ελληνική μουσική
    823 online   ·  210.850 μέλη
    sea_like_eyes
    09.05.2007, 14:01
    Έχω παρατηρήσει με χαρά μου πως η αρχική λέξη στο nickname μου κατά καιρούς έχει υπάρξει πηγή έμπνευσης ,εσωτερικής γαλήνης κτλ. για πολλούς-ες από σας!Μιας και πλησιάζει το καλοκαίρι θα ήθελα μέσα από αυτό το topic να δημιουργήσουμε τον απόλυτο χάρτη διακοπών για το φετινό καλοκαίρι!
    Κρυστάλλινα νερά…ονειρικά ηλιοβασιλέματα…ατέλειωτα Party στην αμμουδιά…
    Παραλίες ανά την Ελλάδα λοιπόν που σας έχουν μείνει στο μυαλό(η’ ακόμα και στην καρδιά)!
    Περιμένω προτάσεις…

    athinouli24
    09.05.2007, 14:29
    Κρυστάλινα νερά και μαγευτικές παραλίες (Αγία Κυριακή,Τσιγκράδο,Φυριπλάκα και πολλές άλλες) στην μοναδική Μήλο
    Τρομερά πάρτι στην παραλία στηνμαγευτική Αμοργό (beach bar Άμμος στην Αιγιάλη)
    MagicaDeSpell
    09.05.2007, 14:33
    Η παραλία Βρουλίδια στην Χίο και Το Μαγγανάρι στην Ιο (κι αλλες στην Ιο αλλα και στην Χιο αλλα δεν τις θυμάμαι όλες)


    athinouli24
    09.05.2007, 14:49
    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 09-05-2007 στις 14:33 έγραψε...

    Η παραλία Βρουλίδια στην Χίο και Το Μαγγανάρι στην Ιο (κι αλλες στην Ιο αλλα και στην Χιο αλλα δεν τις θυμάμαι όλες)




    Mπράβο βρε Ρόζα την είχα ξεχάσει την Ιο...Απο τα αγαπημένα μου νησιά...Αλλά βέβαια τη να πρωτοθυμηθείς η Ελλάδα έχει απίστευτες ομορφιές
    Πρέπει να αναφέρω και την Σαντορίνη με το υπέροχο ηλιοβασίλεμα και τη μοναδική θέα της Καλντέρα
    capone69
    09.05.2007, 15:14
    Αχ!!!! Μηλος,Παιλαιοχωρι,βουτιες στο Παπαφραγκα,η απο το καϊκι στο κλεφτικο τι ωρα που εχω περασει το αγαπημενο μου νησι.

    sea_like_eyes
    09.05.2007, 19:22
    Μόλις γύρισα από παραλία Επανομής…η θάλασσα ήταν μοναδικά…κρύα…χαχα…αλλά όσο να’ναι είναι εύκολα προσβάσιμη από εδώ που μένω!
    To πρώτο μπανακι για φεεεετοοοος
    Συνεχίστε...έχουμε ακόμα πολλά να πούμε!

    melkat06
    09.05.2007, 19:48
    Ελαφόνησος... Παραλία Σίμου...

    innuendo
    09.05.2007, 22:46
    Σκιάθος!!Κουκουναριές, Μπανανα, Βρομόλιμνος..Όλες οι παραλίες υπέροχες και το όλο κλίμα του νησιού επίσης!
    redrose84
    10.05.2007, 00:34
    Εγώ φέτος είμαι για Αγιόκαμπο (παραθαλάσσιο μέρος 45' απο την Λάρισα όπου έχουμε εξωχικό) και ........ Σαντορίνηηηηηηηηη ! ! !

    Καλό μας καλοκαίρι ! ! ! ! !
    gialina_giannina
    10.05.2007, 10:01
    Κλέφτικο στη Μήλο, Άγιος Δημήτριος στην Αλόννησο, Βάλτος στην Πάργα και Μέγα Άμμος στα Σύβοτα Θεσπρωτίας. Και σχεδόν όλες οι παραλίες της Χαλκιδικής με τη χρυσή άμμο και τα σμαραγδένια νερά.


    Υ.Γ. Θέλω διακοπές τώρα!
    alex3
    10.05.2007, 14:56
    Πολύαιγος (απέναντι από την Κίμωλο), Αγ. Παύλος (Σαχτούρια ) Ν. Κρήτη, Ξύλα και Σπαθί (Τζιά), Αντίκερος ( Κουφονήσια ), Γιαννισκάρι ( Κάτω Αχαγιά ), Κυπαρίσσι (Ανατολική Πελοπόνησος )...η μιά καλύτερη από την άλλη...!!!!!!
    jacamar
    10.05.2007, 16:36
    λοιπον η καλυτερη για μένα ήταν η παραλία μετά το φαραγγι της Σαμαριας (ας βοηθίσουν οι κρητικοι για το πως την λενε γιατι εγω με τα ονόματα...!)
    Δεν ξέρω αν ήταν εξαιτιας της κούρασης απο το περπάτημα ή λόγω της καλής παρέας αλλά πραγματικά ήταν ονειρική!!

    απο νησάκια έχω επισκευτεί τα πιο μικρά και λιγότερο κοσμοπολίτικα και έχουν όλα πολύ καλές παραλίες! και η γαυδος και τα κιθυρα και ο Άγιος Ευστρατιος και η Κιμώλος!


    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!

    radio musicheaven! jacamar on air καθε Δευτέρα στις 6!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 10-05-2007 16:39 ]


    rompa
    11.05.2007, 01:03
    Μήλος και Ζάκυνθος ... Οι βόλτες με το καϊκι σε οδηγούν σε μοναδικές παραλίες

    dimitrapan
    11.05.2007, 08:48
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 10-05-2007 στις 14:56 έγραψε...

    Αντίκερος ( Κουφονήσια )


    Α πες μας ότι έχεις και σκαφάκι...

    Άντε, αν πας και φέτος, μπορεί να πετύχεις και σε καμιά παραλία εκεί γύρω...
    MichPah
    11.05.2007, 20:27
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 10-05-2007 στις 16:36 έγραψε...

    λοιπον η καλυτερη για μένα ήταν η παραλία μετά το φαραγγι της Σαμαριας (ας βοηθίσουν οι κρητικοι για το πως την λενε γιατι εγω με τα ονόματα...!)
    Δεν ξέρω αν ήταν εξαιτίας της κούρασης απο το περπάτημα ή λόγω της καλής παρέας αλλά πραγματικά ήταν ονειρική!!


    Αγία Ρούμελη είναι η τοποθεσία εκεί....!!!!!


    Επίσης στο Μπάλο ....Ελαφονήσι......Φαλάσαρνα στα Χανιά και Καλοί Λιμένες. Τρεις Εκκλησιες Ηράκλειο νότια
    sea_like_eyes
    12.05.2007, 12:30
    Πρωτο ποδι Χαλκιδικης...Σιβηρη!Ενα μερος μακρια απο την βαβουρα της Καλλιθεας μα τοσο κοντα επισης(μονο λιγα χιλιομετρα χωριζουν τις δυο περιοχες)!Τα νερα ειναι θε'ι'κα και η παραλια μαγευτικη!Ασε που το ολο σκηνικο με τα λιγα μα πανακριβα Ι.Χ τις μονοκατοικιες τους φοινικες κτλ...φερνουν κατι απο(ναι,ναι..)Miami
    clapton21
    14.05.2007, 12:46
    Λογαράς, Χρυσή ακτή και καμιά 20αριά άλλες στην Πάρο!!!
    pastella
    14.05.2007, 21:05
    Αρμενιστης (οχι με το μπουγιο...πιο πέρα), Ακτή Σπαθιές, Τριστινίκα, Πλατανίτσι, ΑηΓιώργης (Αμουλιανή).... Τελειωμό δεν εχει η Χαλκιδική, όσοι την ανακαλύψετε θα το καταλάβετε.

    Γενικά στη Χαλκιδική στο 2ο πόδι και στον κόλπο μεταξύ Σιθωνίας και Αγ.Ορους έχω κολυμπήσει σε κάτι νερά πεντακάθαρα και παραλίες για όλα τα γούστα.

    Αχ...καλοκαίρι!
    renabill
    26.08.2007, 13:07
    Μηλιά στη ΣΚΟΠΕΛΟ και Ζάκυνθος. Ειναι παραδεισοι.....
    seriousstam
    27.08.2007, 18:32
    bouties sta kathara nera tou aigaiou stois paralies tou magkanith ikarias