ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.851 μέλη

    Mήπως κάνω κάτι λάθος και με κάνουν όλοι στην άκρη?

    Eliza21
    12.03.2007, 00:29
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 12-03-2007 στις 00:24 έγραψε...

    αυτα που εγραψες τα εχω σκεφτει και αναρωτηθηκα ΑΛΛΑ ναι θα εισαι θετικος με χαμογελο κ.λ.π. αλλα οταν θα κανεις συζητησεις εκει ισως βλεπουν οτι δεν εχουν τιποτα να κερδισουν απο εμενα και χανεται η μπαλα. ΙΣΩΣ




    χα! το ζητούμενο δεν είναι να κερδίσουν κατι απο σενα ούτε και εσυ απο αυτούς. να κάνεις παρέα με καποιον επειδη σου ερέσει και τους αρέσει αντιστοιχα η παρέα σου, όχι για το κέρδος. τι παει να πει κέρδος??????? μη με τσαντίζεις τώρα......
    steliosstelios
    12.03.2007, 00:33
    πολυ μεγαλη παρεα ειστε!!!!! εχω παθει πλακα! ασε που πηρα και τα πανω μου. μαρεσει υπερβολικα ο ροκκος ο αγαπημενος μου και σε δευτερη μοιρα ερχεται ο πορτοκαλογλου εσεις????
    steliosstelios
    12.03.2007, 00:38
    τσατιζεσαι μηπως εχω λιγο δικιο? λιγο δικιο ομως ε? εσεις τι λετε βρε παιδια?
    Eliza21
    12.03.2007, 00:43
    εσυ το βλέπεις απο οτι κατάλαβα καπως έτσι ΦΙΛΙΑ=ΚΕΡΔΟς. αν πορευεσαι με αυτό το σκεπτικό δεν θα δεις έτσι χαϊρι.
    manos_p
    12.03.2007, 14:07

    kalws irthes ki apo mena stelio...you are very welcome.....
    opws eipan ta paidia eimaste oloi mia parea kai o enas akouei kai stirizei ton allo..
    oti theliseis to zitas kai analogws se boithame....
    manos_p
    12.03.2007, 14:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 12-03-2007 στις 00:43 έγραψε...

    εσυ το βλέπεις απο οτι κατάλαβα καπως έτσι ΦΙΛΙΑ=ΚΕΡΔΟς. αν πορευεσαι με αυτό το σκεπτικό δεν θα δεις έτσι χαϊρι.



    sumfwnw apoluta me tin eliza steliostelio..
    an to blepeis etsi pote den tha kaneis filous...kai an kaneis tha einai gia ligo ara den tha einai filoi...prospathise na kaneis filous kai na pareis apo autous dil kerdos opws esu to blepeis alla na dwseis ki esu...na antapwdwseis auto to legomeno "kerdos"...allwste pote mia filia den einai tsampa..prepei na dwseis an theleis na pareis....
    vero
    12.03.2007, 14:22
    swsta eipan ta paidia

    an thes megalyterh parea perna kai apo to chat
    (poli plaka leme)
    KAKOFONIKS
    12.03.2007, 14:33
    Ρε Στελάρα απο ότι βλέπω είσαι μια χαρά παληκάρι πιστεύω ότι απλά είσαι πολύ "κουμπωμένος" χαλάρωσε και όλα θα έρθουν! Διάβασε αν θές αυτό εδώ μία άποψή μου σχετικά με την απογοήτευση και την ζωή !

    Να ξέρεις ότι απο σήμερα έχεις άλλο ένα φίλο!!! Άντε γειά μας!
    maspa
    12.03.2007, 14:57
    steliostelio καλως ήρθες!!

    Το κεφάλαιο φιλία είναι πάρα πολύ μεγάλο και πραγματικά δε ξέρω αν το θέμα που άνοιξες είναι ένα ή περισσότερα.
    Σου μιλάω εγώ που έχω κάνει διατριβή στις φιλίες! Τι θέλω να πω; Και μόνη μου έχω βρεθεί, και με λίγα άτομα και καλά, και σε μεγάλη παρέα.. Κι έχω πληγώσει και πληγωθεί..

    Κάτι ειπες πριν για κερδος, ενδεχομένως χρησιμοποίησες λάθος έκφραση.Εξαρτάται πως αντιλαμβάνεσαι τη φιλία. Θα ήθελα να μου πεις δηλαδή πως την κατανοείς, για να μπορέσω να σου πω αναλόγως δυο λόγια που να έχουν βάση.

    Ωστόσο, το musicheaven είναι μια πολύ όμορφη μουσική κοινότητα που μπορεί να σου προσφερει πολλά πράγματα, μέσα σ'αυτά πιθανόν και τη φιλία. Επειδή μου φάνηκες πολύ απογοητευμένος στα πρώτα σου post θα ήθελα να σου πω, ποτέ να μην αντικαταστήσεις τις διαπροσωπικές σου σχέσεις με την οθόνη ενός υπολογιστή. Έχε το υπόψιν.
    jacamar
    12.03.2007, 18:27
    steliostelio για να κάνεις φίλους πρέπει να είσαι ανοικτός τύπος κοίτα γύρο σου σύγουρα έχεις πολλούς γνωστούς Ε λοιπόν σίγουρα με κάποιους θες να κάνεις περισσότερη παρέα πλησιασέ τους, μίλα τους και ποτέ δεν ξέρεις...
    Πάρε παράδειγμα απο μένα πάντα όταν είμαι σε έναν χώρο και δνε ξέρω πολύ κόσμο αρχίζω τις χερετούρες και τις συστάσεις και μιλάψ για ένα θέμα που ενδιαφέρει όλους ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ !
    ΚΑλώς ήρθες καισ το ΜΗ εδώ θα βρείς πολλούς να σε ακούσουν μην διστάσεις, για αυτό είμαστε εδώ!
    ANNAMARAKI
    12.03.2007, 18:41
    Μήπως λεω μήπως εισαι λιγάκι εγωιστής??μου φαίνεται παρα πολύ παράξενο να μην εχεις φίλους...αρχικά μην σκέφτεσαι οτι όλοι εχουν παρέα αρα δεν σε χρειάζονται...σίγουρα θα έχεις κατι να δώσεις σε μια φιλία!σκέψου ΘΕΤΙΚΑ!!!
    manos_p
    12.03.2007, 20:11
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 12-03-2007 στις 18:27 έγραψε...

    steliostelio για να κάνεις φίλους πρέπει να είσαι ανοικτός τύπος κοίτα γύρο σου σύγουρα έχεις πολλούς γνωστούς Ε λοιπόν σίγουρα με κάποιους θες να κάνεις περισσότερη παρέα πλησιασέ τους, μίλα τους και ποτέ δεν ξέρεις...
    Πάρε παράδειγμα απο μένα πάντα όταν είμαι σε έναν χώρο και δνε ξέρω πολύ κόσμο αρχίζω τις χερετούρες και τις συστάσεις και μιλάψ για ένα θέμα που ενδιαφέρει όλους ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ !
    ΚΑλώς ήρθες καισ το ΜΗ εδώ θα βρείς πολλούς να σε ακούσουν μην διστάσεις, για αυτό είμαστε εδώ!



    polu swsta eipes jacamar...kai skepsou kai to allo stelio.laoi pou den milane tin idia glwssa kataferan na epikoinwnisoun mesw tis mousikis...ara?
    an den gnwrizeis kapoion pia se tou koubenta me thema tin mousiki...
    sigoura einai koino endiaferon olwwwwwwwwwwwwwwwwwn mas....
    oloi mas akoume mousiki,oloi mas exoume tragoudistes pou thaumazoume
    kai ligo polu oloi mas kseroume kapoia tragoudia...
    steliosstelios
    12.03.2007, 22:01
    παιδες σορρυ που αργησα. πολυ ωραια ολα αυτα πυ λετε, και εχουν βαση. θα διφωνησω με μερικους παντος. μεγαλη μεριδα ανθρωπων βλεπυν και τη φιλια ως κερδος, αλλο μερικοι σαν εμας που κοιταμε να κανουμε καλη παρεα να ταιριαζουμε κ.λ.π. οσο για την απαισιοδοξια, ναι να μην εισαι σιγουρα. αλλα αν περασει αρκετος καιρος με πολλες προσπαθειες με αποτελεσμα μυδεν, καποια στιγμη θα ερθει και αυτη. α! και μια παρενθεση. ΠΟΤΕ δεν φανταζομουνα τον εαυτο μου να καθεται σενα Η/Υ να συνομιλει με αγνωστους. και ομως το βρισκω σα λυση τωρα. ειναι η πρωτη φορα μου συνομιλω. και δεν ξερω αν ειναι σωστη
    babisdr
    12.03.2007, 23:47
    ΩΩΩΩΠ! Να 'μαι κι εγώ. Γειά σου Στελάρα! Αν και κρίθηκες ένοχος για τα αδικήματα του να τη βρίσκεις με Ρόκο, να σ'αρέσει κι ο Πορτοκάλογλου, και υπάρχουν και αποχρώσες ενδείξεις οτι παίζεις και κιθάρα, άκουσον-άκουσον, ε, 'δω είμαι κι εγώ!


    Eliza21
    13.03.2007, 15:15
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 12-03-2007 στις 22:01 έγραψε...

    παιδες σορρυ που αργησα. πολυ ωραια ολα αυτα πυ λετε, και εχουν βαση. θα διφωνησω με μερικους παντος. μεγαλη μεριδα ανθρωπων βλεπυν και τη φιλια ως κερδος, αλλο μερικοι σαν εμας που κοιταμε να κανουμε καλη παρεα να ταιριαζουμε κ.λ.π. οσο για την απαισιοδοξια, ναι να μην εισαι σιγουρα. αλλα αν περασει αρκετος καιρος με πολλες προσπαθειες με αποτελεσμα μυδεν, καποια στιγμη θα ερθει και αυτη. α! και μια παρενθεση. ΠΟΤΕ δεν φανταζομουνα τον εαυτο μου να καθεται σενα Η/Υ να συνομιλει με αγνωστους. και ομως το βρισκω σα λυση τωρα. ειναι η πρωτη φορα μου συνομιλω. και δεν ξερω αν ειναι σωστη




    Στέλιο γι άυτό είμαστε εμεις εδώ για να συζητάμε θέματα από το τί φάγαμε σήμερα μέχρι η κότα κάνει το αβγό ή το αβγό την κότα? μείνε ενήμερος.......ότι θες θα το βρεις εδώ ..........καλοσήρθες
    MichPah
    13.03.2007, 15:29
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 12-03-2007 στις 22:01 έγραψε...

    ΠΟΤΕ δεν φανταζομουνα τον εαυτο μου να καθεται σενα Η/Υ να συνομιλει με αγνωστους. και ομως το βρισκω σα λυση τωρα. ειναι η πρωτη φορα μου συνομιλω. και δεν ξερω αν ειναι σωστη



    Γεια χαρά κι από μένα!!!
    ΜΗΝ το παρακάνεις όμως να συνομιλείς μέσω του διαδικτύου, καλό είναι να υπάρχει μέτρο. Δεν λέω καλή η συνομιλία στο διαδίκτυο αλλά δεν συγκρίνεται με το τετ α τετ....!!!
    tago
    13.03.2007, 20:08
    Λοιπόν steliosstelios δεν έχεις παράπονο. Σου δείξαμε με τον καλύτερο τρόπο τι θα πει Μ.Η.. Τώρα ξέρεις!
    margo
    13.03.2007, 21:13
    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 13-03-2007 στις 20:08 έγραψε...

    Λοιπόν steliosstelios δεν έχεις παράπονο. Σου δείξαμε με τον καλύτερο τρόπο τι θα πει Μ.Η.. Τώρα ξέρεις!



    Και όχι μόνο τι θα πει ΜΗ...αλλά και πως δεν έχει και πολύ δίκιο,όταν νομίζει ότι έχει το..διώχτη!!!


    steliosstelios
    13.03.2007, 22:10
    γεια σας παιδια, τι γινεται? αλλη μια μερα περασε κι αλλη μια νυχτα ξεκιναει. τα χαιρετισματα μου σε ολους τους φιλους του mh.
    jacamar
    13.03.2007, 22:15
    A! steliostelio (σαν το καρέτακαρέτα ακούγετε!) σε βλέπω τακτικό πελάτη πλέον!
    Ελπίζω να σου πέρασαν οι ανησυχίες μετά από τόσο θερμή υποδοχή!

    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 13-03-2007 22:16 ]