ελληνική μουσική
    719 online   ·  210.832 μέλη

    Mπουζούκι και μάθημα

    toykaki
    11.03.2007, 18:24
    Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση . .Ακουω και βλεπω σε αυτο το Site λενε πολλοι πως ειναι αυτοδιδακτοι . .Θελω να μου πειτε πως το καταφερνετε αυτο??Υπαρχει καπιο site που να μπω και να μπορεσω να δω τις νοτες??Εγω βρηκα ενα http://www.tompazis.gr/Sxoli/mpouzouki-lessons/eisagogi.pdf . . .aλλα δεν καταλαβαινω τιποτα. . Μπορει καπιος να με βοθηση?

    Σασ ευχαριστω . .

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΝΙΕΣ ΣΟΥ . . .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 11-03-2007 18:48 ]


    KAKOFONIKS
    12.03.2007, 11:21
    Φίλε toykaki όταν λες να σε βοηθήσουμε τι εννοείς?

    Οι περισσότεροι όταν λένε αυτοδίδακτος εννοούν ότι ξεκίνησαν να παίζουν ένα όργανο ακούγοντας και παίζοντας. Αργότερα οι περισσότεροι πάνε σε κάποιο δάσκαλο να τους δείξει κάποια πράγματαΜαθαίνουν και μουσική ή άλλοι παραμένου στην εμπειρία και παίζουν εμπειρικά!

    Κατά την άποψή μου καλύτερα να πας σε δάσκαλο ή βρες ένα καλό μπουζουξή που ξέρει και απο "νότες" να σου δείξει. Απο ότι είδα είσαι απο Καβάλα, έχετε εκεί πάνω πολλούς καλούς άκου κάποιον που σου αρέσει και πές του να σου δείξει κάποια πράγματα ή ακόμα καλύτερα πήγαινε σε κάποιο ωδείο!!!!

    Α καλωςόρισες και στο ΜΗ
    dimitris1983
    10.04.2007, 05:13
    Αν θες να μάθεις κάτι μόνος σου μπορείς να το πετύχεις με το να πάρεις κάποιο βιβλίο <<μέθοδο>> για το όργανο που σ’ ενδιαφέρει.