ελληνική μουσική
    537 online   ·  210.844 μέλη

    Επιλογή ηλεκτρικής κιθάρας

    anisoropos
    30.08.2007, 21:39
    Γειά σας
    Θα μπώ κατευθείαν στο θέμα.Θα ήθελα να μοθ πρτείνετε τι ηλεκτρική κιθαρα να αγοράσω(γύρω στα 250 -300Ε /ενισχυτή έχω).οχι fender......
    deathminor88
    31.08.2007, 13:03
    Yπάρχουν πολλά και διάφορα μοντέλα για να επιλέξεις, και χωρίς να μας λες το είδος μουσικής που κυρίως παίζεις σου προτείνω μια Cort ή μια Epiphone G-400...
    anisoropos
    31.08.2007, 19:45
    Βασικά metal&power metal epaiza pio palia...k μ αρέσει ιδιαίτερα αυτο το είδος.Απο συγκροτήματα τρελαινομαι για IM_>>>>up to the irONs!!!!!!!αλλα κ απο τα πιό παλιά GnR κλπ..περιμένο τιν απάντιση σας παίδες.
    Brokenchord
    31.08.2007, 22:48
    Εγώ θα σου πω το απλούστερο γιατί έχω κουραστεί με αυτό το τι κιθάρα να πάρω ο ένας και τι κιθάρα να πάρω ο άλλος τόσα topics!!!! Για τα λευτά που είσαι διατεθημένος να δώσεις το καλήτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις αράδα τα μαγαζιά με λίγες πένες στην τσέπη και να δοκιμάζεις. Και μην βιαστής όταν κάτι σου αρέσει .Και κάτι άλλο είπες οτι έπαιζες άρα συμένει πως έχεις ηδη μια κιθάρα, που συμένει οτι ξέρεις να παίζεις η τουλάχιστον κάτι κάνεις και ψάχνεις για κάτι καλήτερο. Τι παραπάνω καλήτερο θα πάρεις με 300!! (Εκτός και αν είχες ηλεκροακουστική) Προσωπική μου γνώμη είναι να κάνεις λίγη ακόμα υπομονή να μαζέψεις και περισσότερα λευτά και τότε να αγοράσεις ότι τραβάει η καρδιά σου φίλε μου Πάντος παρόλα αυτά δες και τις Ibanez για Matal η humbarkers τους είναι σκέτη αμαρτεία!!!
    Οχι Fender ε !!! Έτσι ωραίος !!! κόντρα στο κατεστημένο!!!



    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 31-08-2007 22:49 ]


    odis13
    01.09.2007, 10:23
    Aν και φεντερόφιλος θα συμφωνήσω με τον brockenchord (btw που είχες χαθεί εσύ? καιρό έχω να σε δώ σε αυτή τη κατηγορία).Μπορείς σε αυτά τα λεφτά να πάρεις μια Cort,και ανάλογα διαλέγεις από metal μέχρι jazz μοντέλο.

    Προτείνω μια Χ μάλλον την X-2 που είναι σε αυτα τα λεφτά και που είναι δοκιμασμένη λύση.

    And Leo turned and said: ''Let there be Strat..''.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : odis13 στις 01-09-2007 10:24 ]


    Brokenchord
    03.09.2007, 14:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 31-08-2007 στις 22:48 έγραψε...

    Εγώ θα σου πω το απλούστερο γιατί έχω κουραστεί με αυτό το τι κιθάρα να πάρω ο ένας και τι κιθάρα να πάρω ο άλλος τόσα topics!!!!

    Για αυτούς τους λόγους έχω χαθεί απο αυτην την κατηγορία. Κατά τα άλλα έχω χαθεί γενικός γιατί εχω κουραστεί γενικότερα