πώς έφτασες στην ανάποδη συνεπαγωγή. Με ποια στοιχεία δηλαδή λες πως η πλειοψηφία των συλληφθέντων είναι αθώοι.



    Είναι και (πρώην) συμφοιτητές μου. Αύριο θα γίνει η δίκη, έχουν κατέβει και αρκετοί καθηγητές Αθήνα. Πίστεψέ με δε θα κάλυπταν ένα μάτσο αλήτες, έχουν όνομα.
    babisdr
    12.03.2007, 11:02
    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 11-03-2007 στις 17:44 έγραψε...

    Κρίμα που ένας σκεπτόμενος άνθρωπος γράφει

    "Πίσω από το προσωπείο της Αριστεράς συνωστίζονται οι πιο μανιασμένοι αρνητές της δημοκρατίας. Φανατισμένοι στην αρράγιστη πεποίθησή τους ότι ο κόσμος όλος πρέπει να υποταχθεί στο εγώ τους, στα θελήματα και αιτήματά τους: Ολοι οι υπόλοιποι να τους εξασφαλίζουν δωρεάν δασκάλους, δωρεάν βιβλία, δωρεάν σίτιση, δωρεάν στέγαση και συγκοινωνίες, οπωσδήποτε (σε οσαδήποτε χρόνια) πτυχίο και αμέσως μετά έτοιμη κερδοφόρα δουλειά. Στο μεταξύ αυτοί, όταν δυσαρεστούνται, να καίνε Τράπεζες, να καίνε τα σχολειά τους, να λεηλατούν μαγαζιά, να πυρπολούν αυτοκίνητα, με το «ακαδημαϊκό άσυλο» να προστατεύει (ως «κοινωνική κατάκτηση»!) κάθε έγκλημα, παρανομία και βαναυσότητα..." (Χρ. Γιανναράς)




    Πώς συνδέεται η Αριστερά με τον αναρχικό χώρο, και πώς συνδέονται όλοι αυτοί με τα 30-40 άντε 50 προβληματικά τσογλαναριά (συγνώμη για την έκφραση)?
    Ακούστε θέσεις και απόψεις!

    Πωπω, "συμμορίτες και ταγματασφαλίτες" μου θυμίζει αυτό...

    Μήπως θα έπρεπε να "βάλουμε τον ασθενή στον γύψο" κ. Γιανναρά? Γιατί, απ'ό,τι φαίνεται, αυτή η άτιμη η πολυφωνία, ή σας παιδεύει, ή σας μπερδεύει, ή απλά δεν σας αφορά. Jesus...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 12-03-2007 11:03 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 12-03-2007 11:05 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : babisdr στις 12-03-2007 11:06 ]


    absurdus_delirium
    12.03.2007, 14:17
    Εμένα μ' άρεσει το "Τράπεζες" με κεφαλαίο "Τ". Προφανώς αναφέρεται στο θεσμό των τραπεζών (της στρογγυλής, της χαμηλής, της παγκοσμίου και τέτοια!)
    absurdus_delirium
    12.03.2007, 14:20
    ...Και κανείς δεν απαντάει... στα Γιάννενα οι φοιτητές (που ήταν λίγοι και γνωστοί με τα μικρά τους στους μπάτσοι) πετάξανε αυγά στα ΜΑΤ και αυτά απαντήσανε με χημικά, οβίδες κρότου/λάμψης, ξύλο και συλλήψεις. Μόνο σε εμένα φαίνεται δυσανάλογο;
    ominous
    12.03.2007, 20:54
    Η φωτογραφια ειναι σημερινη..
    Εξω απο τα δικαστηρια που δικαζονταν οι συλληφθεντες της Πεμπτης..
    Ειναι μια ακομη πολιτισμενη φωτογραφια στην οποια απεικονιζεται πώς τακτοποιει η αστυνομια τους κουκουλοφορους γονεις,φιλους,φωτογραφους,δημοσιογραφους..
    Πως ειπες?Και λιγο τους δερνουν ε?Ριχτους να χορτασουν...

    (Επισης ειναι προιον της φαντασιας μου πως το γκλοπ το κραταει αναποδα..)




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ominous στις 12-03-2007 20:55 ]


    επισυναπτόμενα: img_4278.jpg 
    jacamar
    12.03.2007, 21:06
    Βρε ominus μην είσαι καχύποπτος μπορέί να διώχνει καμια μύγα ο άνθρωπος....


    mariametokapelo
    12.03.2007, 21:39
    Αν είχα το σωστό υπολογιστή θα σας έβαζα να δείτε τις δηλώσεις δημοσιογράφου του καναλιού που μεταδίδουμε γιατί μου άρεσε που δεν "ντράπηκε" η κοπέλα να πει ότι στα πλαίσια της φιλτραρισμένης {όπως πόλυ σωστά χαρακτήρισε }δημοσιότητας του θέματος με την δίκη των "49" προπυλακίστηκε βαύνασα παρακαλώ από αστυνομικό των ΜΑΤ ο οποίος ΑΡΝΗΘΗΚΕ να της δώσει τα στοιχεία του...Εν τω μεταξύ στο παράθυρο ο συνδικαλιστής{!!} πρόεδρος των αστυνομικών προσπαθούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα με τον ισχυρισμό ότι βάλλεται η αστυνομία για τις πράξεις της μονίμως{Θού Κύριε...} και ρωτούσε επίμονα τον φοιτητή στο άλλο παράθυρο κατα πόσο του άρεσε που έκαψαν την ελληνική σημαία.
    Τι να πεις άλλο;
    gazakas
    12.03.2007, 22:02
    Για να καταλάβουμε καλύτερα το σχόλιο του ominous για το γκλομπ, θα πρέπει να σημειωθεί ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να κρατούν το γκλομπ από οποιοδήποτε άλλο σημείο εκτός από τη λαβή. Ψιλά γράμματα όμως...

    Κατά τα λοιπά, το πώς χρησιμοποιούνται οι γνωστοί-γνωστοί (όπως λέμε καρέτα-καρέτα) κουκουλοφόροι είναι προφανές. Είτε πρόκειται για ασφαλίτες είτε για μπαχαλάκηδες και-καλά αναρχικούς, κάνουν μια χαρά τη δουλειά της Κυβέρνησης επισκιάζοντας και αμαυρώνοντας διαρκώς με τις πρακτικές τους τις μαζικές κινητοποιήσεις στην Εκπαίδευση. Επίσης προφανής είναι και ο ρόλος της Αστυνομίας: "Μην κουνιέστε, γιατί κάνουμε ντα!"

    Επιπλέον, αυτοί που μιλούν τόσο εύκολα για ανοσιότητες και βεβηλώσεις του Άγνωστου Στρατιώτη και όσων αντιπροσωπεύει το σύμβολο αυτό θα πρέπει να αναρωτηθούν μήπως είναι χειρότερες οι βεβηλώσεις και οι ανοσιότητες εις βάρος του από το Κράτος και τα όργανα του που -φέροντας το εθνόσημο και τα εθνικά σύμβολα- χτυπούν πεσμένους και τραυματισμένους διαδηλωτές, βρίζουν φοιτήτριες και φοιτητές με ένα βόθρο φράσεων και χρησιμοποιούν δακρυγόνα και άλλα χημικά που απαγορεύονται από διεθνείς συνθήκες , προφανώς όλα αυτά στο πλαίσιο της αυτοάμυνας.

    Ευστοχότατος ο τίτλος του topic, ενδιαφέρουσες πολλές προσεγγίσεις από ominous, KIT_KAT, Christine, thank και άλλους, αλλά κυρίως από τον absurdus delirium που με κάνει περήφανο που σπούδασα στην ίδια πόλη. Νομίζω ότι και αυτό το κείμενο λέει πολλά...

    Κλείνω με το εξής που διάβασα πρόσφατα κάπου (δυστυχώς δε θυμάμαι που): Είναι εύκολο να κατακρίνουμε αυτόν που αρπάζει μια πέτρα για να την πετάξει. Το δύσκολο είναι να καταλάβουμε γιατί έφτασε στο σημείο να αρπάξει μια πέτρα...

    http://blogs.musicheaven.gr/gazakas

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gazakas στις 12-03-2007 22:11 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gazakas στις 12-03-2007 22:12 ]


    babisdr
    12.03.2007, 23:28
    Παράθεση:

    Το μέλος mariametokapelo στις 12-03-2007 στις 21:39 έγραψε...

    Αν είχα το σωστό υπολογιστή θα σας έβαζα να δείτε τις δηλώσεις δημοσιογράφου του καναλιού που μεταδίδουμε γιατί μου άρεσε που δεν "ντράπηκε" η κοπέλα να πει ότι στα πλαίσια της φιλτραρισμένης {όπως πόλυ σωστά χαρακτήρισε }δημοσιότητας του θέματος με την δίκη των "49" προπυλακίστηκε βαύνασα παρακαλώ από αστυνομικό των ΜΑΤ ο οποίος ΑΡΝΗΘΗΚΕ να της δώσει τα στοιχεία του...Εν τω μεταξύ στο παράθυρο ο συνδικαλιστής{!!} πρόεδρος των αστυνομικών προσπαθούσε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα με τον ισχυρισμό ότι βάλλεται η αστυνομία για τις πράξεις της μονίμως{Θού Κύριε...} και ρωτούσε επίμονα τον φοιτητή στο άλλο παράθυρο κατα πόσο του άρεσε που έκαψαν την ελληνική σημαία.
    Τι να πεις άλλο;



    Τι, νομίζεις οτι δίνουν τα στοιχεία τους? Το λιγότερο που έχω φάει από μπάτσο όταν ζήτησα τα στοιχεία του είναι ειρωνεία και προσβολή (γιατί, θα μας μηνύσεις κιόλας, πρεζάκια? Το έγκλημά μου ήταν να περάσω κάτι κολωνάκια στο βράχο της Ακρόπολης με τη μηχανή, έτσι?). Το περισσότερο ήταν μια σφαλιάρα από αυτόν που τα ζήτησα και άλλη μία από τον διοικητή του όταν το έμαθε , πιο μικρός βέβαια Μεγαλείο η ΕΛ.ΑΣ.!!!!