ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.829 μέλη

    ένα νέο ροκ σχήμα περιμένει την γνώμη σας

    entexnon
    14.03.2007, 20:56
    καλησπέρα σε όλους, σαν ενεργό μέλος της παρέας και εκτιμώντας όλα τα παιδιά που έχω γνωρίσει απο το musicheaven, θα ήθελα να σας συστήσω με το σχήμα στο οποίο τραγουδώ και την σελίδα του.
    Είναι μια νέα προσπάθεια ανασύστασης με αρκετά καλές προοπτικές θέλω να πιστεύω και προς το παρόν παίζουμε διασκευές κυρίως ελληνικού ροκ και ετοιμαζόμαστε για ζωντανές εμφανίσεις....

    και το όνομα αυτού ΜΑΜ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΟΙ.

    url:

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : entexnon στις 14-03-2007 21:39 ]


    nullMAM KAKA KAI NANOI

    Θα χαιρόμουν πολύ να την επισκεφτείτε και να μου πείτε την γνώμη σας ΕΔΩ και φυσικά να γνωριστούμε απο κοντά σε κάποιο live.

    φιλικά Στάθης


    το blog της ψυχής μου

    http://eydemon-nostos.blogspot.com


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : entexnon στις 14-03-2007 22:13 ]


    maspa
    14.03.2007, 22:28
    Αν κρίνω από το όνομα του συγκροτήματος και την αρχική του site σας πρέπει να έχετε πολύ χιούμορ.

    Κάπου όμως αναφέρεται το εξής:

    "Υπερήφανος ιδρυτής της πρώτης παγκοσμίως επίσημης λατρευτικής κοινότητας του Ακατανόμαστου. Συνάντησε την υπόλοιπη μπάντα τη στιγμή που έψαχναν απεγνωσμένα για έναν μπασίστα. Ο Δημήτρης είχε προσευχηθεί την προηγούμενη στο Θεό για να του στείλει έναν άξιο μπασιστή. Την προσευχή άκουσε όμως και ο Ακατανόμαστος ο οποίος έστειλε την κατάρα του σε αυτή τη μπάντα με τη μορφή διοπτροφόρου νέου. Κάποτε σπούδαζε πληροφορική. Πάσχει πιστοποιημένα από ανίατη ψυχική νόσο."

    Εγώ φταίω τώρα να βγεί η Ελένη Λουκά από μέσα μου;
    entexnon
    14.03.2007, 22:44
    χαχαχα καλοοοοοο

    δηλαδή ο ακατανόμαστος να είναι σώνει και καλά ο εξαποδώ????????

    τεσπα η μουσική και οι φωνές πως σου φάνηκαν?
    άλλωστε για αυτό είμαστε όλοι εδώ επειδή αγαπάμε την μουσική
    έτσι δεν είναι?




    Hastaroth
    14.03.2007, 23:30
    Εγώ πάντως που είδα τά βιντεοαποσπάσματα,διαπίστωσα οτι είστε πολύ καλοί και δεμένοι σάν μπάντα.Καί το κοινό το είδα να μοιράζεται τον ενθουσιασμό και το κέφο σας.

    Τώρα βέβαια δέν ξέρω άν ο ακατονόμαστος -δηλαδή ο μή κατονομαζόμενος-(καί όχι ακατανόμαστος,όπως εσφαλμένα έχει επικρατήσει να λέγεται) θά μπορούσε να σάς βοηθήση στην παραγωγή κάποιου CD αλλά δέν χάνετε τίποτε να κάνετε μιά επαφή μαζί του.Ισως μάλιστα τραγουδήση κι'αυτός στο CD

    Keep the good work καί ελπίζω να μπορέσω να σάς δώ σέ κάποιο Live.

    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 14-03-2007 23:35 ]


    Hastaroth
    14.03.2007, 23:33
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 14-03-2007 στις 22:28 έγραψε...

    Αν κρίνω από το όνομα του συγκροτήματος και την αρχική του site σας πρέπει να έχετε πολύ χιούμορ.

    Κάπου όμως αναφέρεται το εξής:

    "Υπερήφανος ιδρυτής της πρώτης παγκοσμίως επίσημης λατρευτικής κοινότητας του Ακατανόμαστου. Συνάντησε την υπόλοιπη μπάντα τη στιγμή που έψαχναν απεγνωσμένα για έναν μπασίστα. Ο Δημήτρης είχε προσευχηθεί την προηγούμενη στο Θεό για να του στείλει έναν άξιο μπασιστή. Την προσευχή άκουσε όμως και ο Ακατανόμαστος ο οποίος έστειλε την κατάρα του σε αυτή τη μπάντα με τη μορφή διοπτροφόρου νέου. Κάποτε σπούδαζε πληροφορική. Πάσχει πιστοποιημένα από ανίατη ψυχική νόσο."

    Εγώ φταίω τώρα να βγεί η Ελένη Λουκά από μέσα μου;



    Βρέ maspa,δέν ξέρεις ποιόν ακατονόμαστο εννοεί;Ολόκληρο topic έχουμε στο MH γι'αυτόν....
    entexnon
    14.03.2007, 23:34
    γεια σου φιλε hastaroth να σαι καλα και καλες τυμπανοκρουσίες
    entexnon
    14.03.2007, 23:36
    hastaroth δεν το λεμε γιατι παιζει ταριφα 1.000.000
    jacamar
    14.03.2007, 23:48
    απίστευτα χιουμοριστική η σελίδα σας! Ακούγεστε ευχάριστα!
    Καλή επιτυχία να έχετε!
    entexnon
    15.03.2007, 00:32
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 14-03-2007 στις 23:48 έγραψε...

    απίστευτα χιουμοριστική η σελίδα σας! Ακούγεστε ευχάριστα!
    Καλή επιτυχία να έχετε!



    σε ευχαριστούμε jacamar
    ελπίζουμε να μας ακούσεις και ζωντανα.
    anastasisk
    15.03.2007, 00:46
    Καλη αρχη και καλη επιτυχια παιδια!!!




    (Μου αρεσε πολυ το "ελληνικο ροκ")
    jimmypap
    15.03.2007, 04:51
    Ο φιλος μου ο Σταθης ηθελε να πει "ελληνοφωνο" αν και θεωρω οτι γκρουπ που διασκευαζουμε οπως οι Τρυπες,τα Σπαθια η ο Λακης Παπαδοπουλος παιζουν ελληνικο ροκ διοτι το στυλ τους ειναι εντελως ξεχωριστο και εχει ιδιαιτερη ταυτοτητα σε σχεση με τα γκρουπς του εξωτερικου!Σας ευχαριστουμε για τις παρατηρησεις σας!Μολις βρουμε και εναν καλο τραγουδιστη που να γουσταρει αγγλοφωνο ροκ θα του δωσουμε να καταλαβει!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jimmypap στις 15-03-2007 04:54 ]


    maspa
    15.03.2007, 11:16
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 14-03-2007 στις 23:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 14-03-2007 στις 22:28 έγραψε...

    Αν κρίνω από το όνομα του συγκροτήματος και την αρχική του site σας πρέπει να έχετε πολύ χιούμορ.

    Κάπου όμως αναφέρεται το εξής:

    "Υπερήφανος ιδρυτής της πρώτης παγκοσμίως επίσημης λατρευτικής κοινότητας του Ακατανόμαστου. Συνάντησε την υπόλοιπη μπάντα τη στιγμή που έψαχναν απεγνωσμένα για έναν μπασίστα. Ο Δημήτρης είχε προσευχηθεί την προηγούμενη στο Θεό για να του στείλει έναν άξιο μπασιστή. Την προσευχή άκουσε όμως και ο Ακατανόμαστος ο οποίος έστειλε την κατάρα του σε αυτή τη μπάντα με τη μορφή διοπτροφόρου νέου. Κάποτε σπούδαζε πληροφορική. Πάσχει πιστοποιημένα από ανίατη ψυχική νόσο."

    Εγώ φταίω τώρα να βγεί η Ελένη Λουκά από μέσα μου;



    Βρέ maspa,δέν ξέρεις ποιόν ακατονόμαστο εννοεί;Ολόκληρο topic έχουμε στο MH γι'αυτόν....



    Ποιόν εννοεί?
    KAKOFONIKS
    15.03.2007, 11:28
    Παιδιά μπράβο πολύ καλή δουλειά εύχομαι να σας ακούσουμε και απο κοντά σε κάποιο live , επίσης εύχομαι καλή συνέχεια!!!!!!!!!!!
    bouzos
    15.03.2007, 12:18
    Bravo kali douliΰ paidiΰ eidikΰ sto (palio)elliniko rock
    kali dynami gia ti synιxeia
    Anthos
    15.03.2007, 14:12
    Από την δουλειά δεν μπορώ να ακούσω τα κομμάτια που έχετε στο site αλλά μόνο από την επιλογή που έχετε θα μπω το απόγευμα από σπίτι να ακούσω...
    rompa
    15.03.2007, 14:13
    Πολύ έξυπνο όνομα !!! ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ !
    jimmypap
    19.03.2007, 21:30
    Σας ευχαριστουμε πολυ παιδια για τα σχολια,τις παρατηρησεις και για τα καλα σας λογια!

    jesterbass
    23.03.2007, 06:40
    Το site της μπάντας μεταφέρθηκε σε άλλο server γιατί από κάποιους internet providers και μόνο συγκεκριμένες ώρες ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΑ τα φοβερά μας mp3 και videos. Α-πα-ρά-δε-κτον! (Φωνή ΘΟΥ-ΒΟΥ)
    ΝΟΜΙΖΩ ότι όλα είναι εντάξει τώρα.
    Η διεύθυνση παραμένει η ίδια: mkn.hereweb.com
    Τι σου είναι η τεχνολογία...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jesterbass στις 23-03-2007 07:14 ]


    punkster
    22.04.2007, 22:19
    Και μονο για το θεικο σας ονομα, εγινα ηδη φανατικη θαυμαστρια σας!!!

    Οταν ακουσα βεβαια και την μουσικη.....ΜΑΜ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑΝΟΙ ΦΟΡ ΕΒΕΡ!!!!!!

    ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΛΕΜΕ!!!!!!

    Το σαιτ ειναι απιθανο, μπραβο παιδια!! Ακομα γελαω!!! χε χε!!




    Πειτε μου μονο οτι θα κανετε και αλλα λαιβ!!! Η ζωη ειναι αδικη και αυτο το σαββατο (28/04) θα ειμαι διημερη!!!




    « Αυτό που κάνουμε δεν το καταλαβαίνουν ποτέ, μα μονάχα το επαινούν ή το κατηγορούν »

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 22-04-2007 22:24 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 22-04-2007 22:30 ]


    entexnon
    23.04.2007, 18:30
    καμιά φορά 2 ώρες ίσως να είναι καλύτερες απο 2μέρες!!!!!!!!!!!

    πλάκα κανω σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια...

    αν μπεις www.youtube.com και ψάξεις mam kaka ka nanoi θα δεις μερικά κλιπάκια απο την τελευταία συναυλία στο jasmin...

    να σαι καλα...και την επόμενη φορά που δεν θα έρθεις σε λάιβ θα είσαι αδικαιολόγητη....:)