ελληνική μουσική
    424 online   ·  210.841 μέλη

    Mήπως κάνω κάτι λάθος και με κάνουν όλοι στην άκρη?

    Eliza21
    13.03.2007, 23:58
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 13-03-2007 στις 23:57 έγραψε...

    μπερδεμα μεγαλο τωρα παιζει. κακη συνεννοηση δεν μπορω να καταλαβω




    Τι δεν καταλαβαίνεις?????????
    steliosstelios
    14.03.2007, 00:07
    λοιπον.... κανω την ερωτηση στην κιτ-κατ αν γινομαι σπαστικος (μαυτα που λεω, την απαισιοδοξια μου κ.τ.λ.) και απανταει ποτε. και τη λεω καλα γεια σου γεια σου μαπια( του σαρμπελ το τραγουδι που ειναι οτι ναναι) θελοντας να την πω οτι για το αν ειμαι σπαστικος μαυτα που λεω και ετσι οπως ειμαι γενικα. μετα θελησα ναλλαξω κουβεντα για να μην μιζεριαζω. κ.τ.λ κ.τ.λ. δεν ξερω αν παρεξηγηθηκε η κιτ-κατ με τ γεια σου γεια σου μαρια που ειπα. οκ????????
    Eliza21
    14.03.2007, 00:11
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 14-03-2007 στις 00:07 έγραψε...

    λοιπον.... κανω την ερωτηση στην κιτ-κατ αν γινομαι σπαστικος (μαυτα που λεω, την απαισιοδοξια μου κ.τ.λ.) και απανταει ποτε. και τη λεω καλα γεια σου γεια σου μαπια( του σαρμπελ το τραγουδι που ειναι οτι ναναι) θελοντας να την πω οτι για το αν ειμαι σπαστικος μαυτα που λεω και ετσι οπως ειμαι γενικα. μετα θελησα ναλλαξω κουβεντα για να μην μιζεριαζω. κ.τ.λ κ.τ.λ. δεν ξερω αν παρεξηγηθηκε η κιτ-κατ με τ γεια σου γεια σου μαρια που ειπα. οκ????????



    Η περίιπτωση σου όσο πάει και χειροτερεύει
    steliosstelios
    14.03.2007, 00:11
    και συμπληρωνω δεν θελω να μιλαω μονο εγω. αισθανομαι ασχημα. ουτε θελω να μιζεριαζω. δεν ακουσα κανενα να λεει κατι παρομοιο ουτε να εξιστορει κατι
    steliosstelios
    14.03.2007, 00:12
    σευχαριστω πολυ
    Eliza21
    14.03.2007, 00:15
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 14-03-2007 στις 00:11 έγραψε...

    και συμπληρωνω δεν θελω να μιλαω μονο εγω. αισθανομαι ασχημα. ουτε θελω να μιζεριαζω. δεν ακουσα κανενα να λεει κατι παρομοιο ουτε να εξιστορει κατι



    Μα είναι πολύ απλό το γιατι : Αν από τα 33.50..+ κάτι μέλη του ΜΗ άρχιζαν να εξιστορούνται παρόμοια περιστατικα (που όλοι μας έχουμε περάσει και μερικοι τα περνάμε ακόμα) δεν θα μας έφτανε μήνας...........κατάλαβες??????/ ΔΕν είσαι ο μόνος..........
    steliosstelios
    14.03.2007, 00:18
    το περιστατικο που εγινε το καταλαβες? ή χειροτερευω?
    Shakti_
    14.03.2007, 00:19
    Στέλιο, γειά σου κι΄από μένα
    Σου προτείνω σε πρώτη φάση να σβύσεις τελείως κάποιες φράσεις όπως:
    Δεν μ' ακούει κανείς απόψε, τίποτα δεν με βοηθάει. Η κιθάρα μου έχει
    θυμώσει απόψε και δεν μου μιλάει, ή το άλλο: Μιά σπασμένη κιθάρα
    να ξεσκονίζω.
    Τί είναι αυτά; Για πάρτο λίγο αλιώς!
    Γιατί τόσα αρνητικά; Γιατί η κιθάρα σου (η ψυχή σου, ο εαυτός σου ίσως)
    είναι σπασμένη, σκονισμένη, θυμωμένη;
    Λοιπόν, διάβασε λίγο με προσοχή τι σου γράφει ο tago, η margo και όλα τα
    παιδιά που σε καλωσόρισαν και σε αγκάλιασαν με τόση αγάπη και πάλι
    λίγο δύσπιστο σε βλέπω. Δεν μας φταίει κανείς. Όλα είναι στο κεφάλι
    μας. Θέλει δουλειά με τον εαυτό σου και καλή διάθεση.
    Για άλλαξε το γκρίζο και βάλε λίγο χρώμα πιά...
    Σου εύχομαι χαρές και επιτυχίες σε ό,τι κάνεις!!



















    Eliza21
    14.03.2007, 00:21
    Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλα!!!!!!!!!!!
    jorge
    14.03.2007, 00:25
    Επειδή ίσως δεν το προσέξατε:

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 13-03-2007 στις 23:57 έγραψε...

    Στέλιο, θα σου πρότεινα να χρησιμοποιησείς το Chat για άμεσες και χαλαρές συζητήσεις. Στο Forum (εδώ που είσαι τώρα), η συζήτηση πρέπει να έχει συγκεκριμένο θέμα.

    Καλωσόρισες στο MusicHeaven

    steliosstelios
    14.03.2007, 00:26
    λιζακι σευχαριστω παρα πολυ! η επεμβαση πετυχε ο ασθενησ απεβιωσε. σευχαριστω
    steliosstelios
    14.03.2007, 00:32
    τωρα χαλαστηκα, παιδια σορρυ αποσυρομαι, καληνυχτα σας
    Eliza21
    14.03.2007, 00:44
    τώρα κατάλαβα........
    kellyvagelis
    14.03.2007, 02:09
    Στελιο , φιλε λιγο πολυ ολοι εχουμε περασει απο μια φαση απορριψης και αρνητικων σκεψεων.Ομως τα πραγματα αλλαζουν πολυ γρηγορα και η μια φαση διαδεχεται την αλλη ...Αυριο ...πιστεψε στο αυριο ...στη καινουρια μερα και στη θετικη πλευρα της...Οταν καποιος δεν ταιραζει, δεν τα βρισκει,με 10 ή με 20 ή με 100 δε σημαινει οτι δεν θα ταιριαζει με υπολοιπα δισεκατομμυρια που υπαρχουν στον πλανητη μας ....Σιγουρα θα υπαρχει και για σενα καπου το αλλο "μισο πορτοκαλι " αυτο με το οποιο ταιριαζεις απολυτα ...Απλα ψαξε να το βρεις χωρις παραχωρησεις , χωρις να αλλαξεις το χαρακτηρα σου και χωρις να ψαχνεις στη "πιατσα" να βρεις τη συμπεριφορα που αρμοζει , που ταιριαζει στον καθε ενα ή στη καθεμια...που "ισως" θα ηθελες να μοιραστεις στιγμες και συναισθηματα μαζι του ή μαζι της...Υπομονη !


    Vagelis 14/3/03..
    KIT_KAT
    14.03.2007, 02:42
    Παράθεση:

    Το μέλος steliosstelios στις 13-03-2007 στις 23:39 έγραψε...

    πες οτι κανεις πλακα? δε πιςτευω να παρεξηγηθηκες με το πιο προηγουμενο μνμ? απλα ενταξη δεν θελω να μιζεριαζω. αλλα βλεπω οτι μονο εγω μιλαω.



    Δεν παρεξηγήθηκα, απλά έπρεπε να φύγω.
    Πρόσεξε όμως παρά ταύτα τον τρόπο σου, γιατί κάποιοι ενοχλούνται εύκολα...
    Φιλικά
    steliosstelios
    14.03.2007, 23:29
    οκ κιτ-κατ χαιρομαι που δεν παρεξηγηθηκες
    melios82
    21.03.2007, 13:28
    στελιο στελιο (να το πουμε και στα ελληνικά) καλωσόρισες,
    Φίλε μου εχω τον κολλητό μου που έχει το ίδιο ακριβως πρόβλημα με σένα, ο μονος του φι΄λος του είμαι εγω..
    ψυχιατρους που είπες στην αρχή θεωρησε τα ανεκδοτο και ξεχνα τα..
    ο ψυχιατρος οποιος και να παει θα του βρει καποιο προβλημα απο το αρχικο απλο αγχος και θα σε πλακωσει στα αγχολυτικα.
    κανε την εξης σκέψη,μη σκεφτεσαι την αποριψη απο κανεναν, κανενας δεν ειναι πιο μαγκας απο σενα, κανε καποιο χομπυ οτιδηποτε με συναναστροφες,και θα αρχισεις να ανακαλυπτεις ποσο ευκολο ειναι οι κοινωνικες σχεσεις , απλα κηνυγησε τες..

    Kerato
    24.03.2007, 15:28
    Αφού καλως ορίσω κι εγώ με τη σειρά μου το νέο μέλος του ΜΗ να επιστρέψω στον τίτλο του θέματος και ν'απαντήσω παραθέτοντας τη δική μου άποψη.
    Το ότι "σε κάνουν στην άκρη" σημαίνει σίγουρα ότι κάνεις κάποιο λάθος. Απ' ό,τι είδα ως τώρα στην ανάνπτυξη αυτού του θέματος κάνεις ένα βήμα μπρος και τρία πίσω στο θέμα της φιλίας. Φοβάσαι.
    Ένα λάθος λοιπόν είναι αυτό.
    Στη συνέχεια, κάνεις πασιφανές ότι έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση και ψάχνεις τη διάψευση του ότι "δεν αξίζεις φράγκο" (τρόπος του λέγειν) στους άλλους. Δεν έχει νόημα να ορίσεις τον εαυτό σου ανάλογα με όσα θα σου πουν οι γύρω σου. Μίλα λίγο πιο ουσιαστικά με τον εαυτό σου και βάλε 2-3 σταθερές πάνω στις οποίες θα αναπτύξεις τόσο τη σχέση σου με το είναι σου και με τους άλλους.
    Δεύτερο λάθος κατ'εμέ λοιπόν είναι αυτό.
    Τρίτο και τελευταίο, για να μη σου πέσουν πολλά, είναι ότι φαίνεται να κολλάς στο πρώτο πρόσωπο που σου δείχνει ενδιαφέρον και σου δίνει σημασία. Αυτού του είδους η αντίδραση απομακρύνει τον άλλο γιατί νιώθει να πνίγεται. Μην κρεμιέσαι απ' το λαιμό του εν δυνάμει φίλου σου. Η ανάπτυξη της φιλίας χρειάζεται υπομονή, χώρο ν'αναπνεύσει και χρόνο να δοκιμαστεί.

    Όπως σου είπαν ήδη κι άλλα μέλη του ΜΗ εδώ θα υπάρχει πάντα χώρος για σένα και τις σκέψεις σου, αλλά η ζωή είναι έξω από οθόνες, συνδέσεις και καλώδια.
    Να προσέχεις!
    STR
    25.03.2007, 23:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 24-03-2007 στις 15:28 έγραψε...

    Αφού καλως ορίσω κι εγώ με τη σειρά μου το νέο μέλος του ΜΗ να επιστρέψω στον τίτλο του θέματος και ν'απαντήσω παραθέτοντας τη δική μου άποψη.
    Το ότι "σε κάνουν στην άκρη" σημαίνει σίγουρα ότι κάνεις κάποιο λάθος. Απ' ό,τι είδα ως τώρα στην ανάνπτυξη αυτού του θέματος κάνεις ένα βήμα μπρος και τρία πίσω στο θέμα της φιλίας. Φοβάσαι.
    Ένα λάθος λοιπόν είναι αυτό.
    Στη συνέχεια, κάνεις πασιφανές ότι έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση και ψάχνεις τη διάψευση του ότι "δεν αξίζεις φράγκο" (τρόπος του λέγειν) στους άλλους. Δεν έχει νόημα να ορίσεις τον εαυτό σου ανάλογα με όσα θα σου πουν οι γύρω σου. Μίλα λίγο πιο ουσιαστικά με τον εαυτό σου και βάλε 2-3 σταθερές πάνω στις οποίες θα αναπτύξεις τόσο τη σχέση σου με το είναι σου και με τους άλλους.
    Δεύτερο λάθος κατ'εμέ λοιπόν είναι αυτό.
    Τρίτο και τελευταίο, για να μη σου πέσουν πολλά, είναι ότι φαίνεται να κολλάς στο πρώτο πρόσωπο που σου δείχνει ενδιαφέρον και σου δίνει σημασία. Αυτού του είδους η αντίδραση απομακρύνει τον άλλο γιατί νιώθει να πνίγεται. Μην κρεμιέσαι απ' το λαιμό του εν δυνάμει φίλου σου. Η ανάπτυξη της φιλίας χρειάζεται υπομονή, χώρο ν'αναπνεύσει και χρόνο να δοκιμαστεί.

    Όπως σου είπαν ήδη κι άλλα μέλη του ΜΗ εδώ θα υπάρχει πάντα χώρος για σένα και τις σκέψεις σου, αλλά η ζωή είναι έξω από οθόνες, συνδέσεις και καλώδια.
    Να προσέχεις!



    file/filh Kerato me kalupses apoluta!!!


    steliosstelios
    25.03.2007, 23:41
    κερατο εισαι πρωτος.διαβασα αυτα που εγραψες και εκαναμια μικρη αναδρομη στα παλια και ισως ναχεις δικιο.αλλα σε καποια σημεια σου θα ηθελα περισσοτερη αναλυση. αν θελησεις αναπτυξε τα