ελληνική μουσική
    652 online   ·  210.846 μέλη

    Αν σήμερα ήταν η τελευταία σου μέρα πώς θα ήθελες να την ζήσεις..?

    MrsStranger
    01.08.2007, 02:36
    Δεν είναι ωραίο πάντα να γνωρίζεις το τέλος, τα απρόοπτα είναι μέρος της ζωής.. δεν θα ήταν ωραίο να γνωρίζαμε πότε θα πεθαίναμε γιατί πρέπει να ζούμε την κάθε μας στηγμή σαν να είναι η τελευταία.. σωστα?.. αλήθεια εσεις πως θα αξοιοπιούσατε της τελευταίες σας στηγμες?..
    StavmanR
    01.08.2007, 03:06
    Θα έπαιρνα ειδικά χάπια που προκαλούν απώλεια μνήμης ώστε να ξεχάσω ότι σε λίγο πεθαίνω...
    MrsStranger
    01.08.2007, 15:39
    Το χεις δει το έργο με την Angelina Jolie που της λέει ένας προφήτης πως θα πεθάνει σε μία εβδομάδα? και προσπαθεί να κάνει τα πάντα πριν να πεθάνει και περνά τις πιο ωραίες τις στιγμές γεμάτες χαμόγελα

    punkster
    01.08.2007, 16:09
    Καπως ετσι θα ηθελα να ειναι: γεματες χαμογελα και αγαπη.

    Αλλα ετσι θα ηθελα να ειναι ολη μου η ζωη, οχι μονο οι τελευταιες μου στιγμες...
    Αλλα αυτο δεν ειναι τοσο ευκολο καθως η ζωη σου δεν εξαρταται μονο απο σενα αλλα και απο αλλους. Οποτε το καλυτερο ειναι να ειμαστε αναισθητοι προς την αναισθησια των αλλων.
    Kerato
    01.08.2007, 18:48
    Δύσκολη ερώτηση...
    Η οικογένειά μου είναι το πρώτο που μου έρχεται στο νου.

    Να τους δω για μια τελευταία φορά, να τους φιλήσω και να τους αγκαλιάσω. Να πιούμε όλοι μαζί, να ανάψουμε μια φωτιά στην παραλία, να ψήσουμε καλαμπόκι, να τραγουδήσουμε, να κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα και να ξαπλώσουμε δίπλα στη φωτιά κοιτώντας τ' αστέρια...και κάπου εκεί να πάω να συναντήσω την Ανδρομέδα, την Αφροδίτη, τη Μικρή Άρκτο...

    Αλλά να πω και κάτι;
    Εδώ είναι η κατηγορία ΑΝΑΛΑΦΡΑ ΘΕΜΑΤΑ...[...]
    κι εσύ με ψυχοπλάκωσες!
    MrsStranger
    01.08.2007, 22:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 01-08-2007 στις 18:48 έγραψε...

    Δύσκολη ερώτηση...
    Η οικογένειά μου είναι το πρώτο που μου έρχεται στο νου.

    Να τους δω για μια τελευταία φορά, να τους φιλήσω και να τους αγκαλιάσω. Να πιούμε όλοι μαζί, να ανάψουμε μια φωτιά στην παραλία, να ψήσουμε καλαμπόκι, να τραγουδήσουμε, να κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα και να ξαπλώσουμε δίπλα στη φωτιά κοιτώντας τ' αστέρια...και κάπου εκεί να πάω να συναντήσω την Ανδρομέδα, την Αφροδίτη, τη Μικρή Άρκτο...

    Αλλά να πω και κάτι;
    Εδώ είναι η κατηγορία ΑΝΑΛΑΦΡΑ ΘΕΜΑΤΑ...[...]
    κι εσύ με ψυχοπλάκωσες!




    τα πιο απλά πράγματα είναι τα πιο ωραία και τα πιο σημαντικααα..
    Συγνώμη παιδία έχετε δίκαιοο!!!!!!!!
    loussi
    01.08.2007, 22:42
    Μου φαινεται πολυ δυσκολο να μπορεις να χαρεις καποιες στιγμες οταν ξερεις οτι ειναι...οι τελευταιες σου! .. Εγω παντως θα ειχα τρομοκρατηθει-ψυχοπλακωθει!!
    Liza32
    02.08.2007, 10:00
    Θα ήθελα να είμαι μαζί με την οικογενειά μου και να κάνουμε μαζί το ταξίδι στο εξωτερικό που πάντα ηθελα.
    CountessEfi
    02.08.2007, 14:46
    χμ .. θα έλεγα σε όλους τους γνωστούς κ φίλους, όσα ήθελα κατά καιρούς να τους πω αλλά ποτέ δν το επιχειρούσα, για να ξαλαφρώσω. κ θα συναντιώμουν με όσους αγαπώ περισσότερο μέχρι να ρθει η ώρα να 'φύγω'.
    tolaruba
    04.08.2007, 15:48
    Θα ελεγα στους 3 καλυτερους φιλους που ειχα ποτε ποσο πολυ τους αγαπω , στους γονεις μου ποσο τους θαυμαζω , στον αδελφο μου και στα ξαδελφια μου οτι ειλικρινα λυπαμαι που δε καναμε οση παρεα θα πρεπε , θα πηγαινα να δω καποια μερη για τελευταια φορα και μετα...ΜΠΑΑΑΑΜ..το τελος
    MrsStranger
    04.08.2007, 17:56
    Τώρα που σας έβαλα σε σκέψη το τι θα κάνετε αν συνέβαινε αυτο νομίζω πως εναι η ώρα να τα κάνετε δηλαδή να πείτε σε όλους τους ανθρώπους που είναι δίπλα σας ότι τους αγαπάτε.. κ όχι μόνο σήμερα αλλά και κάθε μέρα.. να τους το δείχνετε.. τ0 έχουμε το έχουνε ανάγκη.. τα απλά πράγματα είναι τα πιο σημαντικα κ τα πιο υπέροχα.. αυτά που δεν κοστίζουν τίποτα και όμως αξίζουν πολλά...
    tolaruba
    04.08.2007, 20:32
    Πολλα δε λεγονται τωρα.Ενταξει να πεις στους γονεις και τους φιλους οτι τους αγαπας.Ειναι και ομως αλλα ατομα στη ζωη μας που μπορει να θελουμε να τους πουμε παραπανω απο ενα σε αγαπω.Επειδη ομως σημερα δε ξερει κανεις αν θα ειναι η τελευταια μερα καλυτερα να σκεφτομαστε τις συνεπειες και να μη προβαινουμε σε ενεργειες προτου να το εχουμε σκεφτει καλα!
    ΄΄Η ζωη ειναι μεγαλη μη τη κανεις καρναβαλι΄΄
    hara16
    05.08.2007, 15:22
    το μονο που θα πω ειναι..''Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΗ''
    γι'αυτο πρεπει να ζουμε την καθε της στιγμη εντονα κ οχι να ζησουμε την τελευταια μερα,αλλα ολες τις μερες!!!

    lianameladaki
    05.08.2007, 20:04
    ...θα εκανα ενα τεραααστιιοοο παρτυ και 8α καλουσα ολους οσους αγαπαω και εκτιμω,αλλα και εκεινους που ηθελα αλλα δεν προλαβα να γνωρισω...α!και βεβαια δεν θα ελεγα σε κανεναν τι θα συνεβαινε...ωραια θα ηταν!
    uNick
    06.08.2007, 14:45
    Θα ήθελα να την περάσω... μαζί της!
    ...να της πω κάποια πράγματα που δεν έχω πει ποτέ...
    ...να επαναλάβω κάποια άλλα...
    ...να της ζητήσω συγνώμη για όλα τα λάθη που έχω κάνει και την πίκραναν...
    ...να την ευχαριστήσω για όσα μου έδωσε... τις χαρές... τις λύπες... όλα!


    ...και να φύγω, αφήνοντάς τής σαν τελευταία μου εικόνα το πιο πλατύ μου χαμόγελο...

    MyNameIsDo
    06.08.2007, 15:45
    Όπως κάθε μέρα.. χωρίς να δίνω αφορμές για μετάνοια ή τύψεις, γεμάτη ελπίδα!
    MarakiVas
    08.08.2007, 19:28
    Αρχικά με την οικογένειά μου και την παρέα μου και την υπόλοιπη μέρα μόνο μαζί του!Στην αγκαλιά του...
    melkat06
    09.08.2007, 13:31
    ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!
    Δεν ξέρω με ποιο τρόπο, αλλά αυτό θα επεδίωκα...

    (Δεν αναφέρω χαιρετισμούς σε αγαπημένα πρόσωπα γιατί το θεωρώ δεδομένο.)
    fanis_diathesopoulos_
    16.08.2007, 21:20
    εκτος απο τις αυτονόητες χαιρετουρες κτλ θα πηγαινα εδω στο αγαπημένο μου μέρος, ψήλα και σε αποσταση απο τον πολιτισμό τους
    και με μια βουτιά στο κένο θα λάμβανα το πιο έντονο αίσθημα ελευθερίας ,απο την πράξη αυτή καθ'αυτή και βαθύτερα επειδή θα έκανα το κομμάτι μου αποφασίζοντας εγώ τη στιγμή που θα φυγω..έτσι για ρεβάνς στη ζωή..
    μαλλον καπως ετσι..
    GeorgeSadoor
    24.08.2007, 22:48
    Ένα πάρτυ σε κάποιο απο τα αγαπημένα μου στέκια και πολύ ποτό!