ελληνική μουσική
    1139 online   ·  210.851 μέλη

    Πολλαπλοί λογαριασμοί ίδιου χρήστη

    jorge
    11.07.2007, 11:56
    Συχνά παρατηρείται κάποιοι άνθρωποι να μπαίνουν στο MusicHeaven με διαφορετικά ονόματα χρήστη, κάτι που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρότατα. Το γράφουν άλλωστε και οι όροι χρήσης (δείτε τους στο κάτω μέρος της σελίδας).

    Το MusicHeaven διαθέτει μηχανισμούς ανίχνευσης τέτοιων πρακτικών, επομένως είναι πολύ εύκολο να εντοπιστούν όσοι κοροϊδεύουν τη νοημοσύνη μας. Σε αυτή την περίπτωση, γίνονται άμεσα ban ΟΛΟΙ οι λογαριασμοί του χρήστη.
    KAKOFONIKS
    11.07.2007, 13:35
    Γιώργο καλημέρα πως πάει ο στρατός ελπίζω να είσαι καλά(off topic)

    Λοιπόν έχω την εντύπωση πως έχω άλλον ένα λογαριασμό τον οποίο κατα λάθος τον δημιούργησα στην αρχή !

    Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, δεν θυμάμαι κάν τους κωδικούς, αν υπάρχει λοιπόν διέγραψέ τον!


    Ευχαριστώ!
    JaNick
    11.07.2007, 18:42
    1ον)
    2ον) Αυτό που έπαθε ο KAKOFONIKS συνέβει και σε μένα ο χρήστης λεγόταν
    Ja-Nick και επιδή δεν είχα καταλάβει τίποτα για τους κωδικούς τον παράτησα και έκανα αυτον...
    Shakti_
    11.07.2007, 19:36
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον KAKOFONIKS


    jorge
    11.07.2007, 19:39
    Παιδιά μην ανησυχείτε, σε τέτοιες περιπτώσεις οπου υπάρχει μεγάλη χρονική απόσταση ανάμεσα στα logins των διαφορετικών λογαριασμών ή όταν κάποιος εκ των δύο δεν είναι ιδιαίτερα ενεργός, δεν υπάρχει πρόβλημα.
    uNick
    11.07.2007, 21:57
    Ουφ... ησύχασα!

    nektarios_pi
    11.07.2007, 22:43
    EXASA to acc mou kai eftiaksa allo acc alla janabrika to xameno m acc
    uNick
    12.07.2007, 09:40
    Από τη σελίδα FAQ's:

    "Τέλος, τα μέλη υποχρεούνται στην τήρηση ενός (1) και μόνο προσωπικού λογαριασμού. Σε περίπτωση δημιουργίας παραπάνω λογαριασμών από το ίδιο μέλος και εφόσον διαπιστωθεί χρήση ψευδών στοιχείων με σκοπό την οποιουδήποτε είδους παραπλάνηση των υπολοίπων χρηστών/μελών, το MusicHeaven έχει το δικαίωμα να προβεί σε προσωρινή ή μόνιμη διακοπή της λειτουργίας μέρους ή όλων των λογαριασμών του χρήστη..."

    Αναλυτικά εδώ.



    Astron
    12.07.2007, 10:44
    Απαγορεύεται γιατί κάθε nick πρέπει να αντιστοιχεί σε ένα ξεχωριστό άτομο. Διαφορετικά μπορούν να δημιουργηθούν προβλήματα με ορισμένους που θα εκμεταλλεύονταν το 2ο username τους για να το παίξουν "διπλό ταμπλό" ή να δημιουργήσουν στημένες συζητήσεις, φασαρίες ή δεν ξέρω και γω τί άλλο.

    Κάποιος που κάνει μια λογική χρήση του ΜΗ δεν έχει κανένα λόγο να έχει 2 accounts (εκτός βέβαια απ' τις περιπτώσεις που έχει χαθεί password κλπ)
    uNick
    12.07.2007, 11:23
    Με πρόλαβε ο Παύλος...
    Για να σε βοηθήσω περισσότερο, θα προσθέσω ότι έχουν παρατηρηθεί περιπτώσεις όπου κάποιος χρησιμοποίησε 2 ή και 3 nicks μέσα σε διάφορα topics, προκαλώντας γενικότερη αναστάτωση με τσακωμούς κλπ.
    Η λογική του μοναδικού nick ανά μέλος, λοιπόν, υπάρχει για να προστατέψει εμένα, εσένα και όλους όσοι συμμετέχουν δημιουργικά στο forum. Σίγουρα δεν αρκεί για όλες τις περιπτώσεις, αλλά είναι μια προστασία...

    JaNick
    12.07.2007, 12:53
    Ναι αλλα να γίνεται και σωστή δουλειά ρε παιδιά...Έχει ο άλλος 4 λογαριασμούς...Κλείσε και τους 4...!!
    JaNick
    12.07.2007, 13:51
    Συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον...Ανακαλώ...Πηγά και άλλαξα εκείνο το μύνημα, αφού κατάλαβα οτι παραφέρθηκα εξ αιτίας αυτού του ατόμου...Εσύ δεν ήταν ανάγκη να το γυρίσεις σε όλο το φόρουμ...

    Και έγινε ύπαρξη με την πάροδο του πόνου η ανυπαρξία μου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JaNick στις 12-07-2007 13:55 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JaNick στις 12-07-2007 13:56 ]


    Bruce_Dicki13
    12.07.2007, 14:14
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 12-07-2007 στις 13:41 έγραψε...

    Αγαπητε JaNick
    που εισαι τοσο ακραιφνως υπερ των κανονισμων, αυτο το επιτρεπει ο κανονισμος ?

    Παράθεση:
    Το μέλος JaNick στις 12-07-2007 στις 13:01 έγραψε..
    Είσαι μ@λ@κ@ς.


    Μερικες φορες μπορει κανεις να προκαλεσει "γενικότερη αναστάτωση με τσακωμούς κλπ. ", ακομα και χωρις πολλαπλα nick...



    Δεν νομιζω πως αυτη η κινηση mnk ηταν απαραιτητη!
    JaNick
    12.07.2007, 14:20
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 12-07-2007 στις 14:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 12-07-2007 στις 13:51 έγραψε...

    ..Εσύ δεν ήταν ανάγκη να το γυρίσεις σε όλο το φόρουμ...


    Προτιμας να εφαρμοζονται αλλα μετρα για σενα ?? ας πουμε ποιο ελαστικα ?

    "Ολοι ειναι ισοι, αλλα μερικοι ειναι πιο ισοι"
    εγραψε ο George Orwell, στ ο βιβλιο του "Η φαρμα των ζωων"....





    Είπα κατι τέτοιο??? Που? Αν εννοείς οτι διέσυρα κάποιον στο φόρουμ...Αμφιβάλω....
    Bruce_Dicki13
    12.07.2007, 14:25
    ο janick ειναι μελος στο ΜΗ απο το 2005...και δεν νομιζω να εχει δωσει το παραμικρο δικαιωμα ... τωρα εσυ Mnk μου φαινεται οτι δημιουργεις τσακωμους χωρις λογο!
    Bruce_Dicki13
    12.07.2007, 14:51
    Ειναι φυσικο να προκαλεις τα νευρα του αλλου με τη σταση σου! και ναι ..θα προτιμουσα να στειλεις μηνυμα στο διαχειριστει(αν και δεν χρειαζεται διοτι θα το δει) παρα να το αναφερεις εδω περα και να γινετε ολοκληρη συζητηση! Φανταζομαι πως το "εισαι Μ@λ@κ@ς" που ειπε ο Janick δεν θα περασε απαρατηρητο απο τους διαχειρηστες! και ειναι φυσιολογικο καποια στιγμη να παραφερθεις σε ενα φορουμ! ή μηπως οχι! και μη μου πεις οτι δεν εχεις ερθει σε τετοιο σημειο? καθε μερα μιλας εδω για διαφορα θεματα με πολλους ανθρωπους..δεν νομιζω πως συμφωνεις με τους παντες?
    JaNick
    12.07.2007, 15:50
    Μnk έχεις δύο μέτρα και δύο σταθμα!!
    Δεν σέ πείραξε οτι ο άνθρωπος για τον οποίο άνοιξε το τοπικ είχε 4 λογαριασμούς αλλα δε πείραξε που το κατήγγειλα...
    Δεν σε πείραξε που αποκάλεσε τον άλλον κάτι που κάνει ομοικαταληξία με το ψείρα αλλα δεν πείραξε που τον είπα μ......
    Δεν σε πείραξε που το χιούμορ του προσέβαλλε κόσμο, σε πείραξε που το παρεξήγησα...
    Σε πέιραξε που τον κατήγγειλα σιωπηλά (όπως πολλές φορές μας συμβουλεύουν) και απο την άλλη σε πείραξε που τον "διέσυρα" (χώρις να λέω όνομα) στο τόπικ που αναφερόταν σε αυτο ακριβώς το γεγονός...Επισυμαίνω χωρίς όνομα...! Και κατα τα άλλα είμαι χαφιές...Μήπως ήθελες να ανοίξω τοπικ?? "Ο κύριος τάδε έχει 4 λογαριασμούς"? Βολικό θα ήταν γιατι το κράξιμο θα έπεφτε σε μένα...
    Νο no no!! I won't take it...But I'll let go...!! Τα παρατάω...Αν σε κουράζει ο bruce_dicki, εγώ έχω γίνει πτώμα...!

    ΥΓ...: Ρε παιδιά δεν κατευένουμε στο δικαστήριο να πατάξουμε τους "φαντάστικούς μου αντιπάλους"?? Lex Luthor, Joker κλπ....

    JaNick
    12.07.2007, 16:12
    Ωραία μπράβο μας έβαλες όλους στη θέση μας και μας έδειξες οτι ξέρεις και διάφορα αποφθέγματα...Well Done!
    Bruce_Dicki13
    12.07.2007, 16:14
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 12-07-2007 στις 16:02 έγραψε...

    Τιποτα απ'ολα αυτα δε με με πειραξε.
    Η κακεντρεχια, η κακοηθεια, και η "κατηνιά" με πειραζουν παντα.
    Εστω, εγω τελειωσα.

    "Υπαρχουν πραματα που λεγονται και δε γινονται.
    Υπαρχουν πραματα που γινονται και δε λεγονται."
    Κωνσταντινος Καραμανλης ο 1ος.

    "Διαφωνω !!!"
    mnk η 1η....


    Όλοι οι διανοουμενοι εδω μαζευτηκαν! Τεσπα...σταματαω κι εγω εδω γιατι δεν προκειτε να βγαλουμε ακρη!
    twr
    12.07.2007, 16:29
    Μόλις διάβασα τις απαντήσεις στο συγκεκριμένο τόπικ και ομολογώ πως έχω φρικάρει...







    mnk για να προσβάλεις κάποιον είσαι ικανή να πιαστείς από κάτι τελείως ασήμαντο και να το κάνεις βούκινο σε ολόκληρο το φόρουμ! Συγχαρητήρια!! Δίχνεις την αξία σου...

    Στην αρχή έπαιρνα τα λεγόμενά σου τελείως στην πλάκα..
    Δεν ήξερα ότι η κατάστασή σου ήταν πολύ πιο σοβαρή..Περαστικά...


    Για σκέψου λίγο, θα μπορούσα να είχα πιαστεί και εγώ από τις ανεπάλληλες βρισιές του αγάπανθου-μπετατζή-σοκολατένιου-φεγγαρένιου (πείτε τον όπως θέλετε) και να τις διαλαλώ! Δεν το κανα όμως...Απ ό,τι είδες, αρκέστηκα μόνο στο τόπικ ''Ίδρυση νέου συλλόγου''.
    Αλλά όπως λέει κι ο Janick, κρίνεις με δυο μέτρα και δυο σταθμά!

    Όσο αφορά τους 4 λογαριασμούς, αν εσένα σου φαίνεται τίμιο και σωστό, τότε τι να πω... Προσωπικά, θα θελα να διαγραφεί και ο 4ος!