ελληνική μουσική
    816 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    Conspiratus
    30.09.2007, 19:05
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-09-2007 στις 17:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-09-2007 στις 16:10 έγραψε...

    Οι σκειταδες εχουν εναν σταθερο αριθμο υπαρξης που σημαινει οτι δεν το κανουν για την μοδα αλλα μονο επειδη τους αρεσει!!




    Μην το λες καθολου.....!!! Πλεον και το σκειτινγκ ειναι στη μοδα!!
    Νομιζεις οτι ολα αυτα τα τρεντονια που τριγυρνανε στους δρομους με το σκειτ στο χερι, ξερουν κιολας να κανουν????????? Για μοστρα το κουβαλανε................Κατι σαν αξεσουαρ......
    Γιατι το να εισαι σκειτας ειναι και πολυ ΤΡΕΝΤΥ!




    ναι αλλα δεν εχει γεμισει ο κοσμος απο σκειταδες...απο emo ομως εχουμε ξεχιλησει!!
    punkster
    30.09.2007, 21:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-09-2007 στις 19:05 έγραψε...

    ναι αλλα δεν εχει γεμισει ο κοσμος απο σκειταδες...απο emo ομως εχουμε ξεχιλησει!!



    Εχουν αρχισει και εκκολαπτονται..............
    Μην ανησυχεις!!!!
    Το βλεπω σε καμποσους μηνες να ανοιγουμε νεο τοπικ οπου θα σχολιαζουμε δηθεν-σκειταδες!!!!

    Efklidis
    08.10.2007, 16:12
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-09-2007 στις 21:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-09-2007 στις 19:05 έγραψε...

    ναι αλλα δεν εχει γεμισει ο κοσμος απο σκειταδες...απο emo ομως εχουμε ξεχιλησει!!



    Εχουν αρχισει και εκκολαπτονται..............
    Μην ανησυχεις!!!!
    Το βλεπω σε καμποσους μηνες να ανοιγουμε νεο τοπικ οπου θα σχολιαζουμε δηθεν-σκειταδες!!!!



    Δήθεν σκειταδηδες πιουσ εννοεις??? αυτους π δεν ξέρουν να κάνουν σκειτ ή αυτους π ξέρουν απλά δεν ιδιθετούνε αυτο το στυλάκι??? Τους εμο τους κράζουμε γιατι να έχεις κατάθλιψη δεν ειναι απλό πράγμα ειναι μεγάααααααλο πρόβλημα κ εμεις το ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΔΑ
    punkster
    08.10.2007, 17:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 08-10-2007 στις 16:12 έγραψε...

    Δήθεν σκειταδηδες πιουσ εννοεις??? αυτους π δεν ξέρουν να κάνουν σκειτ ή αυτους π ξέρουν απλά δεν ιδιθετούνε αυτο το στυλάκι??? Τους εμο τους κράζουμε γιατι να έχεις κατάθλιψη δεν ειναι απλό πράγμα ειναι μεγάααααααλο πρόβλημα κ εμεις το ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΔΑ



    Δηθεν σκειταδες εννοω ολους αυτους που τριγυρνανε παντου με το σκειτ στο χερι μονο για μοστρα, για να δειχνουν σε ολο τον κοσμο οτι και καλα αυτοι ειναι σκειταδες! Ξεχωριζουν αυτοι, δεν εχουν το στυλακι των παλιων σκειταδων. Ειναι συνηθως τρεντυ ψωνια, παιδακια του γυμνασιου. Το παιζουν αλητακια ενω καμια σχεση δεν εχουν.
    renabill
    10.10.2007, 16:19
    Παράθεση:

    Το μέλος bet4myemo στις 30-09-2007 στις 01:20 έγραψε...

    Sorry ρε παιδιά... Τι σας ενοχλούν αυτοί που είναι στην πραγματικότητα emo η αυτοι που το παίζουν?(emo εννοώ). Όπως αυτοί δεν ασχολούνται μαζί σας, έτσι μην ασχολείστε κι εσείς μαζί τους... Η γνώμη σας ειναι σεβαστή. Αλλά ακούω κάποιους που τους βρίζουνε και θέλουν να τους δείρουν κιόλας. Και γιατι αυτο? Δεν σου αρέσει το στυλάκι τους? Πρόβλημά σου. Εσύ ακολούθα το στυλ το δικό σου. Δικαίωμά σου... Άκουσα ενα συμβάν στην Πλατεία Συντάγματος τις προάλλες. Αν περάσετε απο κει θα δείτε τα σκαλιά δίπλα στο μετρό γεμάτα απο ένα μπούγιο παιδιών στα μαύρα. Οι λεγόμενοι emo. Και λίγο πιο δίπλα οι skateάδες να τριγυρνούν στην πλατεία με τις σανίδες τους. Να μην τα πολυλογώ, μαζεύονται όλα τα σκειτόνια μια μερα και αρχίζουν να ρίχνουν αυγά στους emo που κάθονταν στα σκαλιά. Έλεος δηλαδή... Ενοχλούν κανέναν αυτοί οι νέοι (emo και δήθεν emo)? Στην τελική και οι skateάδες έχουν το δικό τους στυλ. Γιατί αυτοί δεν κατακρίνονται? Επειδή δεν φοράνε μαυρα και δεν βάφουν τα μάτια τους? Με όλα αυτά, κλείνοντας, θέλω να σας πω ότι άσχετα αν σας αρέσει το στυλάκι τους ή όχι, είναι κι αυτοί άνθρωποι σαν κι εμάς. Μπορεί, βέβαια, να έχουν διαφορετικές ιδέες και αντιλήψεις απο πολλούς αλλά θα πρέπει να γίνονται σεβαστές (όχι απαραίτητα αποδεκτές)... Κρίνε τους όπως θέλεις. Αλλά μέχρι ένα σημείο. Μην φτάνουμε σε βιαιότητες και ξυλοδαρμούς...




    Συμφωνώ απόλυτα.Ο καθένας έχει το στυλ του και δεν είμαστε εμείς άξιοι να βρίζουμε η να χτυπάμε κάποιους που είναι διαφορετικοί απο μας.
    emogirl
    13.10.2007, 21:09
    to style emo mou aresei(opos leei kai to nick mou).den mou aresoun oi uperboles pou kanoun.mou aresei to ntisimo kai etsi.eimai emo,alla otan blepo merikous mou erxete na balo ta gelia.!!!!
    emogirl
    13.10.2007, 21:11
    to style emo mou aresei(opos leei kai to nick mou).den mou aresoun oi uperboles pou kanoun.mou aresei to ntisimo kai etsi.eimai emo,alla otan blepo merikous mou erxete na balo ta gelia.!!!!
    katurunen
    17.10.2007, 14:17
    Απο οτι έχω παρατηρήσει, νομίζω πως μπορώ να διακρίνω 3 κατηγορίες:
    Α. τους trendουλες
    Β. τα goth kids
    και Γ. τους ΕΜΟ (που θυμίζουν κυρίως εξωτερικά τους Α. αλλά κλείνουν προς τους Β. και μιας και δεν αντέχουν πολύ τη μιζέρια και τη μαυρίλα αλλά στην πραγματικότητα υποκρίνονται, κοτσάρουν κανένα ροζ λουλουδάκι ή καμιά κίτρινη κορδελίτσα στην αφάνα ή ξέρω γω που για ξεκάρφωμα)
    punkster
    17.10.2007, 16:31
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 17-10-2007 στις 14:17 έγραψε...

    Απο οτι έχω παρατηρήσει, νομίζω πως μπορώ να διακρίνω 3 κατηγορίες:
    Α. τους trendουλες
    Β. τα goth kids
    και Γ. τους ΕΜΟ (που θυμίζουν κυρίως εξωτερικά τους Α. αλλά κλείνουν προς τους Β. και μιας και δεν αντέχουν πολύ τη μιζέρια και τη μαυρίλα αλλά στην πραγματικότητα υποκρίνονται, κοτσάρουν κανένα ροζ λουλουδάκι ή καμιά κίτρινη κορδελίτσα στην αφάνα ή ξέρω γω που για ξεκάρφωμα)



    'Αξια, άξια!!!!!!!!!!!!!
    Συγχαρητηρια συντροφισσα για την διεξοδικη σου ερευνα και αναλυση!!

    Conspiratus
    18.10.2007, 14:21
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 17-10-2007 στις 14:17 έγραψε...

    Απο οτι έχω παρατηρήσει, νομίζω πως μπορώ να διακρίνω 3 κατηγορίες:
    Α. τους trendουλες
    Β. τα goth kids
    και Γ. τους ΕΜΟ (που θυμίζουν κυρίως εξωτερικά τους Α. αλλά κλείνουν προς τους Β. και μιας και δεν αντέχουν πολύ τη μιζέρια και τη μαυρίλα αλλά στην πραγματικότητα υποκρίνονται, κοτσάρουν κανένα ροζ λουλουδάκι ή καμιά κίτρινη κορδελίτσα στην αφάνα ή ξέρω γω που για ξεκάρφωμα)




    Νομιζω οτι το εξεφρασες καλυτερα απο τον καθενα μας!!!
    Stroumfita456
    18.10.2007, 20:30
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 17-10-2007 στις 14:17 έγραψε...

    Απο οτι έχω παρατηρήσει, νομίζω πως μπορώ να διακρίνω 3 κατηγορίες:
    Α. τους trendουλες
    Β. τα goth kids
    και Γ. τους ΕΜΟ (που θυμίζουν κυρίως εξωτερικά τους Α. αλλά κλείνουν προς τους Β. και μιας και δεν αντέχουν πολύ τη μιζέρια και τη μαυρίλα αλλά στην πραγματικότητα υποκρίνονται, κοτσάρουν κανένα ροζ λουλουδάκι ή καμιά κίτρινη κορδελίτσα στην αφάνα ή ξέρω γω που για ξεκάρφωμα)



    Σωστοοοοοοο,,,,.......συμφωνω και εγω!!!!!!
    katurunen
    19.10.2007, 13:53
    Πολύ χαίρομαι που συμφωνείτε!
    Είναι ευχάριστο που αντιλαμβάνομαι πως άτομα της ηλικίας σας (χωρίς παρεξήγηση) βρίσκουν αστείο αυτό το... "κίνημα"! Είχα αρχίσει να απελπίζομαι και έλεγα πως δεν θα κάνω ποτέ παιδιά για να γλυτώσουν! Χάρη σε σας λοιπόν, έχω ελπίδα!
    Χίλιες φορές goth και μίζερο παρά αυτό το "δήθεν"!
    nattyemogirl
    23.10.2007, 00:39
    re paidia parte to pio xalara to 8ema..moda den einai emo k tredy..auta einai style ta opoia akolou8oun oi efhvoi..asxeta an pleon exoun oloi os proteipo style to emo..auto ftaiei h koinonia pou me diaforous tropous ta provalei.alla k pali den einai toso tragika t pragmata..ntunesai s maura,xarakonesai kaneis oti 8es alla enoxleis tous pantes giauto to logo"giati kaneis oti goustareis".opou k an gurisei kaneis 8a dei tampeles tredy,emo,goth...autoi pou exoun provlhma na mh mas peri8oriopoioun alla na dextoun th koinonia etsi opos einai..
    koukli
    23.10.2007, 07:52

    stroumfakigate7
    24.10.2007, 12:24
    den katalabeno giati prepei na theloume na miasoume se kati pou blepoume stin tileorasi giati den mporoume na xoume diko mas stil??????telos panton auto to stil einai xalia den katalabeno ti tous arasi einai gia gelia
    nattyemogirl
    24.10.2007, 14:31
    den mporoume na exoume oloi prosopiko style...panta 8a uparxoun kapoies vasikes kathgories pou 8a tis akolou8oun.an paroume pos o ka8enas exei t diko t style pali 8a epireazetai o enas apton allon ara einai apoluta fusiko na eiparxoun k na akolou8oun t style emo.trendy klp....lete oloi pos exete provlhma me tous emo...giati diaferoun apo t diko sas style...emena prosopika me ahdiazoun oi kagoures...oi emo den enoxloun kanenan..(ntunontai opos 8eloun k vafontai..de mporo na ktlv ti sas peirazei esas...)eno px oi kagoures enoxloun tous pantes me ta mhxanakia tous alla de tous vrizoume giati einai malakes ....kamia allh aporia?
    punkster
    24.10.2007, 17:38
    Παράθεση:

    Το μέλος nattyemogirl στις 24-10-2007 στις 14:31 έγραψε...

    den mporoume na exoume oloi prosopiko style...panta 8a uparxoun kapoies vasikes kathgories pou 8a tis akolou8oun.an paroume pos o ka8enas exei t diko t style pali 8a epireazetai o enas apton allon ara einai apoluta fusiko na eiparxoun k na akolou8oun t style emo.trendy klp....lete oloi pos exete provlhma me tous emo...giati diaferoun apo t diko sas style...emena prosopika me ahdiazoun oi kagoures...oi emo den enoxloun kanenan..(ntunontai opos 8eloun k vafontai..de mporo na ktlv ti sas peirazei esas...)eno px oi kagoures enoxloun tous pantes me ta mhxanakia tous alla de tous vrizoume giati einai malakes ....kamia allh aporia?



    Η μαλακια ειναι εκ γενετης "ασθενεια" και οσο και να τους βριζεις δεν αλλαζουν!

    Αλλα ασχετα απο αυτο, αυτο που βλεπω ειναι οτι οι εμο το παιρνεται παντα πολυ προσωπικα το θεμα! Δεν κακολογει ολος ο κοσμος μονο εσας! Δεν τα εχουν βαλει με το εμο! Το εμο ειναι απλως η αφορμη για σχολιασμο ενος γενικοτερου φαινομενου που οσο περναει ο καιρος παιρνει ολο και πιο τρομακτηκες διαστασεις! Το εχω ξαναπει σε αυτο το τοπικ και το ξαναλεω: το προβλημα ειναι το "δηθεν" και η αντιγραφη και υιοθετηση του στιλ της μαζας για να υπαρχει ενταξη σε αυτην.
    Η πλειοψηφια των εμο και των τρεντυ ειναι αυτοι που αυριο, οταν θα προβαλεται περισσοτερο το χ ή το ψ ή το ω στιλ, θα ξεχασουν το εμο και ολη την ιδεολογια του εμο και θα τρεξουν να ακολουθησουν το στιλ που ειναι "in" εκεινη την περιοδο! Δηλαδη οτι κανει ο ενας ας το κανουμε ολοι!
    Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με το φαινομενο της νευρικης ανορεξιας! Μπορει καποια κοπελα να σου πει "Και εσυ τι προβλημα εχεις; Εμενα μου αρεσει να ειμαι αδυνατη, δεν με αναγκασε κανεις! Εγω κανω αυτο που γουσταρω! Εσυ απλως με σχολιαζεις και με βριζεις επειδη δεν τρωω σαν γομαρι οπως εσυ!"! Αλλα δεν ειναι ετσι! Υπαρχει παντου μια κουλτουρα ενοποιησης και μαζοποιησης! Ολοι να γινουμε ενα, ολοι να γινουμε ιδιοι! Αλλα να γινουμε ιδιοι συμφωνα με το προτυπο ποιανου;
    Εμενα προσωπικα με ενοχλει ο χαμελαιοντισμος και η μαζοποιηση! Γιατι αυτο σημαινει οτι δεν εχεις σταθερη και ισχυρη προσωπικοτητα, οτι δεν μπορεις να αναπτυξεις ατομικη βουληση και κριση, αναγκαζεσαι να δανειζεσαι απο δεξια κι αριστερα ιδεες και γινεσαι υποχειριο και επηρεαζεσαι αναλογα με την μαζα!

    Δεν μιλαω για σενα nattyemogirl, και ουτε θα μπορουσα να μιλησω για σενα γιατι δεν σε ξερω. Δεν ξερω την προσωπικοτητα σου ουτε τι ανθρωπος εισαι. Απλως στηριχτηκα στο ποστ σου απλως για να αναφερω τις αποψεις μου!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 24-10-2007 17:42 ]


    Efklidis
    24.10.2007, 17:48
    Παράθεση:

    Το μέλος nattyemogirl στις 24-10-2007 στις 14:31 έγραψε...

    den mporoume na exoume oloi prosopiko style...panta 8a uparxoun kapoies vasikes kathgories pou 8a tis akolou8oun.an paroume pos o ka8enas exei t diko t style pali 8a epireazetai o enas apton allon ara einai apoluta fusiko na eiparxoun k na akolou8oun t style emo.trendy klp....lete oloi pos exete provlhma me tous emo...giati diaferoun apo t diko sas style...emena prosopika me ahdiazoun oi kagoures...oi emo den enoxloun kanenan..(ntunontai opos 8eloun k vafontai..de mporo na ktlv ti sas peirazei esas...)eno px oi kagoures enoxloun tous pantes me ta mhxanakia tous alla de tous vrizoume giati einai malakes ....kamia allh aporia?



    Εεεεεε ήρεμααααα λοιπόν όποιος θέλει να γράφει βρισίδια να μην ξαναγράψει ΟΚ??? δεν είναι το ΜΗ για να βρίσουμε, υπάρχουν και τα ^&$%& αμα θέλετε τπτ ελπίζω να μην ξανασυμβεί.
    Στο θέμα μας τώρα εγώ το πέρνω πως οι εμο λένε οτί είναι μελανχολική δεν τους αρέσει η ζωή τους κ.λ.τ ΟΚ αλλά ρε παιδία να είναι μόδα η βαρεμάρα της ζωής και η καταθληψη αυτό είναι ξεφτίλαααα να έιναι τόσο σοβαρά προβλήματα και να υπάρχουν παιδιά που παρόλου π είναι μια χαρά να γίνονται καταθληπτικαααα επειδή είναι εμο τι να πω ΚΡΙΜΑ...
    emogirl
    24.10.2007, 18:13
    re paidia den einai oloi oi emo etsi.den theloun oloi na kopsoun tis flebes tous.uparxoun autoi pou exoun to stulaki apla, kai oi alloi pou einai treloi kai theloun na kanoun tis blakeies tous.opos gia esas pou lete oti oloi oi emo einai periergoi,einai xazoi,den theloun tin zoi tous kai tetoia gia autous pou einai emo oloi eseis eiste periergoi.o kathenas exei to style tou.kukloforoun tosa sourgela pou theoroundai fusiologikoi anthropoi kai mas piraksan mia maza apo anthropous me idiaitero style.e!oloi eseis pou grafete auta ti style exete?to diko sas prosopiko?oxi.oloi prepei na exoume ena protipo gia na zisoume.auti einai i diafora.oi emo exoun allo protipo oi"fusiologikoi"allo.
    nattyemogirl
    24.10.2007, 23:40
    ola ta paidia sthn efhveia exoun psuxologika provlhmata(oxi me thn enoia ths sxizofrenias).merika paidia pa8ainoun kata8lipsh gia kapoious logous.ta paidia me kata8lipsh dixnoun th psuxikh tous katastash k sthn emfanhsh tous(idou k ta maura).auta ta paidia dhmiourghsan ena neo style ta emo kids.tora an ta paidia den exoun dikh tous prosopikothta k parasurontai apo kati pou de pisteuoun de nomizo na ftaine oi emo alla to sxoleio h oikogeneia klp...to fainomeno ths mazopoihshs exei polu pio sovares pleures (apo ta style pou akolou8oun oi shmerinoi neoi) na eksetasoume.. giauto ksekolate k mh krazete gia ena fainomeno pou de kserete ti einai k apo pou phgazei kai mh ta rixnete ola sta emo kids pou sto kato kato de ftaine se tpt