ελληνική μουσική
    554 online   ·  210.848 μέλη

    Schoolwave 2007. Ημουν κι εγω εκει.....

    myrtouli
    05.07.2007, 13:23
    γεια σας παιδες. εφτιαξα αυτο το θεμα για να σας ρωτησω
    Πηγατε στο φετινο Schoolwave?
    Εντυπωσεις???
    Ποιο συγκροτημα σας αρεσε πιο πολυ??
    Θα ξαναπηγαινατε??
    Ελατε να συζητησουμε....
    Morpheus91
    05.07.2007, 14:06
    μακαρι να μπορουσα να παω αλλα μενω Ροδο και ειναι δυσκολο ... Παντως μου αρεσει πολυ κ βλεπω τα βιντεακια στο youtube ςραια ητανε φετος ? παιξανε και οι looming titties ?
    kostas14
    05.07.2007, 16:04
    e re me to volooo....3erw 200 atoma apo to volo pou irthan schoolwave.re mirto mipos eisai filh me ti thetis??
    egw phga k tis 3 meres kai 3enerwsa ti zwh mou..aparadektos ixos,aparadekta sigrotimata.as girnousan ligo oi diorganwtes stis sxolikes sinaylies kai tha anakaliptan poli kalitera sigrotimata...de lew eixan agxos ta paidia,de ftaine ayta...
    alloi ta kanonizoun...
    kai to koino kamia idea apo mousikh..3erw toulaxiston 10 koritsia pou pigan schoolwave gia na vroun gomeno...bliax!!
    tsaboukos
    05.07.2007, 17:13
    Πηγα την πρωτη μερα.Καλα ηταν.Μου αρεσαν οι Steel Blood,oi DBD και φυσικα ο Αγγελακας.Θα συμφωνησω με τον kostas14,το 90% εκει ηταν ασχετοι απο μουσικη.Εσκασαν μυτη κατι τρεντισες και ηθελαν να πανε και μπροστα μπροστα.Δεν τις ενοιαζε αν υπηρχε αλλος.

    «Δύο πράγματα είναι άπειρα: Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.»
    Albert Einstein

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsaboukos στις 05-07-2007 17:14 ]


    darbukaboy
    05.07.2007, 18:06
    Εγω πηγα την πρωτη και τη δευτερη μερα.Ο ηχος πραγματι ηταν μετριος και δεν αφηνε τα παιδια να παιξουν μ'ευχαριστιση.Οσον αφορα τον κοσμο σε ενα φεστιβαλ σαν το schoolwave δεν περιμενεις να δεις ενα συγκεκριμενο ειδος παιδιων.Εμενα αυτο που μου τη σπαει απιστευτα ειναι το γεγονος οτι ντυνονται ολα τα emo's και τα τρεντουλα ιδια μεταξυ τους.Μα καλα προσωπικοτητα δεν εχουν αυτα τα παιδια;πρεπει ο ενας να φοραει οτι φοραει ο αλλος;
    Τελοσπαντων ειναι και αυτο μια αποψη.
    Γενικα παντως το schoolwave festival σαν ιδεα και σαν εκτελεση ειναι πολυ ωραιο και φερνει πιο κοντα (οσο παραξενο κι αν φαινεται αυτο) τη νεολαια η οποια βρισκει μια καλη ευκαιρια να εκφραστει μεσα απο τη μουσικη και γενικοτερα μεσα απο ενα οικειο και προσφιλες περιβαλλον στο οποιο δεν υπαρχουν ουτε καθηγητες ουτε γονεις οι οποιοι να τους επηρεαζουν.

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!null
    kostas14
    05.07.2007, 20:43
    simfwnw oti san protovoulia einai poli kali.alla apo ekei kai pera tha mporouse na einai akoma kaliteri an epaizan kalitera sigrotimata.se 3 meres eida 5 sigrotimata death kai 1 metal..den 3erw an ayth i analogia stekei..kala gia ta emoula de thelw na milisw.aytous mono tous varaw
    lianameladaki
    05.07.2007, 20:55
    gt n mn t dume apla san mia giorth..?egw pantws dn phga ekei ute gia n akusw ts teleius musikus,ute gia tn teleio hxo...phga gia n perasw kala kai telika mia xara perasa....!
    myrtouli
    07.07.2007, 13:48
    Παράθεση:

    Το μέλος Morpheus91 στις 05-07-2007 στις 14:06 έγραψε...

    μακαρι να μπορουσα να παω αλλα μενω Ροδο και ειναι δυσκολο ... Παντως μου αρεσει πολυ κ βλεπω τα βιντεακια στο youtube ςραια ητανε φετος ? παιξανε και οι looming titties ?



    Ναι παιξανε! Κριμα που δεν μπορεσες να ερθεις,ηταν τελεια! θα τα δεις στο dvd
    myrtouli
    07.07.2007, 14:01
    Ρε παιδια δεν σας αρεσαν οι Spleen on Baudlaire?
    ναι Κωστα,απο Βολο ειμαι και αυτα τα παιδια που επαιξαν 2η μερα ειναι απο εδω.
    Να σου πω την αληθεια η λιανα εχει δικιο,τι σε νοιαζει ο ηχος και τα χαζοτρεντουλα?
    στην αρχη ετσι σκεφτομουνα κι εγω αλλα ειναι βλακεια να μην περνας καλα για να προσπαθεις να εντωπισεις τα ελαττωματα της διοργανωσης.Ασε τον εαυτο σου ελευθερο! αυτο που γινεται εκει περα καθε χρονο για μενα ειναι πολυ πρωτοποριακο και δινεται η ευκαιρια σε παιδια απο το τιποτα να εμφανιστουν σε ενα κοινο της ηλικιας τους και να παρουσιασουν τη δουλεια τους,αυτο που τους αρεσει, οσο ποιοτικο κι αν ειναι. Γι'αυτο,χαλαρωσε...relax,take it easy!(που λεει και ο mika)στο κατω κατω,δεν ειναι και επαγγελματιες! απλα παιδια ειναι! Για αλλη μια φορα θα συμφωνησω με τη λιανα,δες το σαν γιορτη!!!!!!!!!

    Ζησε τη στιγμη! (vodafone) (καπιταλισμος 4ever!)

    kostas14
    07.07.2007, 17:56
    tespa...oso anafora ta sigrotimata,apo oso mporesa na akouso otan den vouizan oi enisxites, mou aresan poli kati paidia apo to thesaloniki, pou epai3an burn apo deep purple,de thimamai pos tous lene!!!a, kai oi alloi pou epai3an metropolis apo dream theatre eixan apisteyto kitharista(ena palikari me magio)..prwth fora vlepw atomo na paizei toso kala john petrucci...poli kalos!!!

    metallica in athenes-justice is done

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kostas14 στις 07-07-2007 17:59 ]


    punkster
    17.07.2007, 13:50


    ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Δεν πηγααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Και ηθελα τοοοοοοοοοσο πολυ να ξαναδω τους Ska-Bangies!!!!!!!!!!

    Μιλαμε, τα ΛΑΤΡΕΥΩ αυτα τα παιδια!!!!!!!!!

    Ειναι φυσιογνωμιες, οπως και να τους κανεις!!!!!

    Και τους Λουμινγκ ηθελα πολυ να δω, τον αγαπητο Γιαννακη και τους υπολοιπους!!

    Και η βλακεια ειναι οτι απο περυσι, μετα το τελος του περσινου Σκουλγουειβ καναμε σχεδια για το επομενο και ολη τη χρονια περιμεναμε πως και πως να ερθει ο Ιουνιος και τελικα...................ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!

    ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!



    Αλλα ηρθαν ετσι τα πραγματα που μας ηταν αδυνατον να παμε....



    Τεσπα, και του χρονου παλι εκει θα ειναι το Σκουλγουειβ!!! Θελω να πιστευω!!!
    Το καλο που σας θελω Σκουλιγκανια!!!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 17-07-2007 13:51 ]


    Conspiratus
    07.09.2007, 00:22
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-07-2007 στις 13:50 έγραψε...

    Και η βλακεια ειναι οτι απο περυσι, μετα το τελος του περσινου Σκουλγουειβ καναμε σχεδια για το επομενο και ολη τη χρονια περιμεναμε πως και πως να ερθει ο Ιουνιος και τελικα...................ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!

    ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!



    Αλλα ηρθαν ετσι τα πραγματα που μας ηταν αδυνατον να παμε....


    Τι ειχε γινει κ δν πηγαμε τελικα...δεν θυμαμαι...

    τεσπα...ναι ρε γμτ....κ μαρεσει που λεγαμε οτι θα παμε και τις 3 μερες...που να το φανταζομασταν!!
    punkster
    07.09.2007, 02:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 07-09-2007 στις 00:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-07-2007 στις 13:50 έγραψε...

    Και η βλακεια ειναι οτι απο περυσι, μετα το τελος του περσινου Σκουλγουειβ καναμε σχεδια για το επομενο και ολη τη χρονια περιμεναμε πως και πως να ερθει ο Ιουνιος και τελικα...................ΔΕΝ ΠΗΓΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!

    ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!



    Αλλα ηρθαν ετσι τα πραγματα που μας ηταν αδυνατον να παμε....


    Τι ειχε γινει κ δν πηγαμε τελικα...δεν θυμαμαι...

    τεσπα...ναι ρε γμτ....κ μαρεσει που λεγαμε οτι θα παμε και τις 3 μερες...που να το φανταζομασταν!!



    Ελα μου ντε!!! Ουτε εγω θυμαμαι... Α, κατσε! Μου ρχεται! Μου ρχεται!!! ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!! Το αλλο το μπαζο, το ζωον το ορθιο, δεν μπορουσε οποτε ουτε εμεις θελαμε να παμε...Νομιζω οτι ετσι εγινε...!

    Και ειχαμε ταξει (εγω τουλαχιστον) και στους Σκα-μπανγκις οτι θα παμε να τους δουμε οπωσδηποτε αυτη τη φορα....
    jorge
    14.12.2007, 22:44
    Την Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου θα κυκλοφορήσει το DVD SCHOOLWAVE 2007 με την εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ".
    Μην αργήσετε να πάτε στο περίπτερο γιατί οι εφημερίδες της Δευτέρας βγαίνουν σε λιγότερα αντίτυπα και μπορεί να εξαντληθεί νωρίς.

    Περιέχει:

    * Τα 21 μαθητικά συγκροτήματα
    * Τα 4 καλεσμένα συγκροτήματα: Ska Bangies, Looming Titties, Rosebleed και Bamboo Bambos (από το σχολείο Summerhill της Αγγλίας)
    * Ένα 20λεπτο backstage video.

    Για περισσότερες πληροφορίες και για previews από τα menus του DVD πηγαίντε εδώ.




    NEWS 2: SCHOOLWAVE SUNDAYS


    Κάθε Κυριακή στο Κύτταρο Club παίζουν μπάντες του Schoolwave.
    Για περισσότερες πληροφορίες (Πρόγραμμα, Reviews από το avopolis.gr που έρχεται κάθε Κυριακή, Οδηγίες για το πως να πάτε στο Κύτταρο κ.α.) πηγαίντε εδώ.
    Στην αρχική σελίδα του site ανεβάζουμε preview videos από τα συγκροτήματα που παίζουν κάθε Κυριακή.

    Κυριακή 16 Δεκεμβρίου: D 'n' G - Scum + Entropia + Delirium + SOBER + Guest: VICTORY COLLAPSE (myspace page)

    Κυριακή 23 Δεκεμβρίου: No Profile + Rosebleed + Danger by Design + Grain Of Sense + Guest: UNIVERSE 217 (myspace page)

    Κυριακή 30 Δεκεμβρίου: Musica Ficta + Spleen on Baudelaire + Steel Blood + Ska Bangies
    seras
    15.12.2007, 12:04
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-12-2007 στις 22:44 έγραψε...

    Την Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου θα κυκλοφορήσει το DVD SCHOOLWAVE 2007 με την εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ".
    Μην αργήσετε να πάτε στο περίπτερο γιατί οι εφημερίδες της Δευτέρας βγαίνουν σε λιγότερα αντίτυπα και μπορεί να εξαντληθεί νωρίς.

    Περιέχει:

    * Τα 21 μαθητικά συγκροτήματα
    * Τα 4 καλεσμένα συγκροτήματα: Ska Bangies, Looming Titties, Rosebleed και Bamboo Bambos (από το σχολείο Summerhill της Αγγλίας)
    * Ένα 20λεπτο backstage video.

    Για περισσότερες πληροφορίες και για previews από τα menus του DVD πηγαίντε εδώ.




    NEWS 2: SCHOOLWAVE SUNDAYS


    Κάθε Κυριακή στο Κύτταρο Club παίζουν μπάντες του Schoolwave.
    Για περισσότερες πληροφορίες (Πρόγραμμα, Reviews από το avopolis.gr που έρχεται κάθε Κυριακή, Οδηγίες για το πως να πάτε στο Κύτταρο κ.α.) πηγαίντε εδώ.
    Στην αρχική σελίδα του site ανεβάζουμε preview videos από τα συγκροτήματα που παίζουν κάθε Κυριακή.

    Κυριακή 16 Δεκεμβρίου: D 'n' G - Scum + Entropia + Delirium + SOBER + Guest: VICTORY COLLAPSE (myspace page)

    Κυριακή 23 Δεκεμβρίου: No Profile + Rosebleed + Danger by Design + Grain Of Sense + Guest: UNIVERSE 217 (myspace page)

    Κυριακή 30 Δεκεμβρίου: Musica Ficta + Spleen on Baudelaire + Steel Blood + Ska Bangies



    Καλή φάση..Πολύ καλή φάση...
    Morpheus91
    15.12.2007, 23:16
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-12-2007 στις 22:44 έγραψε...

    Την Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου θα κυκλοφορήσει το DVD SCHOOLWAVE 2007 με την εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ".
    Μην αργήσετε να πάτε στο περίπτερο γιατί οι εφημερίδες της Δευτέρας βγαίνουν σε λιγότερα αντίτυπα και μπορεί να εξαντληθεί νωρίς.

    Περιέχει:

    * Τα 21 μαθητικά συγκροτήματα
    * Τα 4 καλεσμένα συγκροτήματα: Ska Bangies, Looming Titties, Rosebleed και Bamboo Bambos (από το σχολείο Summerhill της Αγγλίας)
    * Ένα 20λεπτο backstage video.

    Για περισσότερες πληροφορίες και για previews από τα menus του DVD πηγαίντε εδώ.


    NEWS 2: SCHOOLWAVE SUNDAYS


    Κάθε Κυριακή στο Κύτταρο Club παίζουν μπάντες του Schoolwave.
    Για περισσότερες πληροφορίες (Πρόγραμμα, Reviews από το avopolis.gr που έρχεται κάθε Κυριακή, Οδηγίες για το πως να πάτε στο Κύτταρο κ.α.) πηγαίντε εδώ.
    Στην αρχική σελίδα του site ανεβάζουμε preview videos από τα συγκροτήματα που παίζουν κάθε Κυριακή.

    Κυριακή 16 Δεκεμβρίου: D 'n' G - Scum + Entropia + Delirium + SOBER + Guest: VICTORY COLLAPSE (myspace page)

    Κυριακή 23 Δεκεμβρίου: No Profile + Rosebleed + Danger by Design + Grain Of Sense + Guest: UNIVERSE 217 (myspace page)

    Κυριακή 30 Δεκεμβρίου: Musica Ficta + Spleen on Baudelaire + Steel Blood + Ska Bangies



    Εππ ... Schooliganι και ο Jorgito ????
    Καλη φάση όντως !!!