ελληνική μουσική
    739 online   ·  210.833 μέλη

    Τι synth να αγοράσω;

    coffee
    18.05.2007, 23:38
    Kalispera!!!
    endiaferomai na parw ena Synth kai den kserw poio...any idea??
    to thelw gia live pou elpizw na ginoun..kai na exei kalo ixo kai dynatotites(eukolo stin xrisi,ixous ktl)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-07-2007 16:50 ]


    antonLOrd
    20.05.2007, 11:47
    Καλησπέρα καταρχήν και καλώς όρισες..
    Για πόσα χρήματα μιλάμε...?
    Με είδος ασχολείσαι κατά κύριο λόγο..?
    LawREnCe
    25.07.2007, 01:50
    file basika prepei prota na na baleis orio sto oikonomiko.apo ekei k meta tha deis ti sou kanei.texnologika korg k roland einai apo tous isxurous tou tomea.ena triton extreme h ena fantom tha sou ekane pantos anexarthta apo to ti paizeis.tha boleyteis k me ta dyo.tromeres dynatothtes.tsekare k to m3 ths korg.to mhxanhma xefyge...
    noizreduction
    25.07.2007, 02:04
    Επισης, να μην ξεχασουμε και την Yamaha, που σαν εταιρια στην Ελλαδα την εχουμε ξεχασμενη λογω κακου αντιπροσωπου, ομως στο εξωτερικο χαιρει μεγαλης εκτιμησης. Σαν κατοχος αρκετων yamaha μηχανηματων, μπορω να εγγυηθω πως τα motif ειναι εκπληκτικη επιλογη.
    Καλο θα ηταν να κοιταξεις και την Alesis με το Fusion. Στα 1100Ε περιπου, ειναι αρκετα ανταγωνστικο, ασχετα εαν η εταιρια ( Alesis ) το πρωθησε με κακο τροπο και το εβγαλε βιαστικα. Εδω και 2 χρονια, πολλοι χρηστες του, δημιουργησαν δικα τους samples και ετσι το μηχανημα πεταει.
    coffee
    25.07.2007, 22:05
    παιδια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!!

    Αλλα εκανα ηδη την επιλογη μου προ ενος μηνος περιπου

    καταληξα στο yamaha to Motif ES ελπιζω να εκανα καλη επιλογη
    διαφορετικα.....
    ειδα και το triton extreme αλλα 2000 παρα πολλα....
    Roland υπάρχει στιν ελλαδα??γιατι πουθενα δεν βρηκα..
    noizreduction
    25.07.2007, 22:12
    Roland φερνει ο Στολλας στην Πατρα. Βεβαια μην ανησυχεις, δεν χρειαζεται να πας μεχρι εκει Βρες εναν αντιπροσωπο του στην περιοχη που μενεις. Λογω της μεγαλης ποικιλιας εταιριων που φερνει, σιγουρα θα βρεθει καποιο καταστημα εκει κοντα σου που να προμηθευεται εξοπλισμο απο τον Στολλα.
    Το motif ηταν η 2η μου επιλογη μετα το S80 της ιδιας εταιριας. Προσωπικα το θεωρω ευελικτο για live και ηχογραφησεις, χωρις ιδιαιτερο βαρος, με πολυ καλο κλαβιε ( καλυτερο απο triton le και tr ) και ωραιους ηχους.
    Θα βρεις αρκετη βοηθεια και απο forum στο internet.
    Καλοπαιχτο.
    deathminor88
    26.07.2007, 21:56
    Roland exei sth lewforo mesogeiwn ligo meta to upourgeio e8nikhs amunas (sta 300 metra epi ths lewforou, dipla sthn hxoruppansh)
    12plus
    29.07.2007, 00:33
    Παράθεση:

    Το μέλος coffee στις 25-07-2007 στις 22:05 έγραψε...

    παιδια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!!

    Αλλα εκανα ηδη την επιλογη μου προ ενος μηνος περιπου

    καταληξα στο yamaha to Motif ES ελπιζω να εκανα καλη επιλογη
    διαφορετικα.....
    ειδα και το triton extreme αλλα 2000 παρα πολλα....
    Roland υπάρχει στιν ελλαδα??γιατι πουθενα δεν βρηκα..



    Δεν πιστεύω πως με τα λεφτά που έδωσες υπάρχει καλύτερη επιλογή σήμερα Έχω το MOTIF ES6 εδώ και ένα χρόνο και είμαι πραγματικά υπερευχαριστημένος... Καλοφάγωτο

    Υ.Γ. Ξεχάσαμε την Kurzweil παιδιά, τη μητέρα των εταιριών των σημερινών workstations
    Υ.Γ.2 Όντως εκεί που λέει ο/η deathminor88 είναι η Roland, μέσα στην ηχορύπανση ...
    mak25
    12.08.2007, 19:59
    Ειδικα το κ 2600 κορυφη αν και παλιο!!!
    LawREnCe
    13.09.2007, 18:35
    kala k ta kurz den leme,alla den einai oute korg oute roland....apexei arketa