ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    προγραμμα μουσικης

    xristodoulos
    01.07.2007, 20:14
    Γεια σε ολους. θα ηθελα την βοηθεια σας. γραφω στιχους, απο χομπι αλλα θελω να χρησιμοποιησω και μουσικη. δεν παιζω μουσικα οργανα, υπαρχει κανενα προγραμμα για τον υπολογιστη για δημιουργεια μουσικης? ευχαριστω
    miliokas
    02.07.2007, 03:00
    1 πρόγραμμα που ξέρω πως κάνει αυτή τη δουλειά, μα δεν το έχω δουλέψει, είναι το Anvil Studio.
    Πηγαίνες>www.anvilstudio.com πατάς download & από την επόμενη σελίδα επιλέγεις Download the First Time Release from Anvil Studio site 1.



    jacamar
    02.07.2007, 13:31
    froοtyloops, reason
    ειναι ιδανικα για τους μη κατεχοντες τα περι μουσικης!!!
    koukli
    10.10.2007, 22:20
    υπάρχει και το finale παςwww.toggle.com/lv/group/view/kl39884/Finale_2007.html και πατάς download
    δεν το έχω δουλέψει, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια
    koukli
    11.10.2007, 15:28
    mia erwtisi sxetika m to anvil studio
    den uparxei tropos na tupwseis an den exeis to print sheet?

    p.s. to exei kaneis??

    thanxxx

    XXX
    xaris-
    02.11.2007, 17:06

    To reson ειναι αρκετα δυσκολο για αρχαριους και το frootyloop παρεχει μονο λουπες.Το παλικαρι αν καταλαβα καλα ζυταει εναν τροπο να παραγει μουσικη συμφωνα με αυτο που θελει εκεινος σχεδον απο το μηδεν.......φιλε νομιζω οτι πρεπει να εχεις καποιες γνωσεις πανω στο θεμα..
    Alkemist
    03.11.2007, 02:05
    To reason δεν έχει κάτι δύσκολο και δεν θα έλεγα ότι δεν είναι για αρχάριους μιας και το να παίζεις με τα synth και να πατας 2 νότες για να βγάλει τον extreme ήχο ενος synth δεν είναι πολυπλοκο.

    Το fruity loops είναι πολλά παραπάνω από απλές loopες. Σαν πρώην χρήστης θα σου πω πως αν το ψάξεις λίγο θα δεις θαύματα. Είναι pattern based, δεν είναι μόνο για λούπες.

    Εγω γνώρισα πρώτα το reason, αλλά όποιο κι απ' τα δυο επιλέξεις θα καταφέρεις πολλά. Πολλοι χωρις μουσικές γνώσεις εχουν κάνει πράγματα στο FL. Υπάρχουν, βέβαια, προγράμματα που σου δίνουν loops και τα βάζεις στη σειρά αν θέλεις κάτι γρήγορο, αλλά δεν θυμάμαι κάποιο (εδω θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος).

    Τελικά, πάντως, αν μπεις στη διαδικασία να γράψεις μουσική θα πρέπει να μάθεις και μουσική. Μπαίνεις σε δύσκολα μέρη. Θέλει πολυ μεράκι. Αλλά αν ρωτήσεις, ελπίζω, θα μάθεις.