ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Βοήθεια με Rapidshare

    SOPHIA-MX-4EVER
    25.06.2007, 16:00
    hi
    εχω βρει παρα πολλα χρησιμα sites απο οπου μπορω να κατεβασω τα παντα απο μουσικη και tv
    αλλα αυτα κατεβαινουν μονο με rapidshade
    κΙ Εμενα οταν παω να κατεβασω μου λεει οτι η δυνμικη ip κατεβαζει ηδη αλλο αρχειο
    ενω στην πραγματικοτητα εχω τρεις μηνες να κατεβασω
    προσπαθησα πολυ για να το φτιαξω
    μεχρι κ δυναμικη αλλαξα
    αλλα ματαια
    μηπως ξερετε αν υπαρχει αλλος τροπος για να κατεβασω τα αρχεια που ειναι ανεβασμενα με rapidshare?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 21-08-2007 21:20 ]


    asimov_gr
    25.06.2007, 18:02
    Ο rapid shade σε αφήνει να κατάβασης ε να αρχείο την ημέρα.
    Για να μπορείς να κατεβάζεις όλα όσα είναι σε διάφορα forum και
    Θέλουν rapid shade θα πρέπει να γίνεις συνδρομητής και πληρώνεις 7€
    το μηνά μέσω pay pal.

    aprili_psefti
    25.06.2007, 20:39
    To rapidshare οταν κατεβάζεις free δεν μπορείς να κατεβάσεις ταυτόχρονα 2 αρχεία.Γι αυτό και σου λέει να περιμένεις να κατεβάσεις το πρώτο.΄Μετά ο μόνος τρόπος να κατεβάσεις free και άλλο αρχείο είναι να κλείσεις το Modem και να το κανανοίξεις ωστέ να χάσει την ip sou ή να περιμένεις όσο λεει.
    SOPHIA-MX-4EVER
    26.06.2007, 02:05
    μα δεν κατεβαζω αλλο αρχειο
    αυτο λεω
    εχω τρεις μηνες να κατεβασω κ μου βγαζει αυτο
    ενω εστω κ με περιορισμους θα επρεπε να μ αφηνουν να κατεβασω
    kostasgt
    05.07.2007, 17:20
    paidia kseri kaneis apo cubase???ixografisi genika???

    asimov_gr
    05.07.2007, 19:37
    Παράθεση:

    Το μέλος kostasgt στις 05-07-2007 στις 17:20 έγραψε...

    paidia kseri kaneis apo cubase???ixografisi genika???


    Τι σχέση έχει αυτό που ρωτάς με το θέμα του τοπικ?


    seriousstam
    06.08.2007, 16:49
    ψαξε στο ιντερνετ για ip changer...
    αλλα λιγο περιεργο μου φενεται το σκηνικο διοτι αφου εχεις τοσο καιρο να κατεβασεις θα επρεπε να σε αφηνει το περρισοτερο που περιμενα ποτε ηταν 200 περιπου λεπτα


    περιεργα πραγματα ρε Σοφια.....
    Alkemist
    11.08.2007, 19:50
    Το πρόβλημα μπορεί να οφείλεται στην σύνδεση σου (τι τύπο σύνδεσης έχεις). Μπορεί κάποιος άλλος να κάνει χρησιμοποιεί τον υπολογιστή σου για να κάτεβάζει (λίγο απίθανο), να έχεις πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του browser (έχεις εγκαταστήσει κάποιο plug-in που σου προκαλεί το πρόβλημα) ή να οφείλεται στον isp σου. Μιας και δεν έχω στοιχεία για το πρόβλημα σου δεν μπορώ να σου πω τι φταίει, αλλά ως συνήθως με τους υπολογιστές μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό.
    JaNick
    11.08.2007, 20:30
    Εγω λέω κάτι πιο απλό...Διέγραψε τα cookies!!
    Alkemist
    11.08.2007, 23:42
    Είναι λίγο παράλογο να ελέγχει αν κατεβάζεις με βάση τα cookies. Λογικά το s c r i p t στη σελίδα βλέπει αν υπάρχει active connection στον server από το συγκεκριμένο ip.
    pollatos
    12.08.2007, 08:16
    καλημερα σε ολους.
    επειδη χρισιμοποιω το rapidshare παρα πολυ λογο του blog που εχω ,θελει καποιους χειρισμους.
    1 δεν μπορεις να κατεβασεις 2 αρχεια μαζυ και ολα αυτα
    που σου ειπαν τα παιδια εδω,
    και ερχωμαι στο ζουμι......
    2 καλο θα ειναι καποιες συμβουλες να τις δινουμε πμ,και οχι δημοσιως ,,(τα μυστικα)ο κοσμος τοχει τουμπανο ... δεν τα δημοσιοποιουμε γι ευνοητους λογους.διατι μια μερα θα το κανεις αυτο και δεν θα αλλαζει τιποτα ,ασχετα αν εχεις αλλαξει IP..καλο θα ειναι να προσεχουμε τι λεμε και τι γραφουμε ...για να εχουμε .....
    JaNick
    12.08.2007, 12:49
    Δεν το κατάλαβα αυτο...Τι δημοσιοποιήσαμε που δεν θα έπρεπε?? Δίνεις ένα παράδειγμα??
    Bgre
    20.08.2007, 11:38
    to na kleineis to modem kai na to ksananoigeis i na svineis ta cookies einai auta pou dn tha eprepe na "dimosieutoun"

    Oso gia tin voitheia pou zitas Sofia , elaxistoi einai autoi pou tha mporousan na sou ti dosoun.Gia na mporeseis na katevazeis aperiorista apo to rapidshare tha prepei na plironeis sundromi.Yparxoun vevaia kai alloi tropoi pou an katalavoun oti tous xrisimopoieis tote isws se blockaroun apo to site pou vriskeis link gia to rapidshare.

    Gia na teliwsw , svise ta cookies opws exei idi upothei kai akoloutha tous (estw kai mi volikous kanones) gia na mporeis na katevazeis liga pragmata
    xaris-
    20.08.2007, 16:49
    Ας αρχισω.Dunamic ip σημενει πως εχεις σταθερει ip .ip ειναι η ''ταυτοτιτα του υπολογιστη στο internet.Το rapidshare δεν δημιουργει cookies εκτος αν εχετε κανει συνδρομη αυτο που κανει ειναι να συγρατει την ip σας ετσι μπορει να ελεγχει τι κατεβαζετε.Αφου εχει dynamic ip δεν μπορεις απλα να ανοιγοκλεισεις το μοντεμ αλλα ουτε να κανεις μια απλη αποσυνδεση.Πρεπι να πας στην σελιδα του κατασκεβαστει του μοντεμ σ και απο εκει να το κλεισεις.Αν θες περισσοτερη βοηθεια πες μ.
    Alkemist
    21.08.2007, 14:28
    Συμφωνώ μαζί σου Χάρη ότι δεν έχουν σχέση τα cookies (το είπα και πιο πριν, αλλά υπάρχουν πολλοί που είναι έτοιμοι να προβάλουν τις γνώσεις τους! ). Αν έχεις static ip, που φαντάζομαι ότι αυτό εννοούσες, τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να κατεβάσεις απ' το rapidshare. Ο ISP σου δείνει την διεύθυνση που έχεις και είναι πάντα η ίδια. Αν έχεις dynamic ο DHCP server σου αναθέτει μια νέα διεύθυνση κάθε φορά που μπάινεις στο net, με την προϋπόθεση ότι ότι έχεις κάνει timeout στην προηγούμενη (το να κάνεις αποσύνδεση και σύνδεση αμέσως, δεν θα δουλέψει).

    Επίσης θέλω να πώ στο Bgre ότι ούτε το να σβήνεις τα cookies, ούτε να κλείνεις και να ξανανοίγεις το modem απαγορεύεται να δημοσιευτούν στο forum. Δεν υπάρχει τίποτα παράνομο στο να διαχειρείζεσαι τη σύνδεση του υπολογιστή σου. Η ηλεκτρονική παρανομία υπάγεται στο να προσπαθήσεις να διαταράξεις είτε την ποιότητα, είτε την διαθεσιμότητα, είτε την προσβασιμότητα, είτε την ασφάλεια των πληροφοριών σε ένα site. Αν η rapidshare μπορούσε να στηρίξει τις δικαστικές διαμάχες τις σε αυτά, ίσως να είχαμε πρόβλημα, αλλά και πάλι δεν θα το έκανε γιατί με τον τρόπο που γίνεται σήμερα κερδίζει πολλούς συνδρομητές.
    Bgre
    21.08.2007, 14:35
    Den milousa gia to modem oute gia ta cookies pou apagoreuontai na dimosieutoun.Anaferomoun stin προσβασιμότητα opos les, i kalutera.....me pion tropo kai san ti mpaineis stin istoselida
    Alkemist
    21.08.2007, 14:45
    Η προσβασιμότητα υπάγεται στο να έχεις εσύ κάποιες πληροφορίες στο site και εγώ να μην σου επιτρέψω (με DoS για παράδειγμα) να τις δείς. Επειδή το rapidshare σου λέει να περιμένεις για να ξανακατεβάσεις δεν σημαίνει ότι έχεις κάνει συμβόλαιο μαζί του και πρέπει να περιμένεις. Είσαι υπόλογος μόνο όταν δια νόμου οι κανονισμοί λειτουργίας του site σου απαγορεύουν να το κάνεις. Τότε, εφόσον δέχεσαι τους όρους, πρέπει, αλλιώς σε πιάνουν κορόιδο. Το να μάθεις τα δικαιώματα σου ώς χρήστης είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις.
    xaris-
    05.09.2007, 00:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Alkemist στις 21-08-2007 στις 14:28 έγραψε...


    Επίσης θέλω να πώ στο Bgre ότι ούτε το να σβήνεις τα cookies, ούτε να κλείνεις και να ξανανοίγεις το modem απαγορεύεται να δημοσιευτούν στο forum. Δεν υπάρχει τίποτα παράνομο στο να διαχειρείζεσαι τη σύνδεση του υπολογιστή σου. Η ηλεκτρονική παρανομία υπάγεται στο να προσπαθήσεις να διαταράξεις είτε την ποιότητα, είτε την διαθεσιμότητα, είτε την προσβασιμότητα, είτε την ασφάλεια των πληροφοριών σε ένα site. Αν η rapidshare μπορούσε να στηρίξει τις δικαστικές διαμάχες τις σε αυτά, ίσως να είχαμε πρόβλημα, αλλά και πάλι δεν θα το έκανε γιατί με τον τρόπο που γίνεται σήμερα κερδίζει πολλούς συνδρομητές.



    Το τι ειναι νομιμο και τι ειναι παρανομο ειναι πολυ ρευστο με βαση το νομικο πλαισιο που υπαρχει στην Ελλαδα.Οσο για τα το DoS νομιζω οτι ξεφευγουμε απο την λογικη της βοηθειας.Δεν ειμαστε εδω για να δηχνουμε τις ικανοτητες μας αλλα για να δινουμε απαντησεις σε ενα κοινο.Οσο για να τελειωνουμε με αυτο 1ον δεν ειναι παρανομο να ανοιγοκλησεις το modem 2ον hacking απαγορευωντε στο σιτε.Η μαθενεις να ζεις με τους κανονες η απλα τους σπας...(rapidshare)
    SOPHIA-MX-4EVER
    05.09.2007, 00:53
    Παιδια ελειπα πολλες μερες και τωρα διαβαζω ολα αυτα που γραφεται μαζι και εχω μπερδευτει
    εχω σβησει και τα cookies και εχω αλλαξει ip
    οποτε αν εχει μεινει κατι αλλο που πρεπει να κανω για να φτιαξει στειλτε μου πμ
    thanks
    xaris-
    05.09.2007, 12:55
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 05-09-2007 στις 00:53 έγραψε...

    Παιδια ελειπα πολλες μερες και τωρα διαβαζω ολα αυτα που γραφεται μαζι και εχω μπερδευτει
    εχω σβησει και τα cookies και εχω αλλαξει ip
    οποτε αν εχει μεινει κατι αλλο που πρεπει να κανω για να φτιαξει στειλτε μου πμ
    thanks



    Απο ολα αυτα που σ εχουμε πει εσυ καταλαβες οτι πρπει να σβησεις τα cookies?