ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη

    Γυναικείες ατάκες που άλλαξαν την ροή της ιστορίας

    revekka
    19.07.2004, 21:50
    ΜariannaP η συζήτηση είναι ο πλέον ειρηνικός τρόπος να λύνεται οποιοδήποτε θέμα. και η σκυλλίτσα σου παίζει ειρηνικά με το γατάκι διοτι ακριβώς είναι γένους θυληκού και είναι και μανούλα... αν ήτανε σκύλλος θα του έδειχνε του γατιού ποιος είναι το αφεντικό :)

    o falimentos πάντως έχει ένα άλφα θάρρος, δεν μπορείτε να πείτε. άσε που πέρασε στο σχέδιο Β, είδε κι απόειδε με τα επιχειρήματα και είπε δεν τους λέω και καμια καλή κουβέντα να τις τουμπάρω...εξού και το 'έξυπνες και γλυκειές γυναίκες'. δεν λέω, πετυχαίνει η καλή κουβέντα με τις γυναίκες. ώς εδω καλα, αλλα οχι και να διαπομπεύσεις τη χαρουλίντα, το κίνημα σε προειδοποιεί...
    με τους άλλους άντρες δεν ξέρω τι γίνεται, μήπως είδαν τη λέξη gay και είπανε να την κάνουνε σιγα σιγα;

    stellina kai mariapeny καλωσορίσατε στη γυναικο(και οχι μόνο)παρέα μας
    falimento
    19.07.2004, 23:04
    Koρίτσια το στυλ "καμακιού" από το αμάξι αντιπροσωπεύει ένα μικρό δείγμα ηλιθίων που παίρνουν τα πειραγμένα αμάξια (αφού πρότινος έχει αποδειχθεί ότι έχει πειραχτεί κ το μυαλό τους!) και προσπαθούν να πειράξουν κοπέλες..
    Εντωμεταξύ δεν κατανοούν ότι ούτε καμάκι κάνουν αλλά απλώς φοβίζουν και αποστρέφουν τις γυναίκες από δίπλα τους..

    Έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο που θες να ζητήσεις πληροφορίες από μια κοπέλα για όδο κτλ και με το που λές "συγγνώμη θα μπορούσα.." έχει εξαφανιστεί από δίπλα σου ακριβώς γιατί νομίζει ότι θα τη πειράξεις..

    Επειδή φαίνεται ότι στο musicheaven οι άντρες αγρόν ηγόραζον (μόλις τους δω στην επόμενη συνάντηση του musicheaven θα ακούσουν τα εξ αμάξης!!) εύχομαι ολόψυχα στο κίνημα να πάει καλά με μέλη όπως εσάς!
    Αρκεί βέβαια να κρατήσει επίπεδο και να μη φτάσει σε ακρότητες...



    ΥΓ: Δεν φταίω Ρεββέκα για τη διαπόμπευση το καταστατικό την ορίζει!

    "H Φωνή σου έχει Δύναμη! Γράψου κι εσύ στο Κίνημα!"

    "Επανεκλεγείς Πρόεδρος Του Κινήματος Please Αλλάξτε Τα Smilies του Forum*"




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 19-07-2004 23:06 ]
    revekka
    19.07.2004, 23:31
    μην ανησυχείς, δεν θα υπάρξουν ακρότητες, απλώς αλληλουποστήριξη. απο μένα αυτά, όποιος/α χρειάζεται κάτι το ζητάει. αφήνω το θέμα με ένα ποίημα:

    Γυναίκα

    Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.
    Παίξτε στον άνεμο τη γλώσσα σου και πέρνα.
    Αλλού σε λέγανε Γιουδήθ, εδώ Μαρία.
    Το φίδι σκίζεται στο βράχο με τη σμέρνα.
    ...
    Βαμμένη. Να σε φέγγει κόκκινο φανάρι.
    Γιομάτη φύκια και ροδάνθη, αμφίβια Μοίρα.
    Καβάλαγες ασέλωτο με δίχως χαλινάρι,
    πρώτη φορά, σε μια σπηλιά, στην Αλταμίρα.
    ...
    Πράσινο. Αφρός, θαλασσινό βαθύ και βυσσινί.
    Γυμνή. Μονάχα ένα χρυσό στη μέση σου ζωστήρι.
    Τα μάτια σου τα χώριζαν εφτά Ισημερινοί
    μες του Giorgone το αργαστήρι.

    Πέτρα θα του ριξα και δε με θέλει το ποτάμι.
    Τι σου φταιξα και με ξυπνάς προτου να φέξει.
    Στερνή νυχτιά του λιμανιού δεν παει χαράμι.
    Αμαρτωλός που δε χαρεί και που δε φταίξει.
    Βαμμένη. Να σε φέγγει φως αρρωστημένο.
    Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα.
    Εδώ κοντά σου, χρόνια ασάλευτος να μένω
    ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα.

    Τραβέρσο - Νίκος Καββαδίας



    Υ.Γ: και το καταστατικό ποιος το ορίζει βρε falimente δηλαδή;!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 20-07-2004 03:33 ]
    Haroulinda
    20.07.2004, 09:06
    Τέλειο ποίημα Ρεβέκκα,

    δεν το ξανάκουσα. Προτείνω να το βάλουμε στα επιστολόχαρτα του κινήματος στο μπακ κραουντ...

    Και ο Φαλιμέντος μας προωθεί σταθερά το σχέδιο Β όπως είπε και η Ρεβέκκα μας... σιγά σιγά θα είναι και το πρώτο αντρικό μέλος του κινήματος μας...

    Φαλιμέντε? μην αραδιάζεις στην Ρεβέκκα περι καταστατικού γιατί εγώ καταστατικό δεν είδα...

    Εξαρτάτε και πως ζητάς την πληροφορία απο την κοπέλα... Αν πας κουνιστός λυγιστός σαν το Τραβόλτα έτοιμος για κουβεντούλα... εεεε ναι...
    falimento
    20.07.2004, 10:09
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 20-07-2004 στις 09:06 έγραψε:


    Φαλιμέντε? μην αραδιάζεις στην Ρεβέκκα περι καταστατικού γιατί εγώ καταστατικό δεν είδα...








    Γιατί σάμπως εγώ το χω δει!??????
    falimento
    20.07.2004, 10:11
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 20-07-2004 στις 09:06 έγραψε:

    Εξαρτάτε και πως ζητάς την πληροφορία απο την κοπέλα... Αν πας κουνιστός λυγιστός σαν το Τραβόλτα έτοιμος για κουβεντούλα... εεεε ναι...






    Μιλάμε όταν ζητάς πληροφορία και είσαι στο αμάξι σου και η κοπέλα είναι πεζή! Να είσαι στο αμάξι σου και να λυγίζεις σαν τον Τραβόλτα πρέπει να είσαι ο ΜΟΓΛΗΣ!!!!!!!
    Haroulinda
    20.07.2004, 10:21
    O Τιραμόλα δεν κάνει?
    STELLINA
    20.07.2004, 13:57
    Έτσι είναι Haroulinda σε ό,τι αφορά το αυτοκίνητο!!Τι να πει κανείς??!!Ποιός μπορεί να τους καταλάβει???
    ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!
    Μόνο στον Falimento βγάζω το καπέλο γιατί τα βγάζει πέρα με όλες μας μόνος του!!
    Revekka thanks για το καλοσώρισμα.
    jorge
    20.07.2004, 14:28
    Φαλιμέντε θες support;
    falimento
    20.07.2004, 14:48
    Επιτέλους βρε που ήσουν Γεώργιε?

    Άντε support me!!
    KIT_KAT
    20.07.2004, 14:50
    Ki egw, ki egw me tous Giwrgides....
    christ25
    20.07.2004, 14:50
    tora tha iparxei k ipostiriksi apo ta megalitera xartia tou MH diladi?de peirazei.k o prothipourgos na sas ipostiriksei o proedros tis voulis einai ginaika
    KIT_KAT
    20.07.2004, 14:52
    Quote:

    Το μέλος christ25 στις 20-07-2004 στις 14:50 έγραψε:

    o proedros tis voulis einai ginaika





    Mallon... i proedros tis voulis einai gynaika :) :)
    KIT_KAT
    20.07.2004, 15:22
    Oups paidakia ayta twra ta eida...

    Quote:

    Το μέλος falimento στις 19-07-2004 στις 13:13 έγραψε:

    Πχ η ιδρύτρια του κινήματος και νυν μέλος Kit kat βρίσκεται στη Τουρκία με οικονομική βοήθεια του κινήματος μας!! (καλά επιστήμη το κάναμε )




    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 19-07-2004 στις 13:41 έγραψε:

    το κίνημά μας έχει άλλη ιδρύτρια απο σένα και μου το λές τώρα?... και μάλιστα το κίνημά μας της παρέχει και οικονομική βοήθεια και εγώ δεν έχω χαμπάρι...Αυτό πάει πολύ! Και τι καταστατικά μου αραδιάζεις τώρα εγώ δεν είδα ποτέ μου τίποτα! Ακους εκεί οικονομική βοήθεια στην κιτ-κατ... και βγήκαν και τα ξεπουλήματα και εμένα δεν μου παρέχει οικονομική βοήθεια?




    Min anhsyxeis, mporw na diapseysw. Eimai 10 meres edw ki akoma den exw parei to epidoma tou M/H. Allwste dyskola ena kinhma proskeimeno sto musicheaven tha mporouse na me stiriksei oikonomika mias kai tha synantouse ti sthenari antistasi ouk oligwn fanatikwn melwn-exthrwn tis en logw xwras...

    Quote:

    Το μέλος falimento στις 19-07-2004 στις 14:30 έγραψε:

    Ιδρύτρια είναι η Κιτ Κατ..




    Etsi mpravo.

    ps: guys...

    Έλα ασήμωσε και χόρεψε,
    ποιος χειμώνας σ'το απαγόρευσε...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 20-07-2004 16:06 ]
    falimento
    20.07.2004, 16:03
    Kαι λέω που είναι η Κατερίνα τόσες μέρες?

    Ναι Κατερίνα με σαμποτάρουν οι φρατριες του musicheaven και δεν έρχεται το έμβασμα! Προσπαθούν να τα καρπωθούν άλλοι

    Δεν θα τους αφήσω όμως

    Και πάντα θα αποτελείς την Ιδρύτρια του κινήματος μας! Ποτέ δεν ξεχνάμε την ιστορία μας!


    ΥΓ1:Λες να μυήσουμε κανέναν Τούρκο στο κίνημα?
    YΓ2:Τα άρθρα του καταστατικού πως τα είδες?
    ΥΓ3:We too

    "Δεν σε εκφράζουν τα Smilies του Forum?Γράψου κι εσύ στο κίνημα!
    "Επανεκλεγείς Πρόεδρος Του Κινήματος Please Αλλάξτε Τα Smilies του Forum*"




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 20-07-2004 16:05 ]
    revekka
    20.07.2004, 16:18
    άλλα έλεγες προηγουμένως, ότι καμια ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ γυναίκα δεν γράφεται σε κίνημα αντρών και ότι οι άντρες που γράφονται στα γυναικεία είναι gay. είπα κι εγώ να αφήσω το θέμα αλλα παρεκτρέπεσαι... τωρα η κιτ κατ ότι θέλει ας κάνει αλλα να ξέρει και τις δηλώσεις σου
    STELLINA
    20.07.2004, 16:28
    Όντως!!Δίκιο έχει η Revekka!!Βρε Falimento αφού τα είπες αυτά,τώρα δέχεσαι γυναίκα στο κίνημά σου?!?!Α πα πα πα πα!!!
    Όφείλω να ομολογήσω ότι εσείς οι άντρες φάσκετε και αντιφάσκετε!!!Λέτε κάτι και μετά το καταργείτε μόνοι σας!!
    Πάντως (αν και λίγο καθυστερημένα) Falimento βρήκες υποστήριξη!!
    falimento
    20.07.2004, 16:32
    Quote:

    Το μέλος revekka στις 20-07-2004 στις 16:18 έγραψε:

    άλλα έλεγες προηγουμένως, ότι καμια ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ γυναίκα δεν γράφεται σε κίνημα αντρών και ότι οι άντρες που γράφονται στα γυναικεία είναι gay. είπα κι εγώ να αφήσω το θέμα αλλα παρεκτρέπεσαι...







    Ρεβέκκα (δεν έχεις τώρα παράπονο από τη γραφή!) παραφράζεις τις δηλώσεις μου! Το κίνημα μας είναι άσχετο από φυλετικές διακρίσεις έχει να κάνει καθαρά με τα Smilies του Forum!!!!
    Quote:
    Ή παρ'το αλλιώς έχεις δει πολλές γυναίκες (φυσιολογικές) να συμμετέχουν σε φαλλοκρατικά ή παρεμφερή κινήματα?



    Αυτό είχα πει!! Το κίνημα των Smilies είναι παρεμφερές με φαλλοκρατικό κίνημα??

    Don't think so!

    Έτσι κι αλλιώς η Kit Kat αποτελεί ξαναλέω την ΙΔΡΥΤΡΙΑ ΜΑΣ!! Αυτή είχε το δικαίωμα κ πήρε τη πρωτοβουλία να με δεχτεί στο κίνημα! Όποτε θέλει με καθαιρεί! Βλέπετε πάλι γυναίκα είναι πίσω από κάθε δυναμική προσπάθεια!! (τώρα να δω τι έχετε να μου πείτε?????)



    "H Φωνή σου έχει Δύναμη! Γράψου κι εσύ στο Κίνημα!"

    "Επανεκλεγείς Πρόεδρος Του Κινήματος Please Αλλάξτε Τα Smilies του Forum*"




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 20-07-2004 16:37 ]
    KIT_KAT
    20.07.2004, 16:36
    Nomizw oti mia gynaika mporei aneta na anikei se antifeministiko kinhma.
    revekka
    20.07.2004, 16:38
    ε έκανα μια παραφρασούλα τωρα... αλλά το κρατάμε το φαλλοκρατικά και παρεμφερή κινήματα διότι η κιτ κατ υποστηρίζει 'τους Γιώργηδες' ...!!! και αυτό δεν είναι παράφραση. να ξέρει που μπλέκει