ελληνική μουσική
    387 online   ·  210.844 μέλη

    Ποιόν διάσημο θα θέλατε να αναστήσετε!

    KAKOFONIKS
    13.05.2007, 20:24
    Ας πούμε λοιπόν ότι μας δινόταν η δυνατότητα να αναστήσουμε κάποιον διάσημο , ποιόν θα επιλέγατε, γιατί και τι θα τον ρωτούσατε!

    Εγώ λοιπόν θα διάλεγα να αναστήσω τον Μανώλη Χιώτη , λόγο του ότι είμαι μπουζουξής και είναι ο αγαπημένος μου. Αυτό που θα τον ρωτούσα, πως τα έπαιζε όλα αυτά που έπαιζε και αν θα μπορούσε να μου τα δείξει(τσατσιάάάάάάάάάάά) !



    MarakiVas
    13.05.2007, 20:43
    Γιατί να αναστήσουμε; Άσε τους ανθρώπους εκεί που είναι, στην ηρεμία τους!
    biologist80
    13.05.2007, 20:53
    Το ΣΤΕΛΛΙΟ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ,το ΣΤΡΑΤΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ,τον ΠΑΝΟ ΓΑΒΑΛΑ και αλλους πολλους απο τους πρωτεργατες του λαικου τραγουδιου μας..
    Απειρες ερωτησεις θα ηθελα να τους κανω αλλα κυριως μια συγκεκριμενη......Τι φταιει αραγε σημερα και κυκλοφορει τετοια σαβουρα και τετοια βρωμια στον καλλιτεχνικο χωρο;...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ εκεινη την εποχη υπηρχε συναγωνισμος και παρασκηνιο αλλα η αληθεια ειναι πως οι καλλιτεχνες μεταξυ τους ειχαν και εναν αλληλοσεβασμο και περα απο αυτο βγαζαν την ψυχη τους στην πιστα....ηταν αμεση η επαφη που ειχαν με τον κοσμο....σημερα οι διαφοροι μανατζερ και ξερουμε ολοι ποιοι ειναι,θελουν τους τραγουδιστες πιονια και τους κανουν απο μονοι τους ειδωλα και αναλωσιμους ανθρωπους μιας πενταετιας..........................ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.........ΦΤΑΝΕΙ........αν θελουμε να δουμε κωμωδια η καλυτερα δραμα παμε σε θεατρο που τουλαχιστο εκει εχουν σπουδασει υποκριτικη και κανουν αψογα τη δουλεια τους.......αυτα τα ψευτοταλεντα σημερα της μιας 5 ετιας μας εχουν τρελλανει......ΕΙΜΑΙ ΣΥΜΦΩΝΟΣ με την φραση,ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ, με την προοπτικη ομως οτι αυτα τα νιατα εχουν να επιδειξουν και κατι αξιολογο και οχι μονο μπουτια,στηθη και ομορφα γαλαζια ματια.....ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΙΝΓΚ ΜΟΝΤΕΛΙΝΓΚ..........

    MichPah
    13.05.2007, 20:54
    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 13-05-2007 στις 20:43 έγραψε...

    Γιατί να αναστήσουμε; Άσε τους ανθρώπους εκεί που είναι, στην ηρεμία τους!



    Συμφωνώ κι επαυξάνω:

    Φαίνεται να περνά καλά
    άνθρωπος σα ποθάνει
    για δεν εγιάγυρε κανείς
    παράπονα να κάνει...!!!

    gogere17
    13.05.2007, 20:56
    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 13-05-2007 στις 20:43 έγραψε...

    Γιατί να αναστήσουμε; Άσε τους ανθρώπους εκεί που είναι, στην ηρεμία τους!

    σωστο κι αυτο......
    mmmyrto
    13.05.2007, 21:02
    πως ήρθε ο θάνατος
    Σε μια ξεκληρισμένη σήμερα ινδιάνικη φυλή της Καλιφόρ¬νια, στους Ποχονίτσι Μίουοκ, υπήρχε η ακόλουθη εντύπωση για την προέλευση του θανάτου:
    Όταν πέθανε ο πρώτος άνθρωπος, το Κογιότ ήταν στο Νότο. Ο Κορυδαλλός του Λιβαδιού στο βορρά. Ο νεκρός άρχισε να μυρίζει. Ο Κορυδαλλός του Λιβαδιού ένιωσε τη μυρωδιά. Δεν του άρεσε.
    Το Κογιότ είπε: «Νομίζω πως θα πρέπει να τον αναστήσω.»
    Ο Κορυδαλλός απάντησε: «Όχι, μην το κάνεις. θα γίνουν πολλοί, θα είναι πεινασμένοι και θα φά¬ει ο ένας τον άλλο.»
    Το Κογιότ ξαναείπε: «Δεν πειράζει. Δε μου αρέ¬σει να πεθαίνει ο κόσμος.»
    Ο Κορυδαλλός όμως του είπε πως δε χρειάζεται να ζουν τόσοι πολλοί και ότι θα πάρουν άλλοι τη θέση αυτών που πεθαίνουν.
    Ο άνθρωπος αποκτάει παιδιά. Οι νέοι ζουν και οι γέροι πεθαίνουν.
    Τότε το Κογιότ είπε: «Εντάξει» και έπειτα απ' αυτό οι άνθρωποι πάντα πεθαίνουν.
    Το Κογιότ είπε: «Καλύτερα να τους κάψουμε», γι’ αυτό καίμε τους νεκρούς.

    Αυτό είναι για να υποστηρίξω την άποψη ότι δεν χρειάζεται να αναστηθεί κανείς.. Πάντως αν έπρεπε να διαλέξω έναν, θε έλεγα τον CHE φυσικά..
    jacamar
    13.05.2007, 22:38
    χμμμμμ τον Rorry?? ειχε να προσφερει πολλά ακόμα στην μουσική... αλλά όντως γιατί να τουσ αναστήσουμε?? δεν μας φταίνε τπτ!
    vero
    13.05.2007, 22:40
    Kurt Cobaiaiaiaiaiaiaiiaian
    tsibitos
    13.05.2007, 23:00
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 13-05-2007 στις 20:24 έγραψε...

    Ας πούμε λοιπόν ότι μας δινόταν η δυνατότητα να αναστήσουμε κάποιον διάσημο , ποιόν θα επιλέγατε, γιατί και τι θα τον ρωτούσατε!





    και γιατί να αναστήσουμε κάποιον διάσημο, δικούς μας ανθρώπους που έχουν "φύγει" δεν έχουμε;;
    mariachi
    13.05.2007, 23:03
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 13-05-2007 στις 23:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 13-05-2007 στις 20:24 έγραψε...

    Ας πούμε λοιπόν ότι μας δινόταν η δυνατότητα να αναστήσουμε κάποιον διάσημο , ποιόν θα επιλέγατε, γιατί και τι θα τον ρωτούσατε!





    και γιατί να αναστήσουμε κάποιον διάσημο, δικούς μας ανθρώπους που έχουν "φύγει" δεν έχουμε;;




    Συμφωνώ!
    vouliakis
    13.05.2007, 23:48
    (Μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία.)
    KAKOFONIKS
    14.05.2007, 10:25
    Είπα αν είχαμε την δυνατότητα να αναστήσουμε μόνο ένα καλλιτέχνη!
    Αν είχαμε την δυνατότητα να αναστήσουμε ένα δικό μας άνθρωπο θα ήταν πολύ δύσκολη επιλογή γιατί όταν έχεις πολλούς αγαπημένους χάσει ποιόν θα πρωτοαναστήσεις!


    renabill
    27.05.2007, 03:29
    Τον Χατζηδάκη.Νομίζς θα είχε πολλά να προσφέρει ακόμα στη μουσική
    jamesmorrison
    30.05.2007, 12:34
    mallon ton jim morrison gia na kaname 1 live parea....:)
    mary_p15
    08.07.2007, 03:25
    Τον George των Beatles και τον Kurt των Nirvana(οχι πως ακουω Ν. αλλα αφου ολοι λενε οτι την αξιζει την........ ανασταση οκ.....)

    4 πράγματα στη ζωή δεν γυρίζουν πίσω...
    -οι στιγμές που ζήσαμε
    -τα λόγια που είπαμε
    -οι πράξεις που κάναμε
    -και οι ευκαιρίες που χάσαμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_p15 στις 08-07-2007 03:32 ]


    KAKOFONIKS
    09.07.2007, 10:02
    Βλέπω πως πάμε αρκετά καλά ενώ όταν ξεκίνησα το τοπικ έγραψα ποιόν θα επέλεγα με κάνατε να θέλω να αλλάξω την γνώμη μου και την επιλογή μου!
    Liza32
    09.07.2007, 10:18
    Τον Elvis Prestley! Και θα τον ρωτούσα τι κατάλαβε που έχασε τη ζωή του απο τα ναρκωτικά!
    Billy1993Boy
    14.07.2007, 22:10
    Kurt Cobain και Che Guevara!!!!






    επισυναπτόμενα: Kurt_Cobain.jpg che-guevara-red-5000280.jpg 
    despinakontogianni
    16.07.2007, 16:55
    Αν είχα αυτή τη δυνατότητα νομίζεις πως μόνο έναν θα αναστήσω;Και γιατί να είναι διάσημος;
    KAKOFONIKS
    17.07.2007, 09:16
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 14-05-2007 στις 10:25 έγραψε...

    Είπα αν είχαμε την δυνατότητα να αναστήσουμε μόνο ένα καλλιτέχνη!
    Αν είχαμε την δυνατότητα να αναστήσουμε ένα δικό μας άνθρωπο θα ήταν πολύ δύσκολη επιλογή γιατί όταν έχεις πολλούς αγαπημένους χάσει ποιόν θα πρωτοαναστήσεις!





    Ε μην κάνουμε τις ίδιες ερωτήσεις!!!!!