ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Γυναικείες ατάκες που άλλαξαν την ροή της ιστορίας

    falimento
    16.07.2004, 14:41
    Πω ρε Γιώργο τα ξέχασα τελείως τα γαλλικά.. Και έχουμε και Sorbonne 2!!!!!!

    Eυτυχώς που δεν μπαίνει στο Musicheaven η δασκάλα των γαλλικών μου!!!!!!
    Haroulinda
    16.07.2004, 15:17
    Por favor meninos.

    Eu quis falar no grego somente. Vocκ comeηou o ponto porque vocκ discute? Ι eves critica que Adam comeu a maηγ dum raio?

    Και το ερώτημα μας ήταν? η Έυα φταίει που έφαγε ο Αδάμ το μήλο; αλλά όχι? δεν απαντάτε! απλώς για να αλλάξετε το θέμα... σας έθιξα που έγραψα με ελληνικούς χαρακτίρες το μ......ο το κραν μπρί... μιλάτε για τυριά και πράσινα άλογα!

    Και πρόσεξε Γιώργο γιατί οδηγώ... μην βρεθείς μπροστά μου... θα βάλω μια μπρος και θα σου λέω αυτό είναι για το μήλο και μία πίσω αυτό είναι για το κραν μπγι και άλλη μια μπροστά για το καμαμπέγ και ακόμα μία πίσω για τα γαλλικά ιδιαίτεγα να σε κάνω χαλάκι του μπάνιου.. Ελπίζω να έχεις ωραία χρώματα τουλάχιστον!
    revekka
    16.07.2004, 17:12
    είδες τι γίνεται αν δεν γράψεις σωστά το grand prix? ξαφνικά συμμετέχει το ανδρικό φύλο στη συζήτηση
    falimento
    16.07.2004, 19:04
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 16-07-2004 στις 15:17 έγραψε:

    Por favor meninos.

    Eu quis falar no grego somente. Vocκ comeηou o ponto porque vocκ discute? Ι eves critica que Adam comeu a maηγ dum raio?

    Και πρόσεξε Γιώργο γιατί οδηγώ... μην βρεθείς μπροστά μου... θα βάλω μια μπρος και θα σου λέω αυτό είναι για το μήλο και μία πίσω αυτό είναι για το κραν μπγι και άλλη μια μπροστά για το καμαμπέγ και ακόμα μία πίσω για τα γαλλικά ιδιαίτεγα να σε κάνω χαλάκι του μπάνιου.. Ελπίζω να έχεις ωραία χρώματα τουλάχιστον!






    Για ποιον απ΄τους δύο Γιώργηδες πήγαινε???

    Το πορτογαλικό όμως πολύ δυνατό!

    Ξεπέρασε και το κραν μπρι!!!
    christ25
    16.07.2004, 19:17
    etsi bravo Haroulinda!dinamiki se 8elo.dose tou episis k alli mia apo brosta gia oles tis ores pou oi adres vlepoun podosfairo k einai mono me ti parea tous k den asxoloudai mazi mas(eno otan pame gia psonia emeis oti 8es lene)k alli mia apo piso epeidi snobaroun tis ginaikes pou de kseroun apo podosfairo k odigisi.as ipirxan pio oraiei podosfairistes stis omades na kserame pou paizei o kathenas, posa pairnei, pou epaize k ti metagrafes ginodai.exo adiko koritsia?
    revekka
    17.07.2004, 03:22
    κατ αρχήν υπάρχουν και γυναίκες που βλεπουν ποδόσφαιρο επειδή τους αρέσει το άθλημα και όχι για να δούνε γυμνασμένα κορμιά! κατα δεύτερον ο ένας πρέπει να σέβεται τα ενδιαφέροντα του άλλου, και οι γυναίκες αν είμαστε συγκεντρωμένες σε κάτι δε μπορούμε να δίνουμε και σημασία στο σύντροφό μας 24 ώρες το 24ωρο. και την ώρα που βλεπει κάποιος/κάποια μπάλα ή κάνει κάτι που τον/την ενδιαφέρει δεν μπορεί να έχει κάποιον/κάποια πάνω απ το κεφάλι του/της και άντε ποτε τελειώνει, και δεν έχει τιποτα άλλο στους υπόλοιπους σταθμούς και δωσ μου ένα φιλάκι και αντε και γ...!!!(συγνώμη για την έκφραση κιολας!!!). και αν δεν αρέσει σε κάποιους το ποδόσφαιρο ας κάνουν κάτι άλλο εκέινη την ώρα, να πάνε καμια βολτίτσα με την παρέα, να πιούνε και κανα ποτηράκι, να πούνε και κανα τραγουδάκι!! άντε γεια μας
    christ25
    17.07.2004, 10:56
    revekka xaritologontas ta eipa auta.auto pou ennoo pragmatika einai oti iparxei mia prokatalipsi pros tis ginaikies morfes stin odigisi.k mou xei simvei otan eimai se amaksi me andra odigo k ginei enas la8os apo enan allo odigo na pei "ginaika einai brosta?"
    prosopika eimai fila8los tou podosfairou.
    Haroulinda
    17.07.2004, 14:23
    Χα... αφού πέτυχα δύο Γιώργος και στους δύο και αν έχει και κανένα άλλο και σε αυτόν... Μου α χα χα χα...

    Και το Πορτογαλλικό για να μήν νομίζετε ότι μιλάτε μόνοι σας ξένες γλώσσες... και με διορθώνετε κι όλας!

    Ρεβέκκα μου δεν πιστεύω να υπάρχουν πολλές γυναίκες που βλέπουν ποδόσφαιρο για να δούν γυμνασμένα κορμιά... όλοι με στραβά πόδια είναι... κατα μένα!

    Χριστ25 ποιός τους ακούει... αν ξέρουμε και οδηγούμε η όχι... τα περισσότερα αυτοκινητιστικά απο άντρες δέν είναι ? εεεεε τι συζητάμε τώρα...
    revekka
    17.07.2004, 16:41
    έχεις ένα δίκιο χαρουλίντα, άμα είναι για να δείς γυμνασμένα κορμιά προτίμα αγώνες κολύμβησης :) υπάρχει προκατάληψη για τις γυναίκες οδηγούς christ25, δεν το συζητάμε αυτό. είδες το επεισόδιο του ΑΜΑΝ με μια γυναίκα οδηγό κολλημένη στο τιμόνι, να παίζει το τραγούδι 'ο χάρος βγήκε παγανιά' και πάνω απο το αυτοκίνητο να κάθεται ο χάρος;!! η αλήθεια είναι πως σε ποσοστό οι άντρες οδηγούν καλύτερα αλλα ο λόγος είναι ότι οδηγούν περοσσότερες ώρες και αρχίζουν απο μικρότερη ηλικία, οπότε έχουμε κάτι χρονάκια εξάσκησης πίσω. βέβαια έχω και μια φίλη που οδηγάει απο τα 13 και τους χτυπάει όλους κάτω!
    christ25
    17.07.2004, 16:55
    kolimvisi k stivo!
    sxesi pisteuo exei k i andrenalini pou xei o ka8enas mas.oi ginaikes einai pio iremes(oi pio polles)etsi oi adres elkodai apo ti taxitita k tis prokliseis.alloste ego de gnorizo ginaikes pou trexoun se formula 1
    revekka
    17.07.2004, 17:01
    ε είναι και ο εγωισμός στη μέση, λες και η οδήγηση είναι μέσον απόδειξης του αντρισμού... αν δεν οδηγάς καλα έχει άλλα υπονοούμενα στο μυαλό τους... που να σε σεβαστούνε και οι υπόλοιποι σου φίλοι, ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ
    christ25
    17.07.2004, 18:30
    xaraktiristiko einai ena epeisodio mias palia seiras tou antenna konstadinou & elenis opou o manthos kanei mathimata odigiseis sto kon/no legodas tou pos me to ena xeri kratas to timoni k me to allo agaliazeis ti ginaika apo dipla sou(alli leksi xirsimopoiise).pragma pou dixnei oti oi andres ektos to oti theloun na diksoun pos einai kaloi odigoi k na tous paradextoun oi filoi tous,kanoun epidiksi stis ginaikes!
    alla to thema to exoume allaksei k exoume ginei xrisa ftiaria kata ton andron!
    Haroulinda
    17.07.2004, 18:56
    Χαίρομε που συμφωνούμε κορίτσια!

    Βασικά έχεις δίκαιο Ρεβέκκα, είναι όλα θέμα αντρισμού... όλα ξεκινούν και καταλίγουν εκεί! Αχχχχχχχ!

    ...ομως πολλή ησυχία ρε παιδί μου! δεν απαντά κανένας άντρας σ'αυτά... θα μου πεις τί να πουν κι όλας τα καιμένα... αφού έχουμε δίκαιο!
    christ25
    17.07.2004, 19:12
    tous peirame monoterma gia auto!alla edaksi o andrismos tous exei k orismena kala!skotonoun tis katsarides epeidi emeis sixainomaste!
    Haroulinda
    17.07.2004, 19:50
    ... σιγά μην αφήσω κατσαρίδα να μου ξεφύγει και να περιμένω άντρα να την πατήσει... ένα κρατς και έφυγε... ή την γυρίζεις ανάποδα και πεθαίνει.. ή της βάζεις ένα ποτήρι παλιό απο πάνω μέχρι να πεθάνει, ή μία δόση Αροξόλ και τέζα η Δούλλα η κατσαριδούλλα!

    Να το ξεπεράσεις Χριστ25 μου... δεν θέλει καθόλου αντρισμό...

    Βήμα 1 - Βάλε ένα παπούτσι όχι παντοφλίτσα
    Βήμα 2 - Πρόσεξε μην σε δεί το θήραμα
    Βήμα 3 - Σημάδεψέ την με το πόδι στον αέρα
    Βήμα 4 - Κατέβασε το πόδι ευθεία κάτω
    Βήμα 5 - Περίμενε να μήν κουνιέτε καθόλου
    Βήμα 6 - Με μία πετσετούλα στον κάλαθο... και αυτό ήταν... πανεύκολο!


    falimento
    17.07.2004, 20:47
    Πω πω τι είστε εσείς Παναγιά μου

    Μήπως το musicheaven δημιούργησε φεμινιστικό κίνημα?? Βλέπω συσπείρωση και τρελή επίθεση!!

    Τώρα για την οδήγηση θα σας πω τα εξής:

    Αυτό που είπε η Ρεββέκα ήταν το πιο σωστό δηλαδή ότι "σε ποσοστό οι άντρες οδηγούν καλύτερα αλλα ο λόγος είναι ότι οδηγούν περισσότερες ώρες και αρχίζουν απο μικρότερη ηλικία, οπότε έχουμε κάτι χρονάκια εξάσκησης πίσω."

    Όταν το αγοράκι είναι 3 χρονών ο μπαμπάκας του θα του πάρει αυτοκινητάκι και θα παίζει με αυτό.. Τα κοριτσάκια θα παίζουν με την Barbie και με το εξοχικό της που το παίρνεις μαζί όπου και αν πας.. (άσε τώρα που χώρισε και η Barbie..)
    Τοιουτοτρόπως τα αγοράκια μπαίνουν στην αυτοκινιτιστική ψυχολογία από πολύ μικρά.. Οι γυναίκες τη θυμούνται λίγο αργά..

    Εγώ ως οδηγός παρατηρώ τα εξής φαινόμενα..

    1)Οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με το παρκάρισμα! Δεν ξέρω τι σας πιάνει.. Υπάρχει μια θεσάρα που χωράει Διπλή Νταλίκα με καρότσα και εσείς με το Cinquecento πάτε κάνετε 50 μανούβρες, ανοίγετε το αμάξι, καβαλάτε το πεζοδρόμιο (εντωμεταξύ έχει σχηματιστεί μια ουράκλα από φουκαράδες).
    Άμα είσαι συνοδηγός δίνεις οδηγίες, δεν τις ακούτε όμως ("Δεν θα μου μάθεις πως να παρκάρω!")
    Και τέλος αποφασίζετε "Δεν χωράω πάω αλλού "

    (Όσο για τον συνοδηγό έχει αλλάξει 62000 χρώματα σαν καλωδιακή τηλεόραση..)

    2) Υπάρχει μια γενική αδιαφορία ή ασχετίλα.. Δηλαδή άμα δεις πολύ χοντρή βλακεία στον δρόμο και κοιτάξεις ποιος την έκανε θα δείς ότι το γυναικείο φύλο κρατά γερά τα ηνία! Παίζει βέβαια και ταξιτζής σε μεγάλο ποσοστό αλλά τον περνάτε με διαφορά στήθους

    Δεν λέω άλλα γιατί είστε πολύ επιθετικές και δεν αντέχω την κατακραυγή


    Όμως να πούμε ότι άμα η γυναίκα είναι σωστή οδηγός πραγματικά δεν παίζεται στην άσφαλτο..
    Κι αυτό γιατί δεν διακατέχεστε από τον αντρικό εγωϊσμό στο τιμόνι, την επιδειξιομανιά και την έλλειψη σεβασμού που επειδυκνύουμε σωρρηδόν.. Βλέπεις έχουμε και τα ορμονικά μας.. Αν δεν έχεις να διοχετεύσεις την τεστοστερόνη πρέπει να βρείς τρόπο κάπου να τη βγάλεις

    Θαυμάζω γυναίκες που οδηγούν λεωφορεία, τρόλλεϋ, τώρα είδα θα οδηγούν και τραμ αρκετές.. Δεν παίζονται.. Σταματούν, δίνουν προτεραιότητα, στρίβουν τα τεράστια οχήματα πανεύκολα..

    Όσο για κατσαρίδες.. δεν το σχολιάζω αφού πηδάτε τρία μέτρα (Σοτομαγιόρ γίνεστε για να τις αποφύγετε!)


    revekka
    17.07.2004, 21:30
    ε αυτο με το parking έχει μια βάση...μήπως εμένα πέτυχες και περίμεναν ουρά οι άλλοι;!!! τωρα αυτό με την τεστοστερόνη, falimento δηλαδή ξέρουμε και τους ξεχωρίζουμε αυτούς που δεν την έχουν διοχετέυσει αλλού
    και για το κίνημα γιατι να μην κάνουμε δηλαδη, μόνο για τα smileys θα υπάρχει κίνημα;!!!

    Υ.Γ: σου φαίνεται η χαρουλίντα να πηδάει 3 μέτρα άμα δει κατσαρίδα;;;!!!
    Υ.Γ2: χαρουλίντα βλέπουν οι κατσαρίδες;;;;!!!
    Υ.Γ3: falimento που το ξέρεις οτι η δασκάλα των γαλλικών σου δε μπαίνει στο MH; Μπορεί να παραμονεύει κάπου εδώ με άσχετο ψευδώνυμο...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 17-07-2004 21:33 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 17-07-2004 21:39 ]
    christ25
    17.07.2004, 22:44
    euxaristo haroulinda gia tis odigeies!skopeuo na tis efarmoso kata gramma.k etsi emfanisti kamia katsarida brosta mou...xa...exterminaton 4 tha gino!falimento xorise i barbie? de to ksera pisteuo pados oti iparxoun polloi kaloi odigoi ginaikes xoris na to exoun epagelma!k ksero k adres oi opoioi fovoudai na parkaroun mi gratzounisoun to toutou tous.
    episis glikie mou falimento tin adiaforia boro na stin eksigiso(ego den odigo alla etsi einai)oi ginaikes afairountai odos eukola stin odigisi eite xazeuodas mia vitrina i otidipote allo!k opoios den exei na dioxeteusei ti testosteroni tou kalo einai na min tin vgazei stin odigisei giati ta pio polla autokinitistika exoun ginei logo andrikis aproseksias!
    mola tauta ego filodokso na paro mia ferrari!kokkini!gia na deiksoume oti k oi ginaikes exoume pigmi k boroume na paroume grigora amaksia k oxi mikra cinquecento!
    girls ti lete na idrisoume neo feministiko kinima?
    Hastaroth
    17.07.2004, 23:57
    Ωραία όλα αυτά,αλλά ατάκες δέν βλέπω...

    Μάς πήρανε οι γυναίκες μονότερμα και περιτέχνως εξέτρεψαν την συζήτησιν εις άλλας ατραπούς.

    Οσο γιά τα περί οδήγησης κλπ,άν και δέν οδηγώ,έχω παρατηρήσει και εγώ διάφορες "κοτσάνες" να γίνωνται από γυναίκες,ιδίως δέ το παρκάρισμα μικρού οχήματος σε θέση που χωράει....το Queen Mary 2.Μία τέτοια περίπτωση μάλιστα την χρονομέτρησα-η κοπέλα ,που είχε ένα Smart (ξέρετε,από αυτά που χωράνε παντού πλαγίως και καθέτως..),έκανε περίπου ένα τέταρτο να παρκάρη.Πρός σύγκρισιν,επιστρέφοντας πρό καιρού από την Αίγινα,ο ελιγμός πρυμνοδέτησης τού πλοίου διήρκεσε μόλις 5 λεπτά....

    Αυτά πρός το παρόν και δέν συνεχίζω γιά να μήν εκτρέψω και εγώ έτι περισσότερον την συζήτησιν.....
    revekka
    18.07.2004, 11:01
    λοιπόν, αν ενδιαφέρεστε για φεμινιστικό κίνημα γιατι όχι :) μετα απο την ιδέα του falimentou(!!) και την εισήγηση της chris25!!! στόχος είναι αν παρατηρούμε κάτι που νιώθουμε πως μας αδικεί σαν γυναίκες το συζητάμε :) σε αυτό το κίνημα είναι ευπρόσδεκτοι όλοι οι άντρες που αγαπούν τις γυναίκες, αυτοί που τις αντιπαθούν για να μάθουμε τους λόγους και όσοι θέλουν να κατασκοπεύσουν επίσης διότι θα τους ανακαλύψουμε και θα είναι αντικείμενα προς μελέτη :) εισηγήσεις αποδεκτές απο όλους και όλες, πρόεδρος και αξιώματα δεν υπαρχουν διότι μιλάμε για γυναικεία οργάνωση και δεν μας νοιάζει καθόλου