ελληνική μουσική
    516 online   ·  210.830 μέλη

    Mήπως κάνω κάτι λάθος και με κάνουν όλοι στην άκρη?

    steliosstelios
    11.03.2007, 21:18
    δεν μπορω να καταλαβω.ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι να μην εχω φιλους, να εχω μια παρεα, να εχω καπου να ακουμπισω ρε αδερφε, να βγω απτη μιζερια της μοναξιας, να ζησω και εγω? το μονο στηριγμα μου οι γυναικες τις ζωης μου που περασαν απο μενα και ενοιωσα και νοιωθω την αγαπη τους. ωρες ωρες νοιωθω την αναγκη να παω σε ψυχιατρο να μου πει τι μου συμβενει. τοσο πολυ. καμια γνωμη ΚΑΝΕΝΑΣ. αν μακουει ΚΑΝΕΙΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 11-03-2007 23:28 ]


    tago
    11.03.2007, 21:30
    Το πρόβλημα δεν είναι οι άλλοι γύρω σου αλλά εσύ ο ίδιος. Είμαι απόλυτα βέβαιος πως υπάρχουν πολλοί περισσότεροι από όσους εσύ νομίζεις που έχουν τη διάθεση να σε ακούσουν. Το πιθανότερο είναι πως εσύ ο ίδιος αποκλείεις τους ανθρώπους που σε πλησιάζουν. Είσαι σε μια εκπληκτική ηλικία. Απόλαυσε την όσο καλύτερα μπορείς. Ξέχνα τον ψυχίατρο και αν σκέφτεσαι πως οπωσδήποτε χρειάζεσαι βοήθεια τότε απευθύνσου σε έναν ψυχαναλυτή. Θα δεις όμως ότι δεν θα σου πει τίποτα διαφορετικό από ότι είδη ξέρεις. Άσε που κοστίζει κιόλας. Σκέψου ότι στη ζωή σου τα χειρότερα δεν ήρθαν ακόμα. Άκου και μένα που πιθανόν να έχω τα διπλά σου χρόνια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tago στις 11-03-2007 21:33 ]


    steliosstelios
    11.03.2007, 21:50
    Ναι σιγουρα το φταιξιμο το ριχνω σε μενα και μονο σε μενα. Αλλα πιστευω οτι ειμαι καλο παιδι, δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος. φιλους δεν εχω, ουτε να μιλησω σε καποιον. οσο κι αν προσπαθησα να αποκτησω φιλους δεν τα καταφερα, και το γαμωτο ειναι οτι του φερομουν πολυ καλα αντιθετος με τις γυναικες. στις γυναικες δεν ημουν ενταξη απεναντι τους και ηταν παντα διπλα μου και ειναι πιστεθω. ειμαι 23 και αρχισα να φοβαμαι τη μοναξια. ευχαριστω παντος που απαντησες. εχω βαρεθει να με γραφουν και να μεχουν στην απεξω

    Eliza21
    11.03.2007, 22:09
    οι φίλοι σου σε παράτησαν Η εσύ τους παρατάς? σε παρακαλώ να μου απαντησεις με ειλικρίνεια
    steliosstelios
    11.03.2007, 22:31
    Δεν ειχα ποτε μου φιλους. οσο πηγαινα σχολειο ειχα. Ειχα εναν κολητο με τον οποιο μαλωσαμε για γυναικα. φαντασου κολητος.οσο κι αν προσπαθησα για φιλους δεν τα καταφερα. Ενοιωθα να με αποφευγουν γιατι αυτοι ειχαν ειδη παρεα και εγω εψαχνα παρεα
    Eliza21
    11.03.2007, 22:39
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 11-03-2007 στις 22:31 έγραψε...

    Ενοιωθα να με αποφευγουν γιατι αυτοι ειχαν ειδη παρεα και εγω εψαχνα παρεα




    μήπως σου φαινόταν οτι σε αποφεύγανε??????? μήπως ήταν λάθος η προσεγγιση σου στο να τους πλησιάσεις με κάποι συγγεκριμένο τρόπο και ήταν σκεφτικοι????
    Eliza21
    11.03.2007, 22:40
    δεν δέχομαι το ενδεχόμενο της χολέρας ή της εμφάνισης.........
    tago
    11.03.2007, 22:49
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 11-03-2007 στις 21:18 έγραψε...

    δεν μπορω να καταλαβω.ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι να μην εχω φιλους, να εχω μια παρεα, να εχω καπου να ακουμπισω ρε αδερφε, να βγω απτη μιζερια της μοναξιας, να ζησω και εγω? το μονο στηριγμα μου οι γυναικες τις ζωης μου που περασαν απο μενα και ενοιωσα και νοιωθω την αγαπη τους. ωρες ωρες νοιωθω την αναγκη να παω σε ψυχιατρο να μου πει τι μου συμβενει. τοσο πολυ. καμια γνωμη ΚΑΝΕΝΑΣ. αν μακουει ΚΑΝΕΙΣ


    Εν πάση περιπτώσει, εδώ είμαστε εμείς. Στο M.H. είμαστε μια μεγάλη παρέα που μας ενώνει η μουσική και η τέχνη γενικότερα. Αγαπάμε τη ζωή και τη χαιρόμαστε με το να γνωριζόμαστε μεταξύ μας έστω και από απόσταση. Όποτε θέλεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα και να τα πούμε.
    steliosstelios
    11.03.2007, 22:55
    Δεν νομιζω να ειναι ο τροπος, γιατι δεν εφαρμοζω καποια στρατηγικη να με δεχτει καποιος και να με κανει φιλο του. και μπορω να σου πω κιολας οτι ολοι με θεωρουν πολυ καλο παιδι, αν οχι ολοι οι περισσοτεροι. και παρολα αυτα ειμαι στην απεξω. οσο για το θεμα εμφανιση δεν εχω κανενα προβλημα ισα ισα που ειμαι αρκετα εμφανισιμος. απλα νομιζω επειδη εχουν ολοι παρεες μενω εκτως. τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω για να μη σκεφτομαι για χολερες οπως ειπες
    steliosstelios
    11.03.2007, 22:58
    ειμαι καινουργιο μελος και επιτελους μιλαω καπου και μακουνε. ευχαριστω ρε παιδια ναστε καλα!!!!!
    steliosstelios
    11.03.2007, 23:00
    και μονο που μιλαω ετσι ανοιχτα αισθανομαι καλυτερα.
    tago
    11.03.2007, 23:19
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 11-03-2007 στις 23:00 έγραψε...

    και μονο που μιλαω ετσι ανοιχτα αισθανομαι καλυτερα.


    Στη διάθεσή σου για ότι θελήσεις!
    vouliakis
    11.03.2007, 23:29
    Καλωσόρισες στο MusicHeaven, steliosstelios. Ελπίζω να βρεις εδώ την παρέα που σου λείπει
    steliosstelios
    11.03.2007, 23:35
    γεια σας ρε παιδια, γεια σε ολους, απλα ειμαι καινουργιος και με την τεχνολογια ποτε δεν τα πηγαινα καλα. δυσκολευομαι να το χειριστω αλλα τα καταφερνω.ολα τρεχουν πολυ γρηγορα σαυτον τον κοσμο του Η/Υ αλλα αρχιζει να μαρεσει η παρεα που υπαρχει εδω
    margo
    11.03.2007, 23:55
    Σε καλωσορίζω κι εγώ στην παρέα stelio!

    Να σου πω κι εγώ τη γνώμη μου και ελπίζω να σε βοηθήσει.
    Η μοναξιά είναι και καλή πολλές φορές.Να ακούς τη σιωπή μέσα σου είναι μια ευκαιρία να γνωρίσεις καλύτερα τον εαυτό σου.Να βρεις τι σου αρέσει να κάνεις,τι σε ενδιαφέρει για να είσαι ευτυχισμένος ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.Όσο λοιπόν "τα βρίσκεις"με τον εαυτό σου,είσαι χαρούμενος με σένα,αμέσως γίνεσαι "πομπός"καλών μηνυμάτων και για τους άλλους,τους "δέκτες"που είναι γύρω σου.

    Μέχρι τώρα, με σένα συμβαίνει το αντίθετο,δηλαδή εκπέμπεις την αρνητική διάθεση από μέσα σου και σου την ανταποδίδουν οι άλλοι..
    Αυτή η κατάσταση πάρα πολύ εύκολα αλλάζει,από τη στιγμή που δεν σου αρέσει !!
    Ήδη είσαι εδώ κι έχεις πιάσει φιλική κουβεντούλα..!!

    Και τελειώνω το λογύδριο με λόγια όχι δικά μου,αλλά κάποιων που δεν θυμάμαι τα ονόματά τους..

    "Ο κόσμος είναι ένας μεγάλος καθρέφτης.
    Αντανακλά την εικόνα σου.
    Αν είσαι συμπονετικός,αν είσαι φιλικός,
    αν προσφέρεις βοήθεια,ο κόσμος θα είναι για σένα συμπονετικός,φιλικός και υποστηρικτικός.
    Ότι δίνεις παίρνεις."

    "Δεν είσαι ποτέ ντυμένος,αν δε φορέσεις κι ένα χαμόγελο"


    Eliza21
    11.03.2007, 23:59
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 11-03-2007 στις 23:55 έγραψε...

    Σε καλωσορίζω κι εγώ στην παρέα stelio!

    Να σου πω κι εγώ τη γνώμη μου και ελπίζω να σε βοηθήσει.
    Η μοναξιά είναι και καλή πολλές φορές.Να ακούς τη σιωπή μέσα σου είναι μια ευκαιρία να γνωρίσεις καλύτερα τον εαυτό σου.Να βρεις τι σου αρέσει να κάνεις,τι σε ενδιαφέρει για να είσαι ευτυχισμένος ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.Όσο λοιπόν "τα βρίσκεις"με τον εαυτό σου,είσαι χαρούμενος με σένα,αμέσως γίνεσαι "πομπός"καλών μηνυμάτων και για τους άλλους,τους "δέκτες"που είναι γύρω σου.

    Μέχρι τώρα, με σένα συμβαίνει το αντίθετο,δηλαδή εκπέμπεις την αρνητική διάθεση από μέσα σου και σου την ανταποδίδουν οι άλλοι..
    Αυτή η κατάσταση πάρα πολύ εύκολα αλλάζει,από τη στιγμή που δεν σου αρέσει !!
    Ήδη είσαι εδώ κι έχεις πιάσει φιλική κουβεντούλα..!!

    Και τελειώνω το λογύδριο με λόγια όχι δικά μου,αλλά κάποιων που δεν θυμάμαι τα ονόματά τους..

    "Ο κόσμος είναι ένας μεγάλος καθρέφτης.
    Αντανακλά την εικόνα σου.
    Αν είσαι συμπονετικός,αν είσαι φιλικός,
    αν προσφέρεις βοήθεια,ο κόσμος θα είναι για σένα συμπονετικός,φιλικός και υποστηρικτικός.
    Ότι δίνεις παίρνεις."

    "Δεν είσαι ποτέ ντυμένος,αν δε φορέσεις κι ένα χαμόγελο"








    ούτε εγώ δεν θα το έλεγα καλύτερα...μπράβο margo
    margo
    12.03.2007, 00:02

    anastasisk
    12.03.2007, 00:09
    steliosstelios καλως ορισες κι απο μενα!


    Αληθεια,τι μουσικη ακους?


    Υ.Γ Οντως η κιθαρα σου εχει σπασει κι εχει σκονιστει?
    athinouli24
    12.03.2007, 00:21
    Να θυμάσαι οτι πάντα υπάρχει κάποιος δίπλα σου για να σε ακούσει,να σε καταλάβει,απλά να ειναι δίπλα σου..Άφησε το εαυτό σου ελεύθερο,μίλα ανοιχτά και χωρίς να το καταλάβεις δεν θα είσαι μόνος....
    Αν θες να μιλήσεις εδώ είμαι και εγώ.
    steliosstelios
    12.03.2007, 00:24
    αυτα που εγραψες τα εχω σκεφτει και αναρωτηθηκα ΑΛΛΑ ναι θα εισαι θετικος με χαμογελο κ.λ.π. αλλα οταν θα κανεις συζητησεις εκει ισως βλεπουν οτι δεν εχουν τιποτα να κερδισουν απο εμενα και χανεται η μπαλα. ΙΣΩΣ