ελληνική μουσική
    582 online   ·  210.848 μέλη
    sakisb
    20.08.2007, 18:35
    λοιπόν... δεν θέλω να σας την σπάσω...
    αλλα προτιμω το New Punk pop απο το παλιό και αραχνιασμένο Rock των παλιών δεκαετιών!
    Δεν είμαι κανας πιτσιρικάς σε λίγους μήνες κλείνω τα 27... και όπως καταλαβαίνεται έχω ακούσει πολλά είδη μουσικής και σαν μουσικός έχω παίξει και πάρα πολλά είδη!(αισίος φ'ετος φτάνω τα 14 χρόνια επαγγελματικής κιθάρας....)
    Έχω κουραστεί με τα τραγούδια που εδώ και 20 και 30 χρόνια παίζουν στο ράδιο και πρέπει να αποδεχτώ ότι είναι κλάσσικά και να τα "προσκυνώ", οι καιροι αλλάζουν όπως και οι ανθρώποι, το ίδιο και η μουσική!
    κάποτε οι κιθαρίστες παίζανε με marshall ενισχυτές και aria -pro κιθάρες και στα πλήκτρα είχαν κάτι yamaha πιανάκια... τώρα μιλάμε για νέους ήχους για νέες μελωδίες και για νέα μηχανήματα (βλέπε mesa boogie, Triton /korg k.l.p.) και είναι κρίμα να αναπολώ και να νοσταλγώ παλιές... καλές μεν... αλλα ξεπερασμένες εποχές!
    Θεωρώ οτι τα τραγούδια άλλων εποχών μιλούσαν για εκείνες τις χρονικές περιόδους και για τους ανθρώπους που ζούσαν σε εκείνες τις δεδομένες στιγμές... το emo -punk - Rock - pop ή όπως αλλιώς θελετε μπορειτε να το πείτε μιλάει για το σήμερα , για το τώρα και για όσα συμβαίνουν στις μέρες μας!
    Μιλάει για νεανικά προβλήματα , για ερωτες και γεγονότα που συμβαίνουν στο σήμερα! γιατι λοιπόν να προσπαθήσω να ακουσω πράγματα και γεγονότα που διαδραματίζονταν πρίν απο πολλά πολλά χρόνια?
    Ημαστε μουσικοι και νομιζω ότι πρεπει να έχουμε ανοιχτα τα αυτακια μας και τα μυαλουδάκια μας!
    συμφωνώ ότι ο κιθαρίστας των Deep purple είναι πολυ πιο ικανός απο αυτόν των Blink 182 αλλα τι με νοιάζει αυτό? αν ήθελα να ακουω τέτοια θα άκουγα dream theater ή malmsteen! . ('οχι δηλαή ότι δεν ακούω αλλα λέμε τωρα...)
    Εγώ ακούω μουσική για να γουστάρω και να χαλαρώνω και να ευχαριστιέμαι! ακούω μουσική για να γελάω και να διασκεδάζω!
    γι'αυτο λοιπόν βγάλτε τις παροπίδες απο το προσωπο σας και μην γυρίζετε την πλάτη σας σε κάθε τι καινούργιο... σίγουρα έχει κάτι να μας πει!!!
    τώρα το τι μας αρέσει να ακουμε είναι αλλο θέμα απλά αυτό που δεν μας αρέσει δεν το κρινουμε και δεν το καταδικάζουμε!
    αυτά τα λίγα είχα να πώ!

    Debauchee
    20.08.2007, 21:31
    Παράθεση:

    Το μέλος sakisb στις 20-08-2007 στις 18:35 έγραψε...

    λοιπόν... δεν θέλω να σας την σπάσω...
    αλλα προτιμω το New Punk pop απο το παλιό και αραχνιασμένο Rock των παλιών δεκαετιών!
    Δεν είμαι κανας πιτσιρικάς σε λίγους μήνες κλείνω τα 27... και όπως καταλαβαίνεται έχω ακούσει πολλά είδη μουσικής και σαν μουσικός έχω παίξει και πάρα πολλά είδη!(αισίος φ'ετος φτάνω τα 14 χρόνια επαγγελματικής κιθάρας....)
    Έχω κουραστεί με τα τραγούδια που εδώ και 20 και 30 χρόνια παίζουν στο ράδιο και πρέπει να αποδεχτώ ότι είναι κλάσσικά και να τα "προσκυνώ", οι καιροι αλλάζουν όπως και οι ανθρώποι, το ίδιο και η μουσική!
    κάποτε οι κιθαρίστες παίζανε με marshall ενισχυτές και aria -pro κιθάρες και στα πλήκτρα είχαν κάτι yamaha πιανάκια... τώρα μιλάμε για νέους ήχους για νέες μελωδίες και για νέα μηχανήματα (βλέπε mesa boogie, Triton /korg k.l.p.) και είναι κρίμα να αναπολώ και να νοσταλγώ παλιές... καλές μεν... αλλα ξεπερασμένες εποχές!
    Θεωρώ οτι τα τραγούδια άλλων εποχών μιλούσαν για εκείνες τις χρονικές περιόδους και για τους ανθρώπους που ζούσαν σε εκείνες τις δεδομένες στιγμές... το emo -punk - Rock - pop ή όπως αλλιώς θελετε μπορειτε να το πείτε μιλάει για το σήμερα , για το τώρα και για όσα συμβαίνουν στις μέρες μας!
    Μιλάει για νεανικά προβλήματα , για ερωτες και γεγονότα που συμβαίνουν στο σήμερα! γιατι λοιπόν να προσπαθήσω να ακουσω πράγματα και γεγονότα που διαδραματίζονταν πρίν απο πολλά πολλά χρόνια?
    Ημαστε μουσικοι και νομιζω ότι πρεπει να έχουμε ανοιχτα τα αυτακια μας και τα μυαλουδάκια μας!
    συμφωνώ ότι ο κιθαρίστας των Deep purple είναι πολυ πιο ικανός απο αυτόν των Blink 182 αλλα τι με νοιάζει αυτό? αν ήθελα να ακουω τέτοια θα άκουγα dream theater ή malmsteen! . ('οχι δηλαή ότι δεν ακούω αλλα λέμε τωρα...)
    Εγώ ακούω μουσική για να γουστάρω και να χαλαρώνω και να ευχαριστιέμαι! ακούω μουσική για να γελάω και να διασκεδάζω!
    γι'αυτο λοιπόν βγάλτε τις παροπίδες απο το προσωπο σας και μην γυρίζετε την πλάτη σας σε κάθε τι καινούργιο... σίγουρα έχει κάτι να μας πει!!!
    τώρα το τι μας αρέσει να ακουμε είναι αλλο θέμα απλά αυτό που δεν μας αρέσει δεν το κρινουμε και δεν το καταδικάζουμε!
    αυτά τα λίγα είχα να πώ!



    φιλε μου αν ειδες και εγω αυτα γραφω πανω κατω
    και γω σε λιγους μηνες κλεινω τα 26
    εχω φιλο που ειναι 36 χρονων εχει περιπου 5.000 γνησια cd τα οποια ολα ειναι νεες κυκλοφοριες απο το 94 και μετα..
    π.χ μολις την Παρασκευη αγορασε τα καινουργια silverstein και aiden
    καθε μηνα αγοραζει Kerrang,Alternative Press,Terrorizer,Uncut,Rolling stone (εγω παιρνω μονο ΝΜΕ)
    για να ενημερωνομαστε για νεες μουσικες..και νεα συγκροτηματα..
    και το κανουμε εμεις που ακουμε χρονια ροκ...
    και αυτο που μου κανει τη μεγαλυτερη εντυπωση ειναι οταν βλεπω παιδια 16 και 17 ετων να υπερασπιζονται με τοσο παθος μουσικες που ακουγαν οι παππουδες τους..
    ευτυχως ομως οι παππουδες τους δεν ακουγαν αντιστοιχα τις μουσικες των δικων τους παππουδων γιατι αν ηταν ετσι τωρα ακομα θα φορουσαμε ποδιες,θα πηγαιναμε σε σχολεια αρρενων και θηλεων και θα ακουγαμε χουντικα εμβατηρια...
    sakisb
    21.08.2007, 00:36
    Πρέπει να συγχαρώ τον φίλο Debauchee!
    πάρα πολυ καλή η τοποθέτηση σου...!
    γένικα διάβασα όλα αυτά που έχεις γράψει στο συγκεκριμένο θέμα και σε βρισκω πολύ ΣΩΣΤΟ!!!

    ξέρεις κάτι?
    ο μεγαλύτερος μου αδερφός άκουγε G'N'R το 1987...
    (εγώ ήμουν στα 8 και άκουγα M.Jackson) xi xi xi...
    και φυσικά ο πατερας μου του έλεγε...
    τι βλακείες είναι αυτές?
    γιατι αυτός άκουγε Pink Floyd...
    που ο παππούς μου έλεγε στον πατέρα μου...
    τι βλακείες ειναι αυτες?
    γιατι εκείνος άκουγε Καζαντζίδη...
    που ο πατέρας του παππού μου του 'λεγε τι βλακείες ειναι αυτες?
    γιατι άκουγε Σοφία Βέμπο.... κ.λ.π.... (xa xa xa)
    (όχι, ότι και εγώ δεν τα ακούω όλα αυτά....) αλλα,

    όπως καταλαβαίνεις έτσι είναι ο κόσμος... αυτό είναι το κόλλημα του!
    να "θεοποιεί" ότι έχει περάσει και το καινούργιο να του φαίνεται χαζό και ανούσιο...
    με αυτήν την λογική θα έπρεπε να ακούμε την μουσική που πιθανότατα θα είχαν ανακαλύψει οι άνθρωποι των σπηλαίων! (χι χι χι)

    Τέλος πάντων, νομίζω ότι το New Rock VS Old Rock είναι ατελείωτο...
    Δεν έχει σχέση ποιο είναι πιο καλό? αλλα εμείς τι γουστάρουμε να ακούμε? και άν λοιπον γουστάρουμε να ακούμε κάτι... τότε ας ασχολούμαστε με αυτό που μας αρέσει και άς αφήσουμε τα υπόλοιπα πράγματα να εξελιχθούν!!!
    Για το New Rock δηλαδη μιλάω , γιατι το Old Rock πως να εξελιχθεί?
    αφού αυτό δεν γινεται...
    και φυσικά το λέω old Rock και 'όχι' classic... γιατί classic μάλλον η Σοφία Βέμπο μου φαίνεται... γιατί αυτή σίγουρα για την εποχή της, ήταν Rock!!!

    Υ.Γ: εγώ είμαι πιστός του Total Guitar!
    όχι , δηλαδη ότι ε΄χει και τίποτα καλό απλά το αγοράζω απο μικρός και έχει γίνει η αναγκάια συνήθεια
    mike-railse
    21.08.2007, 18:09
    oso pairnoun ta xronia oi anthrwpoi sunexws allazoun.... apo tin koultoura mexri kai ton tropo ntusimatos tous (einai fusiko epakoloutho o anthrwpos kathws pernan ta xronia ekseleisetai), alla ayto pou mas apasxolei kai paei pros to xeirotero to pws ekfrazonte oi anthrwpoi sti morfi ayti texnhs pou legetai mousikh....... den prokeitai pote na uparksoun sugkrothmata opws oi doors kai polloi alloi me ta xarismata tosu alla tha uparksoun alloi me alla xarismata...... se ayto to thema den mporoume na epaimvoume, einai analoga to pws ekfrazetai o kalutexnhs. to paradeigam pou edwses phile htan athlio oi green day einai akprwsopoi tis pio mainsteem kai anwrimhs mou sikhs. pantws i erwthsh sou htan endiaferousa!!
    Panosfloyd
    03.01.2008, 11:25
    Τα παλιά κλασσικά Rock δεν ξεχνιούνται.Αυτά άφησαν ιστορία όπως βέβαια και τα συγκροτήματά τους(Pink Floyd,Led Zeppelin,Rolling Stones,Jethro Tull,The Doors,Black Sabbath κτλ.κτλ)Δεν πιστεύω να νομίζετε πως οι Green Day,οι Red Hot Chilli Peppers και οι Tokio Hotel θα ξεπεράσουν τα παλιά και καλά Rock...
    sitzoune81
    03.01.2008, 11:44
    Την συμπαράστασή μου στα εκλεκτά μέλη debauchee και sakisb τους οποιους εκτιμώ πολυ και τυγχάνει να έχουμε τα ίδια (σχεδόν!) μουσικά γούστα! Τα post σας με καλύπτουν πλήρως!


    Υ.Γ. Έλεος πια μ'αυτό το Beggin'....... 40 χρονών κομμάτι........... Οι Gnarls Barkley είναι εδώ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!
    deathminor88
    03.01.2008, 11:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Panosfloyd στις 03-01-2008 στις 11:25 έγραψε...

    Τα παλιά κλασσικά Rock δεν ξεχνιούνται.Αυτά άφησαν ιστορία όπως βέβαια και τα συγκροτήματά τους(Pink Floyd,Led Zeppelin,Rolling Stones,Jethro Tull,The Doors,Black Sabbath κτλ.κτλ)Δεν πιστεύω να νομίζετε πως οι Green Day,οι Red Hot Chilli Peppers και οι Tokio Hotel θα ξεπεράσουν τα παλιά και καλά Rock...



    Όχι, αλλά ίσως οι Arctic Monkeys, oι Μuse (μπάντες που καμία σχέση με Green Day κλπ έχουν) και άλλοι θα τους φτάσουν... Δεν ξέρω... Το classic Rock έχει ιστορία, το new όμως μέλλον....

    rocketqueen
    03.01.2008, 13:57
    loipon pali kala pou valate auto to topic giati to skeftomoun poli kairo auto to thema...polloi kollitoi m akoune new Rock,alternative, emo core,screamo ki oles autes tis malakies pou prosopika gia mena pou tis exo akousei dn exoun kamia sxesi me to klassiko kai authentiko Rock pou oloi kseroume k' latrevoume....sto myalo m ola ta new kommatia akougontai idia kai se stixourgiko epipedo k' se epipedo sinthesis....dn ksero mporei na ime prokateilhmeni alla pistevo oti ta sigxrona sygrotimata ine pista ypoxeiria ton etaireiwn tous...dn exoun kapoio skopo ap'to na plasaroun ton emporeymatopoihmeno ixo tous kai na mazopoioun to ilithio koino tous....sigoura apo epipedo eksoplismou ta mousika organa exoun anvathmistei aisthita ki auto pou prepei n'anarotiomaste ine giati dn ta ekmetallevontai sosta....episis exo paratirisei pos kanena apo ta kommatia tous dn xei meinei xaragmeno stin istoria kai dn tha akougetai gia poli kairo meta tin kykloforia tou....me liga logia autes oi bandes exoun imerominia liksis..ensomatonontai stin moda kai xanontai....(min miliso tora gia to nu metal, giati tha katevaso polla kantilia...) auta....
    sitzoune81
    03.01.2008, 19:28
    Classic Rock vs New Rock ..............................

    To ματς ειναι διπλο απο τ'αποδυτηρια...............

    Μου φτανει που το συνειδητοποιησα εγω..........!

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


    cobal
    04.01.2008, 01:45
    Σιγουρα η αναμετρηση ειναι θεμα γουστου αλλα ας μην τρελαθουμε κιολας. Δεν τιθεται θεμα συγκρισης αναμεσα σε μπαντες ιστορικες,πρωτοποριακες και διαχρονικες με τις συγχρονες.
    Και εγω ακουω τα νεα συγκροτηματα και σιγουρα υπαρχουν (ισως) και εξισου καλες μπαντες αλλα παντα στην καρδια μου η κλασικη ροκ ειναι νουμερο 1.


    Ακουστε και λιγο LED ZEPPELIN

    dEUS
    04.01.2008, 07:40
    Ρε μανία με το classic Rock.
    Αν και αυτό που λέμε classic Rock πρεπει να ξεκαθαριστεί λίγο.Γιατί classic Rock θεωρουνται και οι ψυχεδελάδες τις δεκαετίας του 60 και του 70,classic και κατι αδερφές που ουρλιάζανε πίσω απο γρήγορα σόλο.classic και κατι hardRockades
    Είστε σκλαβωμένοι στο παρελθόν σας.Ντάξει είναι πρόγονοι,αλλά ακούστε μουσική,μην έχετε παροπίδες.
    gialina_giannina
    04.01.2008, 11:44
    Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να πω ότι δεν είναι κακό να σεβόμαστε και λίγο συγκροτήματα και μουσικούς της classic Rock που πραγματικά έγραψαν ιστορία στη μουσική και έδωσαν βάσεις στα νεά συγκροτήματα σήμερα για να παράγουν νέα ενδιαφέροντα ακούσματα της Rock μουσικής.
    Και πριν πέσετε να με φάτε κάποιοι και μου πείτε ότι φοράω παροπίδες και είμαι απόλυτη, θέλω να πω ότι είμαι λάτρης της Rock μουσικής και ζω στην εποχή μου.
    Ακούω σχεδόν όλα τα είδη της ροκ και εννοείται ότι ακούω και new Rock γιατί μου αρέσει και πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά αξιόλογα συγκροτήματα και ακούσματα(π.χ.Arcade Fire,Arctic Monkeys,Killers,κ.α.).Και πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει εξέλιξη στη μουσική.
    Από την άλλη όμως δεν πιστεύω ότι μπορεί η νέα ροκ μουσική να συγκριθεί με την classic Rock,γιατί εκ των πραγμάτων έχουν διαφορετικό ήχο,αλλά κυρίως γιατί τα κομμάτια που μας χάρισε η classic Rock είναι αριστουργήματα μοναδικά,αξεπέραστα και τα συναισθήματα που προκαλούν και σε μένα αλλά και σε εκατομμύρια ανθρώπους ανά την υφήλιο,ακόμα και σήμερα,νοιώθω ότι η new Rock,όσο αξιόλογη κι αν είναι,δεν μπορεί να τα γεννήσει.

    deathminor88
    04.01.2008, 12:01
    Το θέμα είναι όμως ότι και το New σε κάποια χρόνια θα έχει αφήσει διαμάντια...
    dEUS
    04.01.2008, 13:20
    kai kapote to new classic tha ginei opws itan kapote to classic new kai paei legontas
    mariachi
    04.01.2008, 14:01
    Δε χωράει συζήτηση!Η Classic Rock είναι επικρατέστερη που έχει αφήσει διαμάντια της μουσικής.Πιστεύω ότι κανένα συγκρότημα της σύγχρονης ροκ δεν θα ξεπεράσει τη μουσική των μεγάλων του παρελθόντος όπως οι Rolling Stones,Pink Floyd,Doors, Led Zeppelin,Animals.

    ''Η ζωή είναι ωραία αν τη ζείς''

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariachi στις 04-01-2008 14:03 ]


    Debauchee
    04.01.2008, 14:41
    "Διαμαντια" και λοιπες μπουρδες
    ποσοι δισκοι εβγαιναν το χρονο?10?20?
    ποσα μεσα υπηρχαν για να ανακαλυψεις νεες μουσικες???χμμμμ 0?
    ποσα single εβγαιναν τοτε?ποσες ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ δισκογραφικες υπηρχαν να μοιρασουν την πιτα?
    εκλανε τοτε ο jagger και γινοταν ντορος τωρα εχουν απομυθοποιηθει ολοι λογω της πληθωρας μεσων
    τρανο παραδειγμα?οι ταινιες του σινεμα και οι αστερες
    παλια που τους εβλεπαν μονο 2 φορες το χρονο ηθοποιους σαν το Γκαρι Γκραντ,και την Λιζ Τειλορ στο σινεμα τους ειχαν λες και δεν ειναι ανθρωποι
    ενω τωρα καθε μερα μαθαινεις οτι ο Μπραντ κ η Αντζελινα πηγαν εφαγαν,εχεσαν κτλ και βλεπεις οτι ειναι ανθρωποι σαν και μας
    η ολη φαση ειναι σαν τον μεσαιωνα που πιστευαν οτι τους ελεγαν με τωρα που οι επιστημονες τους λενε πολλα περισσοτερα
    τοτε υπηρχαν 3 συγκροτηματα που οτι σου πασαραν το ετρωγες ενω τωρα με τα χιλιαδες ακουσματα μπορεις να απορριψεις η να κρατησεις οτι θελεις
    μπορεις να ακουσεις μουσικες απο group που δεν εχουν καν δισκογραφικη εταιρεια
    τρανο παραδειγμα οι Arctic Monkeys που χωρις να εχουν εταιρεια να "πλασαρει"το πακετο
    εκαναν συναυλιες με 4 και 5 χιλιαδες κοσμο
    τι ειναι μεγαλυτερο και πιο αξιο?

    deathminor88
    04.01.2008, 15:14
    Ναι αλλά μην καταργείς τη μουσική τους, που είτε το θέλουμε είτε όχι άφησε εποχή.

    Debauchee
    04.01.2008, 21:06
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 04-01-2008 στις 15:14 έγραψε...

    Ναι αλλά μην καταργείς τη μουσική τους, που είτε το θέλουμε είτε όχι άφησε εποχή.



    κανενας δεν καταργησε τη μουσικη τους
    και σε μενα αρεσουν πολλα κομματια απο stones,beatles,ac/dc κτλ
    απλα μου ειναι ακατανοητη η εμμονη και η αποριψη οτιδηποτε καινουργιου
    εξαλλου αν δεν υπηρχε το δεινοσαυρικο ροκ δεν θα υπηρχε τιποτα να καταστρεψουν και να ξαναφτιαξουν οι νεοτερες μπαντες
    We destroy Rock n' Roll

    VoodooChild
    05.01.2008, 11:56
    Κατ'αρχάς, ποτέ μα ΠΟΤΕ, το new Rock δεν θα μείνει στην ιστορία της μουσικής. Το ότι μπάντες σαν τους Floyd αντιπροσωπεύουν μόνο την εποχή τους, είναι από τις μεγαλύτερες βλακείες (sorry κι όλας) που έχω ακούσει ποτέ. Αν το πάρεις από θέμα στίχου, τι να προτιμήσω, τη μελοποιημένη ποίηση του Morrison, ή τις καταθλιπτικές -κατά καιρούς χαρούμενες- αλλά πάντα μπούρδες, που γράφουν οι σημερινές μπάντες? Αν πάλι θέλεις να το πάρεις μουσικά, τι να πω? Άκου Arctic Monkeys αν στο αυτάκι σου κάνει click. Όμως δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Προσωπικά δεν θα φάω από τα σκατά που μου σερβίρουν για μουσική. Έχω μάθει ότι τα σκατά είναι σκατά. Επίσης κάτι άλλο. Αυτές οι μπάντες δεν δικαιούνται να λέγονται new Rock, για τον απλούστατο λόγο ότι ΔΕΝ είναι Rock. Πώς να το κάνουμε? Το Rock έχει κάποια γνώριμα χαρακτηριστικά, τα οποία αυτές οι μπάντες δεν έχουν. Ας λέγονται new assholes δεν με νοιάζει. Αλλά ο όρος new Rock, όσο κ να χτυπιέστε, ΔΕΝ υφίσταται. Κ κάτι τελευταίο. Αν δεν υπήρχε η Rock κ είχα να επιλέξω ανάμεσα στη Σοφία Βέμπο κ τους Arctic Monkeys, Arctic Monkeys - Σοφία Βέμπο σημειώσατε διπλό...

    Προσπάθησα να πω όσο πιο λίγα μπορούσα.
    xristos_rock
    05.01.2008, 12:05
    Classic Rock super αλλά πρέπει να παρακολουθούμε και τα νέα πράγματα για να βλέπουμε τί γίνεται. Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που "νέα" πράγματα κάνουν αξιόλογες δουλειές. Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε το ένα με το άλλο. Εγώ για παράδειγμα ακούω πολύ Classic αλλά η αδυναμία μου είναι το new γιατί μ' αρέσει που υπάρχουν ακόμα κάποιοι που μπορούν να κάνουν κάτι... Οι περισσότεροι βέβαια βγάζουν μια-δυο κομματάρες (Sunrise Avenue, Reamonn, άν μπορούν αυτοί να χαρακτηριστούν New Rock) και μετά εξαφανίζονται...


    Παράθεση:

    Το μέλος Panosfloyd στις 03-01-2008 στις 11:25 έγραψε...

    Τα παλιά κλασσικά Rock δεν ξεχνιούνται.Αυτά άφησαν ιστορία όπως βέβαια και τα συγκροτήματά τους(Pink Floyd,Led Zeppelin,Rolling Stones,Jethro Tull,The Doors,Black Sabbath κτλ.κτλ)Δεν πιστεύω να νομίζετε πως οι Green Day,οι Red Hot Chilli Peppers και οι Tokio Hotel θα ξεπεράσουν τα παλιά και καλά Rock...




    Οκ, οι Green Day και οι Red Hot ίσως δεν ξεπεράσουν τα παλιά ροκ αλλά σίγουρα είναι οι μεγαλύτερες αξίες που υπάρχουν στην εποχή μας. Αλλά όχι να τους έχουμε στην ίδια λίστα με τους Tokio Hotel...Αυτό είναι...ιεροσυλία!!




    ----------------
    Things go better with Rock

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_Rock στις 05-01-2008 12:06 ]