ελληνική μουσική
    640 online   ·  210.830 μέλη

    Περί ραδιοφώνου τεκταινόμενα..........

    pollatos
    06.08.2007, 21:08
    Καλή εσπέρα να έχετε ,,

    Σήμερα θα ταράξω τα ήσυχα, αλλά, λιμνάζοντα ύδατα του ραδιόφωνου του μουσικού παράδεισου ,
    Ερώτηση 1
    Ακούω εδώ και 3 ? 4 ? 5 ? μέρες το ραδιόφωνο σας εδώ,, και βλέπω από 3 μέχρι 10 ακροατές ..αν ο παραγωγός αποφασίσει να μην τα βροντήξει στην μέση της εκπομπής. Είστε ευχαριστημένοι από αυτό η στοχεύετε κάπως πιο ψηλά ?αν ναι τότε κάτι πάει λάθος
    Ερώτηση 2
    Γιατί οι παραγωγοί δεν μιλούν στο μικρόφωνο ? (αυτό το παραβλέπω)
    Ερώτηση 3
    Γιατί οι παραγωγοί τα βροντάνε στην μέση μιας εκπομπής ? δεν δικαιολογείται αυτή η στάση ,όταν ζήτησε εκπομπή έχει και κάποιες υποχρεώσεις .πρώτα στον εαυτό του και μετά στους υπόλοιπους.. δεν νομίζω ότι τον έβαλαν με το ζόρι να το κάνει
    Ερώτηση 4
    Το σιτε γιατί δεν πρόβλεψε σε αυτήν την περίπτωση ,αυτόματα να καλύπτετε το κενό, από τον σέρβερ, και ο παραγωγός να υποστεί τις κυρώσεις ? (να κεράσει τις μπύρες )στην παρέα που άφησε κάγκελο..
    Ερώτηση 5 .
    το ραδιόφωνο αυτό φτιάχτηκε για να καλύπτουμε τις ανάγκες των μελών μόνο, όπου ένας κάνει εκπομπή και 5 τον ακούνε ? αν όχι τότε πρέπει να πάρετε αποφάσεις του τι θέλετε..
    Δεν σας ενδιαφέρει ένα παγκόσμιο ραδιόφωνο όπου καλλιτέχνες από όλο τον κόσμο θα προβάλουν τις δουλειές τους ,, ομιλώ για τα μεγάλα ονόματα και τα υπόλοιπα ,,
    εδώ στην Ελλάδα είναι όλοι μεγάλοι και δεν χρειάζεται διευκρίνιση. και μην μου πείτε το τετριμμένο ,έλα μωρέ εμάς περιμένουν για αυτό.. διότι θα δείξετε άγνοια του όπλου που κρατάτε…αν ξέρατε τι μπορείτε να κάνετε …………………..
    έχω και άλλα ερωτήματα, αλλά δεν θέλω να κουράσω με στην ρεστονη του Αυγούστου. και να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στα σχόλια σας .και πάνω από όλα να ξέρετε από ραδιόφωνο είτε συμβατικό είτε ιντερνετικο. δια τον λόγο ότι γνωρίζω άριστα το αντικείμενο πάνω από 35 χρόνια…λόγο επαγγέλματος ..
    δεν ξέρω αν κάνω καλά που ξεκινώ τέτοια συζήτηση ,αλλά είπα ότι θα ταράξω τα νερά…..

    Πέτρος
    ΥΓ
    Νομίζω ότι θα βγει και κάτι καλό από αυτή την συζήτηση ,στην κατάληξη αυτής .
    -Sadahzinia-
    07.08.2007, 17:42
    καλησπερα!λοιπον ειμαι καινουργια εδω...καλως σας βρηκα... συμφωνω απολυτα με οσα αναφερατε για το ραδιοφωνο...
    και τωρα στην ουσια....απο οτι ειδα ειστε ραδιοφωνικος παραγωγος.... επειδη εγω εχω μια αστειρευτη αγαπη για το ραδιοφωνο θα ηθελα αν μπορουσατε να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να πλησιασω εστω και λιγο το ονειρο μου.. ειμαι σχεδον 18 χρονων εχω τελειωσει το σχολειο και εχω λογικα περασει σε μια καλη σχολη....περιμενω καποιοες συμβουλες αν σας ειναι ευκολο....bye...

    sadahzinia2

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 07-08-2007 17:44 ]


    pollatos
    08.08.2007, 00:00
    Sadahzinia
    καλησπέρα .
    Συμβουλές είναι εύκολο να δώσω ,το θέμα είναι, του να είναι αυτές εφικτές ,,το πρώτο που θα σου έλεγα ,να δοκιμάσεις τις δυνάμεις σου εδώ , σαν αρχή .πιστεύω ότι έχεις μουσικό ένστικτο , απλά να διαλέξεις μουσική που σου ταιριάζει .και πολύ περισσότερο στο αυτί σου .καταλαβαίνεις τι εννοώ με αυτό .μουσική που να σου αρέσει πρώτα εσένα και μετά να το περάσεις αυτό και στους μελλοντικούς ακροατές σου.. με τον λόγο σου .που πρέπει να είναι στακάτος (σταθερός ) χωρίς σαρδάμ και ααα και εεεε που ακούμε συχνά από παραγωγούς ραδιόφωνου και δημοσιογράφους περισσότερο. για να καλύψουν τα κενά της ομιλίας τους, όλο το μυστικό είναι η σχέση με το μικρόφωνο, αν αποκτήσεις καλή σχέση με αυτό,, όλα τα άλλα είναι εύκολα,, ετοιμάζεις μια λίστα τραγουδιών ανάλογα με την ώρα που θα έχεις ,,και το ανάλογο γραπτό σπηκαζ που θα τα δέσεις για αρχή…αργότερα αυτό θα έρχεται μόνο του με τα χρόνια…κάντο. Μην φοβηθείς ,ούτε σχόλια ούτε κάποια αρνητική κριτική.
    Αυτές σε κάνουν πιο δυνατή και πιο αποφασιστική.. μην περιμένεις από την πρώτη μέρα να γίνεις το αστέρι.. αστέρι γίνεσαι με τον τρόπο σου και πως θα το περάσεις ..
    Όταν θα κάνεις εκπομπές ,οπωσδήποτε να τις γράφεις ,και μετά να τις ακούς,, και να είσαι σίγουρη πως δεν θα κάνεις το ίδιο λάθος ποτέ.. για αρχή κάνε μια δοκιμαστική στο πι σι σου και άκουσε την μετά.. και εδώ θα είμαστε να σε βοηθήσουμε..
    Καλή επιτυχία
    Πέτρος

    matthias16
    08.08.2007, 18:30
    Φιλε πολλατε,
    Αυτα που αναφερεις δεν ισχυουν για ολους τους παραγωγους. Επισης τωρα που ακους,αυτες τι 3? 4? 5? μερες ειναι καλοκαιρι και λειπουν ολοι σε διακοπες. Δεν ειμαστε και επαγγελματικο ραδιο ωστε να μας "απολυουν" γι'αυτο.Ο καθενας αφιερωνει αφιλοκερδος τον χρονο του. Και γενικοτερα η φιλοσοφια του site δεν ειναι κερδοσκοπικη.
    Επισης,μιας και εκπεμπει μονο σε ιντερνετ δεν ειναι δυνατον να εχει ΤΟΥΣ ακροατες,μιας και δεν θα μας ακουσει καποιος απο το αμαξι που παει για την δουλεια η ο νταλικιερης για να περασει ευχαριστα το ταξιδι. Παρ'ολα αυτα, υπαρχουν εκπομπες που οι ακροατες ειναι και 20 και 25.
    Αν δεν σ'αρεσει κατι προτεινε λυσεις που πιστευεις οτι θα καλυτερεψουν το ραδιο

    "The Best Illusion Is The Perfect Reality"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 08-08-2007 18:33 ]


    pollatos
    08.08.2007, 20:39
    καμια αντιρηση σε ολα τα ανωτερω που αναφερεις. το επικροτω και εγω...
    ΑΛΛΑ .παντα υπαρχει ενα αλλα, παναθεματο,σαφως και δεν σε απολυει κανεις αφου το κανεις αφιλοκερδως ,,ομως δεν παρατας την εκπομπη σου στην μεση αυτο Δεικνύει ασυνεπεια. τωρα αν σας ακουνε 3 η 10 ακροατες δεν συμβαινει και τιποτα.απλα κανετε ραδιοφωνο για σας μονο ,μονος την κανεις μονος την ακους ..αν ηξερες ομως οτι σε ακουνε 500 - 1000 ακροατες ??? εκει τα πραγματα θα σφιγγανε καπως ,,,ειναι λαθος να λες οτι επειδη ειναι ιντερνετικο ραδιο δεν εχει ακροατες ..πως να εχει τα ραδιο αυτο με εκπομπουλες του στιλλ βαζω τραγουδακια για 2 κολητους,,αντε και 2 απο ξω.σαφως και εχω να κανω προτασεις ,οταν τελειωσω αυτο που θελω ,θα κανεις εκπομπη αγαπηtε mathias 16 kai apo katο να einai pano apo 500 akroates απο ολο τον κοσμο ..και το νουμερο αυτο που λεο ειναι μικρο ..ο στοχος ειναι πολυ μεγαλυτερος,,και εγω θα προσπαθησω να το κανω ραδιοφωνο αυτο ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ,απλα οταν βρισκω καλη παρεα προσπαθω να την κανω και καλυτερη και μεγαλυτερη,,και ολα αυτα επειδη ,με συνεπηρε το παθος του ορφεα ,η αγαπη του για το σιτε αυτο..και επειδη ειμαστε καπου πολυ κοντα στα μουσικοαισθηματικα ιδεωδη του μιαλου με τον ορφεα και στην ηλικια περιπου ..(ειναι λιγο πιο μικρος) χεχεχ..το μελλον θα δειξη τι μπορει να κανει αυτο το ραδιο αλλα και εσεις οι παραγωγοι του .....απλα καποιος χρειααζετε σαν πιλοτος να δειξη τον δρομο .ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους.. (με το καταληλο σπρωξιμο)
    πιστεψε με εχω βγαλει πολους παραγωγους ,,ονοματα τωρα στον χωρο..οτι τους ειχα πει ,τα βρηκαν ολα μπροστα τους..ετσι και εσεις..τα προσοντα τα εχετε ,μονο το σπρωξιμο απομενει....τα αμαξια και τις νταλικες τις προσπερνω..
    αν εχεις ονειρο να σε ακουνε νταλικεριδες ,..........................................τα σχολια περιττα..
    πετρος

    Είναι οι νύχτες τελικά , που βλέπεις καθαρά ,
    το χρώμα που έχουν τα μάτια της μοναξιάς.
    Ίδιο ακριβώς , όπως οι στάχτες στα όνειρα.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pollatos στις 08-08-2007 21:08 ]


    jorge
    08.08.2007, 23:10
    Καλησπέρα Πέτρο και ευχαριστούμε που ανοίγεις αυτό το θέμα. Το θέμα "ραδιόφωνο στο MusicHeaven" μπορεί να μην είναι από τις πρώτες μας προτεραιότητες, καθώς είμαστε κυρίως κοινότητα και περιοδικό, δεν παύει όμως να είναι μία ενότητα που αγαπάμε και θα θέλαμε να την βελτιώσουμε.


    Απαντάω στις ερωτήσεις σου:

    Ερώτηση 1
    Ακούω εδώ και 3 ? 4 ? 5 ? μέρες το ραδιόφωνο σας εδώ,, και βλέπω από 3 μέχρι 10 ακροατές ..αν ο παραγωγός αποφασίσει να μην τα βροντήξει στην μέση της εκπομπής. Είστε ευχαριστημένοι από αυτό η στοχεύετε κάπως πιο ψηλά ?αν ναι τότε κάτι πάει λάθος

    Απάντηση
    Οι περιπτώσεις που παραγωγός τα "βροντάει στη μέση" είναι λίγες. Ίσα-ίσα, πολλοί παραγωγοί "ανταγωνίζονται" μεταξύ τους για το ποιός θα κάνει εκπομπή σε μία κενή ώρα και δεν λένε ν' αφήσουν με τίποτα τον server στον επόμενο


    Ερώτηση 2
    Γιατί οι παραγωγοί δεν μιλούν στο μικρόφωνο ? (αυτό το παραβλέπω)

    Απάντηση
    Θα έπρεπε ασφαλώς να μιλούν στο μικρόφωνο και οι διαχειριστές τους ωθούμε προς αυτό. Ραδιόφωνο χωρίς φωνή παραγωγού, ειδικά για κάποιον που κάθεται σε υπολογιστή με χιλιάδες διαθέσιμα MP3, είναι κάτι άχρηστο.


    Ερώτηση 3
    Γιατί οι παραγωγοί τα βροντάνε στην μέση μιας εκπομπής ? δεν δικαιολογείται αυτή η στάση ,όταν ζήτησε εκπομπή έχει και κάποιες υποχρεώσεις .πρώτα στον εαυτό του και μετά στους υπόλοιπους.. δεν νομίζω ότι τον έβαλαν με το ζόρι να το κάνει

    Απαντήθηκε παραπάνω


    Ερώτηση 4
    Το σιτε γιατί δεν πρόβλεψε σε αυτήν την περίπτωση ,αυτόματα να καλύπτετε το κενό, από τον σέρβερ, και ο παραγωγός να υποστεί τις κυρώσεις ? (να κεράσει τις μπύρες )στην παρέα που άφησε κάγκελο..

    Απάντηση
    Είχαμε ψάξει αυτό το ενδεχόμενο, αλλά η τεχνολογία που χρησιμοποιούμε δεν μας διευκολύνει. Θα πρέπει να φτιαχτεί επιπλέον software.


    Ερώτηση 5 .
    το ραδιόφωνο αυτό φτιάχτηκε για να καλύπτουμε τις ανάγκες των μελών μόνο, όπου ένας κάνει εκπομπή και 5 τον ακούνε ? αν όχι τότε πρέπει να πάρετε αποφάσεις του τι θέλετε..

    Απάντηση
    Κυρίως προσπαθούμε να καλύψουμε την ανάγκη νέων ανθρώπων, που είχαν πάντα όνειρο να κάνουν εκπομπή στο ραδιόφωνο και για διάφορους λόγους δεν μπορούν. Γι' αυτό και δεν έχουμε βάλει ιδιαίτερα αυστηρά κριτήρια στην επιλογή των παραγωγών. Στην πορεία όμως θα γίνει και αυτό. Σε αυτή την πρώτη φάση λειτουργίας, απλά βλέπουμε τάσεις.

    GL
    08.08.2007, 23:53
    Παροτι βρισκομαι σε διακοπες και ειπα στον εαυτο μου οτι δεν θα συμμετασχω σε καμια συζητηση στο φορουμ μας, αναθεωρω προσωρινα αυτη την αποφαση μου μιας και ενα τετοιο θεμα δεν θα μπορουσε να με αφησει αδιαφορο.

    Διευκρινιζω οτι δεν εχω καποιον υπευθυνο ρολο στο ραδιοφωνο μας, ουτε φυσικα στο σαιτ μας. Απλα θεωρω οτι σαν ο παλαιοτερος σταθερος παραγωγος του radio musicheven νομιζω οτι εχω καποιο δικαιωμα να δωσω τις δικες μου απαντησεις στο μετρο του δυνατου οντας και εγω ενα απλο μελος αλλα και ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΔΙΚΤΥΑΚΟΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑΣ.....

    Υπενθυμιζω οτι αυτοι που παιρνουν τις αποφασεις εδω μεσα στον σταθμο μας ειναι ο jorge και η angela77!

    Λοιπον παμε:

    Παράθεση:

    Το μέλος pollatos στις 06-08-2007 στις 21:08 έγραψε...

    Καλή εσπέρα να έχετε ,,

    Σήμερα θα ταράξω τα ήσυχα, αλλά, λιμνάζοντα ύδατα του ραδιόφωνου του μουσικού παράδεισου ,
    Ερώτηση 1
    Ακούω εδώ και 3 ? 4 ? 5 ? μέρες το ραδιόφωνο σας εδώ,, και βλέπω από 3 μέχρι 10 ακροατές ..αν ο παραγωγός αποφασίσει να μην τα βροντήξει στην μέση της εκπομπής. Είστε ευχαριστημένοι από αυτό η στοχεύετε κάπως πιο ψηλά ?αν ναι τότε κάτι πάει λάθος


    Kαλην εσπερα και σε σενα!

    απαντηση 1:

    A) Ο αντμινιστρατορας μας εχει ορισει σαν μεγιστο αριθμο ακροατων το νουμερο 30!
    Για τους λογους που συμβαινει αυτο ο αρμοδιοτερος ολων να σου μιλησει ειναι ο ιδιος ο Jorge.

    B) Οπως λοιπον καταλαβαινεις καλα προκειται για κατι το οποιο βρισκεται σε αρχικο σταδιο! Μπορει να εχει περασει 1,5 χρονος περιπου απο τοτε που ειμαστε στον αερα αλλα παντα μας απασχολει το θεμα των ακροατων. Εγω προσωπικα που τον χειμωνα εχω μεσο ορο περι τους 20 με 25 σταθερους ακροατες δεν ειμαι Ποτε ευχαριστημενος! Επισης ξερω πολυ καλα τι σημαινει να κανεις το χομπι σου και το μερακι σου και να σε ακουνε απο ενας μεχρι 5 ακροατες. Τα χω περασει και εγω αυτα και ξερω καλα την πικρα των συμπαραγωγων μου.....

    Γ) Μην ξεχνας οτι αυτη η περιοδος ειναι νεκρη!!! Το musicheaven εχει παει διακοπες. Καλυτερο δειγμα του σταθμου μας θα παρεις απο Σεπτεμβρη. Μην ψαχνεις βεβαια να βρεις τρελες ακροαματικοτητες....

    Παράθεση:

    Ερώτηση 2
    Γιατί οι παραγωγοί δεν μιλούν στο μικρόφωνο ? (αυτό το παραβλέπω)


    Και εγω ειμαι κατα των εκπομπων χωρις οφωνο. Ειναι ομως επιλογη του καθε παραγωγου αν θα εχει οφωνο η οχι(τουλαχιστον εκει εχω μεινει εγω, δεν ξερω πλεον αν εχει αλλαξει κατι ωστε να ειναι υποχρεωτικο το οφωνο).

    Παράθεση:

    Ερώτηση 3
    Γιατί οι παραγωγοί τα βροντάνε στην μέση μιας εκπομπής ? δεν δικαιολογείται αυτή η στάση ,όταν ζήτησε εκπομπή έχει και κάποιες υποχρεώσεις .πρώτα στον εαυτό του και μετά στους υπόλοιπους.. δεν νομίζω ότι τον έβαλαν με το ζόρι να το κάνει


    Πολυ σωστη η παρατηρηση σου! Τετοιες συμπεριφορες εκθετουν ολους εμας που ασχολουμαστε ΣΟΒΑΡΑ με το radio musicheaven. Υπαρχουν ομως και περιπτωσεις που εχουν να κανουν με την διακοπη της συνδεσης η με αλλους εξωγενεις παραγοντες που δεν ευθυνονται οι παραγωγοι, σε ολους μας εχει συμβει αυτο! Διαδικτυο ειναι, δεν ειναι ερτζιανα!

    Παντως καλυτερο θα ηταν κατα την γνωμη μου να στειλεις πμ στον jorge η στην angela77 αν ξαναπεσει στην αντιληψη σου κατι τετοιο που επαναλαμβανεται συχνα απο καποιους παραγωγους! Μιλησε τους συγκεκριμενα και σε ποιους παραγωγους αναφερεσαι. Δεν νομιζω οτι οφελει το φορουμ να εκθετουμε τους παραγωγους εδω! Κατανοεις τους λογους φανταζομαι....

    Παράθεση:

    Ερώτηση 4
    Το σιτε γιατί δεν πρόβλεψε σε αυτήν την περίπτωση ,αυτόματα να καλύπτετε το κενό, από τον σέρβερ, και ο παραγωγός να υποστεί τις κυρώσεις ? (να κεράσει τις μπύρες )στην παρέα που άφησε κάγκελο..


    Το εχουμε συζητησει αυτο σε συναντηση των παραγωγων του radio musicheaven. Ντοντ Γουορυ, εχουν γνωση οι φυλακες......


    Παράθεση:

    Ερώτηση 5 .
    το ραδιόφωνο αυτό φτιάχτηκε για να καλύπτουμε τις ανάγκες των μελών μόνο, όπου ένας κάνει εκπομπή και 5 τον ακούνε ? αν όχι τότε πρέπει να πάρετε αποφάσεις του τι θέλετε..


    Φιλε μου δεν ακουνε μονο μελη. Ο καθενας μπορει να ακουσει το ραδιοφωνο μας ασχετα εαν ειναι μελος η οχι! Βασικα φιλε μου ο σταθμος μας ξεκινησε απο το μερακι και την αγαπη του Jorge για το ραδιοφωνο! Χομπιστες ειμαστε εδω μεσα! Δεν βγαζουμε φραγκα! Τα σκαμε κιολας ωστε να βελτιωνουμε τον εξοπλισμο μας!

    Παράθεση:

    Δεν σας ενδιαφέρει ένα παγκόσμιο ραδιόφωνο όπου καλλιτέχνες από όλο τον κόσμο θα προβάλουν τις δουλειές τους ,, ομιλώ για τα μεγάλα ονόματα και τα υπόλοιπα ,,
    εδώ στην Ελλάδα είναι όλοι μεγάλοι και δεν χρειάζεται διευκρίνιση. και μην μου πείτε το τετριμμένο ,έλα μωρέ εμάς περιμένουν για αυτό.. διότι θα δείξετε άγνοια του όπλου που κρατάτε…αν ξέρατε τι μπορείτε να κάνετε …………………..


    Φιλε μου θα μιλησω για την παρτη μου!
    Ξερω πολυ καλα τι μεσο εχω στα χερια μου οταν παταω το connect στον σερβερ στις 2 το μεσημερι καθε μεσημερι εδω και 1,5 χρονο! Υπαρχουν και αλλα παιδια που ξερουν καλα αυτην την δυναμη! Θα τους ακουσεις απο Σεπτεμβρη που θα ειμαστε παλι ολοι εδω!

    Για να εχεις μια ολοκληρωμενη αποψη πανω στο ραδιακι μας καλο θα ηταν να ακουσεις ολες τις εκπομπες που υπαρχουν εδω μεσα! Καθενας δινει την ψυχη του! Καθενας προσπαθει οσο μπορει και κυριως οτι ξερει.......

    Παράθεση:

    έχω και άλλα ερωτήματα, αλλά δεν θέλω να κουράσω με στην ρεστονη του Αυγούστου. και να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στα σχόλια σας .και πάνω από όλα να ξέρετε από ραδιόφωνο είτε συμβατικό είτε ιντερνετικο. δια τον λόγο ότι γνωρίζω άριστα το αντικείμενο πάνω από 35 χρόνια…λόγο επαγγέλματος ..
    δεν ξέρω αν κάνω καλά που ξεκινώ τέτοια συζήτηση ,αλλά είπα ότι θα ταράξω τα νερά…..

    Πέτρος
    ΥΓ
    Νομίζω ότι θα βγει και κάτι καλό από αυτή την συζήτηση ,στην κατάληξη αυτής .



    Φιλε μου ο GL που σου γραφει τωρα ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ, ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΑΡΑΧΝΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΕΙΧΕ!
    Μοναχα δυο χειμωνες εκανα κανονικο ραδιοφωνο στο νησι μου και αυτο με ροκ βινιλια απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 7 το πρωι καθε Π-Σ-Κ, καθαρα για τον χαβαλε μου και για να βγαζω τα τσιγαρα μου. Αυτη ηταν η εμπειρια μου με το ραδιο!

    Μεσα απο το radio musicheaven μου δωθηκε η ευκαιρια ωστε να κανω πραξη το καλυτερο μου χομπι! Να φαντασιωθω οτι ειμαι καποιος παραγωγος και οτι δινω οτι μπορω και κυριως οτι θελουν οι αλλοι να τους δωσω.

    Για μενα οι 20-25 ακροατες ειναι ολος μου ο κοσμος αυτο το διωρο απο τις 2 μεχρι τις 4 τα μεσημερια! Δεν τους αλλαζω με τιποτα! Δεν σου κρυβω βεβαια οτι θα μου αρεσε να ειναι 2.000 με 2.500, αλλα δεν ονειροβατω! Ξερω που ειμαι και κυριως ξερω που παταω.

    Ειπαμε, κανουμε πραξη το μερακι μας και το χομπι μας....

    Τα υπολοιπα θα στα πουνε οι υπευθυνοι του σταθμου μας!!!



    Υ.Γ: Απαντησα μονο στο πρωτο σου ποστ. Τα υπολοιπα δεν τα εχω διαβασει ακομα. Θα τα ξαναπουμε soon.......
    pollatos
    09.08.2007, 02:38
    GL καλησπέρα.
    Είπα να κουνήσω λίγο τα νερά με ομόκεντρους κύκλους όπως τα εκπεμπόμενα ραδιοκύματα.. εδώ όμως από ότι βλέπω, στεναχώρησα καρδιές ,και σε καμία μα καμία περίπτωση δεν σκέφτηκα κάτι τέτοιο όταν έγραφα το σχόλιο.. ούτε κατά διάνοια δεν είχα τέτοια πρόθεση να στεναχωρήσω παιδιά.,, αλλά ούτε να κάνω τον ράδιορουφιάνο.. αυτά τα είπα να κτυπήσω το καμπανάκι ,,ότι ρε παιδιά κάνετε κάτι όπως λες από καρδιάς ,και το πιστεύω.. (αλλά ήμουνα στο γραφείο μου ,προσπαθούσα να ακούσω αλλά τίποτα ..και έκανα ολόκληρο σαματά στους δυκτιαδες της υπηρεσίας μου γιατί δεν μπορούσα να ακούσω το ραδιόφωνο λόγο του firewall (έτσι νόμιζα) γιατί όλα είναι ελεγχόμενα και κλειδωμένα ..και στο τέλος ήρθαν και μου είπαν ότι απλά δεν δουλεύει, και ότι δεν έχει τίποτα το δίκτυο .και πριν δέκα λεπτά ήμουν σπίτι και άκουγα, και πήρα το λαπτοπ στο γραφείο να ακούω γιατί ο άλλος του γραφείου δεν έχει κάρτα ήχου. με τα πολλά ανακάλυψα ότι απλά την είχε κοπανίσει ,διαβάζοντας τα μηνύματα, ) ότι ρε παιδιά κάντε το σωστά ,,δεν ήξερα ότι εδώ τα πράγματα είναι λίγο σαν τον Μπάμπη τον φλου με την καλή έννοια το λέω.. ούτε ότι το δίκτυο δεν είναι για πάνω από 20 άτομα.. σαφώς και καταλαβαίνω για τα οικονομικά ..το λέω εξ άλλου και σε άλλον χρήστη αυτό το θέμα. έχω και εγώ σελίδα και ξέρω τι είναι να βάζεις (από τα κρυφά ) από την τσέπη σου,, για να κανείς το χόμπι σου.. και κάτι άλλο ,μην βλέπεις τα κοντινά ,,το ιντερνετ δεν έχει αποστάσεις και περιορισμούς, αυτή την στιγμή που σου μιλάω είναι μέσα στην σελίδα μου πάνω από χίλια άτομα σταθερά κάθε μέρα και αυξάνονται αν φανταστείς ότι η σελίδα έχει 20 μέρες ζωή που φτιάχτηκε.. από όλο τον κόσμο και δεν έκανα καμία κίνηση ούτε να την διαφημίσω ούτε τίποτα ..κάτι παρόμοιο μπορούμε να το κάνουμε και εδώ,, και ξαφνικά από 36 χιλ επισκέπτες ..να γίνουν 360 χιλ …ιδέες υπάρχουν πολλές αλλά αυτά αργότερα.. κοίταξε εδώ :::: Hello, grpeter! You have collected 4512 points so far. Κάθε πόντος είναι και ένας χρήστης ,,και όλα αυτά σε 20 μέρες ..σκέψου λοιπόν σε αντίστοιχους ακροατές…το νούμερο μην σου φαντάζει μεγάλο .υπάρχουν και πιο μεγάλα ..το θέμα είναι πολύ μεγάλο ..
    Πέτρος

    JaNick
    09.08.2007, 11:06
    Διαβάζοντας το θέμα, αισθλανομαι τυχερός απο τη μία που είμαι παραγωγός, και άτυχος απο την άλλη που δεν μπορώ να το αξιοποιήσω. 3 εκπομπές μετράω και οι 2 πήγαν άθλια. Μια το μικρόφωνο που δεν έκλεινε, και μετα κόπηκε και η εκπομπή στη μέση, την άλλη δεν με συνέδεσε ποτέ. Τελικά ήρθε η ώρα τον φροντηστηρίων και των πανελληνίων και αναγκάζομαι να την εγκαταλήψω. Νοιώθω πολύ άσχημα γι αυτο, και ακόμη πιο άσχημα που κρατούσα μια ώρα μάταια...
    Εύχομαι στο σταθμό μας να συνεχίσει με το ίδιο πάθος, και να μην το πτοούν προβλήματα όπως η έλλειψη ακροατών. Τα όποια προβλήματα είμαι σίγουρος πως θα λυθούν όπως λύνονται όλα τα προβλήματα εδω μέσα.
    jorge
    09.08.2007, 13:13
    Παράθεση:

    Το μέλος pollatos στις 09-08-2007 στις 02:38 έγραψε...

    .. ούτε ότι το δίκτυο δεν είναι για πάνω από 20 άτομα.. σαφώς και καταλαβαίνω για τα οικονομικά ..το λέω εξ άλλου και σε άλλον χρήστη αυτό το θέμα. έχω και εγώ σελίδα και ξέρω τι είναι να βάζεις (από τα κρυφά ) από την τσέπη σου,, για να κανείς το χόμπι σου..


    Πέτρο, το πρόβλημά μας δεν είναι ο περιορισμός στους 30 (πλέον) ταυτόχρονους ακροατές. Εξάλλου είναι ελάχιστες οι φορές που κάποιος παραγωγός καταφέρνει να μαζέψει πάνω από 20 ακροατές. Αν υπήρχε σταθερή "κίνηση" 20-25 ακροατών, τότε θα ανεβάζαμε το όριο των μέγιστων ακροατών στους 40. Δεν υπάρχει λοιπόν οικονομικό ζήτημα.

    Για μένα το πρόβλημα είναι η ποιότητα των παραγωγών. Αν θέλεις ένα σωστό ραδιόφωνο με προοπτικές και στόχους, δεν μπορείς να "προσλαμβάνεις" παραγωγούς, χωρίς να τους περνάς από κάποιο φιλτράρισμα (συνέπεια, πρωτοτυπία εκπομπής, ρεπερτόριο που να ταιριάζει με τον χαρακτήρα του site, υπευθυνότητα, χρήση μικροφώνου κλπ).

    Εμείς προς το παρόν δίνουμε εκπομπή σχεδόν στον καθένα, για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω. Σε λίγο καιρό όμως φαντάζομαι θα είμαστε έτοιμοι για να πάμε ένα βήμα παραπάνω και να "κόψουμε" εκπομπές που δεν σέβονται τους όποιους ακροατές ή να βοηθήσουμε (με online σεμινάρια) κάποιους παραγωγούς να γίνουν καλύτεροι.
    pollatos
    09.08.2007, 13:34
    Συμφωνω και προσυπογραφω..οσο για το οριο ,,κρατα και μικρο καλαθι..ξερω τι λεω,,θα αναθεωρισης πολλα .καποια στιγμη που να ειμαι ελευθερος απο υπηρεσια.
    θα σε καλεσω να τα πουμε ,,γιατι τωρα με τα μυνηματα δεν βγαινει ακρη..και αυτη την εποχη τρεχουμε σαν παλαβοι εδω,,αστα να πανε ,,βεβαια για τα ως ανωτερω που αναφερω ,αν θελετε βοηθεια ,χωρις καμια υποχρεωση δικη σας ...για μορε ινφο στον ορφεα,εχει τα τηλ,,και ξερει που ειμαι..του τα εχω δωσει...
    jorge
    09.08.2007, 14:40
    Νομίζω πως αυτό το δημόσιο βήμα, το Forum, είναι πολύ βολικό για οποιεσδήποτε προτάσεις και συμβουλές, για να τις συζητήσουμε, να τις αξιολογήσουμε και να εφαρμόσουμε οτι δούμε οτι μας βολεύει. Στους παραγωγούς υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι, έτσι ώστε να γίνει μια εποικοδομητική συζήτηση για το καλό του ραδιοφωνικού σταθμού του MusicHeaven.

    Θα πρέπει να δούμε τα πράγματα σε σχέση με το MusicHeaven και οι προτάσεις να είναι συγκεκριμένες και να κινούνται πάνω σε αυτό που έχει δημιουργηθεί ως τώρα.

    Επομένως, με χαρά να ακούσουμε τις προτάσεις σου, όταν βέβαια έχεις χρόνο.
    NORTHWIND
    09.08.2007, 21:40
    Γιωργη.... You 're in the army now...

    Το ραδιοφωνο θα παει καλα.... αρχισε να βγαζει λουλουδακια.... εχουμε πολυ κοσμο που το λατρευει στο ΜΗ....
    Μη στεναχωριεσαι το ποτιζουμε καθημερινα! :)

    Ευχαριστουμε Πετρο για το ενδιαφερον σου....
    Αν θελεις παρε και καμια "ωριτσα" στο προγραμμα μας για να μπορεσουμε να καταλαβουμε και στην πραξη τις παρατηρησεις σου!

    Το οφωνο το πεταξα εδω και χρονια.... και ξεχασα τα λογια του αερα!

    GL αν μεγαλωσω θα γκρινιαζω σαν εσενα? :))))
    pollatos
    09.08.2007, 22:25
    καλησπερα βορειε ανεμε
    Ζητησα εκπομπη και περιμενω την ...εγκριση .
    αν και θα ηθελα την παρασκευη ενα τριωρο ..
    αλλα θα ειμαι εκτος συναγωνισμου,,,δηλαδη ενοω μην αρχισετε να κανετε συγκρισεις ,,γιατι θα ειναι αδικο για τα παιδια..εγω ειμαι στον χωρο 35 χρονια
    εχω παιξει και σε 10 ραδιοσταθμους ..ξερω τι θελω ,πως να βγαλω μουσικη προς τα εξω ,να ξεσηκωσω η να ανεβασω καποια κοιλια που μπορει να γινη απο λαθος επιλογη..και πολλα αλλα..
    απαντω μονο στην τελευταια προκληση
    ναι εχεις απολυτο δικιο ,,αμα γερνα ο ανθρωπος .............τα αλλα τα προσπερνω...
    πετρος

    Είναι οι νύχτες τελικά , που βλέπεις καθαρά ,
    το χρώμα που έχουν τα μάτια της μοναξιάς.
    Ίδιο ακριβώς , όπως οι στάχτες στα όνειρα.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pollatos στις 09-08-2007 22:33 ]


    GL
    09.08.2007, 22:56
    Παράθεση:

    Το μέλος NORTHWIND στις 09-08-2007 στις 21:40 έγραψε...


    GL αν μεγαλωσω θα γκρινιαζω σαν εσενα? :))))


    1) Γρια???? Κοιτα να γκρινιαζεις στον Προεδρα σου τον τραγουδιαρη τον Ρεμμο μπας και καταφερετε να μεινετε και φετος στην Super Λιγκα!

    2) Αληθεια μεσιε Τζιμη πως ειναι δυνατον να νιωθετε εσεις πιπινος??? Αφου ειστε ενας σεβασμιος ραδιοφωνιας μεσηλιξ του βορειου ελληνικου ημισφαιριου!!


    3) Αν γυρισετε κυριε το ρολοι του χρονου αναποδα ισως με φτασετε ηλικιακα!!!


    jorge
    09.08.2007, 23:08
    Παράθεση:

    Το μέλος pollatos στις 09-08-2007 στις 22:25 έγραψε...

    αλλα θα ειμαι εκτος συναγωνισμου,,,


    Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα εδώ...
    pollatos
    10.08.2007, 00:33
    ααχχχ ...τροπος του λεγειν ,εν τη ρησην του λογου .μην πιανεστε με τις λεξεις ..
    μην κανουμε την τριχα τριχια..
    pollatos
    10.08.2007, 00:39
    Παράθεση:

    Το μέλος pollatos στις 10-08-2007 στις 00:33 έγραψε...

    αλλα θα ειμαι εκτος συναγωνισμου,,,δηλαδη ενοω μην αρχισετε να κανετε συγκρισεις ,,γιατι θα ειναι αδικο για τα παιδια..


    αυτο ενοω με ολη την φραση

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-08-2007 01:51 ]


    jorge
    10.08.2007, 01:50
    Προσωπικά πάντως, έχω ακούσει εκπομπές στο ραδιόφωνό μας οι οποίες είναι καταπληκτικές και δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από αυτές "επαγγελματιών" παραγωγών, που μπορεί και να μετρούν χρόνια στο μικρόφωνο. Μακάρι πολλά ραδιόφωνα να είχαν παραγωγούς σαν τον GL, τον audioslave, τον Deos, τον metal-city, τη margo κ.α.

    Γι' αυτό, δε νομίζω οτι είναι σωστό να μπαίνουμε - έστω και χαριτολογώντας - σε λογικές τύπου "ο παλιός και έμπειρος που είναι καλύτερος από τον "rookie-ερασιτέχνη-πιτσιρικά".
    irodotos
    10.08.2007, 02:16
    φιλε καλημερα

    θελω να ρωτησω αν εισαι ο πολλατος απο τον επικοινωνια 94 καθε παρασκευη
    και απο το απολλων 90,4 καθε μερα μετα τις 10 το βραδυ.αν εισαι αυτος θελω να ρωτησω κατι . ρε φιλε γιατι σταματησες τις εκπομπες σου τοσο αποτομα . επερνα τηλεφωνο στον επικοινωνια και εβγαινε μια χαζη που δεν ηξερε λεει τι ωρα ειχες εκπομπη,μετα μαθαμε την κοντρα με τον δημαρχο,το φλο καφε στην κηφησια ακομα σε ψαχνει στο ραδιοφωνο ,εμαθα απο φιλους οτι κατι ετοιμαζεις στη ερα ..
    αν το μαθει ολη η παρεα οτι εισαι εδω,σε βρηκαν απο το google εντελως τυχαια οταν εψαχναν για καποιο δωματιο με μουσικη που τους ειπαν οτι ανοιξες,και μου το ειπαν το απογευμα,μολις ηρθα σπιτι εψαξα να την βρω στο Google.
    ειμε ο βασιλης απο αλιμο αν θυμασαι.
    και χαρηκα που σε βρηκα.περιμενω το οκ