ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.820 μέλη

    Κυκλοφόρησε ο νέος δίσκος του Θοδωρή Πανά

    akis-S
    20.06.2007, 20:08

    Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΣ κυκλοφορεί την νέα του δισκογραφική δουλειά από την MELON MUSIC με τίτλο «TAXI». Είναι ένα CD single με 4 ποπ - ροκ τραγούδια
    Την προσωπική τους σφραγίδα σ’ αυτό το νέο CD single έχουν βάλει οι : Νίκος Βαξαβανέλης και Παντελής Καραμανής ( στίχους ). Παναγιώτης Μπρακούλιας, Πέτρος Καρβούνης και Τόνυ Κονταξάκης ( Μουσική - Ενορχήστρωση ). Επιμέλεια Παραγωγής: ΤΟΝΥ ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ

    Ο Θοδωρής Πανάς γεννήθηκε στην Αθήνα. Σε ηλικία 6 ετών ξεκίνησε ενόργανη γυμναστική και σε ηλικία 9 ετών άρχισε σπουδές χορού στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Ξεκίνησε με το σύστημα ( Royal Academy of dancing ) παίρνοντας τα διπλώματα Elementary, Intermediate και Advanced διάκριση και ακολούθησαν σπουδές στις σχολές χορού του Φώτη Μεταξόπουλου και της Κρατικής Σχολής Ορχηστρικής Τέχνης.
    . Έχει κάνει ιδιαίτερα μαθήματα φωνητικής με την Karen Solomon και την Julie Massino
    Τα πρώτα του βήματα στο τραγούδι τα κάνει δίπλα στην Μαρινέλλα, όπου συνεργάστηκαν μαζί στο θέατρο REX και στην ΠΥΛΗ ΤΟΥ ΑΞΙΟΥ στην Θεσσαλονίκη. Στην συνέχεια ακολουθεί μια μεγάλη συνεργασία με την Άννα Βίσση, στο ΧΑΟΣ, στο RIBA`S και με τον Πασχάλη Τερζή στο REX.
    Επίσης συνεργάστηκε με τους:Χρήστο Δάντη, Τάκη Ζαχαράτο, Γιώργο Μαρίνο, Αντώνη Ρέμο

    EUROVISION SONG CONTEST 2005
    Συμμετείχε ως χορευτής και κάνοντας φωνητικά στο Number One, με την Έλενα Παπαρίζου.

    Έχει λάβει μέρος σε πολλά musicals ως Performer
    ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2005 – 2006 ˝Saturday night fever˝ Θέατρο ΒΕΜΠΟ, στο ρόλο του Bobby C

    1) ΤΑΧΙ 2) ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ 3) ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ 4) ΖΩ

    Άκης Σείριος akis@melon-music.com
    Υπεύθυνος Δημοσίων σχέσεων







    επισυναπτόμενα: exofilloPANAS1.jpg 
    agapanthos
    20.06.2007, 21:05

    αχαχαχαχαχαααα ίδιος ο Μητροπάνος νέος με μαλλιά και χρώματα
    kadmilos
    20.06.2007, 21:29
    Ειναι το παλικαρι που κανει τουμπες? Που ειχε παει στο ριαλιτυ και εκεινη η ωραια κυρια(δεν θυμαμαι το ονομα της) τον ρωτησε με τροπο: Εσεις κανετε τουμπες?? Το καταφερε τελικα το παιδι να βγαλει δισκο. Τελικα οι τουμπες πιανουν
    Aiolos_m
    20.06.2007, 21:51
    Νομίζω η τόση ειρωνία για κάποιον που ούτε από τα παρατράγουδα βγήκε ούτε από τα μεσημεριανά κουτσομπολιά είναι, αν όχι πικρόχολη, απλά περιττή. Η εταιρία του κου Πάνα έστειλε ένα δελτίο τύπου και όχι ένα φυλλάδιο στην κολόνα. Σεβασμός λίγο στην δουλειά του άλλου, ακόμα και αν δεν την θεωρούμε καλή. Μην εκφυλιζόμαστε τελείως. Εξάλλου, προσβάλει και την εικόνα της μουσικής μας κοινότητας που, φυσικά, δεν έχει να κάνει με τις παραπάνω απαντήσεις.

    Αυτά.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 20-06-2007 21:51 ]


    kadmilos
    20.06.2007, 21:59
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 20-06-2007 στις 21:51 έγραψε...

    Νομίζω η τόση ειρωνία για κάποιον που ούτε από τα παρατράγουδα βγήκε ούτε από τα μεσημεριανά κουτσομπολιά είναι, αν όχι πικρόχολη, απλά περιττή. Η εταιρία του κου Πάνα έστειλε ένα δελτίο τύπου και όχι ένα φυλλάδιο στην κολόνα. Σεβασμός λίγο στην δουλειά του άλλου, ακόμα και αν δεν την θεωρούμε καλή. Μην εκφυλιζόμαστε τελείως. Εξάλλου, προσβάλει και την εικόνα της μουσικής μας κοινότητας που, φυσικά, δεν έχει να κάνει με τις παραπάνω απαντήσεις.

    Αυτά.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 20-06-2007 21:51 ]





    Σε εμενα αναφερεσαι? Δεν ακουσα την δουλεια του, μπορει ναναι καλη.Ασχετο ομως αυτο.. Τουμπες εκανε το παλικαρι δε νομιζω να ειπα ψεμματα. Και οσο για το τι ειναι περιττο και τι οχι, δε νομιζω να σου πεφτει λογος. Προσεχε με τους χαρακτηρισμους γιατι δεν χαρακτηρισα κανεναν. Μπορω να σε χαρακτηρισω και χειροτερα απο εκφυλλο αν θελω.

    Aiolos_m
    20.06.2007, 22:10
    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 20-06-2007 στις 21:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 20-06-2007 στις 21:51 έγραψε...

    Νομίζω η τόση ειρωνία για κάποιον που ούτε από τα παρατράγουδα βγήκε ούτε από τα μεσημεριανά κουτσομπολιά είναι, αν όχι πικρόχολη, απλά περιττή. Η εταιρία του κου Πάνα έστειλε ένα δελτίο τύπου και όχι ένα φυλλάδιο στην κολόνα. Σεβασμός λίγο στην δουλειά του άλλου, ακόμα και αν δεν την θεωρούμε καλή. Μην εκφυλιζόμαστε τελείως. Εξάλλου, προσβάλει και την εικόνα της μουσικής μας κοινότητας που, φυσικά, δεν έχει να κάνει με τις παραπάνω απαντήσεις.

    Αυτά.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 20-06-2007 21:51 ]





    Σε εμενα αναφερεσαι? Δεν ακουσα την δουλεια του, μπορει ναναι καλη.Ασχετο ομως αυτο.. Τουμπες εκανε το παλικαρι δε νομιζω να ειπα ψεμματα. Και οσο για το τι ειναι περιττο και τι οχι, δε νομιζω να σου πεφτει λογος. Προσεχε με τους χαρακτηρισμους γιατι δεν χαρακτηρισα κανεναν. Μπορω να σε χαρακτηρισω και χειροτερα απο εκφυλλο αν θελω.




    Συγγνώμη κιόλας που προσπαθώ να υπερασπιστώ το δικαίωμα του κάθε ένα να παρουσιάζει τη δουλειά του μέσα σε ενα σοβαρό site της τάξεως του MusicHeaven. Αν είναι να κοροϊδεύουμε τον καθένα επαγγελματία εδώ μέσα που δεν μας αρέσει, συγγνώμη αλλά δεν θα πάρω. Ούτε εμένα μου αρέσε ο Πάνας και η μουσική του και η κίνησή του και το στυλ του και όλα. Μπορώ να το διατυπώσω όμως χωρίς να τον χλευάζω. Και τα παραπάνω σχόλια μόνο χλεύη μπορώ να τα χαρακτηρίσω.

    Εσύ πώς τα χαρακτηρίζεις; Πολιτισμένη έκφραση; Και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά αλλά και στους τρεις. Και όσον αφορά ό,τι διατυπωνεται εδώ μέσα είναι στην κρίση όλων εφόσον διατυπώνεται στην δημόσια συζήτηση.

    Χαρακτήρισέ με όπως θες. Τεκμηρίωσέ το μόνο γιατί αλλιώς θα εκτεθείς.
    pastella
    20.06.2007, 22:19
    Χαμηλα λιγο τη μπαλα παιδια. Δεν χρειαζεται να γινουμε κατινες. Και προσοχη στις εκφρασεις μας προς αλλα μελη.
    kadmilos
    20.06.2007, 22:25
    Οπως το τεκμηριωσες και εσυ δηλαδη..lol..
    Εσυ το βλεπεις σαν χλευασμο, εγω οχι. Λεω απλα οτι οι τουμπες πιανουν. Ο καθενας καταλαβαινει οτι θελει. Αν εσυ νιωθεις οτι κοροιδευω το παιδι προβλημα σου. Πιο πολυ μπορει να κριτικαρω εμμεσα την γενικοτερη κατασταση που απαιτει τουμπες και τετοια.
    Και μπορω να σε χαρακτηρισω κομπλεξικο που νομιζεις οτι ειρωνευομαι αλλα δεν το κανω γιατι σεβομαι το επιπεδο της μουσικης κοινοτητας
    Spotlight_Dancer
    20.06.2007, 22:39
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 20-06-2007 στις 21:51 έγραψε...

    Νομίζω η τόση ειρωνία για κάποιον που ούτε από τα παρατράγουδα βγήκε ούτε από τα μεσημεριανά κουτσομπολιά είναι, αν όχι πικρόχολη, απλά περιττή. Η εταιρία του κου Πάνα έστειλε ένα δελτίο τύπου και όχι ένα φυλλάδιο στην κολόνα. Σεβασμός λίγο στην δουλειά του άλλου, ακόμα και αν δεν την θεωρούμε καλή. Μην εκφυλιζόμαστε τελείως. Εξάλλου, προσβάλει και την εικόνα της μουσικής μας κοινότητας που, φυσικά, δεν έχει να κάνει με τις παραπάνω απαντήσεις.

    Αυτά.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 20-06-2007 21:51 ]





    Καλο ειναι παντως να δειχνετε την ιδια ευαισθησια οταν γραφετε στα τοπικς για "μαυρες λιστες τραγουδιστων" συμπεριλαμβανοντας καλλιτεχνες οπως ο Μ.Χριστοδουλοπουλος,ο Ν.Σφακιανακης κλπ...
    Aiolos_m
    20.06.2007, 22:41
    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 20-06-2007 στις 22:25 έγραψε...

    Οπως το τεκμηριωσες και εσυ δηλαδη..lol..
    Εσυ το βλεπεις σαν χλευασμο, εγω οχι. Λεω απλα οτι οι τουμπες πιανουν. Ο καθενας καταλαβαινει οτι θελει. Αν εσυ νιωθεις οτι κοροιδευω το παιδι προβλημα σου. Πιο πολυ μπορει να κριτικαρω εμμεσα την γενικοτερη κατασταση που απαιτει τουμπες και τετοια.


    Εντάξει, παίξε και με τις λέξεις τώρα. Βγάλε με και τρελό ότι δεν τον κοροϊδεύεις. Δεν σας υποχρέωνει κανεις να συμπαθήσετε τον Πάνα, απλά οι χαρακτηρισμοί αυτοί μόνο σεβασμό δεν δείχνουν. Και είναι πασιφανές. Και αν θέλετε ένα site που ο καθένας δεν σέβεται την κοινότητα που έχει δημιουργηθεί (μεταξύ αυτών και ο Akis-S κι εγώ κι εσύ και όλοι) και τον σκοπό που αυτή υπηρετεί τότε σου είπα, δεν θα πάρω.

    Παράθεση:

    Και μπορω να σε χαρακτηρισω κομπλεξικο που νομιζεις οτι ειρωνευομαι αλλα δεν το κανω γιατι σεβομαι το επιπεδο της μουσικης κοινοτητας



    Η μουσική κοινότητα σε ευχαριστεί που την σέβεσαι αλλά σε παρακαλεί και να το δείξεις έμπρακτα. Κι αν έχεις κάτι επί προσωπικού σε πμ. Εδώ σχολιάζουμε τις θέσεις που διατυπώθηκαν και το ύφος τους, όχι εμάς τους ίδιους. Για να μην ξεφεύγει και το τόπικ. Τα άλλα είναι κατινιές.
    Aiolos_m
    20.06.2007, 22:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 20-06-2007 στις 22:39 έγραψε...
    Καλο ειναι παντως να δειχνετε την ιδια ευαισθησια οταν γραφετε στα τοπικς για "μαυρες λιστες τραγουδιστων" συμπεριλαμβανοντας καλλιτεχνες οπως ο Μ.Χριστοδουλοπουλος,ο Ν.Σφακιανακης κλπ...


    Αφενός το τόπικ είχε θέμα την προσωπική μας άποψη πάνω στους έλληνες καλλιτέχνες, αφετέρου δεν είδα κανέναν εδώ μέσα να αρκεστεί στο "Δεν μου αρέσει καθόλου". Είδα ειρωνία.

    Κι επίσης κε Σποτ, ψιλοάσχετο, δεν είχα δηλώσει εγώ προσωπικά Νότη και Μάκη. Αλλά ας μην ξεφεύγουμε.
    kadmilos
    20.06.2007, 23:13
    Δεν παιζω με τις λεξεις. Ενα αυτο. Αν δεν σεβομουν την μουσικη κοινοτητα θα ελεγα οτι εσυ εισαι κομπλεξικος και ξερολας,ενω ο πανας ενας γελωτοποιος που χωροπηδαει και δεν εχει φωνη. Δεν τα ειπα εγω αυτα-εσυ τα φανταστηκες γιατι οργιαζει η φαντασια σου.Και ναι! σχολιαζουμε θεσεις. Οταν λες ομως να μην εκφυλιζομαστε αυτο τι ειναι. Σχολιασμος θεσεων ή θες να παιξεις με τις λεξεις ( )
    Δεν εχω προσωπικο μαζι σου,δεν σε ξερω δεν με ξερεις οποτε τι προσωπικο να εχω?

    Τωρα στο θεμα της κοινοτητας και πως θελετε να ειναι εχω ξανατοποθετηθει και θα το κανω αλλη μια φορα. Ποιος θεσπιζει τους κανονες και ποιος αποφασιζει για το πως θα εκφραστω εγω? Μηπως εσυ παρεξηγεις εσκεμενα αυτα που λεω εγω γιατι ΘΕΣ να δεις ειρωνια?

    Και στο κατω κατω της γραφης γιατι να μην σχολιασω οπως θελω εγω? Εσυ τι εισαι? Ο αστυνομος λογου?
    Αν δεν θες και κοινοτητα με πολλες αποψεις σηkω φυγε η με πες τους συντονιστες να με κανουν μπαν κικ . Θελω ομως τεκμηριωση,γιατι δεν βλεπω να μην σεβαστηκα πουθενα τους ορους χρησης του site.


    Η ύπαρξη κανόνισμών έχει σκοπό να διατηρήσει το Forum σε υψηλό επίπεδο και όχι να περιορίσει τις δυνατότητες των μελών στην έκφραση των απόψεων τους. Προκειμένου λοιπόν να είναι αρμονική η λειτουργία του Forum, απαιτείται να τηρούνται οι ακόλουθοι κανονισμοί:

    1. Απαγορεύεται η προσβολή των Θείων, η αποστολή εθνικιστικών, ρατσιστικών, ξενοφοβικών, σεξιστικών και ομοφοβικών μηνυμάτων και η αποστολή υλικού που υπόκειται σε copyright ή σκοπεύει στην διαφήμιση προϊόντων και υπηρεσιών.
    2. Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ γραμμάτων.
    3. Πρέπει να αποφεύγεται η χρήση greeklish, όποτε αυτό είναι δυνατό.
    4. Απαγορεύεται η διάδοση ψευδών ειδήσεων ή η δημιουργία θεμάτων με τίτλο που παραπλανεί τους χρήστες σε σχέση με το περιεχόμενο του μηνύματος που ακολουθεί.
    5. Πρέπει να αποφεύγεται η δημιουργία νέων θεμάτων με περιεχόμενο που ήδη καλύπτεται από άλλο θέμα. Επειδή ασφαλώς δεν είναι εύκολη η αναζήτηση μέσα σε όλα τα posts που έχουν σταλεί ως τώρα, συνίσταται η αναζήτηση ανάμεσα στα πιο πρόσφατα posts.
    6. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η προβολή οποιασδήποτε παραπομπής (link) στο Διαδίκτυο σε σελίδες που έχουν κερδοσκοπικό χαρακτήρα ή περιλαμβάνουν περιεχόμενο που δεν τηρεί τους κανόνες της πρότασης 1. Σε περίπτωση που θέλετε να προτείνετε μια παραπομπή που νομίζετε ότι μπορεί να εμπίπτει στα παραπάνω ή παραπομπή που εμπίπτει στα παραπάνω, αλλά πιστεύετε ότι θα ήταν χρήσιμο να έχουν γνώση τα μέλη του MusicHeaven.gr, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους συντονιστές του Forum.
    7. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η αποστολή μηνυμάτων σε μέλος που θίγουν κατ΄ οιοδήποτε τρόπο την προσωπικότητα και την υπόσταση του μέλους αυτού. Κάθε γνώμη, όσο ακραία και αν είναι, πρέπει να ακουστεί, αλλά χωρίς τη χρήση προσβλητικών εκφράσεων και ανήθικου λεξιλογίου.
    8. Πρέπει να αποφεύγονται οι συζητήσεις σε άλλη γλώσσα από την ελληνική. Eπιτρέπεται η μεμονωμένη χρήση λέξεων/προτάσεων σε ξένη γλώσσα.
    9. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων (τηλέφωνα, διευθύνσεις, ονοματεπώνυμα) άλλων μελών χωρίς την άδειά τους.
    9. Κάθε μέλος όταν ξεκινά κάποιο νέο topic πρέπει να επιλέγει την κατάλληλη κατηγορία που θα το εντάξει. Πχ. είναι λάθος ένα topic με τίτλο "Ο νέος δίσκος του καλλιτέχνη Χ" να μπει στην κατηγορία "Συναυλίες". Πρέπει ασφαλώς να μπει στην κατηγορία "Δισκογραφία".
    10. Κάθε μέλος έχει την υποχρέωση να σέβεται τις παρατηρήσεις και τις αποφάσεις των συντονιστών και να συμμορφώνεται με αυτές.




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kadmilos στις 20-06-2007 23:21 ]


    Spotlight_Dancer
    20.06.2007, 23:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 20-06-2007 στις 22:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 20-06-2007 στις 22:39 έγραψε...
    Καλο ειναι παντως να δειχνετε την ιδια ευαισθησια οταν γραφετε στα τοπικς για "μαυρες λιστες τραγουδιστων" συμπεριλαμβανοντας καλλιτεχνες οπως ο Μ.Χριστοδουλοπουλος,ο Ν.Σφακιανακης κλπ...


    Αφενός το τόπικ είχε θέμα την προσωπική μας άποψη πάνω στους έλληνες καλλιτέχνες, αφετέρου δεν είδα κανέναν εδώ μέσα να αρκεστεί στο "Δεν μου αρέσει καθόλου". Είδα ειρωνία.

    Κι επίσης κε Σποτ, ψιλοάσχετο, δεν είχα δηλώσει εγώ προσωπικά Νότη και Μάκη. Αλλά ας μην ξεφεύγουμε.



    Αφενος και οι παραπανω την προσωπικη τους γνωμη εξεφρασαν,αφετερου το προαναφερθεν τοπικ με τη μαυρη λιστα ειναι γεματο ειρωνια για πολλους και διαφορους.

    Οσο για το τελευταιο ειναι οντως ψιλοασχετο,μιας και εγω αφενος χρησιμοποιησα τους συγκεκριμενους καλλιτεχνες ως παραδειγμα και τιποτε παραπανω,και αφετερου δεν ανεφερα πουθενα το ονομα σου.

    Και για να μην παρει εκταση το θεμα,συμφωνω απολυτα μαζι σου για την περιπτωση του Θοδωρη Πανα.Αυτο που βρισκω ενοχλητικο ειναι η ανιση αντιμετωπιση.Και ισως τελικα,τοπικς σαν το προαναφερθεν εχουν δημιουργησει το κλιμα ειρωνιας που διαπιστωνεις αυτη τη στιγμη.
    ph
    20.06.2007, 23:17

    Δηλαδή το ότι ο Πάνας δεν βγήκε από την Πάνια είναι καλό?


    XeniaRodo
    20.06.2007, 23:38
    κοίτα, κι εγώ το πρώτο που σκέφτηκα -χωρίς να το ξέρω το παιδί- ήταν
    "ωραίο κραγιόν".....

    και στο κάτω κάτω, αν δεν θέλουν να σκέφτεται ο κόσμος έτσι, να μην προκαλούν.....
    LathosPathos
    21.06.2007, 00:35
    Παράθεση:

    Το μέλος betatzis στις 21-06-2007 στις 00:28 έγραψε...


    Θα χεστούμε στη χαρτούρα

    Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα,
    παιδί-λάστιχο και σβούρα ,
    ήσουν βασιλιάς στις τούμπες,
    τι το γύρισες στις ρούμπες ???

    Έχω κάτω στη Ζαχάρω,
    μαγαζί -φτιάχνω τουλούμπες-
    Πόσα θέλεις να σε πάρω,
    για να κάνεις κωλοτούμπες ?

    ΡΕΦΡΑΙΝ : Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα,
    θα χεστούμε στη χαρτούρα !
    Δέκα ευρώπουλα η τουλούμπα,
    είκοσι με κωλοτούμπα
    κι ενδιάμεσα απ' τις τούμπες,
    να τους λες και πέντε ρούμπες . . .
    Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα,
    θα χεστούμε στη χαρτούρα.


    Ήσουν πρώτος στο σπαγκάτο
    και σε θεωρούσα γάτο
    και σχεδίαζα να σε κάνω
    πρώτη φίρμα στο Mentrano ! (τσίρκο ...διάσημο...)

    Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα
    κ.λ
    κ.λ








    Μπετατζή, α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ο!!!!!!!!!!! Τρελάθηκα!!
    Aiolos_m
    21.06.2007, 00:41
    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 20-06-2007 στις 23:13 έγραψε...

    Δεν παιζω με τις λεξεις. Ενα αυτο. Αν δεν σεβομουν την μουσικη κοινοτητα θα ελεγα οτι εσυ εισαι κομπλεξικος και ξερολας,ενω ο πανας ενας γελωτοποιος που χωροπηδαει και δεν εχει φωνη. Δεν τα ειπα εγω αυτα-εσυ τα φανταστηκες γιατι οργιαζει η φαντασια σου.Και ναι! σχολιαζουμε θεσεις. Οταν λες ομως να μην εκφυλιζομαστε αυτο τι ειναι. Σχολιασμος θεσεων ή θες να παιξεις με τις λεξεις ( )


    Καταρχήν ναι, παίζεις με τις λέξεις. Στην αρχή λες ότι κάνει τούμπες κλπ κλπ και συμφωνείς με τους προαναφερθέντες και μετα μας το γυρίζεις στο τσάμικο δήθεν προβάλοντας το αθώωο της λέξης τούμπας και του ότι "Τουμπες εκανε το παλικαρι δε νομιζω να ειπα ψεμματα". Όχι εντάξει, δεν είπες ψέματα. Και ο Πικάσσο μουτζούρες ζωγράφιζε και ο Μπετόβεν πλήκτρα πατουσε και έγραφε στρογγυλάκια στο πεντάγραμμο (μην τηρείτε τις αντιστοιχίες με τον Πάνα, δεν κάνει).

    Παράθεση:


    Τωρα στο θεμα της κοινοτητας και πως θελετε να ειναι εχω ξανατοποθετηθει και θα το κανω αλλη μια φορα. Ποιος θεσπιζει τους κανονες και ποιος αποφασιζει για το πως θα εκφραστω εγω? Μηπως εσυ παρεξηγεις εσκεμενα αυτα που λεω εγω γιατι ΘΕΣ να δεις ειρωνια?


    Και στο κατω κατω της γραφης γιατι να μην σχολιασω οπως θελω εγω? Εσυ τι εισαι? Ο αστυνομος λογου?
    Αν δεν θες και κοινοτητα με πολλες αποψεις σηkω φυγε η με πες τους συντονιστες να με κανουν μπαν κικ . Θελω ομως τεκμηριωση,γιατι δεν βλεπω να μην σεβαστηκα πουθενα τους ορους χρησης του site.



    Βρε παλικάρι μου λες και τον ήξερα και από χθες τον Πάνα και τον Άκη-Σ για να κάτσω να υπερασπιστώ την τέχνη τους κιολας. Που θα μου πεις ότι παρεξηγώ και εσκεμένα τα λεγόμενά σου. Όρεξη έχω για καυγά λες; Όσον αφορά τους κανόνες πες μου πού γράφει στους κανονισμούς του τσατ ότι απαγορεύεται να πω κάποιον μ@λ@κ@ πάνω σε λογομαχία; Λέει μόνο

    "Οι επισκέπτες/χρήστες των σχετικών υπηρεσιών οφείλουν να τηρούν τους κανόνες καλής συμπεριφοράς και ευπρέπειας και να μην προβαίνουν σε παράνομες ή ανήθικες διατυπώσεις."

    Δεν θα είναι ούτε παράνομο ούτε ανήθικο. Την άποψη μου λέω, θα πω. Και δεν είναι απρεπές να λες την άποψή σου στον άλλο, εκτός αν είναι κομπλεξικός και θυμώσει. Με πιάνεις; Έτσι και στο φόρουμ όταν αναφερόμαστε στο επίσημο δελτίο τύπου μιας δισκογραφικής δεν είναι πρέπον να ειρωνευόμαστε μειώνοντας έτσι στυγνά. Άνθρωποι είμαστε, κριτική σκέψη πρέπει να έχουμε. Δεν είναι ότι μας λέει ο αλγόριθμος.

    Θες να σχολιάσεις ελέυθερα χωρίς περιορισμούς στην έκφραση; Κάντο στο blog σου, γι' αυτο υπάρχουν.

    Λοιπόν τέλος. Δεν ξανασχολιάζω στο σχετικό τόπικ. Ξενέρωσα.
    Ό,τι θέλετε πείτε.
    Tren
    21.06.2007, 00:45
    Το μέλος betatzis στις 21-06-2007 στις 00:28 έγραψε...


    Θα χεστούμε στη χαρτούρα

    Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα,
    παιδί-λάστιχο και σβούρα ,
    ήσουν βασιλιάς στις τούμπες,
    τι το γύρισες στις ρούμπες ???

    Έχω κάτω στη Ζαχάρω,
    μαγαζί -φτιάχνω τουλούμπες-
    Πόσα θέλεις να σε πάρω,
    για να κάνεις κωλοτούμπες ?

    ΡΕΦΡΑΙΝ : Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα,
    θα χεστούμε στη χαρτούρα !
    Δέκα ευρώπουλα η τουλούμπα,
    είκοσι με κωλοτούμπα
    κι ενδιάμεσα απ' τις τούμπες,
    να τους λες και πέντε ρούμπες . . .
    Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα,
    θα χεστούμε στη χαρτούρα.


    Ήσουν πρώτος στο σπαγκάτο
    και σε θεωρούσα γάτο
    και σχεδίαζα να σε κάνω
    πρώτη φίρμα στο Mentrano ! (τσίρκο ...διάσημο...)

    Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα
    κ.λ
    κ.λ



    Εχω πεσει κατωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω λεμεεεεεεεεε......
    Tren
    21.06.2007, 00:49



    Και λιγο χιουμορ βρε παιδια..θα σφαχτουμε για τον Πανα αποψε???




    kadmilos
    21.06.2007, 01:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-06-2007 στις 00:41 έγραψε...

    Λοιπόν τέλος. Δεν ξανασχολιάζω στο σχετικό τόπικ. Ξενέρωσα.
    Ό,τι θέλετε πείτε.



    Ανοιγμα στο διαλογο ειναι ενα φορουμ, οχι τοπος για να βγαζουμε δελτια τυπου. Καλα κανεις αν δεν θες να σχολιασεις. Ελπιζω μονο να μην το κανεις για να μας εντυπωσιασεις.

    Ας παραθεσω τι εγραψα μηπως και το διαβασεις και καταλαβεις τι εννοω.

    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 20-06-2007 στις 21:29 έγραψε...

    Ειναι το παλικαρι που κανει τουμπες? Που ειχε παει στο ριαλιτυ και εκεινη η ωραια κυρια(δεν θυμαμαι το ονομα της) τον ρωτησε με τροπο: Εσεις κανετε τουμπες?? Το καταφερε τελικα το παιδι να βγαλει δισκο. Τελικα οι τουμπες πιανουν




    Παράθεση:


    Καταρχήν ναι, παίζεις με τις λέξεις. Στην αρχή λες ότι κάνει τούμπες κλπ κλπ και συμφωνείς με τους προαναφερθέντες και μετα μας το γυρίζεις στο τσάμικο δήθεν προβάλοντας το αθώωο της λέξης τούμπας και του ότι "Τουμπες εκανε το παλικαρι δε νομιζω να ειπα ψεμματα". Όχι εντάξει, δεν είπες ψέματα. Και ο Πικάσσο μουτζούρες ζωγράφιζε και ο Μπετόβεν πλήκτρα πατουσε και έγραφε στρογγυλάκια στο πεντάγραμμο (μην τηρείτε τις αντιστοιχίες με τον Πάνα, δεν κάνει).



    Συμφωνησα με κανεναν χωρις να το καταλαβω? Δεν ειπα για το αθωο της λεξης τουμπας. Ειπα οτι εκανε τουμπες. Δεν σχολιασα την ικανοτητα του να τραγουδησει. Σχολιασα την επιλογη του να κανει τουμπες. Οπως ειπα πριν αυτο κρυβει ειρωνια σε αυτους που αναγκαζουν ενα καλιτεχνη να κανει τουμπες.


    Δεν ειρωνευτικα ουτε τη μουσικη , ουτε τη φωνη του.Ο παραληλισμος σου:Μουτζουρες εκανε ο Πικασο, ειναι ασχετος-εκτος και αν πιστευεις οτι το να κανει κανεις τουμπες ειναι πραγματικα σπουδαια τεχνη που πρεπει να επιβραβευτει με εναν δισκο. Ισως και να το γραψουμε στην ιστορια.Τι θεσπεσια τουμπα-ειχε μεσα της μηνυμα αντιπολεμικα με μια επιλογη χρωματων που σε κανει να νιωθεις μελαγχολικα...

    Παράθεση:


    Όρεξη έχω για καυγά λες;



    Προφανως...


    Παράθεση:


    Όσον αφορά τους κανόνες πες μου πού γράφει στους κανονισμούς του τσατ ότι απαγορεύεται να πω κάποιον μ@λ@κ@ πάνω σε λογομαχία; Λέει μόνο

    "Οι επισκέπτες/χρήστες των σχετικών υπηρεσιών οφείλουν να τηρούν τους κανόνες καλής συμπεριφοράς και ευπρέπειας και να μην προβαίνουν σε παράνομες ή ανήθικες διατυπώσεις."

    Δεν θα είναι ούτε παράνομο ούτε ανήθικο. Την άποψη μου λέω, θα πω. Και δεν είναι απρεπές να λες την άποψή σου στον άλλο, εκτός αν είναι κομπλεξικός και θυμώσει. Με πιάνεις; Έτσι και στο φόρουμ όταν αναφερόμαστε στο επίσημο δελτίο τύπου μιας δισκογραφικής δεν είναι πρέπον να ειρωνευόμαστε μειώνοντας έτσι στυγνά. Άνθρωποι είμαστε, κριτική σκέψη πρέπει να έχουμε. Δεν είναι ότι μας λέει ο αλγόριθμος.



    Οχι δεν σε πιανω. Θεωρεις παρανομο και ανηθικο να σχολιασω καποιον αρνητικα? Ποιος αποφασιζει ποτε η ελευθερια λογου ξεπερναει τα ορια? ΕΣΥ?
    Το εργο τεχνης με τον εθνικο υμνο που κατεβηκε απο την εκθεση και εστειλε στα δικαστηρια τον διευθυντη της γκαλερι ηταν παρανομο και ανηθικο? Και αν ναι-ποιος το αποφασιζει? Καποτε και το αγαλμα του Δαβιδ απο τον Michelangelo θεωρηθικε ανηθικο. Ας μην φτανουμε σε υπερβολες......

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 21-06-2007 στις 00:49 έγραψε...




    Και λιγο χιουμορ βρε παιδια..θα σφαχτουμε για τον Πανα αποψε???







    Ελπιζω οχι, η υπογραφη σου μαρεσει πολυ