ελληνική μουσική
    570 online   ·  210.845 μέλη

    Συναντήσατε ποτέ καμία αυθαιρεσία στο musicHeaven;

    gexrag
    30.08.2007, 17:38
    Αλήθεια δεν έχετε να καταθέσετε αυθαιρεσίες;
    Εγώ προσωπικά έχω δει και άλλες αλλά δεν με αφορούν γιατί δεν είχαν αντίκτυπο σε μένα οπότε δεν μου πέφτει λόγος.
    Έχετε τρομοκρατηθεί πως θα διαγραφείται;
    Κανένας δεν μπορεί να είναι εντός θέματος;
    Εδώ δεν είναι ο τίτλος του θέματος πότε θα γίνει η αποχώρηση του gexrag ούτε χαιρετείστε τον gexrag.
    Δεν έχω καμία αγωνία αν θα σας λείψω. Οι φίλοι μου ξέρουν πως θα με βρουν.
    Οι φίλοι συντονιστές και ο αγαπητός μου διαχειριστής ήδη έχουν εκτεθεί για δεύτερη φορά.

    Ξέχασα τον GL
    Φίλε μου πονοκεφάλιασα για να καταλάβω τον σαρκασμό σου. Έχεις γράψει και καλύτερα πάντως.

    Αυθαιρεσιών τέλος μια που πρέπει να επαναφέρω τον εαυτό μου εντός θέματος σαν διαχειριστής του θέματος όπως με έχουν αποκαλέσει. Πάντως εκφραστείτε ελεύθερα εδώ είσαστε όλοι εντός θέματος μια που κανείς δεν θα σας κάνει παρατηρήσεις ΦΙΛΕ jorge που κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
    Λίγο αργότερα από τις 21:00 το βράδυ που σας υποσχέθηκα θα γίνει η τελευταία καταχώρηση στο θέμα που υποσχέθηκα μια που οι υποσχέσεις μου ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ. Σας προετοιμάζω θα έχει θρησκευτική αναφορά μια που η δύναμη του λόγου είναι πολύ σχετικό θέμα και θα δείτε πως.
    Σχετικά με την αποχώρηση κάποιοι άληθινοί φίλοι με φέραν σε σημείο να σκέφτομαι μήπως και δεν αποχωρήσω παρά προσωρινά ως αυτοτιμωρία για να συνετιστώ.



    Astron
    30.08.2007, 17:47
    Παράθεση:
    Έχετε τρομοκρατηθεί πως θα διαγραφείτε;

    Αυτή τη στιγμή είναι πολύ τρομοκρατημένοι και δεν μπορούν να σου απαντήσουν.

    Παράθεση:

    Λίγο αργότερα από τις 21:00 το βράδυ που σας υποσχέθηκα θα γίνει η τελευταία καταχώρηση στο θέμα που υποσχέθηκα μια που οι υποσχέσεις μου ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ. Σας προετοιμάζω θα έχει θρησκευτική αναφορά μια που η δύναμη του λόγου είναι πολύ σχετικό θέμα και θα δείτε πως.


    Όπως θα κατάλαβες, το περιμένουμε πώς και πώς! Άλλος ετοιμάζει τελετή, άλλος ετοιμάζεται να πατήσει το κουμπί "ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ", κι άλλος στήνει καντίνες για να τα κονομήσει πουλώντας σάντουιτς κατά τη διάρκεια του γεγονότος!

    Μην τα γυρίζεις όμως και λες τώρα για προσωρινή αποχώρηση... Χάνει κάτι απ' το σασπένς της η βραδιά...
    Άλλωστε οι υποσχέσεις σου...ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 30-08-2007 17:52 ]


    loussi
    30.08.2007, 18:04
    με τετοια αποχωρηση...νιωθω πως παιζω στο big brother
    gexrag
    30.08.2007, 18:18
    Φίλοι μου
    Χρησιμοποιώ την δύναμη του λόγου και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.
    Το βράσυ θα αποχωρήσω ούτως ή άλλως. Την επόμενη μέρα έχοντας τηρήσει την υπόσχεσή μου δεν μπορεί κανείς να με εμποδίσει να επιστρέψω ακόμη και με νέο όνομα αν με διαγράψετε. Δεν τα γυρίζω αλλά απλά διασκεδάζω και εσείς συνεχίζετε να με διασκεδάζετε αν και σας ζήτησα λίγο πριν στο τόπικ η δύναμη του λόγου να μου απλώσετε μια χείρα αληθινής φιλίας.
    Τι λέτε θα το κάνετε ή θα συνεχίσετε να εκτίθεστε;
    Υπομονή έχω και αντέχω ακόμη και χίλιες διαγραφές.
    ΘΕΛΩ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ αλλά με αληθινούς φίλους και όχι με κάποιους που δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ στην φιλική τους λίστα.
    Η τελευταία καταχώρηση υσχίει και για να μην υπ[οπέσετε σε νέο σφάλμα μπορεί να είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ η τελευταία καταχώρηση της ημέρας.
    ΦΙΛΙΚΑ το ξεκλείδωμα των δύο αυθαίρετα κλειδωμένων τόπικ μπορεί να θεωρηθεί από μένα ως ΑΛΗΘΙΝΗ χείρα φιλίας.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την διασκέδαση που μου παρέχετε και θέλω ποσοστά από τα σάντουϊτς και τα ποτά.
    Zefuros
    30.08.2007, 18:18
    Ας απαντησουμε και ON topic

    (τι τραβαει κανεις εαν βαριεται να δουλεψει...)

    Δειγματα αυθαιρεσίας δεν εχει παρει το ματι μου. τουλαχιστον οσο αφορά εμενα.
    Οσο για αυτα περι φοβου διαγραφής... σιγα μην βαλουμε και την γατα μας να κλαιει! Εξαλλου, για να φτασει κανεις σε αυτο το σημειο, σημαινει πως κατι εχει κανει στραβα...πολυ στραβα...

    Υ.Γ. Βαριεμαι!
    Spotlight_Dancer
    30.08.2007, 18:48
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 30-08-2007 στις 17:38 έγραψε...

    Σχετικά με την αποχώρηση κάποιοι άληθινοί φίλοι με φέραν σε σημείο να σκέφτομαι μήπως και δεν αποχωρήσω παρά προσωρινά ως αυτοτιμωρία για να συνετιστώ.






    Ειναι αυτο που ελεγε και ο Χαρρυ Κλυν,φευγουν οι Βασεις που μενουν.
    Kerato
    30.08.2007, 23:03
    @gexrag
    Αν θέλεις μια απάντηση εντός θέματος από μένα είναι η εξής:
    Δε συναντήσαμε αυθαιρεσίες στο ΜΗ. Ο καθένας βρίσκει αυτό το οποίο ψάχνει.

    Γνωρίζουμε καλά ότι αυτός ο ιστότοπος είναι ένα ιδιόρρυθμο "σπίτι" με ανοιχτές πόρτες. Το σπίτι ανήκει στο λεγόμενο "διαχειριστή". Αν ο όρος για να μπούμε μέσα είναι να βγάλουμε τα παπούτσια μας, θα το κάνουμε, εφόσον θέλουμε πραγματικά να μπούμε στο σπίτι του. Αν έχουμε τρύπια κάλτσα, θα το ξανασκεφτούμε...

    Απ' τη στιγμή όμως που μπαίνουμε στο σπίτι ΤΟΥ, δεν αρχίζουμε να λέμε ότι δε μας αρέσει το κάδρο στον τοίχο, ότι τα ποτά του είναι περιορισμένης ποικιλίας, ότι τα φωτιστικά του είναι ντεμοντέ κι ότι το φαγητό που μας προσφέρει είναι ανάλατο.
    Αν συμβαίνουν όλα αυτά, του λέμε τη γνώμη μας, εφόσον μας δείξει ότι ενδιαφέρεται γι' αυτήν και εφόσον μας δείχνει ότι κι ο ίδιος υποψιάζεται ότι κάτι δεν είναι καλό στο σπίτι του, αλλά χρειάζεται βοήθεια για να το βελτιώσει.

    Αν δε μας το ζητήσει και τα γούστα μας αντίκεινται στα δικά του, τότε την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια και δεν ξαναπατάμε το πόδι μας στο σπίτι του, τουλάχιστον μέχρι να το φτιάξει σύμφωνα με τα δικά μας γούστα.

    Μπήκαμε εδώ μέσα για να μάθουμε περισσότερα γύρω από τη μουσική. Έτυχε ο οικοδεσπότης μας να μην είναι μονόπλευρος και κολλημένος άνθρωπος, οπότε μας έδωσε χώρο και για διάφορες άλλες κουβέντες και αναζητήσεις. Σεβόμαστε την πολύπλευρη προσφορά του και ψάχνουμε για τα ωραία.

    Τα άσχημα τα βιώνουμε και στην καθημερινότητά μας.

    Προσωπικά δε θα μου λείψεις.
    Να πας στο καλό...
    Eliza21
    31.08.2007, 00:16
    KAI NAI EXO NA KATAGEILO MIA AYTHAIRESIA EDO MESA.........

    KANONIKA TOSO KAIRO EPREPE NA TON EIXATE KANEI BANNED........

    MA KALA TOSH YPOMONH POY TH BRISKETE KAI ADEXETE AKOMA TON Aiolos_m???????
    E? OEO????????????
    DEN SAS EXEI SPASEI AKOMA TA NEYRA??????


    MA TON THOR EINAI POLY GRINIARHS.......
    Aiolos_m
    31.08.2007, 01:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 31-08-2007 στις 00:16 έγραψε...

    KAI NAI EXO NA KATAGEILO MIA AYTHAIRESIA EDO MESA.........

    KANONIKA TOSO KAIRO EPREPE NA TON EIXATE KANEI BANNED........

    MA KALA TOSH YPOMONH POY TH BRISKETE KAI ADEXETE AKOMA TON Aiolos_m???????
    E? OEO????????????
    DEN SAS EXEI SPASEI AKOMA TA NEYRA??????


    MA TON THOR EINAI POLY GRINIARHS.......



    Νττάξει. Έρχεται τώρα η κάθε ξερωγω21 και μας χαλάει την κουβέντα.


    Astron
    31.08.2007, 03:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 31-08-2007 στις 01:28 έγραψε...

    Νττάξει. Έρχεται τώρα η κάθε ξερωγω21 και μας χαλάει την κουβέντα.


    'Ασε που τελευταία της έχει κολλήσει και το CAPS LOCK
    GL
    31.08.2007, 04:21
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 30-08-2007 στις 17:38 έγραψε...



    Ξέχασα τον GL
    Φίλε μου πονοκεφάλιασα για να καταλάβω τον σαρκασμό σου. Έχεις γράψει και καλύτερα πάντως.


    Εεεεεεεεεεε????? Εσυ????? Πονοκεφαλιασες ΕΣΥ??????
    Εγω ρε μαγκα τι να πω που θελω 5 δραμαμινες και δυο νταμιτζανες ουισκι Grands για να πιασω τα βραχεα μηκη κυματος που εκπεμπεις????? Εεεεεεεεεεεεε???? Μου λες?????

    Δεν γουσταρω για την παρτη σου να γραφω καλυτερα!!! Με εμπνεεις να γραφω λαλακιες!! Και Γουσταρωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

    Παράθεση:

    Αυθαιρεσιών τέλος μια που πρέπει να επαναφέρω τον εαυτό μου εντός θέματος σαν διαχειριστής του θέματος όπως με έχουν αποκαλέσει.

    Λίγο αργότερα από τις 21:00 το βράδυ που σας υποσχέθηκα θα γίνει η τελευταία καταχώρηση στο θέμα που υποσχέθηκα μια που οι υποσχέσεις μου ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ. Σας προετοιμάζω θα έχει θρησκευτική αναφορά μια που η δύναμη του λόγου είναι πολύ σχετικό θέμα και θα δείτε πως.
    Σχετικά με την αποχώρηση κάποιοι άληθινοί φίλοι με φέραν σε σημείο να σκέφτομαι μήπως και δεν αποχωρήσω παρά προσωρινά ως αυτοτιμωρία για να συνετιστώ.


    Αχχχχχχχχχχ γιατι βρε διαχειριστη gexouli-raxouli εισαι ανακολουθος των λογων σου???

    Απο την μια λες οτι " οι υποσχεσεις ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ" οτι δηλαδη θα "αποσυνδεθεις"(χαχαχαχαχαχαχα ουτε να το γραψω δεν μπορω απο τα γελια....χαχαχαχαχαχαχαχα, μαμω το κερατο μου πολυ σοου!!!!!!) και απο την αλλη λες οτι σκεφτεσαι να μην αποχωρησεις????

    Τα ημιμετρα δεν ειναι λυσεις gexouli-raxouli...Η το ΚΑΝΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!! Η ΠΗΔΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ Η ΜΕΤΑΝΙΩΝΕΙΣ.....

    Αν ομως θες μεγαλε να αυτοτιμωρηθεις εχω μια προταση να σου κανω.......Πηγαινε να αυτομαστιγωθεις στο τσατ! Σου συνιστω να αυτοριξεις 69 βουρδουλιες........

    (Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Πανουσηηηηη????? Να τον γραψω τον στιχο σου??? Ασε δεν τον πεταω γιατι βρωμαει που βρωμαει μπαρουτι το φορουμ.....μην το κανουμε Αρκαδι το φορουμ για χαρη του gexy , ας γινει εκει που πρεπει και οταν πρεπει!
    Ας το τραγουδησω τουλαχιστον μονος μου την ωρα που ο gexoulis-raxoulis θα κανει την επανασταση του μεσα απο την αποσυνδ.......Ναι τελος παντων αυτο.....χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)
    gexrag
    31.08.2007, 16:21
    Φίλε μου Gl
    Η απόφασή μου να αποχωρήσω ΟΡΙΣΤΙΚΑ δεν είχε ληφθεί ακόμη κάτι που το τονίζω λέγοντας σκέφτομαι...
    Δεν μπορείς να σκέφτεσαι να πάρεις μια απόφαση και να την έχεις πάρει. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο η απόφαση είναι οριστική.
    Τα περί αποσύνδεσης και αποχώρησης ήταν υποσχέσεις που τηρήθηκαν στο ΕΠΑΚΡΟ. Αποσυνδέθηκα, συνδέθηκα και μετά την τελευταία καταχώρηση της ημέρας εκεί όπου είχα υποσχεθεί, απόχώρησα. Πήγα για ύπνο μια που εργάζομαι, και μάλιστα με ενοχλεί να ασχολούμαι με ανοησίες μετά από 14 ώρες δουλειά, αλλά οι αδικαιολόγητες παρεμβάσεις ορισμένων συντονιστών αλλα και του διαχειριστή, κάτι που για μένα ήταν μεγάλη έκπληξη ,γιατί είχα σε μεγάλη εκτίμηση το ατομο που λέγεται Jorge με οδήγησαν σε αυτή τη συμπερφορά.

    Ναι μέλος kerato
    ΝΑΙ είναι ο διαχειρηστής και του ζήτησα με ΠΜ να μου ορίσει αν είμαι επιθυμητός ή ανεπιθήμητος και απλά δεν διευκρίνησε ΤΙΠΟΤΑ. Κάτι στα λόγια του με εκνεύρισε το οποίο δεν θα το αναφέρω γιατί θεωρώ πως πρέπει να κινούμαι πλέον σε φιλικό επίπεδο. Αλλωστε τιμώ τους φίλους κι ας με συγχωρήσουν αν τους δούλεψα άγρια τις τελευταίες μέρες.

    Ο φίλος Ορφέας με ρωτούσε πότε με έδιωξαν από το musikHeaven.
    Αν κοιτάξετε παραπάνω ακόμη και οι συντονιστές ΕΜΜΕΣΑ με διώχνουν.

    Επειδή το θέμα είναι επαναλαμβανόμενο και έπρεπε να κλειδωθεί, αλλά και πάλι οι συντονιοστές ασχολούνται με ανοησίες καταγγέλω ως αυθαιρεσία την δημιουργία από τον gexrag αυτού του θέματος και πάω να κάνω καταχώρηση εκεί που έπρεπε από την αρχή να εκφράσω τα παράπονά μου για τις αυθαιρεσίες των συντονιστών.

    Αυτοσαρκάζομαι φίλε GL κάτι που δεν αντιλήφθηκες αν και νόμιζα πως ο σαρκασμός σου σε προηγούμενο μύνημα που είχα ακριβώς την ίδια χρήση έπρεπε να σου γίνει αντιληπτός.

    pramateftis
    31.08.2007, 16:34




    επισυναπτόμενα: cool104.jpg 
    MagicaDeSpell
    31.08.2007, 16:45
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 30-08-2007 στις 18:18 έγραψε...

    Φίλοι μου
    Χρησιμοποιώ την δύναμη του λόγου και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.
    Το βράσυ θα αποχωρήσω ούτως ή άλλως. Την επόμενη μέρα έχοντας τηρήσει την υπόσχεσή μου δεν μπορεί κανείς να με εμποδίσει να επιστρέψω ακόμη και με νέο όνομα αν με διαγράψετε. Δεν τα γυρίζω αλλά απλά διασκεδάζω και εσείς συνεχίζετε να με διασκεδάζετε αν και σας ζήτησα λίγο πριν στο τόπικ η δύναμη του λόγου να μου απλώσετε μια χείρα αληθινής φιλίας.
    Τι λέτε θα το κάνετε ή θα συνεχίσετε να εκτίθεστε;
    Υπομονή έχω και αντέχω ακόμη και χίλιες διαγραφές.
    ΘΕΛΩ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ αλλά με αληθινούς φίλους και όχι με κάποιους που δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ στην φιλική τους λίστα.
    Η τελευταία καταχώρηση υσχίει και για να μην υπ[οπέσετε σε νέο σφάλμα μπορεί να είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ η τελευταία καταχώρηση της ημέρας.
    ΦΙΛΙΚΑ το ξεκλείδωμα των δύο αυθαίρετα κλειδωμένων τόπικ μπορεί να θεωρηθεί από μένα ως ΑΛΗΘΙΝΗ χείρα φιλίας.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την διασκέδαση που μου παρέχετε και θέλω ποσοστά από τα σάντουϊτς και τα ποτά.


    Ασχετο εχεις σκεφτει να επισκεφτεις Ψυχολογο? Θα σου κανει πολυ καλο πιστευω να συζητησεις την μανια καταδιωξης και αναγκης για προσοχη απ ολο τον κοσμο
    Απο τη μια ειναι για γελια (κανεις κατι γεροντια σαν τον Γλου να χαιρονται --μηπως επιτελεις και κοινωνικο εργο για να το σκεφτουμε κι αυτο )
    Απο την άλλη τι να πω εισαι υποτιθεται και ανθρωπος καποιας ηλικιας και θα περιμενε κανεις να εισαι να τολμησω να πω ΩΡΙΜΟΣ? η μηπως δεν ξερεις τι σημαινει
    ΕΛΕΟΣ και παλι ΕΛΕΟΣ
    θα εγραφα και κατι αλλο αλλα δεν ειναι πρεπον και δεν συνιθιζω να βωμολοχω


    gexrag
    31.08.2007, 17:23
    Κάπου φίλη MagicaDeSpell
    διάβασα όταν μπήκα στο ΜΗ ότι τα μέλη πρέπει να χρησιμοποιούν το χιούμορ στις καταχωρήσεις τους (δεν θυμάμαι ακριβώς πως είναι διατυπωμένο).
    Τα περί ψυχολόγου έίναι παντελώς άστοχα.
    Τα περί ωριμότητας θα τα θεωρούσα προσβολή αλλά δεν προσβάλλομαι από ώριμες κυρίες. ΩΩΩΩοοο Συγνώμη όμορφες κυρίες ήθελα να πω!!!
    MagicaDeSpell
    31.08.2007, 17:42
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 31-08-2007 στις 17:23 έγραψε...

    Κάπου φίλη MagicaDeSpell
    διάβασα όταν μπήκα στο ΜΗ ότι τα μέλη πρέπει να χρησιμοποιούν το χιούμορ στις καταχωρήσεις τους (δεν θυμάμαι ακριβώς πως είναι διατυπωμένο).
    Τα περί ψυχολόγου έίναι παντελώς άστοχα.
    Τα περί ωριμότητας θα τα θεωρούσα προσβολή αλλά δεν προσβάλλομαι από ώριμες κυρίες. ΩΩΩΩοοο Συγνώμη όμορφες κυρίες ήθελα να πω!!!


    Θεωρεις χιουμορ το στυλ σου ? διαφωνω αλλα βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο

    το να δεις ενα ψυχολογο δεν κανει κακο καμια φορα βοηθαει να ανακαλυψεις ποιος εισαι

    Παρεπιπτοντως προτιμω το ωριμη απο το ομορφη ---Η εξωτερικη εμφανιση ερχεται και παρερχεται η ορθοτητα των σκεψεων μας, οι πραξεις μας ειναι αυτα που μενουν


    cheers πιες καμια μπιριτσα ισως χαλαρωσεις λιγακι
    ogyon21
    31.08.2007, 18:05
    Χωρις να υποννοω τιποτα, απλα μια φιλοσοφικη αποψη θα εκφρασω... (οσο φιλοσοφικα μπορω να σκεφτω και να εκφραστω τσο τελος τελος...) Εχω παρατηρησει τα τελευταια χρονια που αρχισα να μπαινω στα μουσικα φορουμς, προς αναζητηση αλλων μουσικων για συνεργασια, πως μπαιναν και διαφορα ατομα εκει μεσα, τα οποια ουδεμια επαφη με μουσικους ειχαν. Πολλα απο αυτα, μπαιναν με μια αγαπη προς τη μουσικη και τα ειδα να εκφραζουν αποριες περι μουσικης, καθως και τα δικα τους σχολια σε κομματια που ανεβαζαμε (Εμεις οι Μουσικοι χεχεχε!) ,οι που παρακολουθουσαν ετσι τα μουσικα τεκταινομενα της Ελλαδας και ολα καλα.

    Περιεργως αρχισα αργοτερα να παρατηρω πως στο κατω μερος ολων αυτων των φορουμς υπηρχαν κατι μικροομαδες απο Boards, στα οποια καλουσαν οι admins τα μελη να γραψουν πραγματα που δεν αφορουσαν την μουσικη. Στην αρχη εκει μεσα γραφοντουσαν διαφορα του τυπου "τι σημαινει το αβαταρ σας κτλ" πραγματα που προσπαθουσαν να φερουν ισως , πιο κοντα τα μελη. Το μυστηριο (αν και δεν ειναι καθολου μυστηριο, απλα μου αρεσει η λεξη) ειναι οτι εκει μεσα μαζευτηκαν ενα σωρο κοσμος , ο οποιος ουδεμια σχεση με τη μουσικη ειχε, παρα εβρησκαν ενα φορουμ γεματο με κοσμο, ο οποιος ενδιαφερεται να γραφει , εν αντιθεση με αλλα φορουμ που αφορουν αλλα πραγματα, που ειναι μικρης (εφηβικης και νεανικης ηλικιας συνηθως - πλην των γερολυκων κτλ ΛοΛ) και εγκατασταθηκαν. Αφου αυτο εγινε δεκτο απο τους μουσικους και μουσικοφιλους των φορουμ, οι παραπανω, αρχισαν να προσπαθουν να τραβηξουν και την προσοχη των λογικων μελων, και συνηθως ειναι κι αυτοι που δημιουργουσαν παντα τα προβληματα, θες για την πιθανοτητα να νιωθουν κομπλεξ απεναντι σε εναν μουσικο, θες γιατι μπαινουν σε αυτα τα φορουμ για να δημιουργησουν προβληματα, η θες απλα , γιατι ειναι ατομα που εχουν διαφορα υπαρξιακα προβληματα, υποφερουν απο μοναξιες, κτλ , και μπαινουν , ψαχνουν για καμια πιτσιρικα να της "φανε τα αυτια" κτλ , κερδιζοντας ετσι κατι που μονο αυτοι καταλαβαινουν.

    Ολο αυτο το προβλημα που θα προτιμουσα καποιος αλλος να αναλυσει για να μην επαναχαρακτηριστω ως κακος, και αδικος, μας ειχε κανει καποια στιγμη να χρησιμοποιησουμε εναν σερβερ που εχουμε, για να φτιαξουμε ενα φορουμ, στο οποιο οι κανονισμοι θα ηταν του τυπου : 1) Για να γινεις μελος πρεπει να εισαι μουσικος η απολυτως μουσικοφιλος (εαν εισαι το τελευταιο θα πρεπει να το αποδειξεις μεσα απο τις συζητησεις σου αλλιως "καιγεσαι")
    2) απαγορευεται αυστηρως η οποιαδηποτε συζητηση αφορα τη θρησκεια (προσυλητισμος κτλ). Το μελος διαγραφεται. Οι συντονιστες θα πρεπει να ειναι αθρησκοι για να ειναι δικαιοι.
    3) Δεν επιτρεπεται σε μελος , να κρινει τον τροπο με τον οποιο σκεφτεται /συζητα αλλο μελος , καθοτι τουτο εστι => BANNED FROM LIFE DUDE

    Δεν ξερω αλλα θα λειτουργουσαν πολυ πιο ομαλα τα πραγματα ετσι.. Οποιος θα το θεωρουσε αδικια, απλα θα ηταν ο επομενος SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS του Φορουμ.. (Σορυ για τη λεξη αλλα δεν ειναι και τοσο αισχρη, μα την διορθωνω εαν θελετε).

    Τεσπα. Το φορουμ δεν δημιουργηθηκε κι ουτε θα δημιουργηθει γιατι θελει αγωνα η συντηρηση του, οπως οι συντονιστες θα γνωριζουν.. Παρολ'αυτα, η αποψη για το τι ειναι ενα μουσικο φορουμ παραμενει η ιδια.... Διαφωνειτε με αυτην?

    Αυτα...

    www.myspace.com/funkybluequintet
    www.myspace.com/ogyon

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ogyon21 στις 31-08-2007 18:13 ]


    jacamar
    31.08.2007, 21:50
    aaaa ειδα μια αυθαιρεσια.......!! αληθεια μολις πέρασε απο δω.....τι ειδα σας λέω....
    σας παρακαλω μην με διαγραψετε ουτε που την ακουμπησα.....φοβουμε γαρ...
    αχ μα τι ευτυχισμενο τέλος είχε αυτό το σουρεαλ ριαλιτι αποχωρισης.....και οντας οπαδος της δημοκρατιας προτινω την δημιουργια ψηφιακου καιαδα για να πέσει ο επόμενος ΜΟΝΟΣ του.....!
    absurdus_delirium
    01.09.2007, 01:54
    Παράθεση:

    Το μέλος ogyon21 στις 31-08-2007 στις 18:05 έγραψε...
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS
    SPAMMER SPAZOKLAMPANIAS


    Αυθαίρετα δηλώνω ότι: σας αγαπώ όοοοολους (γιατί θέλω και εσείς να με αγαπάτε) και παίζω με τις λέξεις (γιατί είμαι τόσο τρελά έξυπνος και εύγλωτος ο άτιμος) και προσπαθείτε να με φιμώσετε (γιατί κατέχω τη μία και μοναδική αλήθεια που είναι αληθινότερη από της άλλες τις δικές σας χαζές απόψεις (που μπορεί να παραπλάνήσουν όποιον ψάχνει τη γνώση))!

    gexrag, πειδή έχει ζαλιστεί το θέμα:
    Δε σε διώχνει κανείς. Δε θέλει και δεν έχει τη διάθεση να σε διώξει κανείς καθώς τόσο περίτεχνα κατάφερες (μπράβο! όχι, μπράβο! ) να είσαι καλυμμένος από τους κανόνες. Το όλο θέμα που έχει δημιουργηθεί απέναντί σου (ή μέσα στο κεφάλι σου) έιναι επειδή:

    είσαι δογματικός (έχεις εκ προοιμίου πιασμένο τον παπά απ' τα φρύδια και δεν προσφέρεις κανένα επιχείρημα. Ακόμα δε μας είπες πότε ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ότι υπάρχει ψυχή)

    είσαι ασύντακτος (δεν μπορείς να εκφράσεις ακριβώς αυτό που θέλεις με τον γραπτό λόγο και για να το καλύψεις διατείνεσαι ότι μας κάνεις και πλάκα)

    είσαι αγενής (το να λες "παρακαλώ" κι "ευχαριστώ" δεν αναιρεί το γεγονός πως εκφράζεις προσβλητικές απόψεις: για ένα μέλος ότι δεν έχει γνωρίσει πραγματικό πόνο, για εμένα (και πολύ άλλο κόσμο) ότι δεν είμαστε ικανοί να καταλαβαίνουμε τι γράφεις και η λίστα μπορεί να συνεχιστεί).

    Αυτά που σου καταλογίζω τα κάνουν σχεδόν όλα τα μέλη (και εγώ βεβαίως, βεβαίως) άλλα κανείς άλλος δεν έχει τόσο μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του για να το κάνει ολόκληρο θέμα.

    Προσωπικά σε αγνοούσα απο τη στιγμή που χρονοτρίβησες υπέρ του δέοντος (με αυτά τα γελοία σου "τεχνάσματα" (μη μιλάς για αστοχίες, θα πέσουν τα ποστ σου να σε πλακώσουν) να δώσεις οποιαδήποτε σοβαρή απάντηση σε μια αντιπαράθεσή μας. Θα συνεχίσω λοιπόν να σε αγνοώ, φίλε μου. Αυτό απλά ήταν ένα "άντε γεια", από μένα!
    JaNick
    02.09.2007, 19:03
    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!! Κραυγή απόγνωσης!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

    και πάλι

    Πόσοι τρελοί θα μαζευτούν επιτέλους εδω μέσα...??? 3 έχω μετρίσει αυτο το καλοκαίρι... Να πάρει...!!
    Αυθαιρεισία είναι που κάποιοι παν να μας χαλάσουν την ηρεμία εδω μέσα...(Παιδία ομολογώ οτι μπαίνω μόνο καλοκαίρι στο ΜΗ και ρωτώ αν γίνονται αυτα μόνο λόγω ζέστης)....
    Δεν είναι δυνατόν προβλήματα μεταξύ μελών να λύνονται στο φορουμ...Και όχι σε ένα τοπικ αλλα σε δέκα...Πόσες σελίδες ατελείωτου λόγου θα πρέπει να διαβάσουμε για να καταλάβουμε τι επιτέλους παίζει...?? Αυτες οι φιλοσοφικές συζητήσεις έχουν γίνει μπάχαλο...Ορισμένα θέματα θυμίζουν ESWTERICA...(άλλο φόρουμ)...Και αυτό επειδή ορισμένοι νομίζουν οτι βρίσκονται σε site θρησκευτικών αναζητήσεων...Έχω κουραστεί γιατι βλέπω ελάχιστες εξελίξεις στις ενότητες περι μουσικής και τις φιλοσοφικές να δίνουν και να πέρνουν...Αυτο είναι το πρόβλημά μου και δεν θα το έλεγα αυθαιρεσία, όχι...

    Ερώτηξη τώρα που ηρέμισα...Απο πότε η αποσύνδεση συμαίνει αποχώρηση??? Έχετε δεί κανα κουμπί "Αυτοδιαγραφή"?? Μόνο σε κάτι on-line παιχνίδια το έχω δεί...!!