ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Αναζητηση καθηγητριας φωνητικης!!!

    maria246
    17.03.2007, 20:37
    Καλησπερα. Υπαρχει καποιος που γνωριζει καθηγητρια φωνητικής που παραδιδει ιδιαιτερα μαθηματα κλασσικου τραγουδιού και τα αποτελεσματα ειναι εμφανως ικανοποιητικά?
    Thief
    17.03.2007, 22:48
    Τι εννοείς "εμφανως ικανοποιητικά"; Στις αγγελίες έριξες μια ματιά;
    maria246
    18.03.2007, 04:19
    Εννοω καποιος να την γνωριζει σαν καθηγητρια και να θεωρει οτι τον βοηθησε πραγματικα. Κανω φωνητικη μικρο χρονικο διαστημα,συγχρονο, δεν εχω δει καμια βελτιωση. Ξερω βεβαια οτι θαυματα δεν γινονται και θελει μεγαλη υπομονη αλλα η προοδος ειναι κινητιριος δυναμη.
    Thief
    18.03.2007, 06:01
    Σαφώς και είναι, αλλά πόσο καιρό κάνεις; Εγώ κλασσικό κάνω και άρχισα να βλέπω ότι κάτι γίνεται κάπου στον ενάμιση χρόνο...
    train
    18.03.2007, 11:26
    η αναζήτηση καθηγητή-ιας θεωρώ ότι είναι μεγάλη υπόθεση δεν είναι εύκολο να βρείς και αν βρείς έχεις πέσει στο σωστό άτομο; που θα σε προχωρήση ή θα σε κρατάει "πίσω" για να "τραβάει" χρήμα, την εποχή που ψαχνόμουνα με την φωνητική έφαγα κανα χρόνο για να καταλήξω σε καθηγητρια που πραγματικά προχώρησα από τον 1ο μήνα και τέλος πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο το πόσο καλή ικανότητα έχει ο καθηγητής-ια στο να μεταφέρει την γνώση, χωρίς να σε κομπλάρει και να σε αποθαρύνει.




    maria246
    18.03.2007, 14:30
    Καλημερα παιδια. Train εχεις δικιο. Ειχα βρει μια πολυ καλη καθηγητρια, σοπρανο, φοβερο ατομο, με πολυ καλες σπουδες αλλα ηταν στην Λαρισα και δεν μπορουσα να συνεχισω. Ηρθα Αθηνα και ξεκινησα συγχρονο. Δυστυχως τα αποτελεσματα που ειδα με αυτην 1,5 μηνα που εκανα δεν τα ειδα εδω ολοκληρο εξαμηνο. Γι΄αυτο ψαχνομιαι. Ειναι πολυ καλος ο δασκαλος που εχω τωρα σε αυτο που κανει αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ταιριαζει σε εμενα.
    Andromahi
    21.03.2007, 23:46
    Διάβασε αυτό.Είναι πολύ κατατοπιστικό.
    www.vocalstudio.gr/gr_flash/To_teach.pdf


    maria246
    22.03.2007, 14:31
    thanks Andromahi
    Andromahi
    22.03.2007, 15:09
    Γενικά όλη η σελίδα είναι πολύ ωραία κι απο οτι εμαθα απο την επικοινωνία μου μαζί τους είναι ακόμα σε κατασκευή. Θα βάζουν συνέχεια εκπαιδευτικά άρθρα και ασκήαεις.Μου άρεσε πάρα πολύ για τα ελληνικ΄΄α δεδομένα είναι πολύ μπροστά.
    maria246
    22.03.2007, 22:48
    Η αληθεια ειναι πως διαβασα μονο αυτο που μου εστειλες αλλα μιας και το αναφερεις θα ριξω μια γενικοτερη ματια. Ωραια τα εγραφε αλλα και παλι θελει τρεξιμο αυτο το πραγμα....




    sakisarabatzis
    19.07.2007, 23:02
    Το κλασσικο τραγουδι και ιδιαίτερα η Οπερα και η διδαχή της ειναι απο το δυσκολώτερο λειτούργημα και υπευθυνο διοτι απειρος καθηγητης μπορει να καταστρέψει τη φωνή ενος μαθητου.Αρα πρέπει να εχει και μεγάλη εμπειρία αλλα και ο ιδιος να εχει τραγουδήσει πολύ. Δυστυχώς ομως εμεις σαν χώρα ειμαστε ακομα πολύ πισω σ αυτό. Σε συγχαίρω που αναζητας την παιδεια του κλασικου τραγουδιού.Με εκτίμηση ΣΑΚΗΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.{tenor] www.sakisarabatzis.gr ==={DVD-FOTOS]===
    maria246
    29.08.2007, 21:23
    Καλησπερα...πριν απο καποιους μηνες μου είχε στειλει καποιος μηνυμα οτι η γυναικα του ειναι καθηγητρια φωνητικης και μενουν στο ΓΟΥΔΙ...εχω χασει το τηλ και ηθελα να της μιλησω...αν τυχει και δειτε το μην.παρακαλω επικοινων.

    YrIazz
    30.08.2007, 11:08
    Εγω παω σε ενα ωδειο στο Αιγαλεω και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την κοπελια που μου κανει φωνητικη... Εψαχνα εδω κ πολυ καιρο μια καθηγητρια που να μου "κανει". Με την λεξη "κανει" εννοω να μπορω να επικοινωνησω ανετα, να ξερει το ειδος της μουσικης που τραγουδαω και η μεθοδος να με βοηθαει αμεσα... Την συστηνω ανεπιφυλακτα σε παιδια που ενδιαφερονται για rock, blues, funky, jazz κλπ ...

    Και επειδη ειμαι απο τους "καμενους", τελικα κατεληξα οτι καταρχην ενας δασκαλος που ειναι διασημος δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα κανει καλα την δουλεια του και κατα δευτερον οτι τελικα δεν πρεπει να συμβιβαζεσαι με τον/την καθηγητη/τρια σου, κ εαν κατι δεν σου παει καλα να ψαξεις αλλου....
    artista
    04.09.2007, 23:26
    Maria246 επειδή κι εγώ ψάχνω καθηγήτρια φωνητικής και είμαι από Λάρισα,είδα που είπες ότι είχες βρει μια καλή εδώ...Θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες γι αυτή?
    Ευχαριστώ
    ATROMITOS
    02.11.2007, 05:41
    Εγώ ψάχνω εδώ και καιρό καθηγητή ή καθηγήτρια φωνητικής αλλά ακόμα δεν έχω βρει δυστυχώς κάτι αξιόλογο..Γνωρίζει κανείς από σας κάποιον πολύ καλό καθηγητή κλασικού ή σύγχρονου τραγουδιού με σπουδές γνώση και εμπειρία πάνω στο τραγούδι?Μένω στην Αθήνα.
    dimko
    02.11.2007, 10:33
    TetiAivatzidoy
    29.12.2007, 22:07
    Νομίζω πως είμαι από τα πιό "καμένα" άτομα στο θέμα.Τελικά πήρα το πτυχίο μου βέβαια,όμως αυτό οφείλετε στην αγάπη μου για το τραγούδι και τη δασκάλα που είχα τα τρία τελευταία χρόνια.Όμως είχα μπαφιάσει πια.Αν ακόμα ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου δώσω στοιχεία της.Είναι εξαιρετικός άνθρωπος και σίγουρα ΔΕΝ θα σε κοροιδέψει.Πάντως θα συμφωνήσω με την άποψη να μην ψάχνεις για ''όνομα".Επίσης,ΚΑΘΕ άνθρωπος είναι διαφορετικός,γι΄αυτό δεν υπάρχουν συνταγές για τον καιρό που χρειάζεται.
    Nadie
    02.04.2008, 18:32
    Mπορέις να μας πείς με ποιάν καθηγήτρια κάνεις να πάμε κι εμείς που ψάχνουμε ?

    Παράθεση:

    Το μέλος Train στις 18-03-2007 στις 11:26 έγραψε...

    η αναζήτηση καθηγητή-ιας θεωρώ ότι είναι μεγάλη υπόθεση δεν είναι εύκολο να βρείς και αν βρείς έχεις πέσει στο σωστό άτομο; που θα σε προχωρήση ή θα σε κρατάει "πίσω" για να "τραβάει" χρήμα, την εποχή που ψαχνόμουνα με την φωνητική έφαγα κανα χρόνο για να καταλήξω σε καθηγητρια που πραγματικά προχώρησα από τον 1ο μήνα και τέλος πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο το πόσο καλή ικανότητα έχει ο καθηγητής-ια στο να μεταφέρει την γνώση, χωρίς να σε κομπλάρει και να σε αποθαρύνει.






    CATWOMAN26
    12.08.2008, 18:09

    Παράθεση:

    Το μέλος maria246 στις 18-03-2007 στις 14:30 έγραψε...

    Καλημερα παιδια. Train εχεις δικιο. Ειχα βρει μια πολυ καλη καθηγητρια, σοπρανο, φοβερο ατομο, με πολυ καλες σπουδες αλλα ηταν στην Λαρισα και δεν μπορουσα να συνεχισω. Ηρθα Αθηνα και ξεκινησα συγχρονο. Δυστυχως τα αποτελεσματα που ειδα με αυτην 1,5 μηνα που εκανα δεν τα ειδα εδω ολοκληρο εξαμηνο. Γι΄αυτο ψαχνομιαι. Ειναι πολυ καλος ο δασκαλος που εχω τωρα σε αυτο που κανει αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ταιριαζει σε εμενα.


    Καλησπέρα maria246!Επειδή ειμαι απο Λαρισα και ψαχνω για μια καλη καθηγητρια φωνητικης,μπορεισ σε παρακαλω να μου πεις τονομα της ή καποιο τηλεφωνο αν σου βρίσκεται.Θα σου ειμαι ευγνομων!!Απαντησε μου σε παρακαλω!Αν θελεισ μπορω να σου δωσω το e-mail μου να μιλησουμε.Περιμένω..........................


    VOICETEACHER
    14.08.2008, 18:32

    Παιδια να ξερετε ολοι σαs ,οτι τα αποτελεσματα στην φωνητικη,φαινονται γυρω στον χρονο,κι ακομη εξαρταται κιαπο  το παιδι,τι δυνατοτητεs ,τι αυτι εχει κλπ.