ελληνική μουσική
    490 online   ·  210.823 μέλη

    Αρχίζουν τα σχολεία...άντε πάλι

    antonispanou
    07.09.2007, 12:19
    ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΕΛΙΩΣΕ. ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ, ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ... ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ... ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΑΝΕ 3 ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΦΙΓΜΕΝΑ!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 07-09-2007 12:35 ]


    --Elena--
    07.09.2007, 12:42
    Από τη μία χαίρομαι που θα ανοίξουν τα σχολεία,αλλά από την άλλη όχι...Μου έλειψαν τα παιδιά,αλλά δεν θέλω να μπω πάλι στο άγχος των μαθημάτων,των διαγωνισμάτων και τώρα της κατεύθυνσης!Αχ......βλέποντας και κάνοντας!

    Φιλάκια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 07-09-2007 12:43 ]


    esta
    07.09.2007, 13:38
    Ένα σας λέω μόνο!!!Σήμερα αρχίζω φροντιστήριο(ας όψεται η παραπαιδεία...) για την Β λυκείου και αρχίζω με δίωρο μαθηματικά κατεύθυνσης(θετικής)!!όχι ότι έχω τίποτα με τα μαθηματικά,αλλά είναι λίγο βαρύ για πρώτο μάθημα!!!!κουράγιο σε όλους όσους συμπάσχουν χρονιά είναι θα περάσει και αυτή!!!
    Brokenchord
    07.09.2007, 13:48
    Για εμένα παίδες τέρμα το σχολείο OEO Αλλά επειδή αποφάσισα να ξαναδώσω θα περάσω ξανά απο το λουκι των φροντηστρείων .
    Zefuros
    07.09.2007, 13:56
    Καλή αρχη σε ολους σας
    Stroumfita456
    07.09.2007, 14:09
    Ναι πάλι αρχίζουν...θέλω να αρχίσουν ειναι ωραία να βρίσκεσαι με τους φίλους σου αλλα φέτος(3 λυκείου πια)ειναι λιγο δύσκολα τα πραγματα...!Ελπίζω ολα να πάνε καλα΄!!!!!
    Dorothy23
    07.09.2007, 15:55
    καλη αρχη σε ολες τις φιλες και τους φιλους που απο την τριτη (αν δεν κανω λαθος) επιστρεφουν στα θρανια!!! και μια συμβουλη προς τους μαθητες της γ' λυκειου:κοιταξτε να απολαυσετε καθε στιγμη απο την τελευταια σας χρονια σαν μαθητες!!εγω που τελειωσα την μαθητικη μου θητεια πριν 3 μηνες ηδη αναπολω τις σχολικες μερες!ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΤΕ απο τις πανελλήνιες!δεν λεω να ειστε αδιαφοροι,αλλα δεν ερχεται και το τελος του κοσμου!γενικα εχω να πω οτι απο τα χρονια του λυκειου εχω μονο γλυκες και ομορφες αναμνησεις!το ιδιο ευχομαι και για σας!φιλιααα!
    Panos72
    07.09.2007, 16:03
    ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ μικρά μου και... όχι μελαγχολίες και ηττοπάθεια!
    Θα έρθει καιρός (και πολύ σύντομα μαλιστα) που θα παρακαλάτε να "ξανάνοιγαν τα σχολεία", σας το υπόσχομαι!!!
    tolaruba
    07.09.2007, 16:12
    Εγω εχω αρχισει φροντιστηρια απο δευτερα!εχω καθε μερα απο 4 ωρες!!Θετικη κατευθυνηση
    bon_scott
    07.09.2007, 16:32
    3η....Λυκειου........φροντηστηρια..........καθε μερα.........τρεις βδομαδες τωρα..........6ωρα..........4ωρα........Λατινικα(θεωρητικη βλιεπς....)........και σχολειο........και Πανελληνιες..... εχω ΠΗΞΕΙ!!!!!! Ας τα τελειωσω και ας τα αναπολω μετα με δακρυα και λυγμους.........
    JaNick
    07.09.2007, 16:43
    Και γώ μαι απο τα ίδια...Αυτην τη βδομάδα έιχα Δευτέρα-Σάββατο κάθε μέρα...Τα εξής μαθήματα: Μαθηματικά-Φυσική Κατεύθυνσης, Έκθεση, Δοιήκηση επιχειρήσεων (άκουσον-άκουδον), Βιολογία Γενικής, και αύριο ένα δίωρο Προγραμματισμό...Αυτο απο τις 3 Αυγούστου...Και αυτο υπο τις χειρότερες συνθήκες, πηγαινε-έλα Χαλκιδική-Θεσσαλονίκη...Και παρακαλάω να αρχίσουν τα σχολεία να γυρίσω σπίτι μου να έχω λίγο χρόνο να διαβάσω...
    Δείτε και το blog μου, περι φροντηστηρίων...
    punkster
    07.09.2007, 21:56
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 07-09-2007 στις 16:12 έγραψε...

    Εγω εχω αρχισει φροντιστηρια απο δευτερα!εχω καθε μερα απο 4 ωρες!!Θετικη κατευθυνηση



    4 ΩΡΕΣ??????

    ΕΛΕΟΣ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!
    Και αυτο θα συνεχιστει και μεσα στην χρονια???? Καλο κουραγιο συντροφισσα....!!

    Εγω ευτυχως δεν θα εχω τοσο βαρυ προγραμμα καθως στο φροντηστηριο που παω ειναι κατι αναμεσα σε ιδιαιτερα και φροντηστηριο, οποτε δεν εχουν μεγαλα διαλειμματα και οι ωρες ειναι 60λεπτες!
    Οποτε κερδιζω σε χρονο απ την αποψη οτι οι 13 ωρες που θα κανω την εβδομαδα αντιστοιχουν σε 16-17 45λεπτα μαθηματα αλλου φροντιστηριου!
    Οποτε μαλλον το πιο "σκληρο" που θα παιξει θα ειναι 3 ωρες την ημερα!

    Αλλα και παλι θα ειναι τρελο πακετο η φετινη χρονια!! Αντε να χωρεσεις εσυ τωρα μεσα σε μια εβδομαδα μαθηματα σχολειου, μαθηματα φροντιστηριου, την παρεα σου, τον γκομενο σου, τις προβες σου, τον υπνο σου....

    Αλλα αν περασει και αυτη η χρονια μετα ολα θα ειναι παραδεισος!!! Ονειρευομαι πως και πως την μερα που θα περασω τις πορτες του τμηματος Βιολογιας του Αριστοτελειου Πανεπιστημιου Θεσσαλονικης.... Αχ βαχ Αλλαχ...
    JaNick
    07.09.2007, 22:12
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 07-09-2007 στις 21:56 έγραψε...


    Αλλα και παλι θα ειναι τρελο πακετο η φετινη χρονια!! Αντε να χωρεσεις εσυ τωρα μεσα σε μια εβδομαδα μαθηματα σχολειου, μαθηματα φροντιστηριου, την παρεα σου, τον γκομενο σου, τις προβες σου, τον υπνο σου....

    Αλλα αν περασει και αυτη η χρονια μετα ολα θα ειναι παραδεισος!!! Ονειρευομαι πως και πως την μερα που θα περασω τις πορτες του τμηματος Βιολογιας του Αριστοτελειου Πανεπιστημιου Θεσσαλονικης.... Αχ βαχ Αλλαχ...



    Μαλλον καλή μου θα πρέπει να παραμερήσεις κάποια απο τα παραπάνω...Και δυστυχώς θα είναι η μουσική σου...Και μενα μια κιθαρίτσα θα μου μείνει να παίζω οταν θέλω να ξεσκάσω...Αυτο είναι το χειρότερο για μένα...Οτι έκοψα το ωδείο...Αλλα για αποζημίωση ξέρω οτι μόλις περάσω θα κάνω μια ανανέωση στον εξοπλισμό μου και με περιμένει μια φιλαρμονική και αρμονία...Ω, ναι!! Αυτο είναι το μοναδικό φως μέσα στο βούρκο σκοταδισμού και μυστικισμού που θα χωθώ αυτην την χρονιά... (Πως τα λέω ο άτιμος)!!
    ...


    Τελικά η φτωχομάνα Θεσσαλονίκη θα έχει την τίμη να υποδετεί ένα Χαμένο Κορμί??

    MarakiVas
    07.09.2007, 22:12
    Καλό κουράγιο παιδιά!Να τα χαρείτε όσο μπορείτε αυτά τα χρόνια.Κάτι ξέρουμε εμείς που έχουμε τελειώσει..
    MichPah
    07.09.2007, 22:25
    Μα εγώ θα έδινα τα πάντα να γινόμουνα
    πάλι παιδίλικο(έτσι λέει;) να βρισκόμουνα
    στις ίδιες τάξεις στα ίδια θρανία,
    με τους συμμαθητές μου να κάνω αστεία
    και τους καθηγητές που κοιτάζουν καχύποπτα
    τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω μα τίποτα...!!!!


    Conspiratus
    07.09.2007, 22:48
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 07-09-2007 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 07-09-2007 στις 16:12 έγραψε...

    Εγω εχω αρχισει φροντιστηρια απο δευτερα!εχω καθε μερα απο 4 ωρες!!Θετικη κατευθυνηση



    4 ΩΡΕΣ??????

    ΕΛΕΟΣ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!
    Και αυτο θα συνεχιστει και μεσα στην χρονια???? Καλο κουραγιο συντροφισσα....!!

    Εγω ευτυχως δεν θα εχω τοσο βαρυ προγραμμα καθως στο φροντηστηριο που παω ειναι κατι αναμεσα σε ιδιαιτερα και φροντηστηριο, οποτε δεν εχουν μεγαλα διαλειμματα και οι ωρες ειναι 60λεπτες!
    Οποτε κερδιζω σε χρονο απ την αποψη οτι οι 13 ωρες που θα κανω την εβδομαδα αντιστοιχουν σε 16-17 45λεπτα μαθηματα αλλου φροντιστηριου!
    Οποτε μαλλον το πιο "σκληρο" που θα παιξει θα ειναι 3 ωρες την ημερα!

    Αλλα και παλι θα ειναι τρελο πακετο η φετινη χρονια!! Αντε να χωρεσεις εσυ τωρα μεσα σε μια εβδομαδα μαθηματα σχολειου, μαθηματα φροντιστηριου, την παρεα σου, τον γκομενο σου, τις προβες σου, τον υπνο σου....

    Αλλα αν περασει και αυτη η χρονια μετα ολα θα ειναι παραδεισος!!! Ονειρευομαι πως και πως την μερα που θα περασω τις πορτες του τμηματος Βιολογιας του Αριστοτελειου Πανεπιστημιου Θεσσαλονικης.... Αχ βαχ Αλλαχ...




    Ωραιο...πετυχημενο...!!Προβες???Γκομενος???Παρεες???κ το τελειοτικο χτυπημα...ΥΠΝΟΣ...!! Ξεχασε τα αυτα Κριστινα μου...αχ...

    Εγω παλι εχω καθε μερα φροντηστιριο...4ωρα κ 3ωρα...(βλεπετε 3η Λυκειου ειναι αυτη)ευτυχως την Τεταρτη δεν εχω...αλλα την Τεταρτη βρηκανε κ αυτοι??Καμια Παρασκευη δν μπορουσαν να το βαλουν το κενο να μπορεσουμε να παμε κ μια βολτιτσα...τωρα,βολτιτσες μονο Σαββατα κ αυτα αν δν γραφω την αλλη μερα διαγωνισμα!

    Ενταξει...εγω παλι καλα δν εχω το προβλημα του γκομενου...γιατι ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν εχω γκομενο ...αλλα δν θα τ'αντεξω ολη την βδομαδα μεσα...ευτυχως που υπαρχει κ το σχολειο κ βλεπεις κ τα φιλαρακια σου...
    tolaruba
    07.09.2007, 23:40
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 07-09-2007 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 07-09-2007 στις 16:12 έγραψε...

    Εγω εχω αρχισει φροντιστηρια απο δευτερα!εχω καθε μερα απο 4 ωρες!!Θετικη κατευθυνηση



    4 ΩΡΕΣ??????

    ΕΛΕΟΣ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!
    Και αυτο θα συνεχιστει και μεσα στην χρονια???? Καλο κουραγιο συντροφισσα....!!

    Εγω ευτυχως δεν θα εχω τοσο βαρυ προγραμμα καθως στο φροντηστηριο που παω ειναι κατι αναμεσα σε ιδιαιτερα και φροντηστηριο, οποτε δεν εχουν μεγαλα διαλειμματα και οι ωρες ειναι 60λεπτες!
    Οποτε κερδιζω σε χρονο απ την αποψη οτι οι 13 ωρες που θα κανω την εβδομαδα αντιστοιχουν σε 16-17 45λεπτα μαθηματα αλλου φροντιστηριου!
    Οποτε μαλλον το πιο "σκληρο" που θα παιξει θα ειναι 3 ωρες την ημερα!

    Αλλα και παλι θα ειναι τρελο πακετο η φετινη χρονια!! Αντε να χωρεσεις εσυ τωρα μεσα σε μια εβδομαδα μαθηματα σχολειου, μαθηματα φροντιστηριου, την παρεα σου, τον γκομενο σου, τις προβες σου, τον υπνο σου....

    Αλλα αν περασει και αυτη η χρονια μετα ολα θα ειναι παραδεισος!!! Ονειρευομαι πως και πως την μερα που θα περασω τις πορτες του τμηματος Βιολογιας του Αριστοτελειου Πανεπιστημιου Θεσσαλονικης.... Αχ βαχ Αλλαχ...

    ευχαριστω πολυ συντροφισσα!βλεπω και εσυ βιολογικο θες να μπεις???Αντε με το καλο
    punkster
    08.09.2007, 00:39
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 07-09-2007 στις 23:40 έγραψε...

    ευχαριστω πολυ συντροφισσα!βλεπω και εσυ βιολογικο θες να μπεις???Αντε με το καλο



    Και εσυ βιολογια στοχευεις???

    Αχ, τι καλα!!!!

    Θα γινουμε συναδελφοι!!!

    Αντε, καλη μας επιτυχια!!
    punkster
    08.09.2007, 00:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 07-09-2007 στις 22:48 έγραψε...

    Καμια Παρασκευη δν μπορουσαν να το βαλουν το κενο να μπορεσουμε να παμε κ μια βολτιτσα...τωρα,βολτιτσες μονο Σαββατα κ αυτα αν δν γραφω την αλλη μερα διαγωνισμα!



    Αααα, εγω Σαββατα θα γραφω διαγωνισματα!!! Χου χου χου!!!
    Και αυτο 4 με 7!!!

    Οποτε θα εχω και την Παρασκευη το βραδυ ελευθερη, και το Σαββατο το απογευμα ελευθερο και την Κυριακη ελευθερη!!!!


    Ζηλευετε!! Ζηλευετε!! Ζηλευετε!!!!

    Πω πω...ειμαι πολυ κακιαααααααααα!!!
    Conspiratus
    08.09.2007, 00:57
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 08-09-2007 στις 00:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 07-09-2007 στις 22:48 έγραψε...

    Καμια Παρασκευη δν μπορουσαν να το βαλουν το κενο να μπορεσουμε να παμε κ μια βολτιτσα...τωρα,βολτιτσες μονο Σαββατα κ αυτα αν δν γραφω την αλλη μερα διαγωνισμα!



    Αααα, εγω Σαββατα θα γραφω διαγωνισματα!!! Χου χου χου!!!
    Και αυτο 4 με 7!!!

    Οποτε θα εχω και την Παρασκευη το βραδυ ελευθερη, και το Σαββατο το απογευμα ελευθερο και την Κυριακη ελευθερη!!!!


    Ζηλευετε!! Ζηλευετε!! Ζηλευετε!!!!

    Πω πω...ειμαι πολυ κακιαααααααααα!!!



    Ε οχι...αμαν πια...το φαρδος σου ειναι απεριγραπτο...λοιπον...θα του πω τπτ του λυκου...αμαν πια...
    Παντως εγω τις Παρασκευες μετα τις 10.30 ειμαι ελευθερη...σνιφ σνιφ...