ελληνική μουσική
    500 online   ·  210.844 μέλη

    θα θελατε να πεταξετε μακρια απο ολους και όλα

    Ashley
    08.06.2007, 16:27
    Θα θελατε να πεταξετε μακρια απο ολους και όλα και αν ναι γιατι
    ???????


    sea_like_eyes
    08.06.2007, 16:39
    Καταρχήν παίζει να φοβάμαι τα ύψη…οδικώς πάλι…χλωμό…μέσω θάλασσας χμμμ,το σκηνικό με το SeA είναι πρόσφατο…on foot…που να φτάσω ο άνθρωπος?παλι θα με βρουν…
    Καλά είμαι κι εδώ…

    tolaruba
    08.06.2007, 16:53
    Ναι!
    Γιατι εδω δε μπορω να ζησω ηρεμα ουτε τη μοναξια μου.
    melkat06
    08.06.2007, 17:02
    Ναι, γιατί θα ήθελα να διαμορφώσω την ζωή μου με νέες βάσεις....
    kotsos_007
    08.06.2007, 17:07
    nai gt den mporw tis erwtsiseis den mporw tis eksigiseis den mporw tin piesi to agxos.... thelw na koitaw apla enan katharo ourano kai mia katagalani thalassa....
    busted
    08.06.2007, 17:12
    Οχι γιατι οσο ομορφα και να ηταν εκει θα ημουν μονος μου και τη
    μοναξια δεν την αντεχω... Αν ηταν να παω με φιλους (και φιλες...)
    τοτε θα πηγαινα και μαλιστα τρεχοντας!!
    vero
    08.06.2007, 17:19
    ναι γιατι τα βαρεθηκα ολα και ολους.... θελω να αλλαξω κοσμο αλλα που?
    athinouli24
    08.06.2007, 18:05
    Ναι!
    Γιατι κουράστικα....Θέλω να ηρεμήσω.... Να πετάξω όμως να πάω που;αυτό ψάχνω ακόμα....
    manblaz
    08.06.2007, 18:08
    και ποιος σας ειπε οτι εκει που θα πεταξετε θα ειναι καλυτερα????
    xarisson
    08.06.2007, 18:19
    Κάποτε ήθελα ναι...τώρα προτιμώ να μείνω εδώ που είμαι και να κάνω τα πάντα όπως τα θέλω εγώ,να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου,χωρίς να χρειάζεται να φύγω ή να ξεφύγω απο κάτι
    tolaruba
    08.06.2007, 18:55
    Παράθεση:

    Το μέλος manblaz στις 08-06-2007 στις 18:08 έγραψε...

    και ποιος σας ειπε οτι εκει που θα πεταξετε θα ειναι καλυτερα????


    Kanis!ma an de dokimasis de 8a ma8is
    uNick
    08.06.2007, 18:59
    Παράθεση:
    Το μέλος manblaz στις 08-06-2007 στις 18:08 έγραψε...

    και ποιος σας ειπε οτι εκει που θα πεταξετε θα ειναι καλυτερα????

    ...και προσθέτω:

    Ή, ποιός σας είπε ότι εκεί που θα πάτε δεν θα σας ακολουθήσει οτιδήποτε σας βασανίζει και σας κάνει να θέλετε να φύγετε?

    Καθίστε εκεί που είστε... Βάλτε κάτω τα προβλήματα ένα-ένα, και με θάρρος, πυγμή και τσαμπουκά, λύστε τά!!!! Ξεπαστρέψτε τά!!!!!

    athinouli24
    08.06.2007, 19:05
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 08-06-2007 στις 18:59 έγραψε...


    ...και προσθέτω:

    Ή, ποιός σας είπε ότι εκεί που θα πάτε δεν θα σας ακολουθήσει οτιδήποτε σας βασανίζει και σας κάνει να θέλετε να φύγετε?

    Καθίστε εκεί που είστε... Βάλτε κάτω τα προβλήματα ένα-ένα, και με θάρρος, πυγμή και τσαμπουκά, λύστε τά!!!! Ξεπαστρέψτε τά!!!!!



    Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο...Μάζι μας θα μείνουν τα προβλήματα, απλά πιστεύω οτι μακριά απο όλους και απο όλα κάποιες φορές λύνονται πιο εύκολα...
    MarakiVas
    08.06.2007, 19:08
    Ναι θα ήθελα.Αλλά οχι για πολύ καιρό.Είναι στιγμές που έρχονται όλα μαζεμένα και εκείνη τη στιγμή θέλω να φύγω όσο το δυνατόν πιο μακριά.. Κάποιες φορές τα καταφέρνω και φεύγω,ευτυχώς!
    uNick
    08.06.2007, 19:55
    Παράθεση:
    Το μέλος athinouli24 στις 08-06-2007 στις 19:05 έγραψε...
    ...πιστεύω οτι μακριά απο όλους και απο όλα κάποιες φορές λύνονται πιο εύκολα...

    Πιο εύκολα λύνονται όταν θέλεις να τα λύσεις, είτε είσαι "εντός έδρας" είτε μακρυά! Επιπλέον, όμως, στο "εντός έδρας" παιχνίδι παίζεις με τους δικούς σου όρους και με την άνεση και ασφάλεια που νιώθεις στον δικό σου χώρο, οπότε οι πιθανότητες να λύσεις το πρόβλημα είναι πολύ περισσότερες, και το λύνεις και πιο γρήγορα...
    alexia-vicky
    08.06.2007, 20:17
    Παράθεση:

    Το μέλος xarisson στις 08-06-2007 στις 18:19 έγραψε...

    Κάποτε ήθελα ναι...τώρα προτιμώ να μείνω εδώ που είμαι και να κάνω τα πάντα όπως τα θέλω εγώ,να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου,χωρίς να χρειάζεται να φύγω ή να ξεφύγω απο κάτι



    Συμφωνώ απόλυτα

    Σημειώνοντας, πως σκέφτηκα και το εθνικό πένθος που θα κηρυχτεί λόγω του χαμού μου
    tolaruba
    08.06.2007, 21:04
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 08-06-2007 στις 18:59 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος manblaz στις 08-06-2007 στις 18:08 έγραψε...

    και ποιος σας ειπε οτι εκει που θα πεταξετε θα ειναι καλυτερα????

    ...και προσθέτω:

    Ή, ποιός σας είπε ότι εκεί που θα πάτε δεν θα σας ακολουθήσει οτιδήποτε σας βασανίζει και σας κάνει να θέλετε να φύγετε?

    Καθίστε εκεί που είστε... Βάλτε κάτω τα προβλήματα ένα-ένα, και με θάρρος, πυγμή και τσαμπουκά, λύστε τά!!!! Ξεπαστρέψτε τά!!!!!



    Συμφωνω με αυτα που λες και εισαι σωστος! Αλλα ειναι και καποια πραγματα που δε λυνονται.Οπως πχ αρνητικα συναισθηματα.Η μοναξια,η απελπισια.Αυτα δεν αντιμετωπιζονται.Μπορει να βρεθει κατι που να σου απαληνει απλα το πονο.Εγω με την φραση θελετε να πεταξετε μακρυα απο ολα αυτο εννοω.Σε κοσμο δλδ χωρις προβληματα και εννοιες.
    Δεν υπαρχει το ξερω
    ph
    09.06.2007, 10:47

    Αν και σιγά σιγά διαμορφώνω τη ζωή μου όπως τη θέλω, με τις επιτυχίες μου, τις ήττες και τα παραστρατήματα, θα ήθελα να πετάξω μακρυά. ΄Οχι για πάντα. Αλλά θα ήθελα να βρεθώ όπως λέει κι η Χαρούλα

    σ' ένα τόπο μακρυνό και κανείς να μη με ξέρει
    να 'χω να μιλώ, πότε στο Θεό, πότε σ' άνθρωπο περαστικό.

    Παραδείγματος χάρη να με λένε (μη με παρεξηγείτε) Μαρία...

    Να πάω και να πηγαίνω κάπου, σε άγνωστη χώρα, που δεν έχει τουρισμό πολύ. Να αφήνομαι, να ηρεμώ, να με χαιδεύει το κύμα, η άμμος. ΄Ολη μου η δημιουργία να είναι κοχύλια στη σειρά και σχήματα στην άμμο. Να κυκλοφορώ γυμνός στην παραλία και με το σώβρακο στην πόλη. Να παίζω με άγνωστα παιδάκια. Τα μεσημέρια να διαβάζω. Τα βράδυα να πίνω ένα ποτό με ξένους ανθρώπους. Και όλο το πρωί και το απόγευμα στη θάλασσα. Να περνάνε πλοία και να τους γυρίζω την πλάτη. Να παίζω με τις γάτες. Να μην έχω τηλέφωνο, ίντερνετ, κομπιούτερ, τηλεόραση, ραδιόφωνο. Μόνο ένα πικ απ να παίζω παλιούς δίσκους. Τίποτα καινούργιο. Τίποτα της τελευταίας λέξης και της τεχνολογίας. Να αφοδεύω πίσω από θάμνους, να κατουράω τη θάλασσα, να αυνανίζομαι οπουδήποτε, να κάνω σεξ με άγνωστα πλάσματα (και παρτούζες). Τα μεσημέρια μυθιστόρημα, το βράδυ ποίηση. Τα ξημερώματα προσευχή. Να μην έχω ιδέα τι συμβαίνει στον πλανήτη. Να έχω όμως μερικά βασικά καλλυντικά μαζί μου και ένα αξιοπρεπές δωμάτιο με ντουζ. Στη μικρή πόλη άλλοτε να κυκλοφορώ μεταμφιεσμένος και κανείς να μην παρεξηγεί. Κάποτε να ντύνομαι γυναίκα και άλλοτε Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. Οι ντόπιοι διακριτικά να μου αφήνουν φρούτα στο παράθυρο. Και που και που να γράφω κανένα γράμμα στην πατρίδα, στους φίλους. Πως περνάω. Τι είδα στη θάλασσα. Πόσο σπέρμα ξόδεψα. Ε... αυτά.
    Ashley
    09.06.2007, 11:21
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 08-06-2007 στις 18:59 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος manblaz στις 08-06-2007 στις 18:08 έγραψε...

    και ποιος σας ειπε οτι εκει που θα πεταξετε θα ειναι καλυτερα????

    ...και προσθέτω:

    Ή, ποιός σας είπε ότι εκεί που θα πάτε δεν θα σας ακολουθήσει οτιδήποτε σας βασανίζει και σας κάνει να θέλετε να φύγετε?

    Καθίστε εκεί που είστε... Βάλτε κάτω τα προβλήματα ένα-ένα, και με θάρρος, πυγμή και τσαμπουκά, λύστε τά!!!! Ξεπαστρέψτε τά!!!!!




    έχετε ένα δίκιο σ' αυτά που λέτε αλλά όπως κι αν το κάνουμε συμφωνω ότι δεν πρεπει να τρέχουμε μακριά από τα προβλήματα μας και να παραμένουμε εκεί να τα πολεμάμε όλα λύνονται .... Αλλά αν δεν αποδεχθεις τον ευατό σου πως θα γίνεις αποδεχτός από τους άλλους ??

    Συμπερασματικά θα πας σε πολλά μερη μεχρι να βρείς το καταληλότερο για σ'ένα που δεν θα έχει αρνητικους παράγοντες και αν έχει να φροντίσεις να τους εξαφανίσεις.... Εδώ που ζούμε τώρα ότι κι αν προσπαθήσεις να κανεις και είναι αντίθετο στην λογική των γύρω σου θα σε θεωρίσουν τρελλάρα και παράλογο ...

    γενικά δεν μπορείς να αντιδράσεις εξολοκλήρου ....
    rompa
    11.06.2007, 09:16
    Το σκέφτομαι συχνά αλλά .... είναι ακριβά τα αεροπλάνα!