ελληνική μουσική
    725 online   ·  210.832 μέλη

    Επιλογή κύριας φωτογραφίας στο Προφίλ

    jorge
    22.03.2007, 12:17
    Ως ...γνωστόν, στο Προφίλ κάθε μέλους, στο αριστερό μέρος εμφανίζεται η φωτογραφία του (εφόσον έχει καταχωρήσει).

    Τι γινόταν όμως αν είχαμε καταχωρήσει πάνω από 1 φωτογραφία; Μέχρι σήμερα δεν μπορούσαμε να επιλέξουμε ποιά θα εμφανίζεται ως η Κύρια Φωτογραφία στο Προφίλ μας και το σύστημα αποφάσιζε ...μόνο του.

    Όμως αυτό άλλαξε και έτσι μπορούμε να επιλέξουμε την κύρια εικόνα που θα εμφανίζεται και σε μεγαλύτερες πλέον διαστάσεις, τόσο στο πάνω αριστερό μέρος του Προφίλ μας, όσο και σε άλλα σημεία του site.

    Για να επιλέξετε μια φωτογραφία σαν Κύρια:

    α) μπείτε στο Προφίλ σας
    β) εντοπίστε την φωτογραφία που επιθυμείτε
    γ) απλά πατήστε το σχετικό link κάτω από τη φωτογραφία

    Στη φωτογραφία εμφανίζεται αυτό το νέο "μαγικό" link.



    επισυναπτόμενα: templ.gif 
    kifa
    22.03.2007, 12:24
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-03-2007 στις 12:17 έγραψε...

    Ως ...γνωστόν, στο Προφίλ κάθε μέλους, στο αριστερό μέρος εμφανίζεται η φωτογραφία του (εφόσον έχει καταχωρήσει).

    Τι γινόταν όμως αν είχαμε καταχωρήσει πάνω από 1 φωτογραφία; Μέχρι σήμερα δεν μπορούσαμε να επιλέξουμε ποιά θα εμφανίζεται ως η Κύρια Φωτογραφία στο Προφίλ μας και το σύστημα αποφάσιζε ...μόνο του.

    Όμως αυτό άλλαξε και έτσι μπορούμε να επιλέξουμε την κύρια εικόνα που θα εμφανίζεται και σε μεγαλύτερες πλέον διαστάσεις, τόσο στο πάνω αριστερό μέρος του Προφίλ μας, όσο και σε άλλα σημεία του site.

    Για να επιλέξετε μια φωτογραφία σαν Κύρια:

    α) μπείτε στο Προφίλ σας
    β) εντοπίστε την φωτογραφία που επιθυμείτε
    γ) απλά πατήστε το σχετικό link κάτω από τη φωτογραφία

    Στη φωτογραφία εμφανίζεται αυτό το νέο "μαγικό" link.






    Όλο καλές εκπλήξεις μας εισαι !! .. πολύ καλό !!!


    uNick
    22.03.2007, 12:24
    Παράθεση:
    Το μέλος jorge στις 22-03-2007 στις 12:17 έγραψε...

    ...Όμως αυτό άλλαξε και έτσι μπορούμε να επιλέξουμε την κύρια εικόνα που θα εμφανίζεται και σε μεγαλύτερες πλέον διαστάσεις, τόσο στο πάνω αριστερό μέρος του Προφίλ μας, όσο και σε άλλα σημεία του site...

    Ωραίο αυτό.

    Μια απορία: Όταν λες "και σε άλλα σημεία του site", σε ποιά αναφέρεσαι? Δίπλα πχ από τα posts, αν δεν θέλει κάποιος να εμφανίζεται ένα avatar?
    swkraths
    22.03.2007, 12:28
    Συγχαρητήρια Γιώργο.Πολύ χρήσιμο.Στο είχα θέσει και μια φορά θέμα αυτό το πρόβλημα.
    Την ίδια απορία έχω με τον uNick.Αν και νομίζω πως έτσι είναι καλύτερα χωρίς τη χρήση των φωτογραφιών μας σε κάθε ποστ.
    jorge
    22.03.2007, 12:37
    Παιδιά ακόμη δεν εμφανίζονται κάπου αλλού. Ίσως μπει και η επιλογή που λες uNick.

    Σε πρώτη φάση, οι κύριες φωτογραφίες θα εμφανίζονται στη σελίδα του σταθμού, δίπλα στα ονόματα των παραγωγών.
    Angel20
    22.03.2007, 12:38
    Όντως, την χρειαζόμασταν αυτή την αλλαγή... Μπράβο!!
    MarakiVas
    22.03.2007, 12:41
    Πολύ καλή αλλαγή!
    pastella
    22.03.2007, 12:42
    Αντε ωραία! Είχα κουραστεί με την ξανθιά κόμη να εμφανίζεται πρώτη πρώτη...
    Amelie
    22.03.2007, 12:46
    Εμένα πάλι γιατί το πλήρες μέγεθος της φωτογραφίας μου έχει βγει λες και της κάναμε ζουμ 3 φορές?
    KAKOFONIKS
    22.03.2007, 12:53
    Πολύ καλό μπράβο στα παιδιά που ψάχνονται συνέχεια και δεν εφησυχάζονται!
    Emilia_
    22.03.2007, 13:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 22-03-2007 στις 12:46 έγραψε...

    Εμένα πάλι γιατί το πλήρες μέγεθος της φωτογραφίας μου έχει βγει λες και της κάναμε ζουμ 3 φορές?



    Οντως Φωτεινούλα μου....και γω ξαφνιαστικα λιγο που ειδα τον ευατο μου λιιιιγο πιο μεγαλο...!!

    Αλλα its ok...
    Amelie
    22.03.2007, 13:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 22-03-2007 στις 13:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 22-03-2007 στις 12:46 έγραψε...

    Εμένα πάλι γιατί το πλήρες μέγεθος της φωτογραφίας μου έχει βγει λες και της κάναμε ζουμ 3 φορές?



    Οντως Φωτεινούλα μου....και γω ξαφνιαστικα λιγο που ειδα τον ευατο μου λιιιιγο πιο μεγαλο...!!

    Αλλα its ok...



    Ωχ, και η δική σου μεγάλωσε! Εσένα όμως είναι ωραία πάλι. Η δική μου είχε εξ' αρχής τραβηχτεί με χαμηλή ανάλυση οπότε τώρα έχει παραμορφωθεί θα έλεγα. Γιώργο, μπορείς να μας διαφωτίσεις?
    swkraths
    22.03.2007, 13:19
    Μάλλον όλες οι φωτό ανεξάρτητως ανάλυσης εμφανίζονται σε κάποια συγκεκριμένη ανάλυση.Οπότε μεγενθύνονται η μικραίνουν ανάλογα.Πολύ καλό αυτό για τους παραγωγούς πάντως jorge.Ευχαριστούμε!!
    moufidis
    22.03.2007, 13:25
    Παρεκκλίνω λίγο από το topic...

    Μπορεί επίσης να προστεθεί και ένα αναδυόμενο παραθυράκι επιβεβάιωσης, όταν πατάμε πάνω στο "Διαγραφή" για τις εικόνες; Μου έτυχε να το πατήσω κατά λάθος μια φορά και
    Amelie
    22.03.2007, 13:27
    Μα... υπάρχει τέτοιο παραθυράκι! Το διαπίστωσα μόλις τώρα!
    moufidis
    22.03.2007, 13:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 22-03-2007 στις 13:27 έγραψε...

    Μα... υπάρχει τέτοιο παραθυράκι! Το διαπίστωσα μόλις τώρα!



    Σ'ευχαριστώ πολύ Φωτεινή!

    Εγώ δεν τόλμαγα να το "ξαναδιαπιστώσω" και την έριξα να την πατήσει κάνας άλλος, άμα είναι!

    Thnx
    Amelie
    22.03.2007, 13:35
    Χαχαχα! Έχε χάρη που ήθελα και τη διέγραψα!
    swkraths
    22.03.2007, 13:36
    Xαχαχαχαχαχα!!!!Α ρε Μουφίδη....
    jorge
    22.03.2007, 14:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 22-03-2007 στις 13:14 έγραψε...

    Ωχ, και η δική σου μεγάλωσε! Εσένα όμως είναι ωραία πάλι. Η δική μου είχε εξ' αρχής τραβηχτεί με χαμηλή ανάλυση οπότε τώρα έχει παραμορφωθεί θα έλεγα. Γιώργο, μπορείς να μας διαφωτίσεις?



    Φωτεινούλα θα πρέπει να τη διαγράψεις και να βάλεις κάποια άλλη με ελάχιστο μήκος 240 pixels.
    Amelie
    22.03.2007, 14:27
    Ευχαριστώ!