ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.830 μέλη

    Επιστολή προς Αθηναίους!!!

    falimento
    12.05.2004, 18:00
    Δεν οργανωνόμαστε το Σαββατοκύριακο μπας και πάμε σε κανά ταβερνάκι, στέκι κτλ?
    Jorge vamos a comer!!

    Αντε γιατί μας κοιτάνει οι βόρειοι και γελάνε..
    Η Αθήνα αντεπιτίθεται!!!
    Orfeus
    12.05.2004, 20:51

    jorge
    13.05.2004, 13:27
    Επιτέλους κάποιος να μας οργανώσει!
    Εγώ μπορώ μόνο Κυριακή βράδυ. Οπότε κανονίστε το και θα έρθω όπου μου πείτε
    natasa_paul
    13.05.2004, 15:42
    Πολύ καλή ιδέα!!!


    Μέσα!!!!


    falimento
    13.05.2004, 16:58
    Aν είναι τότε να το κανονίσουμε για Κυριακή βράδυ Jorge?

    Tαβερνάκι? Σύμφωνοι?

    (Όσοι πιστοί προσέλθετε!)
    Giorgos
    14.05.2004, 18:05
    Προσθέστε και μένα στη λίστα για Κυριακή βράδυ
    falimento
    14.05.2004, 22:14
    Ανακεφαλαιώνουμε λοιπόν: Jorge,Giorgos,Natasa_Paul,Falimento 4 άτομα μέχρι τώρα..

    Αύριο θα σας προτείνω κάποια στέκια που έχουν πολύ ωραίο φαγητό,κρασάκι κτλ..

    Όποιος άλλος θέλει να έρθει να γράψει στο Forum.. H συνάντηση είναι για Κυριακή βράδυ..

    Άντε η λίστα θέλω να μεγαλώνει! Τόσα μέλη είμαστε!
    falimento
    15.05.2004, 23:09
    Λοιπόν το μόνο δύσκολο στην όλη υπόθεση είναι ότι Κυριακή βράδυ αρκετά είναι κλειστά.. Αλλά δεν πτοούμαστε..

    Προτείνω 1)"Τζίτζικας κ΄Μέρμηγκας" Πατήσια.

    2) "Ο κρητικός" Πειραιά.

    3) "Λόφος του Στρέφη". Αλεξάνδρας.

    Αύριο θα κάνω τα απαραίτητα τηλεφωνήματα και θα σας ειδοποιήσω.

    Νatasa_Paul στείλε μου προσωπικό μήνυμα αν θα ρθεις σίγουρα για να ξεκαθαρίσουμε τα άτομα..
    Giorgos
    17.05.2004, 10:04
    "Επεράσαμε όμορφα, όμορφα, όμορφα..."

    Το χθεσινό meeting του Μ/Η στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Τώρα, τι σόι meeting είναι αυτό στο οποίο συναντιούνται μόνο 2 άτομα, αυτό είναι μια άλλη υπόθεση. Κατ' αρχάς, τόσα μέλη στην Αθήνα, είναι απαράδεκτο να έχουμε αρχική συμμετοχή 4 ατόμων μόνο (αυτά βλέπουν οι Βόρειοι και γελάνε με τα χάλια μας).

    Από κει και πέρα...περαστικά στην Νατάσσα που δεν μπόρεσε να έρθει διότι ήταν άρρωστη. Καλή ανάρρωση.

    Και φτάνουμε στον πολυαγαπημένο μας administrator...Που λέτε, εκεί κάπου στον Κορυδαλλό, γύρω στο 90' (απαραίτητη επεξήγηση προς τα μέλη του ασθενούς φύλου: όχι, δεν εννοούμε τα Nineties, εννοούμε το 90ο λεπτό, δείτε πού βρίσκεται η απόστροφος), ο Καλός Στρατιώτης Μανώλης έβγαλε το πράσινο...μίλι (όπως πολύ εύστοχα σχολιάζει γνωστή αθλητική εφημερίδα) και ω του θαύματος, στην Ριζούπολη άρχισαν τα κλάμματα! Οι παρενέργειες της Ριζούπολης επεκτάθηκαν μέχρι τα Γλυκά Νερά και κόψανε μαχαίρι την διάθεση του administrator, που τελικώς έμεινε σπίτι, προφασιζόμενος εργασίες! Looser!

    Ακόμα και έτσι, περάσαμε super με τον συνονόματο Falimento, που ήταν καταπληκτική παρέα και πολύ ευχάριστος συνομιλητής. Νομίζω ότι η στροφή σε πιο βαυαρικά εδέσματα και ζύθους αποδείχτηκε εξόχως εύστοχη και το μέρος ήταν άψογο (διάολε, τόσα χρόνια πηγαίνω). Η μουσική δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερη (από Enimga μέχρι Piazzola), όσο για το service...ακόμα έχω στο στόμα την γεύση από την κερασμένη καρυδόπιτα σε συνδυασμό με παγωτό καϊμάκι, βουτηγμένα σε πλούσια σοκολάτα...

    Just for the record...να ξέρεις, Jorge, ότι σε θυμηθήκαμε. Ήπιαμε στην υγειά σου. Και του ΜusicHeaven. Και του Μανώλη.


    jorge
    17.05.2004, 11:32
    Ποιά εργασία, ποιός Μανώλης;
    Το μήνυμα για τη συνάντηση μου ήρθε στις 22.00
    falimento
    17.05.2004, 12:28

    Ήταν όντως μια καταπληκτική βραδιά και η παρέα το ίδιο.. Το musicheaven μου αποδεικνύει καθημερινά ότι αποτελείται από καταπληκτικούς ανθρώπους, με τους οποίους αναπτύσσω μια πολύ καλή φιλία…

    Πριν λίγο καιρό αν κάποιος με ρωτούσε για το αν θα ήταν ποτέ δυνατόν να έβρισκα αξιόλογα άτομα από το διαδίκτυο σίγουρα θα του έλεγα ότι είναι τρελός για δέσιμο! Όμως για πολλά πράγματα έχω αναθεωρήσει την άποψη μου και κάθε μέρα που περνάει η ζωή με μαθαίνει πολλά όπως το ρητό του αρχαίου φιλοσόφου Σωκράτη «Εν οίδα ότι ουδέν οίδα»..

    Νομίζω ο Γιώργος τα λέει όλα.. Είναι γεγονός ότι κι εμένα με πειράζει αν και νεότερο μέλος να κανονίζουμε μια συνάντηση και μετα βίας να μαζευόμαστε 2(!) άτομα.. Δεν κατοικούμε ούτε στο Καστελόριζο ούτε στη Χάλκη αλλά στην Αθήνα μια πόλη των 5 εκατομμυρίων κατοίκων.. 10000 μέλη αριθμεί το M/H…

    Ο γράφων αποτελεί ένα νεότατο μέλος (μπορεί να το διαπιστώσει κανείς απ΄τα μηνύματα μου)όμως δε με εμπόδισε καθόλου να επιδιώξω να συναντηθώ με τα παιδιά.. Και αυτό που διαπίστωσα είναι ότι, ούτε κλίκες υπάρχουν απ΄τους παλιούς, ούτε σνομπισμός ούτε τίποτα.. Και χαίρονται πάρα πολύ να συναντούν καινούρια άτομα και να μεγαλώνει η παρέα.. Αυτά εις γνώση και συμμόρφωση προς όλους μας..

    Όσον αφορά τον πολυαγαπημένο admin μας,ακόμα τον περιμένουμε.. Μπορεί να κατοικεί στα Γλυκά νερά όμως χθες μάλλον στα Πικρά νερά ήταν!! Ρε Γιώργο επίτηδες σας στο κάνουν οι βάζελοι φέτος, όμως δεν λέτε να το καταλάβετε.. Σας αφήνουν να χαρείτε μέχρι το 90 και μετά ο Μανωλιός τη βλέπει αλλιώς (θυμάται τις καταβολές του..) και γίνεται αυτό που γίνεται..

    Για τον Γιώργο δε θα πω τίποτα.. Όσοι τον ξέρετε, γνωρίζετε τι άνθρωπος είναι και όσοι δεν τον ξέρετε να τον μάθετε! Συναντηθήκαμε στις 10 πήγε 1 και δεν καταλάβαμε πως πέρασε τόσο γρήγορα η ώρα.. Το μέρος καταπληκτικό, το φαγητό επίσης.. Και βέβαια δεν ξεχνώ την καρυδόπιτα και το limoncello που μας κέρασε η ομολογουμένως πολύ ωραία σερβιτόρα!

    Jorge μας έλειπες για αυτό σε κράζουμε!!! Εις αναμονή της επόμενης συνάντησης μας!


    Giorgos
    17.05.2004, 13:38
    Αφού μας αρέσει να σε πειράζουμε, βρε Jorge, τι να κάνουμε!

    Πάντως από εδώ και πέρα, καλύτερα να μιλάμε απευθείας τηλεφωνικώς όσοι ήδη γνωριζόμαστε, γιατί με τα μηνύματα μπορεί να γίνει μπέρδεμα. Ελπίζω την επόμενη φορά που θα κανονίσουμε να είμαστε όλοι πιο οργανωμένοι και πρόθυμοι. Χθες ήταν πολύ περίεργος ο καιρός (συννεφιά, βροχή), ήταν και Κυριακή (πολλά μέρη ήταν κλειστά, την επομένη όλοι είχαμε πρωινό ξύπνημα), οπότε μόλις καλοκαιριάσει, κανονίζουμε σε ταβερνούλα. Σύντομα όμως! Και ειλικρινά, τα νεώτερα μέλη να μην έχουν κανένα απολύτως κόλλημα. Χαρά μεγάλη είναι του M/H να διευρύνει την μουσική του παρέα, ειδικότερα όταν πρόκεται για άτομα σαν τον Falimento, άνθρωπος ανοιχτόμυαλος, χωρίς στεγανά, ευδιάθετος, και με τον οποίο πραγματικά μπορούσα να συζητήσω τα πάντα.

    Πώς το ξέχασα το limoncello...!